Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Οποιος εχει χρονο ας απαντησει στο θεμα που εκανα. Εκανα ξεχωριστο για να μην χανω απαντησεις.

Ευχαριστω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Το site ασφαλές είναι αλλά δεν σου προτείνω να αγοράζεις Ps4 παιχνίδια με αυτόν τον τρόπο. 

Σου δίνουν ξεχωριστό account για το παιχνίδι κάτι που ελλοχεύει κινδύνους πχ ban.

Μπαν στον λογαριασμό με το παιχνίδι που αγόρασες ή μπαν ακόμα και του δικό σου Psn id?

13 ώρες πριν, overpower είπε

Καλησπερα,

Οποιος εχει χρονο ας απαντησει στο θεμα που εκανα. Εκανα ξεχωριστο για να μην χανω απαντησεις.

Ευχαριστω 

Δεν μας αφήνει καν να δούμε τι έχεις ποσταρει στο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος που τρως το μπαν. Σίγουρα δεν γίνεται στο δικό σου PSN Id. Το θέμα είναι ότι δεν είμαι σίγουρος αν γίνεται μπαν στην κονσόλα. 

Ισως κάποιος άλλος γνωρίζει καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λογαριασμο που ειχα αγορασει απο εδω μεσα, ειχε γινει μπαν σε εκεινο το λογαριασμο μονο. Ουτε στην κονσολα ουτε στο δικο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία παιδιά.

Μένω Ισπανία και σκέφτομαι να πάρω ps4. Πρέπει να βρω English import ή παίρνω κανονικά από εδώ και απλά αλλάζω τη γλώσσα από Ισπανικά;

Επίσης, τι διαφορές έχουν τα chassis D και E; Είναι και τα 2 slim, αλλά δεν βρήκα καμία άλλη πληροφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, manos89 είπε

Μια απορία παιδιά.

Μένω Ισπανία και σκέφτομαι να πάρω ps4. Πρέπει να βρω English import ή παίρνω κανονικά από εδώ και απλά αλλάζω τη γλώσσα από Ισπανικά;

Επίσης, τι διαφορές έχουν τα chassis D και E; Είναι και τα 2 slim, αλλά δεν βρήκα καμία άλλη πληροφορία.

Ειναι οι διαφορες εκδοσεις που κανουν του ιδιου προιοντος με μικροδιαφορες, διαφορετικους προμηθευτες κλπ. Οσο μεγαλυτερο το γραμμα πιο φρεσκια υλοποιηση, πρακτικα τριχες, παρε οτι να ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια θελω τη βοηθεια σας καπου, προσφατα αγορασα το ps4 pro και λογο οτι δεν εχω πολυ χώρο τη στριμωξα καπως σε μια γωνια αλλα πισω και στα δεξια  ειναι καπως στριμωγμένη, και ενταξει απ τα πλαγια το σωζω απλως τη μετακοινω λιγο αριστερα αλλα πισω ειναι σχεδον κολλημενη στο τοίχο πλην μερικα εκατοστα που εχει κενο, εχω παρατηρησει πως γενικα καιει ασχημα κατα το gaming πισω κυριως, λετε να φταίει το οτι παταει πανω σε ξυλο? Πιθανων να εχω συνηθίσει και το pc που ήταν μονιμα παγωμενο αλλα δε ξερω τι να υππθεσω.

 Πιστευεται πως θα ηταν καλο να αγορασω καποια μεταλικη βαση να παταει ή να βαλω τοποθετήσω εξτρα cooling στη κονσολα ή να την αφησω οπως ειναι πια η γμωμη σας?

p88RRsV.jpg

dZVZ6qR.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, orck είπε

Ειναι οι διαφορες εκδοσεις που κανουν του ιδιου προιοντος με μικροδιαφορες, διαφορετικους προμηθευτες κλπ. Οσο μεγαλυτερο το γραμμα πιο φρεσκια υλοποιηση, πρακτικα τριχες, παρε οτι να ειναι.

