Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, PDS13 είπε

Εκτος απο το οτι εγραψα ''περισσοτερο'' που σημαινει οτι δεν απορριπτω την αποψη σου (οσον αφορα το τι μου λεει εμενα, ετσι και αλλιως ειναι σεβαστη). Τα Gaming forums μου καλυπτουν το κομματι της πληροφοριας αλλα και της συζητησης περι hardware, παρασκηνιου κτλ. Μου αρεσει οταν βλεπω ενθουσιασμο κτλ επισης για καποια games. Παρασυρομαι με τον κοσμο στα φορουμς απο το hype μεχρι να βγει η ταδε κονσολα, το παιχνιδι. Παρολο που ξερω οτι πολλες φορες δεν εχει βαση κτλ. Εχει τον χαβαλε του.

Παρα πολλοι οπως ειχες διαπιστωσει και εσυ μιλανε για τα γυρω γυρω και οχι μονο για εντυπωσεις παιχνιδιων κτλ.

Αυτο που με χαλαει στα φορουμς ειναι το hating. Eιναι ο μονος λογος για να χαλαστω. Kανε praise οσο θες, μπορει να μου πουλησεις κονσολα. game κτλ.

Προσωπικα οπως σου εχω ξαναπει και πιο παλια,αυτο που κοιταζω στο metacritic μονο ειναι αν ταυτιζεται το meta score με το user score.

Δεν μπορω πχ να βλεπω καθε χρονο τα Fifa και τα call of duty(πριν το Infinite warfare)να παιρνανε υψηλες βαθμολογιες οταν το κοινο τα κραζει,και δεν μιλαμε μονο για haters φυσικα.

Γενικα στα παιχνιδια που εχουν δυνατο Online υπαρχουν παντα οι μεγαλυτερες διαφορες μεταξυ κριτικων και κοινου.

Απο την αλλη υπαρχουν και παιχνιδια που μπορει να μην αρεσουν στους κριτικους αλλα να αρεσουν στο κοινο οπως το Mad Max.

Spoiler

 

Οταν ενα single player παιχνιδι ειναι πραγματικα καλο,τοτε κριτικοι και κοινο θα συμφωνουν(ασχετως των hater ή fanboys που βαζουν 0 ή 10)οπως πχ στο γνωστο πλεον Witcher 3

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-witcher-3-wild-hunt

ή μεχρι και στο Infamous second son,παρολο που δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/infamous-second-son

Σε αλλα παλι παιχνιδια οπως το Uncharted 4ομως ενω κριτικοι και κοινο συμφωνουν οτι ειναι ενα πολυ καλο overall παιχνιδι,το κοινο κυριως οπως βλεπεις εχει μια αποκλειση και δεν εντυπωσιαστηκε τοσο πολυ

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/uncharted-4-a-thiefs-end

το ιδιο και με το Uncharted 3 πχ https://www.metacritic.com/game/playstation-3/uncharted-3-drakes-deception

και μονο το Uncharted 2 εχει κριτικους και κοινο να συμφωνουν απο πλευρας βαθμολογιας

https://www.metacritic.com/game/playstation-3/uncharted-2-among-thieves

Στο προσφατο god of war, στο Bloodborne,στο Last of us μεχρι και στο Ratchet and clank δεν υπαρχει αυτο.

Εκει ειναι που μεσα στα πολυ θετικα σχολια θα διαβασεις και αρνητικα του τυπου

΄΄παλι μια απο τα ιδια''

''πολυ σκαρφαλωμα,το βαρεθηκα'' και παει λεγοντας


 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορω να εμπιστευτω User score ρε συ πραγματικα. Οταν ενα παιχνιδι οπως το Uncharted, halo κτλ μπορει να παρει 50-100 μηδενικα απο user scores δεν εχει καποιο νοημα να ασχοληθω. Το αν ενα παιχνιδι εχει καλο user score εξαρταται απο τα fanboys και τους haters γιατι στατιστικα οι μεγαλες αποκλiσεις ειναι αυτες που καθοριζουν το αποτελεσμα.

Το κοιταζω μια ματια ok αλλα ως εκει.

