Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Τοσο  μικρο ειναι? Θα προσπερασω μαλλον, να το νοικιασω δε παιζει 😛

expansion του Uncharted 4 ειναι αρα διαρκεια εχει μικροτερη απο αυτο.Ομορφο παιχνιδι και το ντουετο των κοπελιων ωραιο(κυριως η Chloe βασικα για μενα αλλα τελος παντων),αλλα ναι δεν πολυ αξιζει σαν standalone παιχνιδι γιατι ειναι μια απο τα ιδια με το Uncharted 4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν τα παιζεις τα uncharted στη μεγιστη δυσκολια θες αρκετες ωρες για το καθε παιχνιδι. Το lost legacy ειναι πραγματικα πανεμορφο. Μπορεις να το βρεις πολυ φθηνο στα used games

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Τοσο  μικρο ειναι? Θα προσπερασω μαλλον, να το νοικιασω δε παιζει 😛

Για 13 ευρω που κάνει στα used δε θα επρεπε να το σκέφτεσαι καν ειναι τζαμπα 2 καφεδες ξερω γω 😋

Εγω δεν εχω ξεκινησει ακομα ουτε το uc 4 το πηρα καπου στα 12 κατι used και τωρα θα παρω και το lost legacy, ευλογία για καποιον που δεν εχει ξεκινησει κανενα uc, με ενα 20αρικακι εχω περίπου στις 15 με 17 ωρες συνολικα απολαυστικου gameplay 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Για 13 ευρω που κάνει στα used δε θα επρεπε να το σκέφτεσαι καν ειναι τζαμπα 2 καφεδες ξερω γω 😋

Εγω δεν εχω ξεκινησει ακομα ουτε το uc 4 το πηρα καπου στα 12 κατι used και τωρα θα παρω και το lost legacy, ευλογία για καποιον που δεν εχει ξεκινησει κανενα uc, με ενα 20αρικακι εχω περίπου στις 15 με 17 ωρες συνολικα απολαυστικου gameplay 

13 ευρω βγαινει οντως απο τις εκπτωσεις, απλα το 4 δεν μου αρεσε καθολου, επαιξα μονο multiplayer, το single το βρηκα τραγικο. Εχοντας παιξει παρα πολλες ωρες το 2, απλα δε μπορω να καταλαβω πως καταντησαν ετσι τετοια παιχνιδαρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

13 ευρω βγαινει οντως απο τις εκπτωσεις, απλα το 4 δεν μου αρεσε καθολου, επαιξα μονο multiplayer, το single το βρηκα τραγικο. Εχοντας παιξει παρα πολλες ωρες το 2, απλα δε μπορω να καταλαβω πως καταντησαν ετσι τετοια παιχνιδαρα. 

αν δε σου άρεσε το 4 δύσκολα θα σου αρέσει και το ll , παρόλο που έχει διαφορές σαν παιχνίδι λόγω setting, σεναρίου, χαρακτήρων και γενικά πώς είναι δομημένο

 

θα μπορούσε να θεωρήθεί τελείως ξεχωριστό παιχνίδι και όχι απλά expansion, αλλά επειδή τα core mechanics είναι τα ίδια ξαναλέω δύσκολα θα σου αρέσει αν δε σου άρεσε το σκέτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, logistoulis είπε

αν δε σου άρεσε το 4 δύσκολα θα σου αρέσει και το ll , παρόλο που έχει διαφορές σαν παιχνίδι λόγω setting, σεναρίου, χαρακτήρων και γενικά πώς είναι δομημένο

θα μπορούσε να θεωρήθεί τελείως ξεχωριστό παιχνίδι και όχι απλά expansion, αλλά επειδή τα core mechanics είναι τα ίδια ξαναλέω δύσκολα θα σου αρέσει αν δε σου άρεσε το σκέτο 

Εμενα μου αρεσουν ολα, απλα για να εχεις καλυτερο gameplay πρεπει να εχεις τουλαχιστον hard επιπεδο δυσκολιας και να εχεις off ολα τα βοηθηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Εμενα μου αρεσουν ολα, απλα για να εχεις καλυτερο gameplay πρεπει να εχεις τουλαχιστον hard επιπεδο δυσκολιας και να εχεις off ολα τα βοηθηματα.

