Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Mακαρι δεν λες τιποτα ,αλλα Χριστουγεννα του 19 ειναι σαν να λεμε 2020  οπου οι περισσοτερες φημες συγκλινουν δλδ αργειιιιιιιι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πηγή δεν αφήνει κανένα περιθώριο να πιστέψεις έστω και αμυδρά αυτά που γράφει. Στο ίδιο άρθρο γράφει και για αποκάλυψη 5G PSP. Oh really ;

Άσε που μια σούπερ ντουπερ μυστική του πηγή είναι ο Pachter. Οϊμέ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, Bourdoulas said:

Η πηγή δεν αφήνει κανένα περιθώριο να πιστέψεις έστω και αμυδρά αυτά που γράφει. Στο ίδιο άρθρο γράφει και για αποκάλυψη 5G PSP. Oh really ;

Άσε που μια σούπερ ντουπερ μυστική του πηγή είναι ο Pachter. Οϊμέ... 

Oh well, πρόβλεψη είναι από εταιρεία που κάνει αναλύσεις, δεν είναι confirmed από τη Sony προφανώς, ούτε από πηγή μέσα από αυτήν.

Εδώ είναι το report της ανάλυσης, αν το βάλεις στο google translate αναφέρει ότι το introduction year για το PS5 θα είναι το 2019 με την κονσόλα να κάνει launch στο τέλος του 2019 ή στις αρχές του 2020.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/8/2018 στις 10:10 ΠΜ, Malthador είπε

Τι σημαίνει «καλύτερο performance»; Κρατάει σταθερά καρέ ή είναι τσίρκο όπως το GoW με συνεχόμενα dips;

 

Σημαίνει καλύτερο performance. Και μάλιστα πολύ καλύτερο. To FINAL FANTASY XIV έχει unlocked framerate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, Spiroth said:

Σημαίνει καλύτερο performance. Και μάλιστα πολύ καλύτερο. To FINAL FANTASY XIV έχει unlocked framerate.

Α, τα ξεκλείδωτα καρέ ακόμα κι αν είναι φίσκα στα σκαμπανεβάσματα είναι κάτι θεμιτό δηλαδή... 

Οκ, γούστα είναι αυτά, δεν κρίνω. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Malthador είπε

Α, τα ξεκλείδωτα καρέ ακόμα κι αν είναι φίσκα στα σκαμπανεβάσματα είναι κάτι θεμιτό δηλαδή... 

Οκ, γούστα είναι αυτά, δεν κρίνω. 

Ναι είναι θεμιτότατο. Ευχαρίστως να παίξω την δική σου version του FINAL FANTASY XIV αν μπορείς να έχεις κλειδωμένα καρέ σε 4k και max settings.

Εννοείται, πως πάντα μιλάμε για max settings.

1080p - 60fps Mode = 50-60fps max settings, locked 60fps αν απενεργοποιήσεις διάφορα εφέ (όπως τα εφέ από τα skills των άλλων παιχτών).

4Κ - 30fps Mode = Upscaled 4k, 27-43fps max settings, 40-60fps αν απενεργοποιήσεις τα εφέ.

 

Αν είσαι σε περιοχές με πολύ κόσμο έχεις τις χαμηλότερες αποδόσεις, αν όχι έχεις τις υψηλότερες.

 

Όπως είναι εύκολα αντιληπτό, ναι "Το pro ειναι "μερα με τη νυχτα" σε σχεση με το αρχικό μοντέλο".

 

Επεξ/σία από Spiroth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, Spiroth said:

Ναι είναι θεμιτότατο. Ευχαρίστως να παίξω την δική σου version του FINAL FANTASY XIV αν μπορείς να έχεις κλειδωμένα καρέ σε 4k και max settings.

Δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρεις 4Κ ανάλυση και max settings, εγώ για το performance mode σε ρώτησα.

22 minutes ago, Spiroth said:

1080p - 60fps Mode = 50-60fps max settings, locked 60fps αν απενεργοποιήσεις διάφορα εφέ (όπως τα εφέ από τα skills των άλλων παιχτών).

Δεν το έχω το game σε PS4 (αλλά και να το είχα, δεν έχω το Pro για να κρίνω), οπότε αναγκαστικά πάμε σε video με raid:

Εγώ προσωπικά δεν βλέπω locked 60 καρέ στα χαμηλά settings, εκτός κι αν με γελούν τα μάτια μου. Fest βλέπω μεταξύ 45 και 55 καρέ, που για μένα απέχει πολύ από το «θεμιτότατο», αλλά όπως είπα, γούστα είναι αυτά.

Σε κάθε περίπτωση πάντως, θα περίμενα κάτι καλύτερο από game που ουσιαστικά κυκλοφόρησε 3 χρόνια πριν το PS4 Pro.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρεις 4Κ ανάλυση και max settings, εγώ για το performance mode σε ρώτησα.

Δεν το έχω το game σε PS4 (αλλά και να το είχα, δεν έχω το Pro για να κρίνω), οπότε αναγκαστικά πάμε σε video με raid:

Εγώ προσωπικά δεν βλέπω locked 60 καρέ στα χαμηλά settings, εκτός κι αν με γελούν τα μάτια μου. Fest βλέπω μεταξύ 45 και 55 καρέ, που για μένα απέχει πολύ από το «θεμιτότατο», αλλά όπως είπα, γούστα είναι αυτά.

Σε κάθε περίπτωση πάντως, θα περίμενα κάτι καλύτερο από game που ουσιαστικά κυκλοφόρησε 3 χρόνια πριν το PS4 Pro.

 

To video που παρέθεσες δεν είναι σε χαμηλά settings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταζω εδω και κανα μηνα την αγορα ps4, αλλα το χω παγωσει προς το παρον το θεμα. Aν παρω θα ειναι σιγουρα το pro και δε ξερω μηπως αν κυκλοφορησει ελλαδα και σε λογικη τιμη μην ειναι το 500m limited.

Το θεμα ειναι επειδη εχω αρκετο δυνατο πισι, δε ξερω αν αξιζει η αγορα απο θεμα Ps4 Και conosole exclusive game τιτλων. Σε πρωτη φαση σιγουρα μπορω να σκεφτω uncharted/last of us2/ read dead 2/ που ψηνομαι τρελλα να παιξω (gow δε με καιει, δε τελιωσει ποτε καποιο απο τη σειρα, δε με ψηνει το στυλ)

Για πειτε αλλους τιτλους που να μην βγαινουν Pc και να ειναι Must, να κανω μια τελικη σκεψη αν θα αξιζει να δικαιολογησω αυτη την αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...