 

To Mad max που λες ως παραδειγμα ειναι αλλη μια δικαιωση κατ'εμε για το metacritic score. Eχει τις προδιαγραφες να γινει 9αρι και κυριολεκτικα  καταληγει 7αρι γιατι κανεις το ιδιο πραγμα σε ολο το παιχνιδι.

To εδωσαν στο plus για αυτο το επαιξα, αλλα το 7αρι θα με ειχε προβληματισει για να το αγορασω.

Θενκ γιου metacritic.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Προσωπικα οπως σου εχω ξαναπει και πιο παλια,αυτο που κοιταζω στο metacritic μονο ειναι αν ταυτιζεται το meta score με το user score.

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Οταν ενα single player παιχνιδι ειναι πραγματικα καλο,τοτε κριτικοι και κοινο θα συμφωνουν(ασχετως των hater ή fanboys που βαζουν 0 ή 10)οπως πχ στο γνωστο πλεον Witcher 3

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-witcher-3-wild-hunt

ή μεχρι και στο Infamous second son,παρολο που δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/infamous-second-son

Σε αλλα παλι παιχνιδια οπως το Uncharted 4ομως ενω κριτικοι και κοινο συμφωνουν οτι ειναι ενα πολυ καλο overall παιχνιδι,το κοινο κυριως οπως βλεπεις εχει μια αποκλειση και δεν εντυπωσιαστηκε τοσο πολυ

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/uncharted-4-a-thiefs-end

το ιδιο και με το Uncharted 3 πχ https://www.metacritic.com/game/playstation-3/uncharted-3-drakes-deception

και μονο το Uncharted 2 εχει κριτικους και κοινο να συμφωνουν απο πλευρας βαθμολογιας

https://www.metacritic.com/game/playstation-3/uncharted-2-among-thieves

Στο προσφατο god of war, στο Bloodborne,στο Last of us μεχρι και στο Ratchet and clank δεν υπαρχει αυτο.

Εκει ειναι που μεσα στα πολυ θετικα σχολια θα διαβασεις και αρνητικα του τυπου

΄΄παλι μια απο τα ιδια''

''πολυ σκαρφαλωμα,το βαρεθηκα'' και παει λεγοντας

αυτό είναι και το πιο σωστό, αλλά πολλές φορές υπάρχουν και παγίδες 

 

όπως υπάρχουν και πληρωμένα reviews όπως υπάρχει και πολύ hate αν μιλάμε για ένα καλό παιχνίδι με κακιές πρακτικές (πχ shadow of war) 

 

πάντως κι εμένα ο επαγγελματίας reviewer δεν μου λέει κάτι, πολλοί από αυτούς είναι πιτσιρικάδες δεν έχουν την πιο ολοκληρωμένη άποψη πιο έμπειρων gamer, επίσης δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι το ίδιο βάρος γνώμης για όλα τα θέματα, πχ όσοι παίζουν mmo παιχνίδια μπορούν να κρίνουν κάποια άλλα πράγματα που δεν μπορεί όποιος παίζει κυρίως single και το ανάποδο 

 

συνήθως οι περισσότεροι βρίσκουμε κάποιους καλούς reviewers των οποίων τα γούστα συμβαδίζουν με τα δικά μας (ή χρήστες σε φόρουμ) και περισσότερο μετράνε οι γνώμες αυτών παρά του ign ας πούμε.. 

 

επίσης είναι πολύ βασικό να μην υπάρχουν τα οικονομικά κίνητρα που έχει ένα μεγάλο μέσο (γιατί υπάρχουν μην κάνουμε ότι δεν υπάρχουν), πχ κάποια με κάποια άτομα ακόμα και αν διαφωνήσω μαζί τους κάποιες φορές ή ακόμα και αν με οδηγήσουν να πάρω ένα παιχνίδι που τελικά δεν μου άρεσε τόσο (όχι γιατί είναι κακό απλά δεν μου άρεσε), θα αναγνωρίσω και θα δικαιολογήσω το γεγονός ότι απλά εξέφρασαν με απόλυτη ειλικρίνεια την άποψή τους και ας μην συμφώνησα τελικά μαζί τους.. δεν θα με επηρεάσει αρνητικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα ιστοτοποι τυπου metacritic, myanimelist, που μαζευουν βαθμολογιες απο users δε τα εμπιστευομαι. Οι περισσοτεροι εναλλακτικοι ειναι εκει μαζεμενοι και βγαζουν την τρολια τους. Αυτο που κανω εγω ειναι να παρακολουθω 2-3 streamers (fightincowboy, arekz gaming) που εχουμε τα ιδια γουστα και τους ακολουθω πιστα, μιας και ξερω οτι 99% συμβαδιζουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το user score στο IMDB για ταινιες, εχει περισσοτερο νοημα. Το κοιταζω σιγουρα περισσοτερο απο αυτο των games. Παντα ομως μετραει για μενα περισσοτερο το reviews score του metacritic, ειτε μιλαμε για παιχνιδια ειτε για ταινιες.

