Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

33 λεπτά πριν, Love Mac είπε

Καλησπέρα :) 

Σε μη 4κ τηλεόραση,έχει διαφορά το Pro από το απλό????

Εχει σε καποια παιχνιδια (που δεν ειναι και πολλα), αλλα δεν ειναι τεραστια. Γενικα σε τηλεοραση που δεν ειναι 4k θα προτεινα το απλο εγω. Σε 4k δειχνει τη δυναμη της η κονσολα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Love Mac είπε

Καλησπέρα :) 

Σε μη 4κ τηλεόραση,έχει διαφορά το Pro από το απλό????

Ναι εχει σε οσα παιχνιδια υποστηριζουν High performance που απο 30fps παιζεις σχεδον στα 60(αναλογα το παιχνιδι).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Αν αγορασω απο εδω μια συνδρομη 365 ημερων μιας και λεει united kingdom και γνωριζω πως για να δουλεψει το ps plus δεχεται μονο κωδικους της εκαστοτε χωρας, αν φτιαξω εναν λογαριασμο εδω στην Ελλαδα αλλα ξενο της χωρας προελευσης που ειναι ο κωδικος θα δουλεψει ή θα το αναγνωρισει και θα φαω ακυρο?

Καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ναι εχει σε οσα παιχνιδια υποστηριζουν High performance που απο 30fps παιζεις σχεδον στα 60(αναλογα το παιχνιδι).

ποια ειναι αυτα τα παιχνιδια, γτ δε ξερω κανενα με τοση μεγαλη διαφορα

@giorgosmcmc Υποθετικα θα δουλεψει, αλλα δε στο προτεινω. Τετοια sites προσωπικα δε τα εμπιστευομαι, και αγοραζω μονο απο εγγυημενα μαγαζια, κυριως Amazon η στο ps store οταν εχει εκπτωσεις που ειναι αρκετα συχνες. Αν μπορεις περιμενε και αγορασε απο το store, στο Halloween θα εχει σιγουρα, και η δικια μου τελειωνει και θα περιμενω λιγο καιρο να ανανεωσω

Επισης για να δουλεψεις Uk store θα πληρωνεις σε αγγλικο νομισμα, οποτε πρεπει να αγορασεις psn καρτες UK

Επεξ/σία από najinblue3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, giorgosmcmc said:

Καποιος?

Θα το αναγνωρίσει πιστεύω αλλά, θα έχεις τις προσφορές που έχει το αγγλικό store, θα πρέπει να αγοράζεις με κάρτες σε pounds και δεν ξέρω τι παίζει και με το να πάρεις με κάρτα(πιστωτική/χρεωστική).Χώρια που οτι παιχνίδια έχεις από τον τωρινό σου λογαριασμό plus δεν θα μπορείς να το παίξεις.

Επεξ/σία από VonLoutsos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

ποια ειναι αυτα τα παιχνιδια, γτ δε ξερω κανενα με τοση μεγαλη διαφορα

Πώς δεν ξέρεις αφού παλιά ανέφερες συνέχεια 2 παιχνίδια,το dark soul 3 και το the surge? :P

https://www.gamesradar.com/ps4-pro-confirmed-games-list/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ενα απο τα account φαει ban ή μπλοκαριστει με πιο τροπο μετα μπορω να κανω backup τα save μου για να ξεκινησω τη προοδο απο εκει που ημουν εστω σε καποιο αλλο account? Υπαρχει καποιος τροπος? Οσο και αν γκουγκλαρα δεν εβγαλα ακρη.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πώς δεν ξέρεις αφού παλιά ανέφερες συνέχεια 2 παιχνίδια,το dark soul 3 και το the surge? :P

https://www.gamesradar.com/ps4-pro-confirmed-games-list/

Ναι γι αυτό δεν τα αναφέρω, νόμιζα έχουν βγει κ άλλα. Το ds τρέχει 40-45 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θεωρειτε οτι ενα πακετο με PS4 Slim 1TB + FIFA 19 + Ps Plus 365 days + 2nd Controller στα 360 ειναι καλυτερη προσφορα απο ενα PS4 Pro 1TB + FIFA 19 + Ps Plus 365 days στα 430?

Εχω 4K τηλεοραση και κοιταζα το Pro λογω των βελτιωμενων framerates/αναλυσεων που προσφερει, αλλα αν μου δινοταν η δυνατοτητα να διαλεξω αναμεσα σε 1080p/60fps και 4K/30 fps, θα διαλεγα 60fps all the way.

Απο την μια, θελω τo Pro ωστε επιτελους να παιξω ενα Battlefield στα 60fps (καποιοι λενε οτι και το BF4 στα 720p παιζει 60fps αλλα δεν ξερω αν εχει επιλογη να ρυθμισεις αναλυση, ομοιως και για το BF1). Οσο για το FIFA, εχω δει οτι και στο απλο PS4 πιανει 60ρια και οτι στο Pro απλα εχεις καλυτερη αναλυση. Ομοιως, 60ρια εχω διαβασει οτι πιανουν και τα UC Nathan Drake Collection, το Project Cars 2, το TLOU remastered κλπ.

Απο την αλλη, το να παω σε λυση Pro, θα χρειαστω που θα χρειαστω χειριστηριο, το deal με πεταει + 100-120 ευρω παραπανω, αλλα και εκει θα πηγαινα για τα fps πιο πολυ και οχι την αναλυση.

