Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Malthador είπε

Κι εγώ αυτή την κατάταξη βάζω motion controls > Μ+Κ combo > gamepad. Ειδικά σε αυτή τη γενιά που έχουν φτιάξει τα dead zones στα gamepads τους σε σχέση με το χάλι που ήταν η προηγούμενη γενιά. Όντως είναι θέμα συνήθειας, αλλά δεν βρίσκω λόγο να μην γίνεται integrated το γυροσκόπιο στον χειρισμό, όταν υπάρχει ήδη μέσα στο gamepad, ειδικά στα exclusives του PS4, και μετά ο καθένας ας επιλέγει play style.

Mαλλον το κανουν για να υπαρχει ισορροπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Απο καταστηματα που αναλαμβανουν επισκευες σε κονσολες ειναι το easytechnology.gr.Η μιλα με mikele, Hacked που ασχολουνται με επισκευες και ειναι αξιοπιστα μελη του φορουμ.

Αν θες επειδή δουλεύω στο Service του συγκεκριμένου μαγαζιού θα έχεις άλλη τιμη αν πεις ότι είσαι φίλος μου. Mikele, Billias, Polo πολύ αξιοπιστα μέλη με γνώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 minutes ago, PDS13 said:

Mαλλον το κανουν για να υπαρχει ισορροπια.

Κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας μου φαίνεται, άλλοι παίζουν με τιμονιέρες, άλλοι με scuf, άλλοι με mouse & keyboard. Τα motion τους μαρανάνε, μην χαθεί εκεί η ισορροπία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας μου φαίνεται, άλλοι παίζουν με τιμονιέρες, άλλοι με scuf, άλλοι με mouse & keyboard. Τα motion τους μαρανάνε, μην χαθεί εκεί η ισορροπία.

Καμια σχεση το online community των racing games με αυτο των shooters και να σου πω την αληθεια move vs controller δινει μεγαλυτερο πλεονεκτημα για μενα απο οτι το τιμονιερα vs controller.

Θυμαμαι στο killzone 3 υπηρχαν πολλα παραπονα γιατι αυτοι με το move ειχαν πλεονεκτημα σοβαρο.

Το επι ισοις οροις ειναι πολυ σημαντικο για αυτα τα παιχνιδια. Πιθανοτατα στις κονσολες ειναι ενας σημαντικος παραγoντας που τα πηγαινουν πολυ καλα αυτα τα games.

 

Πιο πειστικος λογος για να μην βαλουν γυροσκοπιο δεν υπαρχει για μενα. Αν μου βρεις καποιον καλυτερο εδω ειμαι να τον ακουσω. Ειναι πολυ απλο να το κανουν αλλα δεν το κανoυν. Γιατι?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, PDS13 said:

Καμια σχεση το online community των racing games με αυτο των shooters και να σου πω την αληθεια move vs controller δινει μεγαλυτερο πλεονεκτημα για μενα απο οτι το τιμονιερα vs controller.

Θυμαμαι στο killzone 3 υπηρχαν πολλα παραπονα γιατι αυτοι με το move ειχαν πλεονεκτημα σοβαρο.

Το επι ισοις οροις ιναι πολυ σημαντικο για αυτα τα παιχνιδια.

Πιο πειστικος λογος για να μην βαλουν γυροσκοπιο δεν υπαρχει για μενα. Αν μου βρεις καποιον καλυτερο εδω ειμαι να τον ακουσω. Ειναι πολυ απλο να το κανουν αλλα δεν το κανουν.

Μη με πας στο move, που απαιτεί αγορά έξτρα περιφερειακού. Ας μείνουμε στο DS4 που μέσα του έχει γυροσκόπιο και το έχουν όλοι οι PS4 owners. Γιατί να μην το κάνουν enable στα games με σκόπευση και όποιος θέλει ας το χρησιμοποιεί, όποιος δεν θέλει ας μην το χρησιμοποιεί;

Δεν ξέρω γιατί δεν το κάνουν, δεν έχω απάντηση.

Ένα από τα πιο καλοπουλημένα Switch games είναι το Splatoon 2, που υποστηρίζει σκόπευση και με motion και με το δεξί αναλογικό. Δεν έχει γκρινιάξει ποτέ κανείς ότι είναι άδικο or smth. Όταν όλα τα options είναι available σε όλους και ο καθένας επιλέγει αυτό που τον βολεύει, γιατί να υπάρχει ανισορροπία;

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μη με πας στο move, που απαιτεί αγορά έξτρα περιφερειακού. Ας μείνουμε στο DS4 που μέσα του έχει γυροσκόπιο. Γιατί να μην το κάνουν enable στα games με σκόπευση και όποιος θέλει ας το χρησιμοποιεί, όποιος δεν θέλει ας μην το χρησιμοποιεί;

Δεν ξέρω γιατί δεν το κάνουν, δεν έχω απάντηση.

