Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Πανος999 είπε

εισαι λιγο πισω....😁😁

Tωρα το προσεξα !

Γενικα δεν πολυασχολουμαι με τα games toy ps plus, μονο το mad max  εχω κατεβασει  και το ευχαριστηθηκα .Ολα τα αλλα ειτε δεν με ενδιαφερουν ειτε τα εχω παιξει στην ωρα τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχω κάνει share το λογαριασμό μου σε μια άλλη κονσόλα και έχω psn plus και κάθε μήνα παίρνω τα δωρεάν παιχνίδια κανονικά αν διακόψω το share σε ποιον λογαριασμό θα συνεχισουν να υπάρχουν τα παιχνιδια; 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
27 minutes ago, Paragontas-x said:

Αν έχω κάνει share το λογαριασμό μου σε μια άλλη κονσόλα και έχω psn plus και κάθε μήνα παίρνω τα δωρεάν παιχνίδια κανονικά αν διακόψω το share σε ποιον λογαριασμό θα συνεχισουν να υπάρχουν τα παιχνιδια; 

Νομίζω ότι είναι προφανές ότι θα μείνουν στο λογαριασμό που πληρώνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανές δεν είναι τίποτα με αυτά τα πράγματα. 

 

Καλό είναι να ρωτήσεις κάτι πριν σου συμβεί και ψαχνεσε μετά. 

 

Θα συνεχίσω να τα έχω αυτα τα δωρεάν παιχνιδια που έχει δώσει το psn plus στο δικό μου λογαριασμό και όχι στου αλλού παιδιού. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα μετακομισα απο PC gaming σε PS4 Pro και εχω ενα θεματακι με το controller...

Σε παιχνιδια οπως Witcher 3, Dark Souls, Horizon Zero Dawn, God of War, Uncharted κλπ ειναι ολα ΟΚ.

Το θεμα ειναι στα first person shooters... Ενω εχω μαθει καλα πως να κινω τον παιχτη, δυσκολευομαι στο aiming...

Μπορει καποιος να δωσει κανενα tip σχετικα?

Επίσης αξιζει η αγορα ενος Razer Raiju ή κατι παρομοιου ή απλα θα πεταξω 140€ στα σκουπιδια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AnimaTronic είπε

Προσφατα μετακομισα απο PC gaming σε PS4 Pro και εχω ενα θεματακι με το controller...

Σε παιχνιδια οπως Witcher 3, Dark Souls, Horizon Zero Dawn, God of War, Uncharted κλπ ειναι ολα ΟΚ.

 Το θεμα ειναι στα first person shooters... Ενω εχω μαθει καλα πως να κινω τον παιχτη, δυσκολευομαι στο aiming...

 Μπορει καποιος να δωσει κανενα tip σχετικα?

Επίσης αξιζει η αγορα ενος Razer Raiju ή κατι παρομοιου ή απλα θα πεταξω 140€ στα σκουπιδια?

ειναι θεμα συνηθειας ξεκαθαρα. Το ειχα και εγω. Το κοντρολερ Raiju ειναι αρκετα καλο, αλλα με την νεα γεννια να πλησιαζει και μαλλον δεν θα υποστηριζεται απο το ps5 θα σου προτεινα να μην το αγορασεις. Αν θες να δεις διαφορα, θα προτεινα να παρεις kontrol freaks, η κατι παραπλησιο, μακραν καλυτερη επενδυση και θα δεις διαφορα κατευθειαν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

ειναι θεμα συνηθειας ξεκαθαρα. Το ειχα και εγω. Το κοντρολερ Raiju ειναι αρκετα καλο, αλλα με την νεα γεννια να πλησιαζει και μαλλον δεν θα υποστηριζεται απο το ps5 θα σου προτεινα να μην το αγορασεις. Αν θες να δεις διαφορα, θα προτεινα να παρεις kontrol freaks, η κατι παραπλησιο, μακραν καλυτερη επενδυση και θα δεις διαφορα κατευθειαν

Σ' ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Μπορεις να μου στειλεις μερικα links σχετικα με αυτα τα προιόντα που λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AnimaTronic είπε

Σ' ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Μπορεις να μου στειλεις μερικα links σχετικα με αυτα τα προιόντα που λες?

εγω εχω αυτα, αλλα οπως ειπα μπορεις να βρεις κατι παραπλησιο(το γραφω γτ συχνα πυκνα πεταγονται διαφοροι και γραφουν οτι ειναι πανακριβα, παρε κατι με 2 ευρω κτλπ) Απο τοτε που τα πηρα δεν τα εχω βγαλει. Στο σκρουτζ μπορεις να βρεις αρκετα ζευγαρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, AnimaTronic είπε

Προσφατα μετακομισα απο PC gaming σε PS4 Pro και εχω ενα θεματακι με το controller...

Σε παιχνιδια οπως Witcher 3, Dark Souls, Horizon Zero Dawn, God of War, Uncharted κλπ ειναι ολα ΟΚ.

Το θεμα ειναι στα first person shooters... Ενω εχω μαθει καλα πως να κινω τον παιχτη, δυσκολευομαι στο aiming...

Μπορει καποιος να δωσει κανενα tip σχετικα?

Επίσης αξιζει η αγορα ενος Razer Raiju ή κατι παρομοιου ή απλα θα πεταξω 140€ στα σκουπιδια?

Welcome to the club. Οι κονσόλες έχουν 2 paths. Η να έχουν heavy auto aiming που είναι και το πιο σύνηθες (πχ RDR που κάνεις draw το weapon και σκάει κατευθείαν κεφαλάκι στον nearest enemy) ή να μην έχουν καθόλου και σε συνδυασμό με το αργό strafing/turn speed να ρίχνεις Π@ν@γίες όποτε χρειάζεται τρέξιμο σε συνδυασμό με καλό aiming (πχ μερικά parts στο last of us που σε κυνηγάνε πολλαπλοί Clickers ή το part που είσαι κρεμασμένος ανάποδα από το σκοινί και έρχονται πάλι 2-3 μαζί). Στη πρώτη περίπτωση σε παίρνει από το χεράκι και είναι σαν να παίζει κάποιος άλλος το παιχνίδι για σένα, ενώ στη δεύτερη αισθάνεσαι τεχνητά ανάπηρος από το ίδιο το παιχνίδι αν έχεις συνηθήσει τόσα χρόνια M+K. Για αυτό δυστυχώς πολλά exclusives κυρίως third person shooters τα έχω παίξει με βαριά καρδιά στις κονσόλες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ilos είπε

Welcome to the club...

Το auto aim το απενεργοποιω απο τα settings. Ειδικα το heavy auto aim, που λες, ειναι γελοιο... 

Στο CoD BO3 την παλευω σχετικα καλα. Στο BF1 ομως τα πραγματα ειναι ζορικα... Εχω παρατηρησει οτι οταν εχω πατημενο αριστερο trigger ( δεξι κλικ :P ) και κανω strafe καθως πυροβολω, γινεται δουλεια. Αλλα οταν τρεχω και ξαφνικα πρεπει να σημαδεψω, τοτε ο στοχος κοιταει τον ουρανο... :D 

Που θα παει, θα το συνηθισω (μετα απο 20 χρονια σε K-M).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και όλα θα ήταν πολύ πιο απλοποιημένα εάν χρησιμοποιούσαν το γυροσκόπιο που έχει μέσα το DS4 και το οποίο το έχουμε πληρώσει ακριβά, χωρίς να χρησιμοποιείται σε κανέναν τίτλο για στόχευση...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...