Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, ADHD είπε

Ναι να το θαψεις αλλα να εχεις και καποια critical points σωστα μην πεταξεις ενα απλο "δεν μου αρεσουν τα open world" το "δεν μου αρεσε η ιστορια" το δεχομαι και ας την θεωρω εγω προσωπικα παρα πολυ καλη για παιχνιδι του ειδους.

H ιστορια ειναι παντα διασκεδαστικη χωρις να προσφερει κατι φοβερο. Οι διαλογοι ειναι εξαιρετικοι και η δουλεια που εχει πεσει στον κοσμο ειναι 10/10. Ισχυει οτι τα open world για μενα χανουν ποντους by default γιατι το pace ειναι ανυπαρκτο. Επισης το shooting ειναι στην καλυτερη μετριο στα GTA και ειδικα οταν ενα ΄παιχνιδι σε βαζει σε αυτη την διαδικασια στο 80% των περιπτωσεων, τοτε αυτο ειναι θεμα για μενα. Η ατμοσφαιρα δεν με βαζει ποτε ''μεσα'' επισης(λιγο καλυτερο σε αυτο το κομματι ηταν το Vice City λογο εποχης). Εκει ειναι που κερδιζει το RDR, στην ατμοσφαιρα. Επισης το shooting για καποιο λογο μου αρεσε περισσοτερο στο RDR. Ισως δεν το ειχα βαρεθει γιατι ηταν αμεσως μετα το GTA4 που το ειχε φρεσκαρει. Ισως ηταν το ''slow motion shooting''. Δεν θυμαμαι. Τα ειχα τερματησει οταν βγηκαν.

Tα GTA τα απολαμβανω παντα στο 8/10(ειναι για παραπανω αντικειμενικα) και το RDR ηταν 9/10.

Aυτα τα λιγα, αλλα εχουν περασει χρονια.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ως ορκισμένο fanboy της R* έχοντας παίξει το RDR1 απο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του, μπορώ να πω οτι δεν μου άρεσε περισσότερο απο οποιοδήποτε GTA απο το 3 και μετά. Ενδιαφέρον σαν τοποθεσία αλλά οι άδειες πόλεις οι αχανής εξοχή, το traversal με το άλογο σε συνδυασμό με τον πολιτισμό των 100+ χρόνων πίσω δεν είναι του γούστου μου. Στο RDR2 υπάρχει περισότερο density στις πόλεις και απείρως περσσότερες δραστηριότητες, ενώ έχει υιοθετηθεί και το RPG levelling του San Andreas όπως και παρόμοιο customization του χαρακτήρα. Και πάλι όμως η όλη τοποθεσία δεν με τραβάει να αγοράσω το παιχνίδι. Ποτέ δεν μου άρεσε η άγρια Δύση σαν theme.

@PDS13 Το shooting system του RDR είναι σχεδόν πανομοιότυπο με αυτό που υιοθετήθηκε μετά στο GTAV που ήταν πολύ καλύτερο του 4 σε αυτό τον τομέα. Το dead-eye σύστημα που λές πέρασε μετά σε παρόμοιο βαθμό στον Michael. Λογικά θα είναι ακόμη πιο βελτιωμένο στο 2.

Υ.Γ: Μεγάλη μερίδα των reviewers που "εργάζονται" για τα μεγάλα sites (τα οποία συμπεριλαμβάνονται στο MC), είναι freelancers. "Εσύ" και "εγώ" δηλαδή. Με ότι αυτό συνεπάγεται. Η αξιοπιστία των reviews έχει χαθεί προ πολλού πλήν ελαχίστων εξαιρέσεων πλέον.

Επεξ/σία από Tilemaxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα αντιθετα μου αρεσε το αχανες του RDR με τις μικρες πολεις/χωρια να ειναι τοσο οσο. Για το shooting μαλλον ισχυει οτι θεωρουσα ακομα φρεσκο αυτο που εισηγαγαν στο GTA4(το οποιο ηταν πολυ ανωτερο απο τα παλιοτερα). Στο GTA5 με κουρασε πολυ.

Για τα reviews διαφωνω αλλα το εχουμε αναπτυξει αρκετα νομιζω.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 06/10/2018 at 13:24, PDS13 said:

Αν πας να ζητησεις θεση σε ενα απο τα reviews site του metacritic θα φας ευκολο ακυρο. Και εγω.

Επειδη πραγματι εχουμε γνωσεις σε καλο επιπεδο, μας κανει να σκεφτομαστε εγωιστικα και το καταλαβαινω. Αλλα 150 reviews του MC vs 150 ''παντογνωστες'' του καθε insomnia ειναι 3-0 απο το ημιχρονο...

