Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Αλεξανδρος A.92 said:

Αξιζει να μαζεψω κανα φραγκο για να παρω το Ps4 slim για να παιξω τα αποκλειστικα? Η ειμαστε τοσο κοντα στην κυκλοφορια του Ps5? Το σκεφτομουν και παλιοτερα όμως τελικα το ποσο το διεθεσα για κινητο...Τωρα επειδή σε 2 μηνακια ερχεται η Black Friday το σκέφτομαι σοβαρα...Αποψεις? Ξαναλεω με ενδιαφερουν τα αποκλειστικα...Και δεν υπαρχει 4k οθονη...Ισως αν βρω το pro στα 300 το παρω αλλιως όχι...Προτιμω να παρω 2 επιπλέον παιχνίδια! 

Κυριολεκτικα οτι ειπε ο @Malthador σε καλυπτει. Εφοσον δεν εχεις 4K οθονη, παμε σε Slim Λυση. Εχουν βγει αρκετα πακετακια που π.χ αν θες μονο FIFA 19 + PS4 1TB Slim δινεις ενα 300ρι και το εχεις αμεσα. Με 30 ευρω παραπανω παιρνεις ειτε Plus 1ος χρονου ειτε 2ο χειριστηριο ειτε και τα 2 με 60 ευρω. Και εγω τοσο καιρο ψαχνομουν τι θελω να παρω και παρολο που εχω 49"4K, θα προτιμησω το SLIM ωστε τα 100-130 ευρω που γλυτωνω να τα δωσω σε παιχνιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Fifa 19? Όχι με τιποτα...Μονο αποκλειστικα,για αυτά υπαρει το PCακι...

Περυσι το Slim black Friday επαιζε στα 200 θυμαμαι σωστα?

Προπερσι επαιζε στα 200 το παλιο μοντελο και οχι το slim.Για περυσι αν θυμαμαι καλα δεν ειχε παιξει τιποτα καλο απο προσφορες γιατι το κοιταγα για να παρω.

Παντως πιστευω οτι πολυ καλη προσφορα ειναι αυτη που υπαρχει τωρα ps4 slim 1 tb με fifa 19 και spiderman στα 340 ευρω στο Κωστοβολο(εχουν και τα αλλα καταστηματα βεβαια).Υπαρχουν ομως και αλλα bundle παντως.Ειμαι στο τσακ να παω να το παρω.

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρείτε ότι το 1tb είναι αναγκαιο?Δηλαδη θα εχεις πανω από 10-15 παιχνίδια να παιξεις χωρις να απεγκαταστησεις καποιο?Η δεν καταλαβαίνω κατι καλα εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, vagg77 είπε

- 100 η κονσολα, - 15 τουλαχιστον το controller, - 30 η Plus, ηδη φτασαμε 140-150 ευρω διαφορα απο το να αγοραζα ξεχωριστα!!!

Που τα βρισκεις τοσο φθηνα? 🤯

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια συγνωμη στη sony ξεχάστηκαν με τα free games του μηνα? Μπαινω στο ps plus και ακομα του Σεπτεμβρίου έχουν, καθε ποτε τα βάζουν? Καλο μηνα κιολας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι, όντας παντελώς άσχετος από οτιδήποτε έχει να κάνει με psn plus, online gaming κτλ σε κάθε κονσόλα και με κίνδυνο να φάω γιούχα αλλά δε βαριέσαι :P

Δεν ασχολούμαι με τίποτα άλλο πλην να αγοράσω σε φυσική μορφή ένα παιχνίδι και να το τερματίσω, άντε βαριά βαριά να αγοράσω online κανένα φτηνό παιχνίδι προσφορά όπως πχ πριν λίγο καιρό το τελευταίο Mortal Combat...κοινώς, δεν έχω ιδέα για συνδρομές κτλ...

 

Λοιπόν, θέλω να παίξω ξανά τα monkey island 1-2 στο ps4 γιατί έτσι μου κάπνισε :P (τερμάτισα ξανά grim fandago τις προάλλες και κάτι μου έκανε, θέλω πιο πολύ παλιά καλή LucasArts)...είδα ότι στο store τα έχει αλλά από ότι καταλαβαίνω, πρέπει να έχεις λογαριασμό psn plus για να τα κατεβάσεις/αγοράσεις

Το αυτό λοιπόν, πρέπει να αγοράσω συνδρομή για πχ 1 μήνα και μετά μέσω το psn plus να αγοράσω/κατεβάσω ότι παιχνίδι έχει εκεί σωστα? Χρειάζεται να ανανεώσω στη συνέχεια τη συνδρομή μου για να συνεχίσω να παίζω, ή απαξ και το κατέβασα τελείωσε και παίζω όποτε, όπως όταν κατεβάζω τα παιχνίδια από το store?

 

thanks και σόρυ για την, υποθέτω παντελώς νουμπίστικη ερώτησή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ρε παιδια συγνωμη στη sony ξεχάστηκαν με τα free games του μηνα? Μπαινω στο ps plus και ακομα του Σεπτεμβρίου έχουν, καθε ποτε τα βάζουν? Καλο μηνα κιολας!

