Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ADHD είπε

Τοσο πολυ που το πρωτο πραγμα που θα κανω μολις γινω δισεκατομμυριουχος ειναι να καταστρεψω τη sony και τα αθλια studios της με οποιο τροπο μπορω. :P 

 

To πιστευω! Aληθεια.

 

Κοιταζα παντως τις βαθμολογιες και ακομα και το Edge του εβαλε 9αρι!

113 score και 93% δεν το λες και λιγο.

Ειμαι περιεργος να το δω. Oταν παρω την TV θα το παιξω πιο σωστα.

10 λεπτά πριν, ADHD είπε

Και το 4 πάντως το παράτησα στη μέση γιατι απλα το βαρέθηκα

 

Και το The last of us.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδή παρακολουθω τη κουβεντα περι uncharted 4 μιας και δε το εχω ξεκινησει δε θα εκφερω καμια γνωμη για το παιχνίδι ακομα απλως θα πω κατι αλλο.

Ολα ειναι υποκειμενικά και θεμα γουστου, το εχω πει χιλιαδες φορες ακομα και για παιχνίδια με 3 στα 10 βαθμολογία αλλα επειδη παντα υπαρχει και ενα αλλα μη τα ισοπεδώνουμε ολα. Οταν ενα παιχνίδι το βλέπεις να ειναι στη κορυφη των προτιμήσεων και των βαθμολογιών οχι των κριτων το τονίζω αυτο αλλα των καταναλωτών δλδ τους gamers ε οχι φιλοι μου δε μπορει να αρεσε σε τόσους μονο για τα γραφικά.

Εχουμε δει απειρες φορες παιχνιδια με αριστουργηματικα γραφικα που εχουν πατωσει σε βαθμολογίες χρηστών. 

Και ουτε μπορει να βγαίνει ο καθένας να λεει το μακρυ και το κοντο του οτι ειναι σκαρφαλωμα simulation και αλλες τετοιες αερολογιες, μην ισωπεδωνουμε τα παντα.

Τη στιγμή που ενα παιχνίδι εχει κανει τοσες πολλες πωλησεις και εχει παρει ενα καρο καλες βαθμολογιες απο μια τεραστια ομαδα gamers μαντεψτε, ειναι ενα πολυ καλο παιχνίδι και gameplayακα και στα γραφικά και στο σύνολο γενικα. Οποτε θελωντας και μη δεχεστε οτι ειναι καλο γιατι ειναι, απο κει και περα μπορεις να πεις πως δε μου αρεσει και τελειωνει το θεμα επειδη το θεωρω simulation ή επειδη εχει μεγαλα φρυδια ο nathan ή δε ξερω εγω τι αλλο. Κι εμενα μπορει να μη μου αρεσει επειδή μπορει να μη ταιριαζει στα γούστα τα δικα μου αλλα δεχομαι οτι ειναι ενα αξιόλογο παιχνίδι και τα γουστα  μου δεν εχουν καποια βαρύτητα και προπάντων δε κρινουν ενα παιχνίδι ως αποτυχια, ειναι διαφορετικο αυτο, δε χρειαζεται να τα ισοπεδώνουμε και ολα.

Και περισσότερα για το uc4 στο αναλογο topic.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PDS13 είπε

To πιστευω! Aληθεια.

Κοιταζα παντως τις βαθμολογιες και ακομα και το Edge του εβαλε 9αρι!

113 score και 93% δεν το λες και λιγο.

Ειμαι περιεργος να το δω. Oταν παρω την TV θα το παιξω πιο σωστα.

Και το The last of us.