εμένα το 4 και ll μου άρεσαν περισσότερα από όλα στη σειρά, δεν ξέρω γιατί πολλοί επιμένουν με το 2

 

βέβαια, εγώ τα έπαιξα και τα 4 σερί το ένα πίσω από το άλλο, οπότε αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί να είχε άλλο impact στο χώρο το 2 όταν βγήκε σε σχέση με το 4, γιατί το 2 με τα σημερινά δεδομένα είναι κάπως ξεπερασμένο και όχι μόνο στο οπτικό κομμάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

ευλογία για καποιον που δεν εχει ξεκινησει κανενα uc, με ενα 20αρικακι εχω περίπου στις 15 με 17 ωρες συνολικα απολαυστικου gameplay 

 

Πραγματικα τους ζηλευω. Τα ξεκινησα ξανα απο την αρχη και πορωθηκα παλι.

14 λεπτά πριν, logistoulis είπε

εμένα το 4 και ll μου άρεσαν περισσότερα από όλα στη σειρά, δεν ξέρω γιατί πολλοί επιμένουν με το 2

βέβαια, εγώ τα έπαιξα και τα 4 σερί το ένα πίσω από το άλλο, οπότε αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί να είχε άλλο impact στο χώρο το 2 όταν βγήκε σε σχέση με το 4, γιατί το 2 με τα σημερινά δεδομένα είναι κάπως ξεπερασμένο και όχι μόνο στο οπτικό κομμάτι 

Με τι σειρα θα τα εβαζες?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Πραγματικα τους ζηλευω. Τα ξεκινησα ξανα απο την αρχη και πορωθηκα παλι.

Με τι σειρα θα τα εβαζες?

4>2>3>1 

μεταξύ 3 και 1 αμφιταλλαντεύομαι αλλά το 1 είναι πάρα πολύ παλιό και του φαίνεται υπερβολικά πλέον και τελικά ήταν και αυτό που με κούρασε περισσότερο επειδή είχε το πιο απλοϊκό gameplay θα προτιμήσω το 3 σε σχέση με αυτό

 

από την τριλογία το 2 με τεράστια διαφορά, απλά θεωρώ ότι το 4 ήταν "επίτευγμα" ειδικά στον τεχνικό τομέα, επίσης μου άρεσε περισσότερο το shooting από όλα τα άλλα και οκ για λοιπες προσθήκες όπως το σχοινί είμαι αδιάφορος προς το θετικός, αλλά σίγουρα δίνει το κάτι παραπάνω 

στο expansion του 4 να πω ότι μου άρεσε αρκετά η ανοικτή περιοχή που δίνει μια ψευδαίσθηση μη γραμμικότητας σε σχέση με όλη την υπόλοιπη σειρά 

 

επίσης το 4 το βάζω κορυφή και γιατί όταν ξεκίνησα την τριλογία είχα ήδη παίξει τα 2 reboot του tomb raider (pc) που είναι μεταγενέστερα της τριλογίας  και επειδή έβλεπα για χρόνια τη σχετική κόντρα έλεγα οκ καλά τα uncharted, αλλά τα tomb raider σαν πιο καινούρια κιόλας είναι καλύτερα.. προς τι ο τσακωμός

 

μόλις όμως πήγα στο 4 ένιωσα διαφορετικά και η σειρά πέρασε ξεκάθαρα μπροστά στα μάτια μου δεν υπήρχε αντικείμενο συζήτησης.. θέλω να παίξω και το shadow για να καταλήξω κάπου πλέον σε αυτή τη κόντρα :P

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες πια η γνωμη σας για καποιον που θα ξεκινήσει τωρα οπως εγω πρωτη φορα να παιξει uc4 ή το καινουριο gow χωρις να εχει παιξει τα πιο παλια? πιστευεται πως θα ηταν καλυτερο να παιξω πρωτα τα προηγουμενα γιατι δε θα μπω τοσο καλα στην ατμόσφαιρα και στο κλιμα?

Απλως εχει παιχτει τοσο hype με αυτα τα exclusives και με το τεχνικο τους τομεα και gameplayακά που δυσκολευομαι να κανω υπομονη για να παιξω πρωτα τα προηγούμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ρε παιδες πια η γνωμη σας για καποιον που θα ξεκινήσει τωρα οπως εγω πρωτη φορα να παιξει uc4 ή το καινουριο gow χωρις να εχει παιξει τα πιο παλια? πιστευεται πως θα ηταν καλυτερο να παιξω πρωτα τα προηγουμενα γιατι δε θα μπω τοσο καλα στην ατμόσφαιρα και στο κλιμα?

