Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Τι θα πει πως? Το 1 και το 2 εννοω, το 3 και το 4 τα θεωρω φλομπες οπως διαβασες και τη σειρα τη θεωρουσα καλη μεχρι το 3, εκτος αν τα 1-2 δε τα θεωρεις μερος της σειρας

Το point μου ειναι οτι καποιος λεει οτι θεωρει μια σειρα παιχνιδιων απο τις καλυτερες για αυτον συνηθως του αρεσουν ολα τα παιχνιδια αυτης της σειρας(αλλα λιγοτερο,αλλα περισσοτερο). Αλλιως αν σαρεσουν μερικα μπορεις να πεις πχ οτι το Uncharted 2 το θεωρεις απο τα καλυτερα του ειδους του.

Παντως μου προκαλει εντυπωση πως γινεται να σου αρεσει το πρωτο παιχνιδι περισσοτερο απο το 3 και το 4 που ηταν τερμα επαναλαμβανομενο απο εχθρους και σκηνικα/περιβαλλοντα(στο ιδιο νησι ολο το παιχνιδι)και μεχρι και στα οπλα.

Και εγω στο ps3 ειχα παιξει τα πρωτα 3 παιχνιδια αλλα οταν επαιξα το 1 μετα απο το 2 οντως στα μισα του παιχνιδιου ειχα βαρεθει την ζωη μου απο την επαναληψη και ελεγα αντε να τελειωνει και μου φανηκε πολυ εντονα το γιατι αρεσε τοσο πολυ το 2ρο παιχνιδι της σειρας που ηταν ανωτερο στα παντα απο το πρωτο.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Παντως μου προκαλει εντυπωση πως γινεται να σου αρεσει το πρωτο παιχνιδι περισσοτερο απο το 3 και το 4 που ηταν τερμα επαναλαμβανομενο απο εχρθους και σκηνικα/περιβαλλοντα(στο ιδιο νησι ολο το παιχνιδι)και μεχρι και στα οπλα.

 

Παιζει τεραστιο ρολο το ποτε τα επαιξες. Το 2007 ηταν ισως για μενα GOTY το Uncharted. Eλαχιστα παιχνιδια ειχαν cover system-shooting(GeOW και Uncharted?) και αυτο απο μονο του ηταν κατι. Κανενα παιχνιδι δεν εβγαζε αυτο αναλαφρο στυλ σε χαρακτηρες, στορυ κτλ Φοβερο animation, set pieces. Ηταν κατι διαφορετικο. Για αυτο και τα TR πηραν πολλα στοιχεια απο εκει. Και οχι μονο(Εβλεπες να ξεπεταγονται κατι prince of persia και αλλα παιχνιδια που εβλεπες στοιχεια απο  Uncharted).

 

Tωρα που τα επαιξα με την σειρα, αντικειμενικα ειναι το χειροτερο σε μηχανισμους. Αλλα αυτο δεν αλλαζει οτι μαλλον ηταν το πιο wow απο ολα οταν το επαιξα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Και μενα μου προκαλει εντυπωση που σχολιαζεις τα παντα, αλλα δεν το κανω θεμα

Spoiler

 

Οκ συγνωμη, αλλα φορα θα ζηταω την αδεια απο τους αλλους για το τι να σχολιαζω.

Ευχαριστω για την απαντηση παντως :)

 

Μην αρπαζεσαι καθε φορα με το παραμικρο :(

35 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Παιζει τεραστιο ρολο το ποτε τα επαιξες. Το 2007 ηταν ισως για μενα GOTY το Uncharted. Eλαχιστα παιχνιδια ειχαν cover system-shooting(GeOW και Uncharted?) και αυτο απο μονο του ηταν κατι. Κανενα παιχνιδι δεν εβγαζε αυτο αναλαφρο στυλ σε χαρακτηρες, στορυ κτλ Φοβερο animation, set pieces. Ηταν κατι διαφορετικο. Για αυτο και τα TR πηραν πολλα στοιχεια απο εκει. Και οχι μονο(Εβλεπες να ξεπεταγονται κατι prince of persia και αλλα παιχνιδια που εβλεπες στοιχεια απο  Uncharted).

Tωρα που τα επαιξα με την σειρα, αντικειμενικα ειναι το χειροτερο σε μηχανισμους. Αλλα αυτο δεν αλλαζει οτι μαλλον ηταν το πιο wow απο ολα οταν το επαιξα.