Ευχαριστώ αλήθεια, σε οσους λεω οτι καποια μερα θα γινω δισεκατομμυριουχος με βγαζουν τρελο. Αντε για εσενα θα την αφησω στην ησυχια της τη Sony.. :P

Σοβαρά παντως ασχετα με το τι πιστεύεις περι Sony hater κτλπ στην πραγματικοτητα ειναι ολα υποκειμενικά, οσο καλο και αν ειναι ενα παιχνιδι υπαρχει ενα minority στο οποιο δεν θα αρεσει και οχι δεν ειναι επειδη ειναι haters απαραιτητα. Eμενα για καποιο λογο δεν μου κλικαρουν τα παιχνιδια της ND τι να κανουμε?? Οπως αντίστοιχα τρελαίνομαι για soulsborne και ff και προτιμω το κατά κοινή ομολογια χειροτερο TR απο το UC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ADHD είπε

στην πραγματικοτητα ειναι ολα υποκειμενικά, οσο καλο και αν ειναι ενα παιχνιδι υπαρχει ενα minority στο οποιο δεν θα αρεσει και οχι δεν ειναι επειδη ειναι haters απαραιτητα.

 

Αν ειχες αυτο το mentality δεν θα διαφωνουσαμε πραγματικα ποτέ. 

Ειναι τιμιο να αναγνωριζει καποιος ενα παιχνιδι ως καλο (αν θεωρειται καλο), ασχετα αν του αρεσει η οχι. Προσωπικα ειμαι 15+ χρονια σε gaming φορουμς και δεν εχω πει ποτε κακο λογο για παιχνιδι που κατα γενικη ομολογια θεωρειται καλο. Οκ δεν μου αρεσαν ποτε τα Halo και τα GeoW του 360(δεν εχω δει του one), δεχομαι ομως οτι κατι εγω δεν βλεπω σε αυτα. Tελικα τα αναγνωριζω ως παιχνιδαρες.

Αλλιως ειναι ευκολακι να υποβαθμισουμε τα παντα. πχ Uncharted? πληρωμενα τα 150 reviews, η κοινη γνωμη δεν ξερει τι λεει γιατι...sonygaf,sonyera κτλ. Και οι πωλησεις? Τι παει να πει οτι το Uncharted πουλαει περισσοτερο απο τα multiplatform TR? Η sony τα μοιραζε δωρεαν στα fanboys! 

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Ενταξει καταλαβαινω τι λες αλλα δεν μπορουν ολοι να παιξουν τοσο παλια παιχνιδια .Εγω ας πουμε με το ζορι  μπορω να παιξω παιχνιδια του ps3  και απο αυτα επιλεκτικα ,τα  περισσοτερα δεν βλεπονται  πλεον .Δεν παμε πιο παλια γιατι  ειναι μουσειακη κατηγορια  .

Ειμαστε πολυ τυχεροι που διανυουμε την καλυτερη περιοδο της gaming βιομηχανιας με πολυ καλα γραφικα ,τεχνικο τομεα μεγαλες παραγωγες ,ειδικα οσοι ζησαμε τις απαρχες της  απορουμε πως τα παιζαμε τοτε μπροστα στα σημερινα φανταζουν και ειναι σκουπιδια .

Οτι να ναι αν μιλας σοβαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Οτι να ναι αν μιλας σοβαρα.

Γιατι οτι να ναι; Ο καθενας με τις προτιμησεις του. Εγω μπορω να παιξω συγκεκριμενα παιχνιδια ακομη και στο Gameboy, αλλος δεν μπορει εαν το παιχνιδι δεν εχει γραφικα τουλαχιστον Uncharted4. Ολα ειναι θεμιτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, orck είπε

Γιατι οτι να ναι; Ο καθενας με τις προτιμησεις του. Εγω μπορω να παιξω συγκεκριμενα παιχνιδια ακομη και στο Gameboy, αλλος δεν μπορει εαν το παιχνιδι δεν εχει γραφικα τουλαχιστον Uncharted4. Ολα ειναι θεμιτα.

ναι αλλα οταν λες τωρα ειναι η καλυτερη εποχη και τα αλλα ειναι μουσεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, PDS13 είπε

Αν ειχες αυτο το mentality δεν θα διαφωνουσαμε πραγματικα ποτέ. 

