Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωριζει καποιος, αν το account ενως φιλου μου στη κονσολα εχει ps plus και το ορισω σαν primary για να εχω κι εγω προσβαση, θα μπορω να εχω προσβαση και στα ps plus games που εχω αποκτησει στο δικο μου προσωπικο account ή μονο σε αυτα που εχει ο φιλος μου?

Πιο απλα μεσω της συνδρομης του φιλου μου που εχει ορισει ως primary τη κονσολα για να μοιραζομαι τις υπηρεσιες, θα μπορω να εχω προσβαση και στα παιχνιδια του μηνα που εχω αποκτησει εγω ολο αυτο το καιρο ή μονο στου φιλου μου?

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, najinblue3 said:

Εγω θα προτεινω να παρεις το pro αφου εχεις 4κ τηλεοραση. Δε παιζω fifa/battlefield να σου πω γι αυτα τα 2 συγκεκριμενα, αλλα γενικοτερα η εμπειρια ειναι σαφως καλυτερη στο pro

Φυσικα και ειναι καλυτερη εμπειρια, το θεμα ειναι ομως να δικαιολογειται το εκατοσταρακι.

Γιατι οταν μπαινω εδω και βλεπω οτι οτιδηποτε παιχνιδι με ενδιαφερει (FIFA/BF/UC Drake Collection/Doom/Metro/TLOU Remastered/Dirt Rally/Project Cars2/Injustice 2), ασχετως αναλυσης οτι πιανει 60ρακια, και εφοσον δεν με ενδιαφερει η αναλυση αλλα τα framerates, γιατι να δωσω 100+? Ναι μεν τα εχω, αλλα νοιωθω οτι με κλεβουν αν δωσω τοσα για τοσο μικρες διαφορες. Τοσο ποσο αυτες οι μετρησεις στα σαιτ βεβαια ειναι εγκυρες, ειναι τελειως αλλο θεμα......

Επεξ/σία από vagg77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vagg77 είπε

Φυσικα και ειναι καλυτερη εμπειρια, το θεμα ειναι ομως να δικαιολογειται το εκατοσταρακι.

 Γιατι οταν μπαινω εδω και βλεπω οτι οτιδηποτε παιχνιδι με ενδιαφερει (FIFA/BF/UC Drake Collection/Doom/Metro/TLOU Remastered/Dirt Rally/Project Cars2/Injustice 2), ασχετως αναλυσης οτι πιανει 60ρακια, και εφοσον δεν με ενδιαφερει η αναλυση αλλα τα framerates, γιατι να δωσω 100+? Ναι μεν τα εχω, αλλα νοιωθω οτι με κλεβουν αν δωσω τοσα για τοσο μικρες διαφορες.

Γιατι λογικα θα βγουν παιχνιδια που θα εκμεταλευονται το pro παραπανω, και μπορει να αρχισεις να ενδιαφερεσαι και για παλιοτερα που στο pro απλα τρεχουν καλυτερα.

Προσωπικα δεν εκανα το βημα για το pro γτ δεν με ενδιαφερει το 4k, και παιζω κυριως τιτλους που τρεχουν στα 60fps online. Αν τωρα εισαι σαν και μενα, που λιωνω cod zombies κυριως και ξερεις οτι θα παιξεις συγκεκριμενα παιχνιδια που τρεχουν στο 60αρι, τσιμπα το απλο και με τη διαφορα, παιρνεις παιχνιδια. Απλα υπαρχουν και κατι αποκλειστικα που ειναι σαφως ανωτερα, οπως το God of War, Horizon κτλπ που αξιζει να τα παιξεις σιγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν απόψεις και απόψεις. Εγώ λέω ότι με τίποτα δεν αξίζει η "διάφορα". Πιο καλή αίσθηση θα σου κάνουν να τα φας σε πιτογυρα και μπίρες η να αγοράσεις παιχνίδια παρά οι "συγκλονιστικές διαφορές".

Αλλά αυτό είναι η άποψη μου. Εξίσου σεβαστή με όσους βλέπουν και εκτιμούν τις διαφορές.

Βγάζεις άκρη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fytotech είπε

Αν έχεις 4k τηλεόραση, πάρε το Pro.

Source:

https://www.imgur.com/a/ZJCKDNy

Παρακαλώ όποιος έχει αντίθετη άποψη, να βάζει αντίστοιχη φωτογραφία κι όχι να λέει πράγματα που διάβασε ή άκουσε. Έχω συνδεδεμένα στην 4k τηλεόραση και τα δύο. Όποιος θέλει να αντικρούσει, να λέει από που έβγαλε το συμπέρασμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς ή πιθανολογεί ότι η νέα έκδοση ps4pro cuh-7215b θα κυκλοφορήσει και σε σκέτη κονσόλα και όχι μόνο σαν bundle πακέτο?

 

Θέλω να πιστεύω - εύχομαι να το βγάλουν και σε σκέτη κονσόλα και όχι μόνο στο red dead redemption 2 πακέτο.