Βγαινει πολυ κοντα σε αυτο που καταλαβαινω εγω οταν παιζω ενα παιχνιδι η βλεπω μια ταινια. Ανεξαρτητα αν μου αρεσει η οχι.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, PDS13 είπε

 

To Mad max που λες ως παραδειγμα ειναι αλλη μια δικαιωση κατ'εμε για το metacritic score. Eχει τις προδιαγραφες να γινει 9αρι και κυριολεκτικα  καταληγει 7αρι γιατι κανεις το ιδιο πραγμα σε ολο το παιχνιδι.

 

στη προκειμένη περίπτωση συμφωνώ, είναι από τις περιπτώσεις που έκλαψα λεφτά (επηρεασμένος από καλά λόγια δεξιά και αριστερά)  και τελικά δεν τερμάτισα καν μιας και το βρήκα τέρμα βαρετό

 

αλλά είναι κι άλλες οι περιπτώσεις, όπως last guardian, hellblade, divinity... 

παιχνίδια που εκθειάστηκαν από πολύ κόσμο και κριτικούς και είναι πολύ  καλά παιχνίδια δεν λέω, αλλά εμένα τελικά δεν μου άρεσαν ώστε να τα ολοκληρώσω 

7 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Προσωπικα ιστοτοποι τυπου metacritic, myanimelist, που μαζευουν βαθμολογιες απο users δε τα εμπιστευομαι. Οι περισσοτεροι εναλλακτικοι ειναι εκει μαζεμενοι και βγαζουν την τρολια τους. Αυτο που κανω εγω ειναι να παρακολουθω 2-3 streamers (fightincowboy, arekz gaming) που εχουμε τα ιδια γουστα και τους ακολουθω πιστα, μιας και ξερω οτι 99% συμβαδιζουμε. 

με το user score υπάρχει και το θέμα του optimization στο pc  ( και όχι μόνο αλλά εκεί είναι φοβερά έντονο), ένα παιχνίδι ειδικά που αρχικά είχε θέματα ακόμα και τα λύσει σε ένα εύλογο διάστημα έχει μόνιμα κακό σκορ, σκορ που κανονικά θα έπρεπε να είναι άσχετο με το ίδιο το παιχνίδι 

 

επίσης και "καλά" (ανεκτά) να τρέχει θα φάει θάψιμο επειδή δεν βγάζει 300fps στην πανάκριβη κάρτα που αγόρασε κάποιος 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, logistoulis είπε

στη προκειμένη περίπτωση συμφωνώ, είναι από τις περιπτώσεις που έκλαψα λεφτά (επηρεασμένος από καλά λόγια δεξιά και αριστερά)  και τελικά δεν τερμάτισα καν μιας και το βρήκα τέρμα βαρετό 

αλλά είναι κι άλλες οι περιπτώσεις, όπως last guardian, hellblade, divinity... 

παιχνίδια που εκθειάστηκαν από πολύ κόσμο και κριτικούς και είναι πολύ  καλά παιχνίδια δεν λέω, αλλά εμένα τελικά δεν μου άρεσαν ώστε να τα ολοκληρώσω 

Το τι μας αρεσει ειναι σιγουρα κατι διαφορετικο. Τα reviews προσπαθουν συνηθως αντικειμενικα να δουν τι ειναι καλο, ανεξαρτητα απο τις προτιμησεις. Μπαινει και η προτιμηση μεσα αλλα δεν ειναι ικανη να επηρεασει τοσο δραματικα πχ ενα καλο score για το Halo ή το The last guardian. Γιατι οντως ειναι καλα παιχνιδια.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Το τι μας αρεσει ειναι σιγουρα κατι διαφορετικο. Τα reviews προσπαθουν συνηθως αντικειμενικα να δουν τι ειναι καλο, ανεξαρτητα απο τις προτιμησεις. Μπαινει και η προτιμηση μεσα αλλα δεν ειναι ικανη να επηρεασει τοσο δραματικα πχ ενα καλο score για το Halo ή το The last guardian. Γιατι οντως ειναι καλα παιχνιδι.

