Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, therock είπε

Κοιταζω εδω και κανα μηνα την αγορα ps4, αλλα το χω παγωσει προς το παρον το θεμα. Aν παρω θα ειναι σιγουρα το pro και δε ξερω μηπως αν κυκλοφορησει ελλαδα και σε λογικη τιμη μην ειναι το 500m limited.

Το θεμα ειναι επειδη εχω αρκετο δυνατο πισι, δε ξερω αν αξιζει η αγορα απο θεμα Ps4 Και conosole exclusive game τιτλων. Σε πρωτη φαση σιγουρα μπορω να σκεφτω uncharted/last of us2/ read dead 2/ που ψηνομαι τρελλα να παιξω (gow δε με καιει, δε τελιωσει ποτε καποιο απο τη σειρα, δε με ψηνει το στυλ)

Για πειτε αλλους τιτλους που να μην βγαινουν Pc και να ειναι Must, να κανω μια τελικη σκεψη αν θα αξιζει να δικαιολογησω αυτη την αγορα

Έφεραν 50 κομμάτια τα παμπλικ, έφυγαν αέρας και τα πουλάνε σε αγγελίες με 100€ καπέλο.έβαλα μέσο μπας και βρω καμία κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, therock said:

Σε πρωτη φαση σιγουρα μπορω να σκεφτω uncharted/last of us2/ read dead 2/ που ψηνομαι τρελλα να παιξω (gow δε με καιει, δε τελιωσει ποτε καποιο απο τη σειρα, δε με ψηνει το στυλ)

 

 

Bloodborne

Infamous

The Last Guardian και Shadow of the Colossus αν δεν το έχεις παίξει PS2

Gravity Rush 1 και 2

Horizon Zero Dawn

Wipeout Omega Collection αν σου αρέσει το είδος

Persona 5

Το God of War δεν μοιάζει με τα προηγούμενα πάντως. 

Μερικά που ήρθαν πρόχειρα στο μυαλό. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Έφεραν 50 κομμάτια τα παμπλικ, έφυγαν αέρας και τα πουλάνε σε αγγελίες με 100€ καπέλο.έβαλα μέσο μπας και βρω καμία κονσόλα.

 

Μάλλον τα μπέρδεψες λίγο αύριο κυκλοφορεί αυτό το πακέτο ps4pro bundle και όχι σήμερα ή χτες.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μάλλον τα μπέρδεψες λίγο αύριο κυκλοφορεί αυτό το πακέτο ps4pro bundle και όχι σήμερα ή χτες.

Και πως μπορουμε να το βρουμε αυτο, δε βλεπω σκρουτζ η καποια διαθεσιμοτητα σε ελληνικο καταστημα

20 λεπτά πριν, NickTG είπε

Bloodborne

Infamous

The Last Guardian και Shadow of the Colossus αν δεν το έχεις παίξει PS2

Gravity Rush 1 και 2

Horizon Zero Dawn

Wipeout Omega Collection αν σου αρέσει το είδος

Persona 5

Το God of War δεν μοιάζει με τα προηγούμενα πάντως. 

Μερικά που ήρθαν πρόχειρα στο μυαλό. 

Σωστος ειδικα τα 3 πρωτα επρεπε να τα αναφερω.

Επισης για πειτε μου καμμια αλλη δυνατοτητα. ΠΧ emulation θα με ενδιεφερε μεσω Jailbreak και ειδικα για ps2, σε οποιους τιτλους δεν εχουν βγει ως ps4 remaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μάλλον τα μπέρδεψες λίγο αύριο κυκλοφορεί αυτό το πακέτο ps4pro bundle και όχι σήμερα ή χτες.

Καθολου δεν τα μπερδεψε.Το public(και ολοι οι υπολοιποι)τα εφεραν σαν προπαραγγελιες και οποιος προλαβε.

Τα περισσοτερα φυσικα θα πανε σε αγγελιες σε forum ή ebay οπως εγινε και με την ps4 anniversary...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να έχω τον psn  λογαριασμό μου σε δύο κονσόλες?  Μπορώ να έχω πρόσβαση και από τις δύο κονσόλες σε υλικό κατεβασμένο από το store? Επίσης με τα saves τι γίνεται; πρέπει να έχω plus ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, theoritikos είπε

Υπάρχει τρόπος να έχω τον psn  λογαριασμό μου σε δύο κονσόλες?  Μπορώ να έχω πρόσβαση και από τις δύο κονσόλες σε υλικό κατεβασμένο από το store? Επίσης με τα saves τι γίνεται; πρέπει να έχω plus ?