Ειναι τιμιο να αναγνωριζει καποιος ενα παιχνιδι ως καλο (αν θεωρειται καλο), ασχετα αν του αρεσει η οχι. Προσωπικα ειμαι 15+ χρονια σε gaming φορουμς και δεν εχω πει ποτε κακο λογο για παιχνιδι που κατα γενικη ομολογια θεωρειται καλο. Οκ δεν μου αρεσαν ποτε τα Halo και τα GeoW του 360(δεν εχω δει του one), δεχομαι ομως οτι κατι εγω δεν βλεπω σε αυτα. Tελικα τα αναγνωριζω ως παιχνιδαρες.

Αλλιως ειναι ευκολακι να υποβαθμισουμε τα παντα. πχ Uncharted? πληρωμενα τα 150 reviews, η κοινη γνωμη δεν ξερει τι λεει γιατι...sonygaf,sonyera κτλ. Και οι πωλησεις? Τι παει να πει οτι το Uncharted πουλαει περισσοτερο απο τα multiplatform TR? Η sony τα μοιραζε δωρεαν στα fanboys! 

Αυτο συμβαινει επειδη θεωρω οτι εχω καλύτερες γνώσεις και γουστο για να κρινω ενα παιχνιδι απο το 99.9% των gamers/reviewers και επειδη πιστευω οτι υπαρχει fanboyism και hive mind σε αυτα τα θεματα, για αυτο μπορείς να με κατηγορήσεις, για στοχευμενο sony hating επισης καμιά φορά για πλάκα περισσότερο.. :P  Εγω σε αυτο που διαφωνώ μαζι σου ειναι οτι πιστεύεις οτι πχ εγω εχω ps4 απλο/ps4 pro σχεδον ολα τα exclusives, platinum σε αρκετα και ολα αυτα τα εχω κανει απλα για να μπορω να κράζω ελεύθερα (το εχεις πει σε κατι συζητησεις στο παρελθον για αλλους) και οχι γιατι πραγματικά μου αρεσει το ps4 και τα exclusives του. 

Και αυτο που λες δεν ξερω, οκ να αναγνωρίσω οτι εχει μεγάλη αποδοχή και απλα δεν κανει κλικ σε εμενα μέχρι εκεί αλλα να το αναγνωρίσω εγω προσωπικά ως παιχνιδαρα ειναι κατι διαφορετικό και δεν υπαρχει λογος εφοσον δεν μου αρεσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ADHD είπε

Αυτο συμβαινει επειδη θεωρω οτι εχω καλύτερες γνώσεις και γουστο για να κρινω ενα παιχνιδι απο το 99.9% των gamers/reviewers 

 

Aυτο για τις γνωσεις δεν μπορει να ισχυει ομως, γιατι οι reviewers κανουν την δουλεια τους και εχουν επιλεχθει με Χ κριτηρια, εχουν δωσει βιογραφικο κτλ και ενα απο αυτα τα κριτηρια ειναι να μπορουν να κρινουν αν ενα παιχνιδι ειναι καλο ανεξαρτητα απο το αν τους αρεσει η οχι. Skill που δεν εχεις :p.

Προφανως και θα υπαρχουν κακοι σε αυτοι του δουλεια. Αλλα 150 reviewers >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>απο 150 gamers πχ του insomnia. Λογικο δεν ειναι? Οι μεν εχουν επιλεχθει με κριτηρια συνεντευξεις κτλ και οι δε απλα εκφραζουν μια αποψη σε ενα φορουμ και δεν θα τους κρινει και κανενας(παλι στην δουλεια τους θα πανε).

Σε σχεση με τον μεσο ορο των gamers μπορει να εισαι σε καλο επιπεδο, δεν το αμφισβητω. Επισης οπως καταλαβαινεις δεν μπορει να υπαρχει ανθρωπος με ''καλυτερο γουστο''. Ειναι εξ ορισμου λαθος να το λεμε αυτο.

