Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

@logistoulis

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

  Δεν τα λες καλά με το XZ1 του φίλου σου, για να έχεις πρόσβαση στο κινητό (μπαταρίες/κτλ) πρέπει να βγει η οθόνη, δεν βγαίνει η πλάτη.

@Malthador

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Όσο και να μην μου αρέσει ο σχεδιασμός του XZ2 έχει τρομερό κράτημα στο χέρι και μου άρεσε πάρα πολύ η οθόνη του. Κρίμα που έβαλαν σε χάλια θέση τον αισθητήρα δακτυλικό αποτυπώματος. 😕 Κάτοχος  XZ1 με δακτυλικό αποτύπωμα στο power button. 

 

ναι έχεις δίκιο δικό μου μπέρδεμα, πρέπει να βγουν όλα για να αλλάξεις μπαταρία γιατί είναι ένα κομμάτι αλουμινίου και δεν ανοίγει η πλάτη, όχι όλα για να φτάσεις οθόνη, σκαλωσε το μυαλό μου

Όπως και να χει, η αλλαγή οθόνης δεν είχε σχέση με τη συγκεκριμένη βλάβη η οθόνη δούλευε και δουλεύει ακόμα και τώρα που μιλάμε απροβληματιστα και το πλαστικό από πάνω που ξεκόλλησε μένει σφηνωμένο με τη θήκη μέχρι να βρείτε επισκευαστης που να μη λέει παράξενα. Το κινητό είναι πλήρως λειτουργικό

3 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Θεωρώ απ' το να μείνει κάποιο σημείο ακάλυπτο ή να την απλώσει και εγκλωβιστεί αέρας καλύτερα να χυθεί και λίγο απέξω με dot method, δεν παθαίνει τίποτα εφόσον δεν είναι αγώγιμη.

Οκ δεκτό.. δεν έχω ψάξει πολύ και τη συγκεκριμένη κατηγορία, κυρίως σε CPU έχω βάλει πάστα όπου έτσι κι αλλιώς δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να πάει παντού

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 hours ago, Rafinha said:

Ποιο τελευταίο εννοείς κ ποιες ατέλειες 

 

 

Spoiler

Αν ρωτάς εμένα εννοώ το XZ3 και θα ήθελα αρχικά να έχει μεγαλύτερη μπαταρία, ειδικά από τη στιγμή που είναι ολόκληρο κτήνος τους έπαιρνε. Ενώ ούτε ιδιαίτερα λεπτό είναι για να το πουν ως δικαιολογία. 

Έξτρα RAM κυρίως γιατί όλοι οι ανταγωνιστές έχουν.

Περισσότερη εσωτερική μνήμη. 

2η κάμερα και OIS. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εχουμε ξαναπει και πιο παλια,το να βγαζει η κονσολα ζεστο αερα ειναι καλο/θετικο γιατι σημαινει οτι ο ανεμιστηρας λειτουργει οπως πρεπει.

Το προβλημα ειναι οταν δεν βγαζει ζεστο αερα και λειτουργει η κονσολα(σε παιχνιδι) που εκει σημαινει οτι παιζει να εχει προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου εδωσαν ενα κωδικο για τη beta του black ops 4 αλλα παντου διαβαζω οτι έχει ηδη ληξει, να το κατεβασω ή τζαμπα θα πανε 33 GB? Και αν οχι για ποσο καιρο θα μπορω να παιξω?

 

cInihdp.jpg

 

Δευτερον μπορει καποιος να μου πει τι συμβαίνει με το controller του ps4? Συνηθως οταν το βαζω να φορτισει σε ενα φορτιστη απο android που εχω αναβοσβήνει ενα πορτοκαλι led στο controller, μετα απο 2 ωρες gaming το βαζω οπως παντα στη φορτιση στο ρευμα και αντι να αναβοσβηνει συνεχως, αναβοσβησε μια φορα πορτοκαλι και μετα δεν ξανααναψε, παρολα αυτα δείχνει να δουλεύει και δε τα εφτυσε, επισης στο ps4 το δείχνει φουλ φορτισμένο και με τις 3 μπαρες μετα απο 2 ωρες gaming πως ειναι δυνατόν. Τι προτεινετε? Τα έφτυσε οντως ή απλα συμβαινει κατι αλλο και δεν αναβοσβηνει κανενα led?

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Μου εδωσαν ενα κωδικο για τη beta του black ops 4 αλλα παντου διαβαζω οτι έχει ηδη ληξει, να το κατεβασω ή τζαμπα θα πανε 33 GB? Και αν οχι για ποσο καιρο θα μπορω να παιξω?

cInihdp.jpg

Δευτερον μπορει καποιος να μου πει τι συμβαίνει με το controller του ps4? Συνηθως οταν το βαζω να φορτισει σε ενα φορτιστη απο android που εχω αναβοσβήνει ενα πορτοκαλι led στο controller, μετα απο 2 ωρες gaming το βαζω οπως παντα στη φορτιση στο ρευμα και αντι να αναβοσβηνει συνεχως, αναβοσβησε μια φορα πορτοκαλι και μετα δεν ξανααναψε, παρολα αυτα δείχνει να δουλεύει και δε τα εφτυσε, επισης στο ps4 το δείχνει φουλ φορτισμένο και με τις 3 μπαρες μετα απο 2 ωρες gaming πως ειναι δυνατόν. Τι προτεινετε? Τα έφτυσε οντως ή απλα συμβαινει κατι αλλο και δεν αναβοσβηνει κανενα led?

