Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Μια αποψη εδω αν εχετε την καλοσυνη...Δεν ειναι πεταμενα λεφτα?

Ο παραπανω χωρος δεν ειναι πεταμενα λεφτα imho. Εχω μονιμως 2 παιχνιδια εγκατεστημενα που δεν ειναι και τεραστια (NIOH, Monster Hunter), και αν βαλω 3ο εχω φτασει παραπανω απο τη μεση στο χωρο. Εχω πολυ καλη συνδεση εδω και δεν με ενοχλει να ξανακατεβαζω τα παιχνιδια, γτ κατεβαινουν σε 1 ωρα. Αν εισαι κομπλε να βαζεις και να βγαζεις (εκτος αν ειναι digital που εξαρταται απο τη συνδεση σου) εισαι οκ με τα 500, αν οχι θα προτεινα το 1tb

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Μια αποψη εδω αν εχετε την καλοσυνη...Δεν ειναι πεταμενα λεφτα?

Οταν σου λεει το Red Dead οτι θελει minimum 105-110gb(ποιος ξερει ποσο θα φτασει στο μελλον με τα updates),πιστευεις οτι τα 405 περιπου gb που ειναι διαθεσιμα στην 500gb εκδοση ειναι αρκετα?

Βεβαια υπαρχει επιλογη να συνδεσεις εξωτερικο σκληρο δισκο αν δεν κανω λαθος(παραπανω εξοδα ομως αν δεν εχεις ηδη)ή να βγαλεις τον 500ρι σκληρο του ps4 και να βαλεις αλλο.Αλλα παλι κοστιζει παραπανω αν δεν τα εχεις ηδη.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οταν σου λεει το Red Dead οτι θελει minimum 105-110gb(ποιος ξερει ποσο θα φτασει στο μελλον με τα updates),πιστευεις οτι τα 405 περιπου gb που ειναι διαθεσιμα στην 500gb εκδοση ειναι αρκετα?

 

https://www.finder.com/complete-list-playstation-4-install-sizes-460-titles

Συμφωνα με την παραπανω λιστα αυτη την στιγμη δεν υπαρχει παιχνιδι πανω απο 50Gb...Αν υποθεσουμε οτι θα εχεις το RDR2 μεσα εχεις 300Gb ελευθερα...Που φτανουν για τουλαχιστον 6 απο τους μεγαλυτερους τιτλους που κυκλοφορουν...

Εχω και 50αρα γραμμη οποτε ισως δεν εχω θεμα με το κατεβασε/unistall και παλι απο την αρχη...Αν παιξει καλη προσφορα στο 1tb θα το σκεφτω σοβαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, Αλεξανδρος A.92 said:

https://www.finder.com/complete-list-playstation-4-install-sizes-460-titles

Συμφωνα με την παραπανω λιστα αυτη την στιγμη δεν υπαρχει παιχνιδι πανω απο 50Gb...Αν υποθεσουμε οτι θα εχεις το RDR2 μεσα εχεις 300Gb ελευθερα...Που φτανουν για τουλαχιστον 6 απο τους μεγαλυτερους τιτλους που κυκλοφορουν...

Εχω και 50αρα γραμμη οποτε ισως δεν εχω θεμα με το κατεβασε/unistall και παλι απο την αρχη...Αν παιξει καλη προσφορα στο 1tb θα το σκεφτω σοβαρα

Επείδη με παραξένεψε. Το Destiny 2 το Vanilla όπως ακριβώς το έδινε το Plus είναι 74.32 στην 1.23 Έκδοση. Όπως και να έχει αν δεν θες να εισαι σβήνω/κατεβάζω καλό είναι το 1TB. Αν βγει καλή προσφορά στο 500Gb τσίμπα το. Εγώ με 500άρι είμαι και την παλεύω. Θα ήθελα να έχω 1Tb; Σίγουρα, και περισσότερα. Υπήρχε τότε που το πήρα; Οχι. Οπότε όποιο βγει σε καλύτερη προσφορά.

Edit: Και BF4 Full Extra 74.27Gb, CoD Black Ops 3 71.29Gb.

Επεξ/σία από VonLoutsos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@VonLoutsos Εψαξα λιγο τωρα και εγω και ειδα οτι και το GTAV ειναι 70+ οποτε εινα μαπα το αρθρο η μιλαει για το μεγεθος πριν το install? Υπαρχει αυτη η πιθανοτητα?

Σιγουρα αν βρω το 1tb θα το παρω αλλα αν ειναι να το πληρωσω οσο ενα παιχνιδι το σκεφτομαι διαφορετικα..>ΤΕσπα θα δειξει τοτε αυτο!
Εγω πρεπει να υπολογιζω ομως οτι περιπου 100gb τα εχω χαμενα ετσι?απο λειτουργικο κτλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Αλεξανδρος A.92 said:

@VonLoutsos Εψαξα λιγο τωρα και εγω και ειδα οτι και το GTAV ειναι 70+ οποτε εινα μαπα το αρθρο η μιλαει για το μεγεθος πριν το install? Υπαρχει αυτη η πιθανοτητα?