 

Αυτο που εχω πει για αλλους που λες, στανταρακι* το εκαναν 2006-2010 εδω. Ολα(OΛΑ!) ηταν χαλια στο PS3 αλλα ειχαν PS3. E αυτο δεν γινεται. Εσυ εισαι πολυ light σε σχεση με αυτες τις εποχες παντως. 😛 Aλλα με γυρνας συχνα εκει. Ειχα ρωτησει χαρακτηριστικα οτι ''αφου υποφερεις με την κονσολα γιατι κρατας την κονσολα'?' σε καποιον/καποιους δεν θυμαμαι.

*Εκτος αν το απολαμβαναν και το επαιζαν τρελιτσα εδω. Παιζει και αυτο το σεναριο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συντριπτικη πλειοψηφια θα υποστιριξει οτι εχει.Δεν πα να ειναι πατατα.

Το τι λενε στα φορουμς και μενα με αφηνει αδιαφορο.Ειδικα οταν βλεπω πως 9/10 που εχουν παραδειγμα playstation το εχουν για pro fifa , cod και god of war.Αδιαφορη κατηγορια gamers κατ εμε.Δειτε αγγελιες τι games δινουν αυτοι που τα πουλανε....

Να επιστρεψω στο προηγουμενο.Αν παει κανεις προς νημα nintendo switch θα παθει σοκ απο το ποσο πολυ τα παιδια εκει υποστιριζουν τη κονσολα.Μπορει το switch να σου βγαλει tetris mario 25th installment deluxe στα 59.90 και φυσικα δεν μπορεις να γραψεις ειναι πατατα.Επισης αν κατι υπαρχει σε αλλη κονσολα ειναι αδιαφορο μεχρι να παρι στη δικη τους οπου και θα υπαρξει θεοποιηση του game.Αυτο το βλεπω βεβαια σε καθε νημα ειτε προκειται για κονσολα κινητο αμαξι κλπ απλα ανεφερα το προηγουμενο νημα καθαρα επειδη εφυγα προσφατα καθως δεν μπορουσα να βλεπω αυτο το θεατρο του παραλογου.

Προσωπικα θα κραξω , εχω ps4 ειχα switch μεχρι που ειδα τις κυκλοφοριες του 19.....Εχω καλο pc.Παιζω απο το 83 και σε διαφορα με πολλους εχω παιξει και games που δεν με τραβηξαν μονο και μονο για να τα δω επειδη ακουγα καλα reviews.

Οσο για τους reviewers ειναι πονεμενο θεμα.Ξερω ατομα ελληνες μαλιστα οι οποιοι δεν εχουν παιξει καν κανενα παιχνιδι της σειρας Zelda η Final Fantasy.

Τωρα παντα θα βρεθουν και ατομα που δινουν διπλοματικες ετσι φιλελευθερες σχεδον απαντησεις τα λεγομενα κατ εμε "θα παρω like σχολιο" επειδη θα πω αυτο που θελουν να ακουσουν τα παιδια του φορουμ αλλα αυτους τους αφηνω στην ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Η συντριπτικη πλειοψηφια θα υποστιριξει οτι εχει.Δεν πα να ειναι πατατα.

Το τι λενε στα φορουμς και μενα με αφηνει αδιαφορο.Ειδικα οταν βλεπω πως 9/10 που εχουν παραδειγμα playstation το εχουν για pro fifa , cod και god of war.Αδιαφορη κατηγορια gamers κατ εμε.Δειτε αγγελιες τι games δινουν αυτοι που τα πουλανε....

Να επιστρεψω στο προηγουμενο.Αν παει κανεις προς νημα nintendo switch θα παθει σοκ απο το ποσο πολυ τα παιδια εκει υποστιριζουν τη κονσολα.Μπορει το switch να σου βγαλει tetris mario 25th installment deluxe στα 59.90 και φυσικα δεν μπορεις να γραψεις ειναι πατατα.Επισης αν κατι υπαρχει σε αλλη κονσολα ειναι αδιαφορο μεχρι να παρι στη δικη τους οπου και θα υπαρξει θεοποιηση του game.Αυτο το βλεπω βεβαια σε καθε νημα ειτε προκειται για κονσολα κινητο αμαξι κλπ απλα ανεφερα το προηγουμενο νημα καθαρα επειδη εφυγα προσφατα καθως δεν μπορουσα να βλεπω αυτο το θεατρο του παραλογου.