Μονο και μονο αν κατσεις και γραψεις/συνταξεις ΕΣΥ ενα review θα δεις οτι πανω στην διαδικασια θα σου βγουν διαφορετικα πραγματα/διαφορετικη κριτικη απο οτι θα εγραφες στις 3 σειρες εδω. Ποσο μαλλον οταν αυτοι μπαινουν σε αυτην την διαδικασια οντας επαγγελματιες που εχουν επιλεχθει για αυτη τη δουλεια.

οι 9/10 εδω μεσα δεν εχουν το βασικο skill που περιγραφει ο logistoulis.

Κατ' αρχάς για να ζητούσα δουλειά σε σάιτ του χώρου θα έπρεπε να ήμουν πολύ απελπισμένος. :P

Κατά δεύτερον, έγραψες ότι τα reviews των επαγγελματιών είναι υπεράνω των απόψεων των users εδώ μέσα και σου είπα ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο, εννοώντας ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο για εμένα προσωπικά. Προφανώς, για τη μεγαλύτερη μάζα του κόσμου που παίζουν κάτι για να σκοτώσουν την ώρα τους και μου εντυπωσιάζονται από τα πολλά γραφικά, ο μέσος επαγγελματίας reviewer είναι ταμάμ για τα γούστα τους. Εγώ που ψάχνω άλλα πράγματα και αντιμετωπίζω το gaming πολύ πιο σοβαρά, έχω άλλα μέτρα και σταθμά.

Και εννοείται ότι ένα δικό μου review δεν θα είχε την απήχηση στον περισσότερο κόσμο σε σχέση με το αυτό ενός επαγγελματία, καθώς θα εστίαζα σε εντελώς διαφορετικά πράγματα. Είτε μιλούσαμε για 8bit game είτε για exclusive του PS5, από τις πέντε σελίδες του review θα χαράμιζα και τις πέντε για να αναλύσω το gameplay του οποιουδήποτε τίτλου. Ούτε γραφικά, ούτε ερμηνείες, ούτε σενάριο. Θα ήταν πολύ βαρετό για τον κωλοντουτάκια και τον φίφα.

On 06/10/2018 at 14:48, PDS13 said:

Αν πας oμως στα user score στο metacritic(διπλα ειναι) θα δεις βαθμολογιες ''0'' η ''10'' στο 90% των scores. Τι συζηταμε και τι συγκρινουμε ακριβως.

Το metacritic αγγίζει την γελοιότητα στα user reviews του. Με ενοχλεί περισσότερο όμως ο καραγκιόζης «επαγγελματίας» που βάζει 4/10 στο Uncharted 4, παρά ο καραγκιόζης randomάς που του βάζει 0/10. Τουλάχιστον ο δεύτερος δεν το παίζει επαγγελματίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Malthador είπε

Προφανώς, για τη μεγαλύτερη μάζα του κόσμου που παίζουν κάτι για να σκοτώσουν την ώρα τους και μου εντυπωσιάζονται από τα πολλά γραφικά, ο μέσος επαγγελματίας reviewer είναι ταμάμ για τα γούστα τους. Εγώ που ψάχνω άλλα πράγματα και αντιμετωπίζω το gaming πολύ πιο σοβαρά, έχω άλλα μέτρα και σταθμά.

 

Δεν παιζω για να σκοτωνω την ωρα μου ουτε για τα γραφικα. Αντιμετωπιζω το gaming σοβαρα και λεω οτι η γνωμη του μεσου user ειναι τραγικα υποδεεστερη απο τον μεσο reviewer. Που κατατασσομαι? 

 

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Και εννοείται ότι ένα δικό μου review δεν θα είχε την απήχηση στον περισσότερο κόσμο σε σχέση με το αυτό ενός επαγγελματία, καθώς θα εστίαζα σε εντελώς διαφορετικά πράγματα. Είτε μιλούσαμε για 8bit game είτε για exclusive του PS5, από τις πέντε σελίδες του review θα χαράμιζα και τις πέντε για να αναλύσω το gameplay του οποιουδήποτε τίτλου. Ούτε γραφικά, ούτε ερμηνείες, ούτε σενάριο. Θα ήταν πολύ βαρετό για τον κωλοντουτάκια και τον φίφα.

 
 

Σιγουρα δεν θα ειχε καποια απηχηση ενα δικο σου review γιατι θα ηταν biased. Το παραδεχεσαι με συνοπτικες διαδικασιες σε 3 γραμμες :).

Κρατάς αυτό που εσυ νομιζεις οτι οριζει το gaming απορριπτοντας το 50% της αξιολογησης ενος παιχνιδιου ως αναξιο κριτικης. Fifa 0/10 και Mario 10/10. Τι συζηταμε ακριβως? 