καταλαβαίνω απόλυτα για ποιο λόγο είναι καλό το last guardian, απλά δεν μου αρέσει εμένα 

 

όπως επίσης καταλαβαίνω και για ποιο λόγο δεν είναι καλό το mad max πέρα από κάποιες στιγμές και ας αρέσει σε πάρα πολλούς 

 

το θέμα είναι  ότι για να αποφεύγεις να "πετάς" τα λεφτά σου πρέπει να το δουλέψεις εσύ ο ίδιος (και αυτό γίνεται μέσω ψαξίματος και φυσικά εμπειρίας), δεν θα σε σώσουν τα reviews , γιατί στην τελική τον καθένα μας τον ενδιαφέρει η δική του γνώμη και η δική του τσέπη πάνω από όλα και, όχι να έχει τη βούλα του κριτικού/ειδικού ή όχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To god of war που αναφερατε προηγουμενως, το θεωρω καλο παιχνιδι? Σαφως, αλλα δεν ειναι το 10αρι που σπαμαρετε παντου, εγω θα του εδινα πολυ χαμηλοτερο βαθμο. Μιλαμε για ενα παιχνιδι που περα απο το οπτικο δεν μου προσφερε τιποτα, και ειμαι ανθρωπος που δεν με ενδιαφερει το τεχνικο κομματι. Αλλα παιχνιδια φαγαν τρελο θαψιμο και φαγαν αρνητικες κριτικες για επαναλαμβανομενους εχθρους γκουχ λεγε με ΝΙΟΗ, αλλα στο Gow δεν πειραξε και κανενα. Ενα παιχνιδι που ανακυκλωνει γριφους, πανευκολα puzzle, μεχρι και που πρεπει να σκαρφαλωσεις σου δειχνει. 

Αιντε να δεις στα metacritic ποιος αναφερει αυτα που με χαλασαν, και επιλεκτικα ξεχνανε προβληματα που σε αλλα παιχνιδια ειναι το μεγαλυτερο αρνητικο κατα τους metacritic reviewers...

 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, logistoulis είπε

καταλαβαίνω απόλυτα για ποιο λόγο είναι καλό το last guardian, απλά δεν μου αρέσει εμένα 

όπως επίσης καταλαβαίνω και για ποιο λόγο δεν είναι καλό το mad max πέρα από κάποιες στιγμές και ας αρέσει σε πάρα πολλούς 

 
 

μολις εκανες τον κοσμο μας ενα κλικ καλυτερο.:p

10 λεπτά πριν, logistoulis είπε

το θέμα είναι  ότι για να αποφεύγεις να "πετάς" τα λεφτά σου πρέπει να το δουλέψεις εσύ ο ίδιος (και αυτό γίνεται μέσω ψαξίματος και φυσικά εμπειρίας), δεν θα σε σώσουν τα reviews , γιατί στην τελική τον καθένα μας τον ενδιαφέρει η δική του γνώμη και η δική του τσέπη πάνω από όλα και, όχι να έχει τη βούλα του κριτικού/ειδικού ή όχι 

 

Σαφως! Τελικα θα πεσουν πολυ συχνα εξω για το γουστο μας(συνηθως θα πεσουν μεσα). Αλλα ειναι ενας ωραιος τροπος να δεις αν ενα παιχνιδι ειναι καλο, μετριο, κακο.

7 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

To god of war που αναφερατε προηγουμενως...

 

Το ιδιο ακριβως θα σκεφτομουν για το GTA5. Mε την διαφορα οτι εγω θα πω οτι αξιζει το praise(αν και για το γουστο μου δεν ειναι μαλλον πανω απο 8).

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Αλλα παιχνιδια φαγαν τρελο θαψιμο και φαγαν αρνητικες κριτικες για επαναλαμβανομενους εχθρους γκουχ λεγε με ΝΙΟΗ, αλλα στο Gow δεν πειραξε και κανενα.