2 ώρες πριν, orck είπε

Υπάρχουν απόψεις και απόψεις. Εγώ λέω ότι με τίποτα δεν αξίζει η "διάφορα". Πιο καλή αίσθηση θα σου κάνουν να τα φας σε πιτογυρα και μπίρες η να αγοράσεις παιχνίδια παρά οι "συγκλονιστικές διαφορές".

Αλλά αυτό είναι η άποψη μου. Εξίσου σεβαστή με όσους βλέπουν και εκτιμούν τις διαφορές.

Βγάζεις άκρη;

Σε 1080 τηλεόραση θα δεις διαφορές αλλά μικρές αλλά σε 4ktv πίστεψε με θα δεις μεγάλες διαφορές ειδικά σε παιχνίδια όπως:

God of war 4, horizon zero dawn κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

Ευχαριστω πολυ για τις προτασεις σας. Εκατσα και εψαξα τις αποδοσεις πολλων παιχνιδιων που με ενδιαφερουν και ειδα οτι εφοσον με νοιαζουν τα framerates περισσοτερο απο την αναλυση, το PS4 Slim με καλυπτει για τα παιχνιδια που ενδιαφερομαι. Τα επιπλεον 120-130 ευρω που γλυτωνω χιλιες φορες να φυγουν σε παιχνιδια που θελω παρα να τα δωσω ωστε οταν πεφτει ενας πυργος στο BF η οταν μαζευονται 16 αυτοκινητα σε μια στροφη με βροχη να εχω 55-60 fps παρα 45-50. Θεωρω ειναι το καλυτερο value for money το deal με Slim + FIFA 19 + DS4 V2 + Ps Plus 365 days στα 360, καθως ειναι σαν να παιρνω την κονσολα 210 και μισοτιμης ps plus και χειριστηριο.

Απο δευτερα πεταγομαι να δω απο που θα το αγορασω. Ευχαριστω και παλι ολους σας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, vagg77 είπε

Θεωρω ειναι το καλυτερο value for money το deal με Slim + FIFA 19 + DS4 V2 + Ps Plus 365 days στα 360, καθως ειναι σαν να παιρνω την κονσολα 210 και μισοτιμης ps plus και χειριστηριο.

Ο καθένας το βλέπει από διαφορετική σκοπιά, ειναι καθαρα υποκειμενικό, εγώ ας πούμε το βλέπω ως εξής, το controller (που αν δε παίζεις συχνά με φίλους μπορεί να σου είναι και ψιλοαχρειαστο), η συνδρομη οπως και το fifa ειναι πραγματα οχι και τοσο "εξωφρενικα" ακριβά που να μη μπορεις να κανεις υπομονη να αγορασεις στο μέλλον, ποσο μαλλον το fifa που αργα ή γρηγορα ή σε καποιο black friday-προσφορα θα πεσει κατακορυφα η τιμη, controller Θα συμβιβαζομουν ανετα και με ενα ιμιτασιον των 20-30 ευρώ από public, η συνδρομη επισης δεν ειναι απιαστο ονειρο και καποια στιγμή σίγουρα θα λήξει και θα σε αφήσει ξεκρεμαστο.

Το να πάρεις μια έστω και λίγο καλύτερη κονσόλα σε specs εστω και με 30-40 ευρω παραπανω απ το σλιμ ακόμα και σκετη στη πραγματικότητα βγαινεις πιο κερδισμένος, ειναι κατι που και είναι και μεγαλύτερης αξίας συνολικα από όλα τα υπόλοιπα και στο τελος σου μένει εφόσον δεν αλλάζεις κονσόλα κάθε χρόνο, όλα τα υπόλοιπα μπορούν να αποκτηθούν ανα πάσα ώρα και στιγμή αν έχεις και λίγη υπομονή, υπό αυτή τη σκοπιά εγώ προχώρησα στο ps4 pro χωρίς καν σκέψη.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κυριως pc gamer ξερω καλα το παιχνιδι η μαλλον το κυνηγι τον specs.Για μενα πλεον ειναι τραγικο να δωσεις ενα σεβαστο ποσο οπως ειναι 100 ευρω για λιγο καλυτερα fps / γραφικα.Αν ενα παιχνιδι ειναι καλο θα το απολαυσεις κι στα 30fps και στα 720p.Αντι να κυνηγαμε νουμερα ας δουμε κανα game.To bundle fifa , controller , plus ειναι καλο.Το Fifa φευγει ανετα ενα 45 ευρω και τα πειχνιδια του plus σου φευγουν μεν αν δεν ανανεωσεις συνδρομη αλλα προσωπικα δεν ψαχνω να κανω πρικα με playstation games που η αξια τους θα ειναι 5-10 ευρω ουτοα η αλλως μετα απο 2-3 χρονια.Εντωμεταξυ το χρονο αυτο εχεις 12 games να παιξεις και να τερματησεις συν ολα τα αλλα καλουδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagg77 είπε

και ειδα οτι εφοσον με νοιαζουν τα framerates περισσοτερο απο την αναλυση, το PS4 Slim με καλυπτει για τα παιχνιδια που ενδιαφερομαι.