H beta τελείωσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, fytotech είπε

H beta τελείωσε. 

Καλα θα παθει τιποτα ο κ...ς τους ή η τσεπη τους και τη ληγουν τοσο γρηγορα τη beta γιατι δε τη κρατανε ενα μηνα ξερω γω ελεος, και με πια λογικη το εχουν διαθεσιμο το download ακομα δε μπορω να καταλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι οχι και τοσο offtopic...τι ειναι καλυτερη εμπειρια, πιο ολοκληρωμενη οπτικα για το ps4 pro, μια 4K TV ή ena 4k gaming monitor? με 500Ε παραδειγμα ταβανι, τι ειναι καλυτερο να παρω μια 45" 4k TV η ενα monitor 28" 4k? επισης με ενδιαφερει μονο curved οθονη..δεν με ενδιαφερει τοσο το μεγεθος στις ιντσες αλλα κυριως να φενεται οσο ποιο υπεροχο στα ματια μου απο χρωματα κυριως, το χρωμα μαυρο pure και τα σχετικα...ετσι και αλλιως οταν παιζω games καθομαι παντα πολυ κοντα στην οθονη, 60cm-70cm αποσταση θεασης. ευχαριστω προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, markoliaz είπε

κατι οχι και τοσο offtopic...τι ειναι καλυτερη εμπειρια, πιο ολοκληρωμενη οπτικα για το ps4 pro, μια 4K TV ή ena 4k gaming monitor? με 500Ε παραδειγμα ταβανι, τι ειναι καλυτερο να παρω μια 45" 4k TV η ενα monitor 28" 4k? επισης με ενδιαφερει μονο curved οθονη..δεν με ενδιαφερει τοσο το μεγεθος στις ιντσες αλλα κυριως να φενεται οσο ποιο υπεροχο στα ματια μου απο χρωματα κυριως, το χρωμα μαυρο pure και τα σχετικα...ετσι και αλλιως οταν παιζω games καθομαι παντα πολυ κοντα στην οθονη, 60cm-70cm αποσταση θεασης. ευχαριστω προκαταβολικα!

Δεν υπάρχουν gaming monitors με HDR (τουλάχιστον όσο το είχα ψάξει παλιότερα), οπότε τηλεόραση με HDR. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fytotech είπε

Δεν υπάρχουν gaming monitors με HDR (τουλάχιστον όσο το είχα ψάξει παλιότερα), οπότε τηλεόραση με HDR. 

https://www.skroutz.gr/s/15536571/Asus-ROG-Swift-PG27UQ.html

Και μιλαμε για κανονικο hdr10 οχι τα ψευτο hdr που εχουν οι περισσοτερες τηλεορασεις ή και φθηνοτερα Monitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, Fulgore said:

https://www.skroutz.gr/s/15536571/Asus-ROG-Swift-PG27UQ.html

Και μιλαμε για κανονικο hdr10 οχι τα ψευτο hdr που εχουν οι περισσοτερες τηλεορασεις ή και φθηνοτερα Monitor.

2990 για 27αρι monitor.

Και δεν παίρνω ένα απλό και ταπεινό με 500 ευρω χωρίς HDR και τα υπόλοιπα να τα φάω σουβλάκια... 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Malthador είπε

2990 για 27αρι monitor.

Και δεν παίρνω ένα απλό και ταπεινό με 500 ευρω χωρίς HDR και τα υπόλοιπα να τα φάω σουβλάκια... 

Προφανως και δεν ειναι το μεγαλο ατου του το πραγματικο Hdr και προφανως και δεν απευθυνεται κυριως σε χρηστες ps4.

Εγω το ανεφερα καθαρα και μονο ως απαντηση του οτι ναι υπαρχει gaming monitor με πραγματικο Hdr10.

Εννοειται φυσικα οτι υπαρχουν και φθηνοτερα 4κ monitor με hdr οπως και τηλεορασεις.

Τελος ειναι υπερ κοστολογημενο στην Ελλαδα.Στο εξωτερικο σε αρκετες χωρες παιζει πολυ φθηνοτερα(βεβαια παντα πανω απο 2000).

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Fulgore είπε

https://www.skroutz.gr/s/15536571/Asus-ROG-Swift-PG27UQ.html

Και μιλαμε για κανονικο hdr10 οχι τα ψευτο hdr που εχουν οι περισσοτερες τηλεορασεις ή και φθηνοτερα Monitor.

Αν μιλάμε για τέτοια χρήματα, παίρνει μια τούμπανο OLED.

Αν κι έχεις δίκιο για τις τηλεοράσεις, αυτό πλέον έχει αλλάξει. Λίγες δεν έχουν κανονικό HDR πια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...