Προσωπικα θα κραξω , εχω ps4 ειχα switch μεχρι που ειδα τις κυκλοφοριες του 19.....Εχω καλο pc.Παιζω απο το 83 και σε διαφορα με πολλους εχω παιξει και games που δεν με τραβηξαν μονο και μονο για να τα δω επειδη ακουγα καλα reviews.

Οσο για τους reviewers ειναι πονεμενο θεμα.Ξερω ατομα ελληνες μαλιστα οι οποιοι δεν εχουν παιξει καν κανενα παιχνιδι της σειρας Zelda η Final Fantasy.

Τωρα παντα θα βρεθουν και ατομα που δινουν διπλοματικες ετσι φιλελευθερες σχεδον απαντησεις τα λεγομενα κατ εμε "θα παρω like σχολιο" επειδη θα πω αυτο που θελουν να ακουσουν τα παιδια του φορουμ αλλα αυτους τους αφηνω στην ακρη.

Οτι να ναι αν μιλας σοβαρα.

(copy paste  το εκανα  δεν εκατσα να πληκτρολογησω καν )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Η συντριπτικη πλειοψηφια θα υποστιριξει οτι εχει.Δεν πα να ειναι πατατα.

Το τι λενε στα φορουμς και μενα με αφηνει αδιαφορο.Ειδικα οταν βλεπω πως 9/10 που εχουν παραδειγμα playstation το εχουν για pro fifa , cod και god of war.Αδιαφορη κατηγορια gamers κατ εμε.Δειτε αγγελιες τι games δινουν αυτοι που τα πουλανε....

Να επιστρεψω στο προηγουμενο.Αν παει κανεις προς νημα nintendo switch θα παθει σοκ απο το ποσο πολυ τα παιδια εκει υποστιριζουν τη κονσολα.Μπορει το switch να σου βγαλει tetris mario 25th installment deluxe στα 59.90 και φυσικα δεν μπορεις να γραψεις ειναι πατατα.Επισης αν κατι υπαρχει σε αλλη κονσολα ειναι αδιαφορο μεχρι να παρι στη δικη τους οπου και θα υπαρξει θεοποιηση του game.Αυτο το βλεπω βεβαια σε καθε νημα ειτε προκειται για κονσολα κινητο αμαξι κλπ απλα ανεφερα το προηγουμενο νημα καθαρα επειδη εφυγα προσφατα καθως δεν μπορουσα να βλεπω αυτο το θεατρο του παραλογου.

Προσωπικα θα κραξω , εχω ps4 ειχα switch μεχρι που ειδα τις κυκλοφοριες του 19.....Εχω καλο pc.Παιζω απο το 83 και σε διαφορα με πολλους εχω παιξει και games που δεν με τραβηξαν μονο και μονο για να τα δω επειδη ακουγα καλα reviews.

Οσο για τους reviewers ειναι πονεμενο θεμα.Ξερω ατομα ελληνες μαλιστα οι οποιοι δεν εχουν παιξει καν κανενα παιχνιδι της σειρας Zelda η Final Fantasy.

Τωρα παντα θα βρεθουν και ατομα που δινουν διπλοματικες ετσι φιλελευθερες σχεδον απαντησεις τα λεγομενα κατ εμε "θα παρω like σχολιο" επειδη θα πω αυτο που θελουν να ακουσουν τα παιδια του φορουμ αλλα αυτους τους αφηνω στην ακρη.