αυτό είναι και το προφανέστερο αρνητικό του και όντως, όλως περιέργως,  δεν αναφέρεται όσο θα όφειλε 

εγώ προσωπικά το γνώριζα πριν το παίξω, αλλά από users και μερικούς youtubers (δηλαδή το "κάτι παραπάνω" στην ψαχτική που κάνει ένας μέσος παίκτης) 

 

δεν μου κατέστρεψε το παιχνίδι, παρότι μου έκανε αρνητικότατη εντύπωση στην πράξη, αλλά σίγουρα δεν είναι κάτι που θα έπρεπε να υπάρχει σε ένα παιχνίδι που παίρνει 9 και 10 

16 λεπτά πριν, PDS13 είπε

 

Το ιδιο ακριβως θα σκεφτομουν για το GTA5. Mε την διαφορα οτι εγω θα πω οτι αξιζει το praise(αν και για το γουστο μου δεν ειναι μαλλον πανω απο 8).

το gta 5 με απογοήτευσε λίγο στην κεντρική του ιστορία, την ήθελα καλύτερη

 

αλλά κατά τα άλλα είναι τιτανομέγιστο επίτευγμα στο gaming με τόσα πράγματα να συμβαίνουν μέσα σε αυτό και να συμβαίνουν από απλά σωστά μέχρι φοβερά σωστά, συνεπώς δεν μπορώ να πιαστώ από μερικά αρνητικά του σημεία και να μην το θεωρήσω από τα καλύτερα πράγματα που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ στην ιστορία 

 

δεν είναι καθόλου μα καθόλου εύκολο να ξεπεραστεί ένα τέτοιο παιχνίδι σε όλα αυτά που τολμάει να κάνει παράλληλα, οπότε απλά respect.. 

 

να στο πω διαφορετικά, αν έσκαγε ένας εξωγήινος και σε ρώταγε τι είναι το gaming?  αυτό θα του έδειχνες για του το εξηγήσεις όσο καλύτερα και περιεκτικά μπορείς σε ένα μόνο τίτλο

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Γνωρίζει κανείς πότε θα έρθει Ελλάδα το νέο μοντέλο cuh-7216b?

Και αν θα το βγάλουν και σε σκέτη κονσόλα χωρίς κάποιο παιχνίδι.

Αυτο μονο τα ιδια τα καταστηματα αν το γνωριζουν,εμεις δεν μπορουμε να το γνωριζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, logistoulis είπε

 το gta 5 με απογοήτευσε λίγο στην κεντρική του ιστορία, την ήθελα καλύτερη

αλλά κατά τα άλλα είναι τιτανομέγιστο επίτευγμα στο gaming με τόσα πράγματα να συμβαίνουν μέσα σε αυτό και να συμβαίνουν από απλά σωστά μέχρι φοβερά σωστά, συνεπώς δεν μπορώ να πιαστώ από μερικά αρνητικά του σημεία και να μην το θεωρήσω από τα καλύτερα πράγματα που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ στην ιστορία 

δεν είναι καθόλου μα καθόλου εύκολο να ξεπεραστεί ένα τέτοιο παιχνίδι σε όλα αυτά που τολμάει να κάνει παράλληλα, οπότε απλά respect.. 

να στο πω διαφορετικά, αν έσκαγε ένας εξωγήινος και σε ρώταγε τι είναι το gaming?  αυτό θα του έδειχνες για του το εξηγήσεις όσο καλύτερα και περιεκτικά μπορείς σε ένα μόνο τίτλο

 

Μαζι σου αλλα αν θες να το θαψεις το game, σου αφηνει περιθωρια να το κανεις οπως και καθε game του πλανητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PDS13 είπε

Μαζι σου αλλα αν θες να το θαψεις το game, σου αφηνει περιθωρια να το κανεις οπως και καθε game του πλανητη.

Ναι να το θαψεις αλλα να εχεις και καποια critical points σωστα μην πεταξεις ενα απλο "δεν μου αρεσουν τα open world" το "δεν μου αρεσε η ιστορια" το δεχομαι και ας την θεωρω εγω προσωπικα παρα πολυ καλη για παιχνιδι του ειδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...