Λογικά μπορείς.Ομως να αποφύγεις να συνδεθείς απο το 1 PS4 αν είσαι συνδεδεμένος ταυτόχρονα με τον ίδιο λογαριασμό σε άλλο PS4 γιατί θα γίνει αποσύνδεση απο το 1ο και μπορεί να θεωρηθεί κλοπή-παραβίαση λογαριασμού και να πέσει Ban.

Για να έχεις τα saves σε 2ο PS4 θα πρέπει να έχεις PLUS για να τα κατεβάσεις εφόσον όμως τα έχεις ανεβάσει απο το 1ο PS4.Η να τα μεταφέρεις σε usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, therock είπε

Ξερουμε κοστος προπαραγγελιας και αν υποστηριζαν δοσεις? 500 και κατω με τις 48 ατοκες του παμπλικ θα εδινα παντως

 

Καλησπέρα φίλε μου,

 

Εγώ το έκανα προ-παραγγελία από κατάστημα Κωτσόβολου στις 17/08/2018, 48 άτοκες δόσεις, ήταν στα 509. Συν 25,90 Ευρώ την υπηρεσία total support = 534,90.

Που σημαίνει 11,14 Ευρώ το Μήνα.

Το παρέλαβα σήμερα.

 

Γενικώς ήρθαν ελάχιστα κομμάτια, σε όλη την Ελλάδα κάτω από 200 από ότι ενημερώθηκα από την PlayStation Greece.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, therock είπε

Δε ξερω τι ειναι το total support αλλα τιμη με τις δοσεις αξιζε. Οι υπολοιποι μπορουμε αραγε να βρουμε καποιο κομματι, η τελος αυτο ηταν

 

Το total support αυξάνει την διάρκεια της εγγυήσης από 1 Έτος σε 5  Έτη, οτιδήποτε πάθει το μηχάνημα αν δεν φτιάχνεται σου δίνουνε την ποιο καινούρια PlayStation συσκευή.

Π.χ. αν σε 4 χρόνια το μηχάνημα χαλάσει, θα μου δώσουν PS5.

 

Ελπίζω να μην γίνει ποτέ βέβαια.

 

Φίλε μου δεν ξέρω ειλικρινά, εγώ σκέψου πέρασα από εκεί την προηγούμενη Παρασκευή και απλά ρώτησα, μου είπαν ότι πριν από λίγο άνοιξε Κωδικός και μπορώ να το κάνω Προπαραγγελία και απλά το έκανα.

Φαντάζομαι πως δεν θα έχουν μείνει και πολλά.

 

Πάντως βλέπω πως ήδη πωλούνται 150 Ευρώ καπέλο. WTF?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/8/2018 στις 3:55 ΜΜ, Spiroth είπε

 

Π.χ. αν σε 4 χρόνια το μηχάνημα χαλάσει, θα μου δώσουν PS5.

Ελπίζω να μην γίνει ποτέ βέβαια.

 

Επειδή αυτό μάλλον θα το είπε ο πωλητής, έλεγξες στους όρους της υπηρεσίας τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, επειδή σκοπεύω να πουλήσω το Ps4 μου, ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να κάνω, για να το παραδώσω όπως το πήρα, άδειο, στον επόμενο κάτοχο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/8/2018 στις 3:48 ΜΜ, Spiroth είπε

Καλησπέρα φίλε μου,

Εγώ το έκανα προ-παραγγελία από κατάστημα Κωτσόβολου στις 17/08/2018, 48 άτοκες δόσεις, ήταν στα 509. Συν 25,90 Ευρώ την υπηρεσία total support = 534,90.

Που σημαίνει 11,14 Ευρώ το Μήνα.

Το παρέλαβα σήμερα.

Γενικώς ήρθαν ελάχιστα κομμάτια, σε όλη την Ελλάδα κάτω από 200 από ότι ενημερώθηκα από την PlayStation Greece.

 25 ευρώ πως πήρες το total support?
70 ευρώ έχει η επέκταση εγγύησης!!!
Για τσέκαρε μήπως πήρες τίποτα άλλο.
Η κανονική είναι αυτή ---->>> https://www.kotsovolos.gr/site/support360/total-support/gaming/999015--υπηρεσία-4ετούς-τεχνικής-υποστήριξης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...