Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, Fotis13 said:

Aποφευγουμε γιατι ειναι φονιαδες των λαων  LOL .

Να το σκεφτόσασταν πριν αποκτήσετε ιμπεριαλιστικά χόμπι, όπως το gaming!

Σοβαρά τώρα όμως, έφτιαξα ένα αμερικάνικο account και δεν περνάει ούτε η κάρτα ξερή, ούτε το Paypal. Όσοι έχετε accounts ψωνίζετε με pre-paid; Η pre-paid μπορεί να χρησιμοποιηθεί για συνδρομή (για PS Now με ενδιαφέρει) ή μόνο για αγορά games; Και από που αγοράζουμε pre-paid, από ebay και κλειδάδικα;

Και μιας και δεν το είδα να αναφέρεται παλιότερα:

 
Θα είναι γερό χτύπημα στο Game Pass της MS, αν ισχύσει από αυτό το μήνα. Κοντά 200 PS4 games (χωρίς να αφαιρούνται games, μόνο προστίθενται κάθε τόσο) για 100$ το χρόνο, τρελό bargain, χωρίς να προσμετρώ τα 500 PS2/PS3 games έτοιμα για streaming.
Επεξ/σία από Malthador
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αμερικανικο account δεν περνανε οι ελληνικες καρτες και ελληνικο paypal.Εγω αγοραζω απο εδω https://www.pcgamesupply.com/buygames/sony-playstation-network-cards/US-Region/

ποντους για αμερικανικο acc και κανω τις αγορες μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η pre-paid δουλεύει και για συνδρομές κανονικά ή μόνο για games;

Θέλω να βάλω τη μικρότερη δυνατή κάρτα για να ενεργοποιήσω το δωρεάν 7-ήμερο, να δω πως τρέχουν τα PS3 games και μετά συμπληρώνω κι άλλες κάρτες μέχρι τα 100$ ώστε να αγοράσω ετήσια συνδρομή. Η μικρότερη κάρτα είναι η 10 bucks, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω δουλευει και για συνδρομες.Ψαξτο ομως να εισαι σιγουρος.Στην ουσια φορτωνεις το εικονικο πορτοφολι με χρηματα και τα ξοδευεις οπως θελεις.

Ναι η μικροτερη καρτα ειναι δεκα δολλαρια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπόν έβαλα 10 δολάρια και αγόρασα τον πρώτο μήνα PS Now και δουλεύει κομπλέ στην 30αρα VDSL μου. Δεν καταλαβαίνω καθόλου lag παρόλο που οι servers είναι στην Αμερική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Malthador είπε

Λοιπόν έβαλα 10 δολάρια και αγόρασα τον πρώτο μήνα PS Now και δουλεύει κομπλέ στην 30αρα VDSL μου. Δεν καταλαβαίνω καθόλου lag παρόλο που οι servers είναι στην Αμερική. 

Ωραιος. Πως ακριβως σκοπευεις να αξιοποιησεις την υπηρεσια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, kostiger said:

Ωραιος. Πως ακριβως σκοπευεις να αξιοποιησεις την υπηρεσια. 

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβώς. Γίνεσαι συνδρομητής και παίζεις games, ότι κάνεις και στο PS+ δηλαδή, μόνο που είναι καλύτερο από το PS+, γιατί ξέρεις από πριν τα games στα οποία έχεις πρόσβαση, δεν τα επιλέγουν άλλοι για εσένα. 

Οπότε ποια είναι η απορία σου; 

Και δεν ανέφερα καν το γεγονός ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος να παίξεις PS3 games στο PS4 σου. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Malthador είπε

Λοιπόν έβαλα 10 δολάρια και αγόρασα τον πρώτο μήνα PS Now και δουλεύει κομπλέ στην 30αρα VDSL μου. Δεν καταλαβαίνω καθόλου lag παρόλο που οι servers είναι στην Αμερική. 

επειδη ειμαι ασχετος εντελως με το θεμα, εχει μεγαλη βιβλιοθηκη? Εχεις παιξει/δοκιμασει τπτ ακομα? Οταν το δεις, δωσε ενα μινι review plz 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Malthador είπε

Λοιπόν έβαλα 10 δολάρια και αγόρασα τον πρώτο μήνα PS Now και δουλεύει κομπλέ στην 30αρα VDSL μου. Δεν καταλαβαίνω καθόλου lag παρόλο που οι servers είναι στην Αμερική. 

Μπαίνεις από το user με το αμερικανικό λογαριασμό ή μπορείς και στους άλλους; (αν π.χ είναι primary αυτός με το αμερικανικό λογαριασμό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβώς. Γίνεσαι συνδρομητής και παίζεις games, ότι κάνεις και στο PS+ δηλαδή, μόνο που είναι καλύτερο από το PS+, γιατί ξέρεις από πριν τα games στα οποία έχεις πρόσβαση, δεν τα επιλέγουν άλλοι για εσένα. 

Οπότε ποια είναι η απορία σου; 

Και δεν ανέφερα καν το γεγονός ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος να παίξεις PS3 games στο PS4 σου. 

Με καλυψες. Τι ειναι αυτο που δεν μπορουσες να κανεις με την κονσολα σου, ηθελα να δω και ποσο καλα λειτουργει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, najinblue3 said:

επειδη ειμαι ασχετος εντελως με το θεμα, εχει μεγαλη βιβλιοθηκη? Εχεις παιξει/δοκιμασει τπτ ακομα? Οταν το δεις, δωσε ενα μινι review plz 😛

Μπορείς να δεις εδώ όλα τα games που έχει. Μέχρι τώρα είναι περίπου 700 και κάθε τόσο προστίθενται κι άλλα, ενώ αφαιρούνται σπάνια. Ότι δοκίμασα παίζει άψογα, GoW3, Ni no Kuni (το πρώτο), Knack (απαίσια γραφικα) και κάτι δευτεροτρίτα Sonic, Mickey κλπ. Μηδαμινό lag με τον server να είναι στην Αμερική. Ούτε installation, ούτε να σβήνεις για χωρητικότητα, απλά το ξεκινάς και παίζεις. Το μόνο κακό είναι ότι θέλει περίπου 30-40 δευτερόλεπτα να ξεκινήσει το game, αλλά είναι ανεκτό.

2 hours ago, Grim Ripper said:

Μπαίνεις από το user με το αμερικανικό λογαριασμό ή μπορείς και στους άλλους; (αν π.χ είναι primary αυτός με το αμερικανικό λογαριασμό)

Προσπάθησα να μπω από τον ελληνικό και μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται η υπηρεσία στη χώρα μου.

2 hours ago, kostiger said:

Με καλυψες. Τι ειναι αυτο που δεν μπορουσες να κανεις με την κονσολα σου, ηθελα να δω και ποσο καλα λειτουργει.

Μπορώ και παίζω Ni no Kuni, Red Dead Redemption και Oblivion στο PS4 μου. Μόλις μπει και το Demon's Souls έφυγε για πούλημα το PS3 μου.

Και το κυριότερο όλων, μπορώ να παίζω τα PS3/PS4 games και στο pc μου (αν και η 720p ανάλυση δεν βλέπεται σε οθόνη, αλλά στην ανάγκη την κάνω τη θυσία).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...