Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρεχει ενα sale [Eu/UK] New PSN Sale. +240 items.

Βλεπω καλες εκπτωσεις σε Persona5, Shadow of war, Nier, και εχει πολυ Indie πραμα psprices->αναλυτικα ολες οι εκπτωσεις

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Μπορείς να δεις εδώ όλα τα games που έχει. Μέχρι τώρα είναι περίπου 700 και κάθε τόσο προστίθενται κι άλλα, ενώ αφαιρούνται σπάνια. Ότι δοκίμασα παίζει άψογα, GoW3, Ni no Kuni (το πρώτο), Knack (απαίσια γραφικα) και κάτι δευτεροτρίτα Sonic, Mickey κλπ. Μηδαμινό lag με τον server να είναι στην Αμερική. Ούτε installation, ούτε να σβήνεις για χωρητικότητα, απλά το ξεκινάς και παίζεις. Το μόνο κακό είναι ότι θέλει περίπου 30-40 δευτερόλεπτα να ξεκινήσει το game, αλλά είναι ανεκτό.

Προσπάθησα να μπω από τον ελληνικό και μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται η υπηρεσία στη χώρα μου.

Μπορώ και παίζω Ni no Kuni, Red Dead Redemption και Oblivion στο PS4 μου. Μόλις μπει και το Demon's Souls έφυγε για πούλημα το PS3 μου.

Και το κυριότερο όλων, μπορώ να παίζω τα PS3/PS4 games και στο pc μου (αν και η 720p ανάλυση δεν βλέπεται σε οθόνη, αλλά στην ανάγκη την κάνω τη θυσία).

Τρελο deal breaker τα 720p  στο pc. Στο ps4 τρεχει σε υψηλοτερη αναλυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 minutes ago, kostiger said:

Τρελο deal breaker τα 720p  στο pc. Στο ps4 τρεχει σε υψηλοτερη αναλυση;

Παντού σε 720p steamάρει. Το έχει αφήσει σε εμβρυακό στάδιο το Gaikai η Sony. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Malthador είπε

Παντού σε 720p steamάρει. Το έχει αφήσει σε εμβρυακό στάδιο το Gaikai η Sony. 

.........Και η εξαγορα του κοστισε καποιες εκατονταδες εκατομμυρια δολαρια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rafinha είπε

με το ps4 pro liited

τι γινεται? τρολλαρουν???

Ποιοι; Οσοι το πωλουν στις αγγελιες ζητωντας ποσα μεταξυ των 650 με 900 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι πουλήσαν έστω ένα;

Αστό κρατήσουν σφραγισμένα για 3 χρόνια μέχρι να βγει το 5 και να το πουλήσουν κοψοχρονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω το Uncharted 2 με Ελληνικούς υπότιτλους από την συλλογή Nathan Drake collection, και διαπιστώνω αρκετά bugs όπως cinematics που δεν παίζουν, σημεία που πρέπει να πατήσεις κάποιο κουμπί δεν σου το εμφανίζουν κλπ. Επίσης, οι υπότιτλοι δείχνουν πως δεν είναι χρονισμένοι σωστά. Αν γυρίσω την γλώσσα στα Αγγλικά όλα είναι νορμάλ.Το έχει κάνει σε κάποιον άλλο αυτό? Το ίδιο έχω παρατηρήσει πως γίνεται και στο Last of us (αν έχω ελληνικούς υπότιτλους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τσιμπησα το ps4 pro το bundle με το spiderman και ρε παιδια εχω δυο αποριες, η πρωτη ειναι πως ειναι δυνατον χωρις να εχω αγορασει συνδρομη να μου επιτρεπει  να κατεβασω το battlefield V open beta και να παίζω και online και δευτερον επειδη εχω κοντα 15ετια να ασχοληθώ με κονσολα και ειμαι ολιγον ασχετος, μπορω να εχω ενεργοποιημένη την επιλογη supersampling συγχρονως με το boost mode ή μονο μια απο τις δυο γιατι απο οσο ξερω η μια απο τις δυο επιλογες σου αυξανει τα fps και η αλλη σου κάνει καλυτερα τα γραφικα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Τσιμπησα το ps4 pro το bundle με το spiderman και ρε παιδια εχω δυο αποριες, η πρωτη ειναι πως ειναι δυνατον χωρις να εχω αγορασει συνδρομη να μου επιτρεπει  να κατεβασω το battlefield V open beta και να παίζω και online και δευτερον επειδη εχω κοντα 15ετια να ασχοληθώ με κονσολα και ειμαι ολιγον ασχετος, μπορω να εχω ενεργοποιημένη την επιλογη supersampling συγχρονως με το boost mode ή μονο μια απο τις δυο γιατι απο οσο ξερω η μια απο τις δυο επιλογες σου αυξανει τα fps και η αλλη σου κάνει καλυτερα τα γραφικα.

Ειχα διαβασει οτι δεν θα απαιτειται ps plus για τη Beta του Battlefield, επομενως δεν συμβαινει κατι μαγικο με την κονσολα σου, καλοριζικο κιολας😉. Σε οτι αφορα και στις 2 αλλες επιλογες τις ενεργοποιεις χωρις προβλημα, εχουν να κανει με το extra muscle κατω απο το καπο του pro  εναντι του vanilla ps4. To supersampling θα σου φανει χρησιμο μονο αν παιζεις σε 1080p tv ωστοσο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο πρωτη μερα με τη κονσολα εχω κανει ολα τα update και μου πεταξε μια φορα αυτο το μηνυμα και κρασαρε στο Spiderman, να ανησυχησω ή δεν ειναι κατι?

eA3VjQX.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Κατι αλλο πρωτη μερα με τη κονσολα εχω κανει ολα τα update και μου πεταξε μια φορα αυτο το μηνυμα και κρασαρε στο Spiderman, να ανησυχησω ή δεν ειναι κατι?

eA3VjQX.jpg

Χωρις να ειμαι σιγουρος, αυτος ειναι κωδικος σφαλματος update.. Μου το εβγαζε εμενα συνεχεια στο nba που θελει αναβαθμισεις.. 

Δοκιμασε να κανεις χειροκινητα αναζητηση για update σε παιχνιδι κ κονσολα.. Δηλαδη πανω στο παιχνιδι, πατας το options κ μετα λεει νομιζω αναζητη για αναβαθμιση.. Κτ τετοιο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Χωρις να ειμαι σιγουρος, αυτος ειναι κωδικος σφαλματος update.. Μου το εβγαζε εμενα συνεχεια στο nba που θελει αναβαθμισεις.. 

Δοκιμασε να κανεις χειροκινητα αναζητηση για update σε παιχνιδι κ κονσολα.. Δηλαδη πανω στο παιχνιδι, πατας το options κ μετα λεει νομιζω αναζητη για αναβαθμιση.. Κτ τετοιο.. 

Τα ειχα κανει ηδη αυτο οταν μου πεταξε το σφαλμα αλλα δε μου το εκανε ξανα επειτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ασφαλη να αγοραζω games απο αυτο το site, τα παιχνιδια που θα ενεργοποιησω θα ειναι για παντα διαθεσιμα στο λογαριασμο μου ακομη και μετα απο format?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site ασφαλές είναι αλλά δεν σου προτείνω να αγοράζεις Ps4 παιχνίδια με αυτόν τον τρόπο. 

Σου δίνουν ξεχωριστό account για το παιχνίδι κάτι που ελλοχεύει κινδύνους πχ ban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...