Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα θεματάκι με την ασύρματη σύνδεση σε wi fi. Είναι σε απόσταση 2 μέτρων από το router και πιάνει 10mbps. Η σύνδεση μου είναι 50αρα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση να κοιτάξω? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδες, χαλασα 1 ωριτσα να χαζεψω λιγο το thread απο την αρχη αλλα μετα τα παρατησα με το πληθος σελιδων.

Επιτελους μετα απο μεγαλη αναμονη θα αγορασω το PS4 Pro και θα ολοκληρωσω την τετραδα (PS1-PS2-PS3-PS4).

Εχω αγορασει ηδη απο τις προσφορες ps hits που 2 παιχνιδια ειχαν 30 € συνολο The Last of Us Remastered και Uncharted 4.
Επισης, εχω και την Premium του BF4, την οποια ειχα καψει στο PS3.

Θελω να παρω και ενα racing να εχω, και ειμαι αναμεσα σε NFS (2015), DriveClub και Project Cars2 και ακομα δυσκολευομαι να καταληξω ποιο απο τα 3 θελω περισσοτερο. Και τα 3 ειναι κοντα στα 15 € καινουργια!

Υ.Γ Στους επομενους μηνες θελω να παρω και Arkham Knight GOTY 21 € και ειτε BF1 Revolution στα 20€ ειτε καποιο αλλο racing απο τα 3 παραπανω

 

Ακουω γνωμες αλανια

Επεξ/σία από vagg77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάρε Driveclub και Project Cars 2.

 

Με τις αναβαθμίσεις που έχει δεχτεί το Driveclub (αλλά και το δωρεάν έξτρα περιεχόμενο που είναι αρκετό συν τις πίστες του VR) έχει γίνει άλλο παιχνίδι.

Επίσης, παραμένει showcase των οπτικών δυνατοτήτων της κονσόλας. Πρέπει να τρέξεις σε thunderstorm για να πιστέψεις τι σου λέω... Και σκέψου...όλα αυτά μετά τα updates. Σε lauch, δεν είχε καν αυτά τα απίθανα εφέ καιρού για τα οποία αποθεώθηκε.

 

Μην κάνει καποιος το κόπο να παίξει Driveclub χωρίς να βάλει τις αναβαθμίσεις πρώτα.

 

Αν ήταν 7/10 σαν launch τίτλος, πλέον είναι 9ράκι δυνατό. Επίσης αξίζει να πάρεις και το season pass για ακόμα περισσότερο περιεχόμενο.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, The_Prodigy said:

Πάρε Driveclub και Project Cars 2.

Με τις αναβαθμίσεις που έχει δεχτεί το Driveclub (αλλά και το δωρεάν έξτρα περιεχόμενο που είναι αρκετό συν τις πίστες του VR) έχει γίνει άλλο παιχνίδι.

Επίσης, παραμένει showcase των οπτικών δυνατοτήτων της κονσόλας. Πρέπει να τρέξεις σε thunderstorm για να πιστέψεις τι σου λέω... Και σκέψου...όλα αυτά μετά τα updates. Σε lauch, δεν είχε καν αυτά τα απίθανα εφέ καιρού για τα οποία αποθεώθηκε.

Μην κάνει καποιος το κόπο να παίξει Driveclub χωρίς να βάλει τις αναβαθμίσεις πρώτα.

Αν ήταν 7/10 σαν launch τίτλος, πλέον είναι 9ράκι δυνατό. Επίσης αξίζει να πάρεις και το season pass για ακόμα περισσότερο περιεχόμενο.

Ευχαριστώ πολύ φίλος, δεν είδα ιδέα ότι έχει βελτιωθεί τόσο. Για τα γραφικά, για πολλούς ακόμα και σήμερα είναι top στην κατηγορία του. Σε ευχαριστώ για τη πληροφορηση.

Y.Γ Το season pass εμπεριεχεται αν το παρω καινουργιο?

Επεξ/σία από vagg77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι είναι πανέμορφο! 

Οχι, το pass ειναι έξτρα αλλα συχνα το βάζουν πολυ φθηνα στο store. Ακομα και ολο το παιχνίδι μαζι με το pass (αν δεν σε χαλανε τα ψηφιακά αντίτυπα).

 

Οπως και να εχει,  ακόμα και χωρίς το pass, μονο με τα updates που εχει δεχτεί μεχρι και το τελευταίο  (2016) ο τίτλος έχει ερθει στα ισια του.

 

Επίσης εχει με εξτρα αγορά ολοκληρη έξτρα ενότητα με μοτοσυκλέτες (Driveclub bikes). Αν σε συγκινεί το θεμα βεβαια.

 

Το bikes δυστυχώς δεν συμπεριλαμβανεται στο season pass. Κακώς,  εννοείται.

 

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα το the last guardian στα 10 ευρώ.  Αξίζει να ασχοληθώ μαζί του ; οι απόψεις του κοινού είναι αρκετά αντιφατικές για το παιχνίδι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, theoritikos είπε

Βρήκα το the last guardian στα 10 ευρώ.  Αξίζει να ασχοληθώ μαζί του ; οι απόψεις του κοινού είναι αρκετά αντιφατικές για το παιχνίδι 

Είναι πολύ ωραίο παιχνίδι, αλλά λίγο κουραστικό στον χειρισμό κατά τη γνώμη μου! Δες κάποιο video από το gameplay του να δεις αν σε τραβάει! Γενικά αν σου αρέσουν τα ICO και shadow of the colossus πιστεύω θα σου αρέσει και αυτό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, bladegld είπε

Μπορεί κάποιος να προτείνει καλώδιο HDMI 5 μέτρων το οποίο να υποστηρίζει 4K και HDR εγγυημένα ? Το θέλω για ps4 pro . 

Πάρε ένα στην τύχη. Αν είναι καινούργιο, σίγουρα κάνει. Το πιο φτηνό που θα βρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει 2 καλώδια . HDMI 1 και HDMI 2  . To πρώτο είναι 4κ το δεύτερο 1080 . Κανένα δεν υποστηρίζει HDR .

Ψάχνω για να αγοράσω ενα που να δουλεύει επειδή δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να αγοράζω πολλά καλώδια και να δοκιμάζω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bladegld είπε

Έχω δοκιμάσει 2 καλώδια . HDMI 1 και HDMI 2  . To πρώτο είναι 4κ το δεύτερο 1080 . Κανένα δεν υποστηρίζει HDR .

Ψάχνω για να αγοράσω ενα που να δουλεύει επειδή δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να αγοράζω πολλά καλώδια και να δοκιμάζω .

https://www.cnet.com/news/do-you-need-new-hdmi-cables-for-hdr/

Δεν υπάρχει αυτό που λες. Και τα δύο που έβαλες link κάνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bladegld είπε

Έχω δοκιμάσει 2 καλώδια . HDMI 1 και HDMI 2  . To πρώτο είναι 4κ το δεύτερο 1080 . Κανένα δεν υποστηρίζει HDR .

Ψάχνω για να αγοράσω ενα που να δουλεύει επειδή δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να αγοράζω πολλά καλώδια και να δοκιμάζω .

Mηπως τα περνας μεσω ενισχυτη και θελει καποια ρυθμιση να τροποποιησεις για την HDMI OUT?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Thaninho είπε

Στα 339 που βλέπω play 4 1tb δυο παιχνίδια αξίζει λέτε; 

Γιατί δεν κάνεις υπομονή μέχρι την black friday? Όλο και κανένα ωραίο deal θα βάλουν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...