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Κατ' αρχάς για να ζητούσα δουλειά σε σάιτ του χώρου θα έπρεπε να ήμουν πολύ απελπισμένος. :P

 

Δεν ειναι ντροπη η δουλεια. Ειναι ασχημο αυτο που λες. Αλλα δεν θα την επαιρνες ετσι και αλλιως 😛

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 minutes ago, PDS13 said:

Δεν παιζω για να σκοτωνω την ωρα μου ουτε για τα γραφικα. Αντιμετωπιζω το gaming σοβαρα και λεω οτι η γνωμη του μεσου user ειναι τραγικα χαμηλοτερη απο τον μεσο reviewer. Που κατατασσομαι? 

Δεν καταλαβαίνω την ερώτησή σου. Ποιά είναι τα "στρατόπεδα", για να δω που θα σε κατατάξω; 

Όταν λες "μέσος user" εννοείς ο "μέσος user που συχνάζει σε gaming fora" ή ο "μέσος user γενικά"; Ο δεύτερος είναι αυτός που βάζει 0/10 στο metacritic, ο πρώτος δεν ασχολείται καν (φαντάζομαι δηλαδή). 

21 minutes ago, PDS13 said:

Σιγουρα δεν θα ειχε καποια απηχηση ενα δικο σου review γιατι θα ηταν biased. Το παραδεχεσαι με συνοπτικες διαδικασιες σε 3 γραμμες :).

Κρατάς αυτό που εσυ νομιζεις οτι οριζει το gaming απορριπτοντας το 50% της αξιολογησης ενος παιχνιδιου ως αναξιο κριτικης. Fifa 0/10 και Mario 10/10. Τι συζηταμε ακριβως? 

Νομίζω ότι είναι αυτονόητο ότι το gameplay είναι ο κύριος λόγος που ο οποιοσδήποτε θα έπρεπε να παίζει games ή τουλάχιστον ένας από τους σημαντικότερους.

Υπό αυτό το πρίσμα, πώς ακριβώς βελτιώνουν το σημαντικότερο τομέα τους οι annual κυκλοφορίες; Πες μου τι διαφορά έχει το φετινό FIFA από το περσινό και από το προπέρσινο, για να σου πω κι εγώ μετά για το Mario ή για το GoW. 

27 minutes ago, PDS13 said:

Δεν ειναι ντροπη η δουλεια. Ειναι ασχημο αυτο που λες. Αλλα δεν θα την επαιρνες ετσι και αλλιως 

😛

Δεν είπα ότι είναι ντροπή. Για μένα λέω ότι δεν κάνει, δεν μπορούν όλοι να κάνουν όλες τις δουλειές. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O μεσος user εδω αν θες, στο insomnia, στο ps4forums σε οποιοδηποτε φορουμ.

Εγω νομιζα οτι μιλαγες γενικα για τo FIFA και την ποιοτητα του σαν game. Eχεις ενα point για το ετησιο, αλλα και παλι βελτιωνονται. Δεν θα το καταλαβεις αν δεν παρακολουθεις τα ποδοσφαιρακια. Εγω που εχω να παιξω 2 χρονια δεν καταλαβαινω τις διαφορες που καταλαβαινα οταν επαιζα καθε χρονο. Για αυτο και θα δεις οτι στα reviews βλεπουν διαφορες οπως βλεπουν και εδω στο insomnia(επειδη σου αρεσουν οι users). Aυτοι που δεν βλεπουν διαφορες ειναι αυτοι που απεχουν.

Aλλα σιγα τους φοβερους βαθμους που βαζουνε ρε συ. 83% και 79%. 

 

ΥΓ. ''Η τουλαχιστον ενας απο τους σημαντικοτερους'' Εδω μιλας σωστα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, Malthador said:

 

Νομίζω ότι είναι αυτονόητο ότι το gameplay είναι ο κύριος λόγος που ο οποιοσδήποτε θα έπρεπε να παίζει games ή τουλάχιστον ένας από τους σημαντικότερους.

Όλα είναι υποκειμενικά. Πχ αν εγώ διαβάσω ότι σοβαρό gameplay είναι το super mario(πάτα Χ και πήδα την χελώνα) ή οποιοδήποτε jrpg (απλά πάτα Χ μέχρι να τερματίσει) αλλά όχι το fifa η cod (που πρέπει να αναπτύξεις δεξιότητες, να κρύβεσαι, γρήγορα αντανακλαστικα, σημάδι, πάσες....) απλά θα γελάσω. 