Ακομα και τωρα που εχω τα λευτα να παρω οποιο θελω, παρολο που το 1ο ειναι καλυτερο value for money και πολλοι μου λενε οτι το παρατραβαω λιγο και οτι η PS4 Slim εμπειρια ειναι πραγματικα μια χαρα, εχω μελλοντικους ενδοιασμους για το αν θα καλυψει ακομα με 60fps τα παιχνιδια που θελω.

Απο οσους εχουν fifa/battlefield1 η 4/project cars, θεωρειτε οτι η εμπειρια ηταν αρκετη για να μην χρειαστει να αναβαθμισετε σε Pro? Πιανατε οντως 60ρια σε αυτα τα games?

 

Επεξ/σία από vagg77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, vagg77 είπε

Θεωρειτε οτι ενα πακετο με PS4 Slim 1TB + FIFA 19 + Ps Plus 365 days + 2nd Controller στα 360 ειναι καλυτερη προσφορα απο ενα PS4 Pro 1TB + FIFA 19 + Ps Plus 365 days στα 430?

Εχω 4K τηλεοραση και κοιταζα το Pro λογω των βελτιωμενων framerates/αναλυσεων που προσφερει, αλλα αν μου δινοταν η δυνατοτητα να διαλεξω αναμεσα σε 1080p/60fps και 4K/30 fps, θα διαλεγα 60fps all the way.

Απο την μια, θελω τo Pro ωστε επιτελους να παιξω ενα Battlefield στα 60fps (καποιοι λενε οτι και το BF4 στα 720p παιζει 60fps αλλα δεν ξερω αν εχει επιλογη να ρυθμισεις αναλυση, ομοιως και για το BF1). Οσο για το FIFA, εχω δει οτι και στο απλο PS4 πιανει 60ρια και οτι στο Pro απλα εχεις καλυτερη αναλυση. Ομοιως, 60ρια εχω διαβασει οτι πιανουν και τα UC Nathan Drake Collection, το Project Cars 2, το TLOU remastered κλπ.

Απο την αλλη, το να παω σε λυση Pro, θα χρειαστω που θα χρειαστω χειριστηριο, το deal με πεταει + 100-120 ευρω παραπανω, αλλα και εκει θα πηγαινα για τα fps πιο πολυ και οχι την αναλυση.

Ακομα και τωρα που εχω τα λευτα να παρω οποιο θελω, παρολο που το 1ο ειναι καλυτερο value for money και πολλοι μου λενε οτι το παρατραβαω λιγο και οτι η PS4 Slim εμπειρια ειναι πραγματικα μια χαρα, εχω μελλοντικους ενδοιασμους για το αν θα καλυψει ακομα με 60fps τα παιχνιδια που θελω.

Απο οσους εχουν fifa/battlefield1 η 4/project cars, θεωρειτε οτι η εμπειρια ηταν αρκετη για να μην χρειαστει να αναβαθμισετε σε Pro? Πιανατε οντως 60ρια σε αυτα τα games?

Αφου δινεις που δινεις τοσα παρε το pro, διαφορα θα δεις και σε 4k και σε 1080p αλλα οχι τρέλα πραγματα, παραπανω fps θα εχεις στα παιχνίδια που εχουν παρει update για 60 fps επιλογη, αν θες αυτο το κατι λιγο παραπανω παρε το pro αλλα διαφορές δραματικες δε θα δεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 minutes ago, giorgosmcmc said:

Αφου δινεις που δινεις τοσα παρε το pro, διαφορα θα δεις και σε 4k και σε 1080p αλλα οχι τρέλα πραγματα, παραπανω fps θα εχεις στα παιχνίδια που εχουν παρει update για 60 fps επιλογη, αν θες αυτο το κατι λιγο παραπανω παρε το pro αλλα διαφορές δραματικες δε θα δεις.

Το πιστευω αυτο που μου λες, απλα δεν μπορω να εχω πληρη εικονα μονο απο το YT. Σε αλλα βιντεο π.χ το ΦΙΦΑ φαινεται χαλια και σε αλλα μου το δειχνουν να παιζει 60fps και να ειναι πανεμορφο. Σε αλλα σαιτ το PC2 παιζει 60fps σε μερικα σημεια, ενω σε αλλα σαιτ δεν το αναφερουν. Δεν γνωριζω αν οι κατοχοι του απλου PS4 ειναι ικανοποιημενοι με την αποδοση των παιχνιδιων και γι αυτο ρωταω, γιατι το ΥΤ πιο πολυ με μπερδεψε παρα μου τα ξεκαθαρισε.

Θεωρω παντως οτι το καλυτερο ειναι να παν να @@ τα fps και να γλυτωσω το 100ρακι (ανετα και 120 αν δεν παρω controller απο skroutz), το οποιο να φυγει για games που εχω στο μυαλο μου να παρω.

Επεξ/σία από vagg77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Ναι γι αυτό δεν τα αναφέρω, νόμιζα έχουν βγει κ άλλα. Το ds τρέχει 40-45 

omg αλήθεια τόσο χάλια τρέχει στο pro?

Πάντως και τα games που δεν είναι καν enhanced για το pro, μέσω του boost mode ίσως γλιτώνεις ντρόπες κάτω από τα 30. Πχ το bloodborne σε μερικά σημεία όπως το shadows of Yharnam boss fight.

Επεξ/σία από ilos
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα προτεινω να παρεις το pro αφου εχεις 4κ τηλεοραση. Δε παιζω fifa/battlefield να σου πω γι αυτα τα 2 συγκεκριμενα, αλλα γενικοτερα η εμπειρια ειναι σαφως καλυτερη στο pro

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...