Κάθε τριτη γιωργο του καινουργιου μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, snake_plissken2112 είπε

να ρωτήσω κάτι, όντας παντελώς άσχετος από οτιδήποτε έχει να κάνει με psn plus, online gaming κτλ σε κάθε κονσόλα και με κίνδυνο να φάω γιούχα αλλά δε βαριέσαι :P

Δεν ασχολούμαι με τίποτα άλλο πλην να αγοράσω σε φυσική μορφή ένα παιχνίδι και να το τερματίσω, άντε βαριά βαριά να αγοράσω online κανένα φτηνό παιχνίδι προσφορά όπως πχ πριν λίγο καιρό το τελευταίο Mortal Combat...κοινώς, δεν έχω ιδέα για συνδρομές κτλ...

 Λοιπόν, θέλω να παίξω ξανά τα monkey island 1-2 στο ps4 γιατί έτσι μου κάπνισε :P (τερμάτισα ξανά grim fandago τις προάλλες και κάτι μου έκανε, θέλω πιο πολύ παλιά καλή LucasArts)...είδα ότι στο store τα έχει αλλά από ότι καταλαβαίνω, πρέπει να έχεις λογαριασμό psn plus για να τα κατεβάσεις/αγοράσεις

 Το αυτό λοιπόν, πρέπει να αγοράσω συνδρομή για πχ 1 μήνα και μετά μέσω το psn plus να αγοράσω/κατεβάσω ότι παιχνίδι έχει εκεί σωστα? Χρειάζεται να ανανεώσω στη συνέχεια τη συνδρομή μου για να συνεχίσω να παίζω, ή απαξ και το κατέβασα τελείωσε και παίζω όποτε, όπως όταν κατεβάζω τα παιχνίδια από το store?

 thanks και σόρυ για την, υποθέτω παντελώς νουμπίστικη ερώτησή μου

Δε χρειαζεσαι plus για να τα αγορασεις, plus χρειαζεσαι μονο για τα cloud saves, online σε οσα παιχνιδια εχουν και εκπτωσεις στο psn store

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, snake_plissken2112 είπε

να ρωτήσω κάτι, όντας παντελώς άσχετος από οτιδήποτε έχει να κάνει με psn plus, online gaming κτλ σε κάθε κονσόλα και με κίνδυνο να φάω γιούχα αλλά δε βαριέσαι :P

Δεν ασχολούμαι με τίποτα άλλο πλην να αγοράσω σε φυσική μορφή ένα παιχνίδι και να το τερματίσω, άντε βαριά βαριά να αγοράσω online κανένα φτηνό παιχνίδι προσφορά όπως πχ πριν λίγο καιρό το τελευταίο Mortal Combat...κοινώς, δεν έχω ιδέα για συνδρομές κτλ...

Λοιπόν, θέλω να παίξω ξανά τα monkey island 1-2 στο ps4 γιατί έτσι μου κάπνισε :P (τερμάτισα ξανά grim fandago τις προάλλες και κάτι μου έκανε, θέλω πιο πολύ παλιά καλή LucasArts)...είδα ότι στο store τα έχει αλλά από ότι καταλαβαίνω, πρέπει να έχεις λογαριασμό psn plus για να τα κατεβάσεις/αγοράσεις

Το αυτό λοιπόν, πρέπει να αγοράσω συνδρομή για πχ 1 μήνα και μετά μέσω το psn plus να αγοράσω/κατεβάσω ότι παιχνίδι έχει εκεί σωστα? Χρειάζεται να ανανεώσω στη συνέχεια τη συνδρομή μου για να συνεχίσω να παίζω, ή απαξ και το κατέβασα τελείωσε και παίζω όποτε, όπως όταν κατεβάζω τα παιχνίδια από το store?

thanks και σόρυ για την, υποθέτω παντελώς νουμπίστικη ερώτησή μου

Για να αγοράσεις παιχνίδι δεν χρειάζεσαι ps plus. 

Τα δωρεάν παιχνίδια του ps plus είναι συγκεκριμένα και είναι διαθέσιμα αφού τα κάνεις claim και έχεις ενεργή συνδρομή.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

Δε χρειαζεσαι plus για να τα αγορασεις, plus χρειαζεσαι μονο για τα cloud saves, online σε οσα παιχνιδια εχουν και εκπτωσεις στο psn store

Το λέω γιατί όταν πάω να το αγοράσω ξέρωγω, δεν μου έχει από κάτω κάτι τύπου Buy και το ποσό, παρά μια περιγραφή για το psn plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Θεωρείτε ότι το 1tb είναι αναγκαιο?Δηλαδη θα εχεις πανω από 10-15 παιχνίδια να παιξεις χωρις να απεγκαταστησεις καποιο?Η δεν καταλαβαίνω κατι καλα εγω...

Μια αποψη εδω αν εχετε την καλοσυνη...Δεν ειναι πεταμενα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...