Σιγουρα αν βρω το 1tb θα το παρω αλλα αν ειναι να το πληρωσω οσο ενα παιχνιδι το σκεφτομαι διαφορετικα..>ΤΕσπα θα δειξει τοτε αυτο!
Εγω πρεπει να υπολογιζω ομως οτι περιπου 100gb τα εχω χαμενα ετσι?απο λειτουργικο κτλπ...

Σε ένα που τσέκαρα(δεν συγκράτησα πιο) τα λέει σωστά. Πιστεύω οτι στα παιχνίδια με πολλα update κτλ. βάζει μόνο το vanilla game, αυτό που είναι στον δίσκο.. Ελεύθερα έχεις 405Gb αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Fifa 19? Όχι με τιποτα...Μονο αποκλειστικα,για αυτά υπαρει το PCακι...

Περυσι το Slim black Friday επαιζε στα 200 θυμαμαι σωστα?

Οχι βεβαια ποτε δεν επαιξε τοσο στο blak friday (απο τα Lidl) περισυ.
Παρακολουθουσα στενα και θυμαμαι.
 

 

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Μια αποψη εδω αν εχετε την καλοσυνη...Δεν ειναι πεταμενα λεφτα?

Οχι δεν ειναι πεταμενα λεφτα, αξιζει,  ναι υπαρχουν καποιες στιγμες που τον θες τον χωρο, πχ εχω ghost recon wildlands και ειναι καπου 80GB, κατα καιρους προσθετουν επιπλεον αποστολες που μπαινω να κανω, τι να περναω καθε φορα 80GB για να παιξω μια αποστολη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

https://www.finder.com/complete-list-playstation-4-install-sizes-460-titles

Συμφωνα με την παραπανω λιστα αυτη την στιγμη δεν υπαρχει παιχνιδι πανω απο 50Gb...Αν υποθεσουμε οτι θα εχεις το RDR2 μεσα εχεις 300Gb ελευθερα...Που φτανουν για τουλαχιστον 6 απο τους μεγαλυτερους τιτλους που κυκλοφορουν...

Εχω και 50αρα γραμμη οποτε ισως δεν εχω θεμα με το κατεβασε/unistall και παλι απο την αρχη...Αν παιξει καλη προσφορα στο 1tb θα το σκεφτω σοβαρα

Δεν ισχυει ουτε για αστειο παντως το αρθρο σε ολα τα παιχνιδια.

Τα περισσοτερα παιχνιδια εχουν πανω απο 50gb χωρο,ειδικα κατι GTA/red dead τα οποια εχουν ξεχωριστο online.

Για παραδειγμα τωρα βλεπω το Call of duty black ops 3 παρακαλω και μου λεει οτι πιανει 72gb.

Spider man 50.64

Shadow of the tomb raider 40gb

Until Dawn 42gb

Δυστηχως δεν εχω το Battlefield 1 που σιγουρα ηταν πανω απο 60gb.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην κοινότητα... Ψάχνω εδώ και καιρό το Dualshock 4 σε Urban Camo χρώμα και δεν το βρίσκω πουθενά... ΠΡΟΣΟΧΗ, όχι το πράσινο παραλλαγής αλλά το άσπρο... Ξέρει κανένας αν υπάρχει πουθενά εδώ στην Ελλάδα (έστω και συνοικιακό μαγαζί) ή πρέπει να το βρω από εξωτερικό?? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Maverick_VTEC13 είπε

Καλησπέρα στην κοινότητα... Ψάχνω εδώ και καιρό το Dualshock 4 σε Urban Camo χρώμα και δεν το βρίσκω πουθενά... ΠΡΟΣΟΧΗ, όχι το πράσινο παραλλαγής αλλά το άσπρο... Ξέρει κανένας αν υπάρχει πουθενά εδώ στην Ελλάδα (έστω και συνοικιακό μαγαζί) ή πρέπει να το βρω από εξωτερικό?? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Μονο στο amazon το εχω δει εγω, αν λεμε το ιδιο.. Σε κανενα μαγαζι, δυστυχως.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Μονο στο amazon το εχω δει εγω, αν λεμε το ιδιο.. Σε κανενα μαγαζι, δυστυχως.. 

$_32.JPG?set_id=89040003C1

Δες και αυτο σαν λυση, η κατω μερια λογικα μαυρη ειναι.
https://www.aliexpress.com/item/AOXO-OEM-Front-Housing-Shell-Face-for-PS4-Dualshock-4-Controllers-Replacement-Urban-Camo-Camouflage-Custom/32820281565.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...