Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Γιατι ειναι ξεφτιλικια ?

Βtw    μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση πως δεν εβγαλαν remaster  το πρωτο RDR sto ps4 ? Θα στοιχηματιζα  στην αρχη της γενιας πως θα το εκαναν .

Το εχουνε ξεφτιλίσει το πραγμα με αυτο το θεμα, τοσες πολλες διαφορετικές εκδοσεις και επανακυκλοφοριες καθε φορα μιας πιο αναβαθμισμένης κονσολας, ποσο θα τραβηξει πια, στη τελικη ή να βγαλουν απο την αρχη μια κονσολα με ολα τα χαρακτηριστικα που εχει το τελευταιο μοντελο ή ας βγαλουν το ps5 ή να κανουν τη κονσολα αναβαθμισιμη οπως τα pc να χαθει εντελως και η ενοια της κονσολας, δλδ αυτοι που πηραν ps4 pro τωρα οπως εγω ειναι *** και πρεπει να αναβαθμίσουν? Τραγικο τουλάχιστον και κοροιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Το εχουνε ξεφτιλίσει το πραγμα με αυτο το θεμα, τοσες πολλες διαφορετικές εκδοσεις και επανακυκλοφοριες καθε φορα μιας πιο αναβαθμισμένης κονσολας, ποσο θα τραβηξει πια, στη τελικη ή να βγαλουν απο την αρχη μια κονσολα με ολα τα χαρακτηριστικα που εχει το τελευταιο μοντελο ή ας βγαλουν το ps5 ή να κανουν τη κονσολα αναβαθμισιμη οπως τα pc να χαθει εντελως και η ενοια της κονσολας,

Δεν ξερω εγω   δεν το βλεπω ετσι .

Και εγω πηρα το pro day one  αλλα δεν με πειραζει ας βγαλουν και 300 εκδοσεις μετα ,καλυτερα να βελτιωνουν και το hardware  να φτασουμε επιτελους και στο ps5  με καλυτερα specs .

Γενικα ειμαι πολυ υπερ της αναβαθμισμενης κονσολας την θεωρω  πολυ σωστη κινηση ωστε να μην εχουμε τεχνολογικο χασμα  στην διαρκεια μιας γενιας που κραταει πολυ κατα την γνωμη μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Βtw    μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση πως δεν εβγαλαν remaster  το πρωτο RDR sto ps4 ? Θα στοιχηματιζα  στην αρχη της γενιας πως θα το εκαναν .

Εχει αναφερθει και πιο παλια οτι αυτο δεν γινοταν λογω τεχνικων δυσκολιων στο να το μεταφερουν στο ps4,αλλιως προφανως και θα το καναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Εχει αναφερθει και πιο παλια οτι αυτο δεν γινοταν λογω τεχνικων δυσκολιων στο να το μεταφερουν στο ps4,αλλιως προφανως και θα το καναν.

Μαλιστα δεν το γνωριζα αυτο ,θεωρησα ως δεδομενο πως  ειναι  θεμα αποφασης και οχι τεχνικο  ζητημα καθως μερικοι τιτλοι που ειχαμε δει  στο ps3 περασαν στο ps4 ως επανεκδοσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Δεν ξερω εγω   δεν το βλεπω ετσι .

Και εγω πηρα το pro day one  αλλα δεν με πειραζει ας βγαλουν και 300 εκδοσεις μετα ,καλυτερα να βελτιωνουν και το hardware  να φτασουμε επιτελους και στο ps5  με καλυτερα specs .

Γενικα ειμαι πολυ υπερ της αναβαθμισμενης κονσολας την θεωρω  πολυ σωστη κινηση ωστε να μην εχουμε τεχνολογικο χασμα  στην διαρκεια μιας γενιας που κραταει πολυ κατα την γνωμη μου .

Σεβαστη η γνωμη σου αλλα εσυ προσωπικα εισαι οκ με το να αγοραζεις καθε 1 με 2 χρονια απο ενα ps4 και τα προηγουμενα να μενουν στην ακρη?

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Μαλιστα δεν το γνωριζα αυτο ,θεωρησα ως δεδομενο πως  ειναι  θεμα αποφασης και οχι τεχνικο  ζητημα καθως μερικοι τιτλοι που ειχαμε δει  στο ps3 περασαν στο ps4 ως επανεκδοσεις .