Επεξ/σία από guy_threepwood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, guy_threepwood said:

Όλα είναι υποκειμενικά. Πχ αν εγώ διαβάσω ότι σοβαρό gameplay είναι το super mario(πάτα Χ και πήδα την χελώνα) ή οποιοδήποτε jrpg (απλά πάτα Χ μέχρι να τερματίσει) αλλά όχι το fifa η cod (που πρέπει να αναπτύξεις δεξιότητες, να κρύβεσαι, γρήγορα αντανακλαστικα, σημάδι, πάσες....) απλά θα γελάσω. 

Δεν μας αγγίζουν όλους όλα τα gameplay με τον ίδιο τρόπο, προφανώς και ο καθένας μας έχει διαφορετικά γούστα και διαφορετικές ανάγκες. Εγώ προσωπικά βλέπω πολύ πιο απύθμενο βάθος στο συνδυασμό κινήσεων του Mario ή στην ανάπτυξη χαρακτήρα ενός J-RPG, παρά στο να κλωτσάω ένα τόπι. Εσένα δεν σε αγγίζουν τα J-RPG's ή τα platformers, δεν είναι κατακριτέο αυτό. Το γούστο του καθενός μας είναι υποκειμενικό.

Ωστόσο, δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς προσθέτει το post σου επάνω σε αυτό που έγραψα. Διαφωνείς ότι ο σημαντικότερος λόγος που θα έπρεπε κάποιος να παίζει games είναι το gameplay, ο τρόπος με τον οποίο αλληλεπιδρά με τον ψηφιακό κόσμο δηλαδή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν μας αγγίζουν όλους όλα τα gameplay με τον ίδιο τρόπο, προφανώς και ο καθένας μας έχει διαφορετικά γούστα και διαφορετικές ανάγκες. Εγώ προσωπικά βλέπω πολύ πιο απύθμενο βάθος στο συνδυασμό κινήσεων του Mario ή στην ανάπτυξη χαρακτήρα ενός J-RPG, παρά στο να κλωτσάω ένα τόπι. Εσένα δεν σε αγγίζουν τα J-RPG's ή τα platformers, δεν είναι κατακριτέο αυτό. Το γούστο του καθενός μας είναι υποκειμενικό.

Ωστόσο, δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς προσθέτει το post σου επάνω σε αυτό που έγραψα. Διαφωνείς ότι ο σημαντικότερος λόγος που θα έπρεπε κάποιος να παίζει games είναι το gameplay, ο τρόπος με τον οποίο αλληλεπιδρά με τον ψηφιακό κόσμο δηλαδή;

Για μενα παιζουν  σημαντικο ρολο και τα 2 .Και το gameplay και τα γραφικα -τεχνικος τομεας .

Αν υστερει σημαντικα σε κατι απο τα δυο   δρα απωθητικα  και δεν απολαμβανω την εμπειρια .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Malthador said:

Ωστόσο, δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς προσθέτει το post σου επάνω σε αυτό που έγραψα. Διαφωνείς ότι ο σημαντικότερος λόγος που θα έπρεπε κάποιος να παίζει games είναι το gameplay, ο τρόπος με τον οποίο αλληλεπιδρά με τον ψηφιακό κόσμο δηλαδή;

Φυσικά και διαφωνώ. Γιατί το gameplay όπως το εννοείς εσύ δεν έχει καμία σχέση με το πως το εννοώ εγώ. Για να επιτύχει το gameplay πχ του Red dead redemption 2, θέλει γραφικά. Το ίδιο και η αλληλεπιδραση με τον κόσμο, κτίρια ανθρώπους κτλ

Αντίθετα, εσύ είσαι ικανοποιημένος να βλέπεις γραφικά τύπου πεππα το γουρουνάκι, στο οποίο πατάς Χ μερικές χιλιάδες φορές, χωρίς να μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο. Και να χαίρεσαι με την ανάπτυξη χαρακτήρων των jrpg, διαβάζοντας κατεβατά κειμένων (μάντεψε, απλά πατάς το Χ). Τραβάς εσύ (μην το παίρνεις προσωπικά) όλη την ανάπτυξη πίσω και αν μη τι άλλο είσαι μηδενιστης σε όλες αυτές τις υπέροχες προσπάθειες των προγραμματιστων να μας προσφέρουν κάτι περισσότερο από το να πηδας χελώνες. 

Επεξ/σία από guy_threepwood
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tα γραφικά φυσικά και προσφέρουν σε αυτό που πας να παιξεις. Δεν μιλαμε για το κυνηγι του φωτορεαλισμου που συχνά εχει τις βασεις στο κυνηγι του e-penis. Δεν ειναι μονο φωτορεαλισμος. 

