Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιζουν και καλυτερες τιμες οι υπηρεσιες, ρωτηστε και ζητηστε καλυτερη τιμη απο τον πωλητη, ξερουν και οι ιδιοι οτι πουλανε αερα. Επισης στα περισσοτερα πραγματα παιζουν καλυτερες τιμες σε καταστηματα με βιτρινα, ηδη εχουν φουσκωσει τις τιμες αρκετα. Οποιος παει περηφανα και αγοραζει σε ονομαστικη τιμη (οπως εκανα εγω) ποτε δεν θα του προταθει η καλυτερη τιμη.
Μπορουν να κανουν κατι καλυτερο. Βεβαια εαν ειναι 70 δυσκολο να στο παει 25 αλλα 60 μπορει να στο παει. Μου εχει προταθει τετοια υπηρεσια με καλυτερη τιμη χωρις να ζητησω τιποτα (και φυσικα δεν αγορασα την υπηρεσια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

On 24/08/2018 at 15:55, Spiroth said:

Το total support αυξάνει την διάρκεια της εγγυήσης από 1 Έτος σε 5  Έτη, οτιδήποτε πάθει το μηχάνημα αν δεν φτιάχνεται σου δίνουνε την ποιο καινούρια PlayStation συσκευή.

Π.χ. αν σε 4 χρόνια το μηχάνημα χαλάσει, θα μου δώσουν PS5.

Σου είπαν τέτοιο πράγμα και το πίστεψες;

Να παρακαλάς εάν χαλάσει να σου δώσουν άλλo PS4 έστω και ανακατασκευασμένο αντί να πουν ότι χάλασε λόγω κακής χρήσης και το βγάλουν εκτός εγγύησης και άντε μετά να βρεις το δίκιο σου...

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, gRim said:

Σου είπαν τέτοιο πράγμα και το πίστεψες;

Να παρακαλάς εάν χαλάσει να σου δώσουν άλλo PS4 έστω και ανακατασκευασμένο αντί να πουν ότι χάλασε λόγω κακής χρήσης και το βγάλουν εκτός εγγύησης και άντε μετά να βρεις το δίκιο σου...

Σωστός. 

Από την άλλη όμως, πόσο κακή χρήση να γίνει σε μια κονσόλα; Δεν μιλάμε για κινητό, για μια σταθερή συσκευή μιλάμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, 26ska είπε

Καλησπέρα παιδιά, επειδή σκοπεύω να πουλήσω το Ps4 μου, ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να κάνω, για να το παραδώσω όπως το πήρα, άδειο, στον επόμενο κάτοχο; 

Κάποιος ρε παιδιά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, 26ska είπε

Κάποιος ρε παιδιά; 

κανεις deactivate as primary την κονσολα (ΑΝ το εχεις κανει) και μετα κανεις initialize system και σβηνονται ολα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Malthador said:

Σωστός. 

Από την άλλη όμως, πόσο κακή χρήση να γίνει σε μια κονσόλα; Δεν μιλάμε για κινητό, για μια σταθερή συσκευή μιλάμε. 

Κατά καιρούς ακούμε διάφορα...υγρασία που εμφανίστηκε ξαφνικά μέσα σε κάποια συσκευή ή ότι δεν καλύπτουν ζημιές που προκλήθηκαν από υπέρταση κτλ. άμα θέλουν θα βρουν...

Όπως και να έχει ψάχνω να βρω τους όρους εγγύησης του total support και δεν βρίσκω κάτι. Αν τους βρει κάποιος ή έχει το συμβόλαιο από αγορά  ας το στείλει να δούμε τι γράφουν αναλυτικά γιατί αυτοί έχουν ξεφύγει..εμένα μου έλεγαν και να πιάσω να το σπάσω θα μου το αλλάξουν και τώρα λένε θα δώσουν μέχρι και PS5 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντίστοιχη περίπτωση επέκτασης εγγύησης στο MediaMarkt που δεν είχαν το ίδιο προϊόν να μας δώσουν μας έδωσαν πιστωτικό στην αρχική τιμή αγοράς. 

Πρακτικά μπορούσαμε να πάρουμε το επόμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, NickTG said:

Σε αντίστοιχη περίπτωση επέκτασης εγγύησης στο MediaMarkt που δεν είχαν το ίδιο προϊόν να μας δώσουν μας έδωσαν πιστωτικό στην αρχική τιμή αγοράς. 

Πρακτικά μπορούσαμε να πάρουμε το επόμενο. 

Το media markt σε αντίθεση με τον Κωτσόβολο αναφέρει τους όρους και τις προϋποθέσεις της επέκτασης εγγύησης που προσφέρει http://www.mediamarkt.gr/static/pdf/GPlus_Infokasse.pdf  καθώς και το ποσό που επιστρέφει εάν δεν μπορεί να γίνει αντικατάσταση (100% 2ο χρόνο, 80% 3ο, 60% 4ο και 40% τον 5ο χρόνο). Εάν σου χαλάσει στον 2ο χρόνο ναι παίρνεις όλο το ποσό εάν δεν μπορούν ούτε να το φτιάξουν ούτε να το αντικαταστήσουν. Και πάλι αυτό διαφέρει από το αγοράζω ένα PS4 slim και εάν μου χαλάσει και έχει βγει το PS5 θα μου δώσουν αυτό.. Στην περιγραφή της υπηρεσίας total support του Κωτσόβολου αναφέρουν αντικατάσταση με νέα συσκευή. Δεν αναφέρουν νέα συσκευή αντίστοιχων ή καλύτερων προδιαγραφών και υπήρξαν καταγγελίες όπου έδωσαν συσκευές με χειρότερα τεχνικά χαρακτηριστικά. 