Παίρνω κανονικά δηλαδή ένα από τα 2 (https://www.plazalo.shop/consolas/517-consola-sony-ps4-playstation-4-500gb-chassis-e-slim-negro-711719839866.html ή https://justteck.com/produto/consolas-y-videojuegos/consolas/consolas-y-videojuegos-consolas-ps4/consola-sony-ps4-500gb-negra-slim/?gclid=CjwKCAjwrNjcBRA3EiwAIIOvq1wHV8oVs-MhwhNtmqlUJteUONTW4U3Wgglg71t74KFv1Dg4NBjvPBoCTgAQAvD_BwE)
και αλλάζω τη γλώσσα από Ισπανικά και είμαι κομπλέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Παιδια θελω τη βοηθεια σας καπου, προσφατα αγορασα το ps4 pro και λογο οτι δεν εχω πολυ χώρο τη στριμωξα καπως σε μια γωνια αλλα πισω και στα δεξια  ειναι καπως στριμωγμένη, και ενταξει απ τα πλαγια το σωζω απλως τη μετακοινω λιγο αριστερα αλλα πισω ειναι σχεδον κολλημενη στο τοίχο πλην μερικα εκατοστα που εχει κενο, εχω παρατηρησει πως γενικα καιει ασχημα κατα το gaming πισω κυριως, λετε να φταίει το οτι παταει πανω σε ξυλο? Πιθανων να εχω συνηθίσει και το pc που ήταν μονιμα παγωμενο αλλα δε ξερω τι να υππθεσω.

 Πιστευεται πως θα ηταν καλο να αγορασω καποια μεταλικη βαση να παταει ή να βαλω τοποθετήσω εξτρα cooling στη κονσολα ή να την αφησω οπως ειναι πια η γμωμη σας?

p88RRsV.jpg

dZVZ6qR.jpg

Κάτω και δεξιά προς τον τοίχο όπως την έχεις τώρα είναι ο ανεμιστήρας οπότε λογικό να διαπιστώνεις τόση ζέστη...

Για μένα αστην όπως είναι,αν έχεις χώρο δίπλα από την τηλεόραση θα είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Κάτω και δεξιά προς τον τοίχο όπως την έχεις τώρα είναι ο ανεμιστήρας οπότε λογικό να διαπιστώνεις τόση ζέστη...

Για μένα αστην όπως είναι,αν έχεις χώρο δίπλα από την τηλεόραση θα είναι οκ.

Τη μετακινησα λιγο αριστερά στη μεση για μα εχω χώρο δεξια και αριστερα, θα δοκιμασω να δω αποτελεσματα αλλα και παλι λεω δε ξερω αν ειχα συνηθησει απ το pc που ειναι ψυγείο αλλα οταν εβαλα να παιξω spiderman ο τοιχος πισω ζεματαγε.

LIzeKH1.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgosmcmc είπε

Τη μετακινησα λιγο αριστερά στη μεση για μα εχω χώρο δεξια και αριστερα, θα δοκιμασω να δω αποτελεσματα αλλα και παλι λεω δε ξερω αν ειχα συνηθησει απ το pc που ειναι ψυγείο αλλα οταν εβαλα να παιξω spiderman ο τοιχος πισω ζεματαγε.

 

winter is coming

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Τη μετακινησα λιγο αριστερά στη μεση για μα εχω χώρο δεξια και αριστερα, θα δοκιμασω να δω αποτελεσματα αλλα και παλι λεω δε ξερω αν ειχα συνηθησει απ το pc που ειναι ψυγείο αλλα οταν εβαλα να παιξω spiderman ο τοιχος πισω ζεματαγε.

Λογικό είναι  να ζεματάει ο τοίχος από τον ζεστό αέρα που διώχνουν οι ανεμιστήρες. Προφανώς δεν είχες ποτέ pc m-itx για να εκτιμήσεις το πόσο κρύο είναι το ps!🤣

Τέλος πάντων αν η κονσόλα λειτουργεί δίχως πρόβλημα τότε όλα είναι οκ. Αν σου κλείνει ή σου βγάζει τίποτα τεχνουργήματα τότε θα έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να βάλω 2 παιχνίδια στο store απο τη λίστα με τα Hits (2 για 30 ευρώ)   και αντί για 30 ευρώ στο checkout μου βγάζει 39.98. 

Ξέρετε τι παίζει ? Μήπως η προσφορά παίζει μόνο στα καταστήματα λιανικής ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μην κάνεις με τη καμία κάτι τέτοιο.

Μην την βάλεις κάθετα γιατί έχει που έχει μόνο 2 εισόδους κρύου αέρα(Μια αριστερά και μια δεξιά της κονσόλας)θα τους μειώσεις σε έναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...