To 2007 δεν ειχα ps3 για να το παιξω οταν βγηκε,αναγκαστικα το επαιξα αργοτερα οταν κυκλοφορησε το 2.

Αλλα και παλι ναι μεν ειχε εντυπωσιακο τεχνικο τομεα και ωραιους χαρακτηρες/διαλογους(τα ειδαμε και αργοτερα βεβαια)αλλα μου χτυπησε πολυ ασχημα η ολη επαναληψη που ειχε οπως ανεφερα και πιο πισω.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αλλα και παλι ναι μεν ειχε εντυπωσιακο τεχνικο τομεα και ωραιους χαρακτηρες/διαλογους(τα ειδαμε και αργοτερα βεβαια)αλλα μου χτυπησε πολυ ασχημα η ολη επαναληψη που ειχε οπως ανεφερα και πιο πισω.

 

Oπως ειπα αντικειμενικα βλεποντας τωρα ολα με την σειρα, ηταν το χειροτερο. Οντως ηταν το πιο επαναλαμβανομενο.

Αλλα οταν βγηκε δεν μπορουσα να σταματησω να παιζω. Ειναι ισως το μοναδικο παιχνιδι που εσπασα ρεκορ ωρων συνεχομενων παιχνιδιου.:p

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Αλλα οταν βγηκε δεν μπορουσα να σταματησω να παιζω. Ειναι ισως το μοναδικο παιχνιδι που εσπασα ρεκορ ωρων συνεχομενων παιχνιδιου.:p

Αναλογα με τις προτιμησεις του καθενος αυτο εννοειται. Εγω την ιδια περιπου περιοδο(μερικους μηνες πιο μετα)το επαθα με το τοτε Metal Gear solid 4.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eπαιξα αρκετες ωρες συνεχομενα και MGS4. Αν και ηταν το χειροτερο απο τα 4 πρωτα για μενα. Το Uncharted1 σιγουρα το βαζω πιο πανω.

Iσως ημουν και overhyped για το MGS4 ενω για το Uncharted δεν το περιμενα να μου αρεσει τοσο.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά έπεσα για υπνο με το Uncharted 4. Τεχνικά ναι μεν άψογο, αλλά στα υπόλοιπα πολύ επανάληψη σε εκνευριστικό σημείο. 

Το MGS4 αντίθετα είναι ακόμη μια από τις συγκλονιστικότερες gaming εμπειρίες που είχα, παρα τα τεράστια cutscenes.

Επεξ/σία από Tilemaxx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Εντυπωσιακο το ποσο διαφερουν οι προτιμησεις.:p

Και στο θεμα του uncharted 4 παντως μετα το launch που υπηρχε το τοτε σχετικο hype,διαβαζες αναλογα σχολια.

Δεν ενθουσιαστηκαν ολοι τοσο πολυ με το 4 σε σχεση με τις βαθμολογιες που πηρε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, ADHD είπε

Καλά οι βαθμολογίες είναι πάντα σε κλίμακα "Sony studios exclusive" που σημαίνει τουλάχιστον ένα 20% πάνω.

οχι ειναι απλα ενα 20% πιο κατω για σενα που μισεις διαχρονικα την sony.

Στο 4μηνο θες να το ακους μια φορα τουλαχιστον:P

21 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και στο θεμα του uncharted 4 παντως μετα το launch που υπηρχε το τοτε σχετικο hype,διαβαζες αναλογα σχολια.

Δεν ενθουσιαστηκαν ολοι τοσο πολυ με το 4 σε σχεση με τις βαθμολογιες που πηρε :)

Δεν ξερω εγω διαβαζω για το καλυτερο Uncharted ever απο πολλους.

Θα σου πω οταν το τερματησω.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο πολυ που το πρωτο πραγμα που θα κανω μολις γινω δισεκατομμυριουχος ειναι να καταστρεψω τη sony και τα αθλια studios της με οποιο τροπο μπορω. :P 

Και το 4 πάντως το παράτησα στη μέση γιατι απλα το βαρέθηκα, το Tomb Raider συνολικα δεν ξερω αν είναι καλύτερο παιχνίδι αλλα σίγουρα δεν βαρεθηκα σε κανενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...