Εισαι σιγουρος οτι διαβαζεις το ιδιο νημα σε αυτο το φορουμ για το Nintendo Switch; Γιατι εγω διαβαζω (και εχω ριξει φυσικα) τρελο κραξιμο σε ολες τις λαλακιες που κανει η εταιρια, τρελο κραξιμο για την τιμολογιακη πολιτικη που βαζει τα παντα στα 60ευρω λες και ολα ειναι ΑΑΑ παιχνιδια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, PDS13 said:

Αλλα 150 reviewers >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>απο 150 gamers πχ του insomnia. 

Ούτε καν όμως. 

Ο μέσος reviewer σε γενικές γραμμές απευθύνεται σε μια μάζα που είναι ικανή να πληρώσει ακόμα και για να φαίνονται πράσινες αντί για κίτρινες οι μύξες του φαντάρου στο επόμενο κωλοντούτι και συνήθως πληρώνεται για να κάνει πρόμο για αυτό (και δεν αναφέρω καν κάτι φαιδρούς youtubers που θα θάψουν το επόμενο God of War ή το επόμενο Zelda μόνο και μόνο για να τραβήξουν βλέμματα). 

Ο μέσος gamer που γράφει εδώ ανήκει σε ένα niche κοινό και απλά γράφει για τον εαυτό του και με βάση τα προσωπικά του δεδομένα και γούστα. Και στην τελική είναι πολύ πιο αξιόπιστος γιατί δεν κρύβει την υποκειμενικότητά του, όπως είναι υποχρεωμένος να κάνει ένας youtuber. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, PDS13 είπε

Προφανως και θα υπαρχουν κακοι σε αυτοι του δουλεια. Αλλα 150 reviewers >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>απο 150 gamers πχ του insomnia. Λογικο δεν ειναι? Οι μεν εχουν επιλεχθει με κριτηρια συνεντευξεις κτλ και οι δε απλα εκφραζουν μια αποψη σε ενα φορουμ και δεν θα τους κρινει και κανενας(παλι στην δουλεια τους θα πανε).

Τα μονα κριτηρια επιλογης τους ειναι τα site που συμμετεχουν.

Επισης μου κανει εντυπωση που γραφεις αυτο το πραγμα,παρολο που πιο παλια υπηρχαν παρα πολλα δειγματα reviewer που εγραφαν θετικα reviews για να σπρωξουν πωλησεις.

Ειχαμε στην προηγουμενη γενια το πιο χαρακτηριστικο παραδειγμα σε αυτο με το gamespot και την απολυση του Jeff https://en.wikipedia.org/wiki/Jeff_Gerstmann

Spoiler

 

Gerstmann was dismissed from his position at GameSpot as Editorial Director on November 28, 2007.[5] Immediately after his termination, rumors circulated proclaiming his dismissal was a result of external pressure from Eidos Interactive, the publisher of Kane & Lynch: Dead Men, which Gerstmann had previously given a Fair rating, which is relatively undesirable, along with critique.[6] This was at a time when Eidos had been putting heavy advertising money into GameSpot,[6] transforming the entire website to use a Kane & Lynch theme and background instead of the regular GameSpot layout.

Following Gerstmann's termination, editors Alex Navarro, Ryan Davis, Brad Shoemaker, and Vinny Caravella left GameSpot, feeling that they could no longer work for a publication that was perceived as having caved in to advertiser pressure.[6]

 

Αλλο παραδειγμα προ λιγων εβδομαδων απο το ακομα πιο μεγαλο ign του reviewer που εκανε αντιγραφη του review του εν λογω παιχνιδιου απο αλλο μικροτερο καναλι.

Γιαυτο κιολας αρκετοι reviewers εχουν φυγει απο τα site αυτα μετα απο ενα διαστημα και ανοιγουν δικα τους καναλια κυριως στο youtube οπως ο αλλος(σε αρκετους)γνωστος Jim Sterling.

Και ποσα αλλα παρομοια γινονται φυσικα σε μεγαλυτερα site που δεν ερχονται στην φορα ειδικα του εξωτερικου που κινουν πωλησεις εαν παρει το επομενο uncharted 10/10 ή 7/10.

 

 

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...