Αυτό από πού προκύπτει; Δεν έχεις περισσότερα framerates στο Slim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Albilosha said:

Σαν κυριως pc gamer ξερω καλα το παιχνιδι η μαλλον το κυνηγι τον specs.Για μενα πλεον ειναι τραγικο να δωσεις ενα σεβαστο ποσο οπως ειναι 100 ευρω για λιγο καλυτερα fps / γραφικα.Αν ενα παιχνιδι ειναι καλο θα το απολαυσεις κι στα 30fps και στα 720p.Αντι να κυνηγαμε νουμερα ας δουμε κανα game.To bundle fifa , controller , plus ειναι καλο.Το Fifa φευγει ανετα ενα 45 ευρω και τα πειχνιδια του plus σου φευγουν μεν αν δεν ανανεωσεις συνδρομη αλλα προσωπικα δεν ψαχνω να κανω πρικα με playstation games που η αξια τους θα ειναι 5-10 ευρω ουτοα η αλλως μετα απο 2-3 χρονια.Εντωμεταξυ το χρονο αυτο εχεις 12 games να παιξεις και να τερματησεις συν ολα τα αλλα καλουδια.

Καλά παιχνίδια μπορείς να βρεις και στο ps3. Η ακόμη και στο ps2. Θα γλυτώσεις πολλά λεφτά. 

 

Υγ 

Το gaming είναι ακριβό χόμπι. Και ειναι πολυτελεια. Αν μπορείς παίρνεις το "καλό". Αν όχι το απλό. 

Ολα " τα γραφικά δεν έχουν σημασία", "θα γλυτώσω 30 ευρώ και θα πάρω μαλλί της γριάς με τα ρέστα" είναι μπούρδες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Albilosha είπε

Αν ενα παιχνιδι ειναι καλο θα το απολαυσεις κι στα 30fps και στα 720p.Αντι να κυνηγαμε νουμερα ας δουμε κανα game.

Δεν συμφωνω καθολου με το παραπανω.

Ο μονος λογος να το γραψεις αυτο ειναι αν δεν τα εχεις βαλει διπλα διπλα για να δεις ποσο χτυπητη ειναι η διαφορα μεταξυ 30 και 60fps.

Το ειδα στο Shadow of the colossus,το ειδα στο resident evil,το ειδα ακομα πιο εντονα στο Dishonored 2 ή στο Prey,το βλεπω αυτη την στιγμη στο Dragon Quest 11.

Και εγω οταν ειχα παλια xbox360 και ps3 αυτο ελεγα.

Αλλα το πρωτο πραγμα που ακουγες απο τους τοτε παικτες του call of duty ειναι ποσο ομαλα ετρεχε το παιχνιδι(60fps).

Δεν κυνηγας νουμερα αυτα ειναι στο pc,ειναι κατι που σου βελτιωνει την ιδια την εμπειρια.

Εχω ξαναπει το πιο απλο παραδειγμα.

Παιξτε Dishonored 2 ή Prey στο ps4 και μετα παιξτε και Doom στο Ps4 να δειτε πως κανει μπαμ η διαφορα.

Παιξτε The last of us στο Ps3 και μετα παιξτε το και στο ps4.Η αλλο παραδειγμα Uncharted 4 story και uncharted 4 multiplayer.

Oυτε νουμερα σου αναφερω,ουτε benchmarks,ουτε αναλυσεις,ουτε τιποτα.

Δειτε το με τα ματια σας και μετα τα ξαναλεμε ποσο ''απολαμβανεις''ενα παιχνιδι στα 30 και ποσο στα 60.

Προφανως αν δεν εχεις αλλη επιλογη,υποχρεωτικα παιζεις το παιχνιδι στα 30fps οπως πχ το Destiny 2 που τρεχει το ιδιο και σε απλο και σε ps4 pro.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παίδες θέλω να αγοράσω κάνα game από ενα site που είναι συγκεκριμένα αυτο, λενε πως πουλάνε νομιμα account που ανηκουν στους ιδιους, οι τιμές είναι πολύ χαμηλές, εχει ξανα ειπωθει το θεμα και μιας και διαβάζω δεξιά και αριστερά ότι όποιος αγοράσει από εκεί είναι ενάντια στους κανόνες της Sony και κάτι τέτοια.

Εμένα και να μου ρίξουν ban στη κονσόλα ή να με αποκλείσουν απ το online δε με πειράζει καθόλου, το μόνο που με νοιάζει είναι μη μου αποκλείσουν ένα συγκεκριμένο account μου το βασικό μου δλδ που παίζω και αποθηκευω όλα μου τα games και χασω τα save μου, υπαρχει τετοια πιθανοτητα? Δε θέλω να χάσω τι προοδο σε παιχνιδια που εχω γράψει τόσες ώρες.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιζω ακομα παιχνιδια του psx και nintendo 64 ακομα και στις ιδιες τις κονσολες και δεν εχω θεμα ουτε με fps ουτε με pixels ουτε τιποτα. 

Σεβαστο πω μερικοι τα θελετε αλλα εγω οχι.

Αλλα στη γενια του pro , pubg , lol , cod τα νουμερα κανουν το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...