Για μενα γραφικά ειναι:

Dev: θέλω να σου προσφέρω μια εμπειρια και θα σε βαλω ''μεσα'' στο παιχνιδι οσο καλυτερα γινεται αλλα και σε αυτο που εχω στο μυαλο μου, μεσω της αισθησης της ορασης.

Ειναι σημαντικοτατο οχι απλα σημαντικο. Και πλεον μπορουν να κανουν σχεδον τα παντα στα γραφικα, οποτε εχει και περισσοτερο νοημα το art direction για αυτα.

 

Και τα κειμενα που πατας απλα το Χ ειναι σημαντικα, και το σεναριο κτλ και το gameplay για να μπορει να σε κρατησει, και η μουσικη για μεγαλυτερο ακομα immersion στην εμπειρια... ολα για τους ιδιους ακριβως λογους.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, guy_threepwood said:

Φυσικά και διαφωνώ. Γιατί το gameplay όπως το εννοείς εσύ δεν έχει καμία σχέση με το πως το εννοώ εγώ. Για να επιτύχει το gameplay πχ του Red dead redemption 2, θέλει γραφικά. Το ίδιο και η αλληλεπιδραση με τον κόσμο, κτίρια ανθρώπους κτλ

Αντίθετα, εσύ είσαι ικανοποιημένος να βλέπεις γραφικά τύπου πεππα το γουρουνάκι, στο οποίο πατάς Χ μερικές χιλιάδες φορές, χωρίς να μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο. Και να χαίρεσαι με την ανάπτυξη χαρακτήρων των jrpg, διαβάζοντας κατεβατά κειμένων (μάντεψε, απλά πατάς το Χ). Τραβάς εσύ (μην το παίρνεις προσωπικά) όλη την ανάπτυξη πίσω και αν μη τι άλλο είσαι μηδενιστης σε όλες αυτές τις υπέροχες προσπάθειες των προγραμματιστων να μας προσφέρουν κάτι περισσότερο από το να πηδας χελώνες. 

Επί της ουσίας, δεν διαφωνούμε κάπου, απλά εστιάζουμε σε διαφορετικό «εχθρό» (εσύ στο Mario και στα J-RPG's, εγώ στις annual κυκλοφορίες για τις «μάζες»). Το Mario Odyssey ήταν 4 χρόνια σε development, το BotW 5 χρόνια (όσο και το God of War), το RDR2 έσπασε όλα τα κοντέρ με 8 χρόνια development time. Προσωπικά θεωρώ ότι την βιομηχανία δεν την κρατάνε πίσω τα games που βρίσκονται τόσα χρόνια σε development (και που στο κάτω κάτω της γραφής προσθέτουν και κάτι καινούριο και διαφορετικό στο genre τους), αλλά την κρατάνε κάτι FIFA, CoD, AC που βγάζουν κι από ένα reskinned τίτλο κάθε χρόνο.

Η ανάπτυξη των χαρακτήρων στα J-RPG και τα κατεβατά είναι μέρος του gameplay τους, έτσι αναπτύσσεται περαιτέρω το genre, με ανάπτυξη χαρακτήρων και κατεβατά διαλόγων. Δεν είναι όλα τα games γραφικά. Απλά έχεις τη νοοτροπία «δεν μου αρέσει, άρα κρατάει τη βιομηχανία πίσω», το οποίο είναι λίγο παιδιάστικη σαν σκέψη.

Τέλος, εννοείται ότι υπάρχουν games που έχουν πιο ολοκληρωμένο immersion, όταν έχουν και περισσότερα γραφικά, δεν διαφωνώ σε αυτό. Δεν είναι τέτοιου είδους games τα Mario ή τα J-RPG's, σε αυτά δεν παίζει ρόλο ο γραφικός τομέας, απλά δεν σου αρέσουν, πράγμα που δεν είναι κακό, κακό είναι να ειρωνεύεσαι το γούστο των άλλων, πράγμα στο οποίο τα καταφέρνεις καλά ομολογώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως κρατανε τη βιομηχανια πισω τα Cod, Fifa και τα λοιπα? Τι λετε ρε παιδια? Τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα ? Επειδη δε γραφουν καινουργια μηχανη? Μια μηχανη γραφικων εχετε ιδεα ποσο χρονο, χρημα χρειαζεται ? Και γιατι να γραψουν καινουργια μηχανη, οταν οι κονσολες ειναι αδυναμες? Για το pc? Εκει δε πουλανε οι τιτλοι, οι κονσολες κρατανε τις περισσοτερες εταιρειες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...