 

Σκεψου οτι στο firewall zero hour που ειναι για PSVR παιζεις με Aim controller ή dualshock4, αλλα με το dualshock4 - αντιθετα με ολα τα ps4 shooters(εκτος VR) - δεν σου επιτρεπουν να στοχευεις με τα sticks παρα μονο με τις Motion δυνατοτητες του DS4 ,δλδ με το γυροσκοπιο και την λαμπα(που την βλεπει η καμερα).

To ενσωματωσαν με μεγαλη ευκολια σε αυτο το παιχνιδι, με την ιδια ευκολια θα μπορουσαν να το κανουν για ολα τα PS4 games και εκτιμω οτι ο λογος που δεν το κανουν ειναι πιθανοτατα αυτος που ειπα(ισορροπια στην κοινοτητα).

Στο firewall zero hour θελουν ισορροπια(ολοι στοχευση με motion κινηση) και στα flat ps4 games παλι ισορροπια (ολοι με μοχλακια). Καπως ετσι το βλεπω.

 

ΥΓ. Εγω μαζι σου, μακαρι να το εκαναν. Και ειδικα μαζι με την καμερα το dualshock γινεται move controller κυριολεκτικα γιατι εχει την λαμπα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, PDS13 είπε

move vs controller δινει μεγαλυτερο πλεονεκτημα για μενα απο οτι το τιμονιερα vs controller.

Εεεεε όχι. Η τιμονιέρα άπαξ και είναι καλός ο άλλος τελειώνει ο κάθε παίκτης με controller. Παρά αυτά όμως από τη στιγμή που ήδη υπάρχει ο εξοπλισμός σε όλους ας δώσουν την επιλογή να τελειώνουμε και να διαλέξει ο καθένας αυτό που γουστάρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Εεεεε όχι. Η τιμονιέρα άπαξ και είναι καλός ο άλλος τελειώνει ο κάθε παίκτης με controller. Παρά αυτά όμως από τη στιγμή που ήδη υπάρχει ο εξοπλισμός σε όλους ας δώσουν την επιλογή να τελειώνουμε και να διαλέξει ο καθένας αυτό που γουστάρει. 

Tα εχω ολα. G29, move, Αim controller, DS4. Η γνωμη μου ειναι οτι motion controls vs DS4 δινουν μεγαλυτερο πλεονεκτημα. Aλλα η τιμονιερα δινει οντως πλεοκεκτημα αν εισαι καλος(δεν θυμαμαι ομως ποτε παραπονα απο αυτους με το χειριστηριο για αδικια)

Για το δευτερο τωρα, αν βαλεις στο firewall zero(VR) την δυνατοτητα να επιλεξει καποιος μοχλακια, εχει τελειωσει by default.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηρα και αυτο για την συλλογη σε εξευτελιστικη τιμη  αλλα  με το back log που εχω και εν'οψει RDR2  δεν ξερω ποτε θα το παιξω ,εχω ακουσει πολυ καλα λογια παντως .

 

 

 

40882626_2100686363528673_7586484039557578752_n.jpg

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζα την βρηκες πιο χαμηλα νομιζω παιζει καιρο σε τετοια τιμη αλλιως γραψε λαθος. Περα απο αυτο τη φαση ειναι που σε ορισμενα παιχνιδια εχουν βγαλει playstation hits το εχω δει σε παιχνιδια οπως το last of us, uncharted 4  και αλλα τι υποδηλωνει η συγκεκριμενη εκδοση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JohnHacked είπε

Αν θες επειδή δουλεύω στο Service του συγκεκριμένου μαγαζιού θα έχεις άλλη τιμη αν πεις ότι είσαι φίλος μου. Mikele, Billias, Polo πολύ αξιοπιστα μέλη με γνώσεις. 

Σωστος ξεχασα τον Billias.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Πηρα και αυτο για την συλλογη σε εξευτελιστικη τιμη  αλλα  με το back log που εχω και εν'οψει RDR2  δεν ξερω ποτε θα το παιξω ,εχω ακουσει πολυ καλα λογια παντως .

40882626_2100686363528673_7586484039557578752_n.jpg

Βρες τροπο να το παιξεις VR.

Mερα με τη νυχτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Βρες τροπο να το παιξεις VR.

Mερα με τη νυχτα!

Δεν εχω vr, εχω ακουσει  ομως πως ειναι ο καλυτερος εκπροσωπος του το συγκεκριμενο game αλλα εχω θεμα με την ναυτια και δεν ειμαι σιγουρος πως θα την παλευα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...