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως λέει και ο φίλος παραπάνω, αν θέλουν να σε βγάλουν εκτός εγγύησης το κάνουν άνετα.
Πες υπέρταση, πες από την πολύ σκόνη μέσα, πες ότι έσπρωξες στραβά το δισκάκι και έκανες ζημιά, ...  και κτλ κτλ
Αλλά από την άλλη, επειδή και γω χρησιμοποιώ χρόνια τέτοιες επεκτάσεις εγγύησης από τα "μεγάλα" καταστήματα, όταν έχει τύχει κάποια στραβή, ΔΕΝ αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Βέβαια δεν μου έδωσαν ποτέ την επόμενη συσκευή που υπήρχε εκείνη την περίοδο, αλλά έγινε κανονικότατα η επισκευή. ΤΟ ΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΠΟΛΥΠΡΙΖΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΤΙΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΑΘΑΡΕΣ (ΧΩΡΙΣ ΣΚΟΝΗ ΜΕΣΑ) - ένας απλός φυσητήρας του 10 ευρου από eshop κάνει την δουλειά του μια χαρά!

Επεξ/σία από hasiotis_john
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, najinblue3 said:

Εύχομαι στην επόμενη του γενιά να ασχοληθούν λογικότερο με τα χρώματα και περισσότερο με την μπαταρία και να βελτιώσουν το χειρότερο προιον τεχνολογίας σε θέμα αυτονομίας ever. Πραγματικά η αυτονομία του DS4 είναι σκέτη απελπισία. 

Επεξ/σία από DJTaurus
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Εύχομαι στην επόμενη του γενιά να ασχοληθούν λογικότερο με τα χρώματα και περισσότερο με την μπαταρία και να βελτιώσουν την αυτονομία του χειρότερου προϊόντος τεχνολογίας by far. Πραγματικά η αυτονομία του ds είναι σκέτη απελπισία. 

διαφωνω οριζοντιως και καθετως. Ο ανταγωνισμος εχει ξεφυγει, και σε customization, και χρωματα, σχεδια κτλπ. Το dual-shock ηθελα να το αλλαξω απο την 1η μερα, το θεωρω απαισιο και τραγικο. Προσπαθησα να το φερω στα μετρα μου με αλλα καλουδια απο kontrol freaks, αλλα κ παλι δεν φτανει με τπτ τον ανταγωνισμο. Με την μπαταρια, μπορουν να βαλουν αποσπωμενες και να λυθει το θεμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, najinblue3 είπε

διαφωνω οριζοντιως και καθετως. Ο ανταγωνισμος εχει ξεφυγει, και σε customization, και χρωματα, σχεδια κτλπ. Το dual-shock ηθελα να το αλλαξω απο την 1η μερα, το θεωρω απαισιο και τραγικο. Προσπαθησα να το φερω στα μετρα μου με αλλα καλουδια απο kontrol freaks, αλλα κ παλι δεν φτανει με τπτ τον ανταγωνισμο. Με την μπαταρια, μπορουν να βαλουν αποσπωμενες και να λυθει το θεμα. 

Θα συμφωνουσα μαζι σου αν μου καλυπτε 1 παραγοντα το επομενο ps5. backwards compatible με τα dualshock 4.

Ετσι την πατησα με το ps3 που  ειχα 3 controllers και στο ps4 μου ηταν ολα αχρηστα ή επρεπε να αγορασω ανταπτορα για να λειτουργουν που ηθελε αρκετα χρηματα(ορισμενοι φτανουν τα 85-100ευρω σχεδον οσο 2 controller).

Το ιδιο βεβαια ισχυει και για το xbox μιας και ουτε αυτο εχει bc τα xbox 360 controller στο xb1.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Θα συμφωνουσα μαζι σου αν μου καλυπτε 1 παραγοντα το επομενο ps5. backwards compatible με τα dualshock 4.

Ετσι την πατησα με το ps3 που  ειχα 3 controllers και στο ps4 μου ηταν ολα αχρηστα ή επρεπε να αγορασω ανταπτορα για να λειτουργουν που ηθελε αρκετα χρηματα(ορισμενοι φτανουν τα 85-100ευρω σχεδον οσο 2 controller).

 Το ιδιο βεβαια ισχυει και για το xbox μιας και ουτε αυτο εχει bc τα xbox 360 controller στο xb1.

Συμφωνω με αυτο που λες, και ειναι ο μοναδικος λογος που δεν αγορασα ενα καλο controller ( raiju, scuf). Αντε να σκασω τα 150+ που ζητανε, θα ειναι αχρηστο στο ps5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...