Διάβαζα ότι στο PS3 τα είχαν κάνει λίγο αχταρμά με την αρχιτεκτονική των CELL επεξεργαστών και οι διάφοροι developers έκαναν παράπονα γιατί δυσκολεύονταν αρκετά με τον προγραμματισμό. Πολύ χοντρικά οι CELL έχουν 8 πυρήνες με τον καθένα όμως να έχει διαφορετική λειτουργία πράγμα που σημαίνει ότι χρειαζόταν πολύ περισσότερος χρόνος και φυσικά χρήμα για την κατασκευή ενός παιχνιδιού. Αντίστοιχα και το XBOX 360 είχε τα δικά του θέματα μα όχι στον ίδιο βαθμό.

Έτσι το RDR1 είναι θύμα αυτής της κατάστασης. H Rockstar αν και δεν έχει βγάλει μέχρι τώρα κάποιο παιχνίδι σε επανέκδοση, θέλω να πιστεύω πως στο RDR1 θα γίνει. Απλά μάλλον αυτό θα γίνει όταν ανακοινώσει το 2019 και την έκδοση για PC του RDR2. Προφανώς δεν ξέρω αν όντως θα συμβεί αλλά μου φαίνεται καλό σχέδιο για όλους μας.

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Σεβαστη η γνωμη σου αλλα εσυ προσωπικα εισαι οκ με το να αγοραζεις καθε 1 με 2 χρονια απο ενα ps4 και τα προηγουμενα να μενουν στην ακρη?

Δεν ειναι νεο hardware σαν το ps4 pro.

Καθε κονσολα ειχε παντα νεες εκδοσεις, λιγοτερη καταναλωση κτλ. Με αποκρυφωμα τα slim. αλλα παντα τα ιδια παιχνιδια επαιζαν με τα ιδια γραφικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενα account μου εχω τη δοκιμαστική ps plus 14 ημερων, ειναι δυνατον να μπορω να χρησιμοποιήσω ολες τις υπηρεσιες του ps plus σε ολα μου τα account στην ιδια κονσολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Αν σε ενα account μου εχω τη δοκιμαστική ps plus 14 ημερων, ειναι δυνατον να μπορω να χρησιμοποιήσω ολες τις υπηρεσιες του ps plus σε ολα μου τα account στην ιδια κονσολα?

Αν δν κανω λαθος, οχι.. Το plus συνδεεται με account κ οχι με κονσολα!! Αλλα επειδη καποιοι το εχουν σπουδασει το θεμα, περιμενε καποιο παιδι να σου απαντησει! 

Δεν ξερω μηπως μπορεις κανοντας primary την κονσολα κ στα αλλα accounts..

Επεξ/σία από Πανος999
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το account με το plus ειναι primary, τοτε ολα τα αλλα accounts στην κονσολα θα εχουν plus. Για να το ενεργοποιησεις Settings > Account Management > Activate as Primary

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

Αν το account με το plus ειναι primary, τοτε ολα τα αλλα accounts στην κονσολα θα εχουν plus. Για να το ενεργοποιησεις Settings > Account Management > Activate as Primary

Και αν εχω αγοράσει ενα παιχνιδι οπου εχει ληξει στα δωρεαν του plus απο αυτα που δινει καθε μηνα μεσω ενως account το οποιο δε το εχω ξανα ανανεωσει ή το εχω σβήσει, πως μπορω μετα να παιξω παλι αυτο το παιχνίδι απο ενα αλλο account της κονσολας μου που εχει plus? Το δοκίμασα αλλα δυστηχως μου ζηταει δικαιωματα, λεει οτι ειναι κλειδωμενο σε αλλο account, δεν υπαρχει καποιος τροπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Και αν εχω αγοράσει ενα παιχνιδι οπου εχει ληξει στα δωρεαν του plus απο αυτα που δινει καθε μηνα μεσω ενως account το οποιο δε το εχω ξανα ανανεωσει ή το εχω σβήσει, πως μπορω μετα να παιξω παλι αυτο το παιχνίδι απο ενα αλλο account της κονσολας μου που εχει plus? Το δοκίμασα αλλα δυστηχως μου ζηταει δικαιωματα, λεει οτι ειναι κλειδωμενο σε αλλο account, δεν υπαρχει καποιος τροπος?

Δε καταλαβα ακριβως 😛Μπορεις να εχεις ενα primary account με το plus και να παιρνεις τα τζαμπε παιχνιδια καθε μηνα,  και με ολα τα υπολοιπα accounts εχεις προσβαση στα free του μηνα και στο οnline κομματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Ξέρουμε τι το διαφορετικό έχει το "CUH-7215B"?

Λιγοτερο power consumption, και λιγοτερος θορυβος κατα 99%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...