Απλως εχει παιχτει τοσο hype με αυτα τα exclusives και με το τεχνικο τους τομεα και gameplayακά που δυσκολευομαι να κανω υπομονη για να παιξω πρωτα τα προηγούμενα.

Δεν χρειαζεται σε κανενα απο τα 2  να εχεις παιξει τα προηγουμενα κλαιν .Παιξε με οποια σειρα θελεις μην το πολυζαλιζεις το θεμα games ειναι δεν ειναι το μεσανατολικο ...

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ρε παιδες πια η γνωμη σας για καποιον που θα ξεκινήσει τωρα οπως εγω πρωτη φορα να παιξει uc4 ή το καινουριο gow χωρις να εχει παιξει τα πιο παλια? πιστευεται πως θα ηταν καλυτερο να παιξω πρωτα τα προηγουμενα γιατι δε θα μπω τοσο καλα στην ατμόσφαιρα και στο κλιμα?

Απλως εχει παιχτει τοσο hype με αυτα τα exclusives και με το τεχνικο τους τομεα και gameplayακά που δυσκολευομαι να κανω υπομονη για να παιξω πρωτα τα προηγούμενα.

Εγω θα τα επαιζα απο την αρχη στην θεση σου. Δενεσαι διαφορετικα με τους χαρακτηρες, αλλα θα παρατηρησεις και την εξελιξη του game τεχνικα και οχι μονο.

Θα εντυπωσιαστεις με τις διαφορες απο παιχνιδι σε παιχνιδι της ιδιας κονσολας(ps3 ηταν ουσιαστικα). Και λογικα το 4 θα σου κανει μπαμ μετα(εκτος απο το frame rate, γιατι η τριλογια εχει 60αρι),

Το Uncharted 1 θα σε κουρασει περισσοτερο απο ολα αλλα αξιζει τον κοπο κατ'εμε. Εστω και στο easy για να αποφυγεις να χασεις χρονο στις πολλες μαχες(εχει υπερβολικα πολλες και κουραζει).

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

4>2>3>1 

μεταξύ 3 και 1 αμφιταλλαντεύομαι αλλά το 1 είναι πάρα πολύ παλιό και του φαίνεται υπερβολικά πλέον και τελικά ήταν και αυτό που με κούρασε περισσότερο επειδή είχε το πιο απλοϊκό gameplay θα προτιμήσω το 3 σε σχέση με αυτό

από την τριλογία το 2 με τεράστια διαφορά, απλά θεωρώ ότι το 4 ήταν "επίτευγμα" ειδικά στον τεχνικό τομέα, επίσης μου άρεσε περισσότερο το shooting από όλα τα άλλα και οκ για λοιπες προσθήκες όπως το σχοινί είμαι αδιάφορος προς το θετικός, αλλά σίγουρα δίνει το κάτι παραπάνω 

στο expansion του 4 να πω ότι μου άρεσε αρκετά η ανοικτή περιοχή που δίνει μια ψευδαίσθηση μη γραμμικότητας σε σχέση με όλη την υπόλοιπη σειρά 

επίσης το 4 το βάζω κορυφή και γιατί όταν ξεκίνησα την τριλογία είχα ήδη παίξει τα 2 reboot του tomb raider (pc) που είναι μεταγενέστερα της τριλογίας  και επειδή έβλεπα για χρόνια τη σχετική κόντρα έλεγα οκ καλά τα uncharted, αλλά τα tomb raider σαν πιο καινούρια κιόλας είναι καλύτερα.. προς τι ο τσακωμός

μόλις όμως πήγα στο 4 ένιωσα διαφορετικά και η σειρά πέρασε ξεκάθαρα μπροστά στα μάτια μου δεν υπήρχε αντικείμενο συζήτησης.. θέλω να παίξω και το shadow για να καταλήξω κάπου πλέον σε αυτή τη κόντρα :P

Thanks

Αναλογα με το impact που ειχαν σε μενα την εποχη που τα επαιξα:

Θα τα εβαζα 1>2>3 αλλα με μικρες διαφορες.

ΥΓ.ειναι ξεκαθαρο btw για μενα οτι ειναι καλυτερα απο τα ΤR. Aλλωστε απο τα uncharted επηρεαστηκαν. Moνο αυτο του ps1 το πρωτο(1996) θα το εβαζα πιο πανω απο τα uncharted.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...