Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γα τα trophy θέλω να ρωτήσω ότι το κάθε trophy μπορείς να το πάρεις σε χρυσό ή ασημένιο ή χάλκινο ή καμιά σχέση και απλά το πόσο σπάνιο είναι το κάθε trophy καθορίζει και το αν είναι χάλκινο, ασημένιο ή χρυσό?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Γα τα trophy θέλω να ρωτήσω ότι το κάθε trophy μπορείς να το πάρεις σε χρυσό ή ασημένιο ή χάλκινο ή καμιά σχέση και απλά το πόσο σπάνιο είναι το κάθε trophy καθορίζει και το αν είναι χάλκινο, ασημένιο ή χρυσό?

Το ποσο δυσκολο ειναι το trophy, καθορίζει κ το "χρωμα" του τροπαιου! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή άμα πήρες το trophy το πήρες δεν υπάρχει το ίδιο trophy σε χρυσό και το ίδιο σε ασημένιο  ανάλογα ίσως το χρόνο που έκανες να το πάρεις?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Γα τα trophy θέλω να ρωτήσω ότι το κάθε trophy μπορείς να το πάρεις σε χρυσό ή ασημένιο ή χάλκινο ή καμιά σχέση και απλά το πόσο σπάνιο είναι το κάθε trophy καθορίζει και το αν είναι χάλκινο, ασημένιο ή χρυσό?

Το κάθε τρόπαιο εχει οριστεί από τον κατασκευαστή του παιχνιδιού για το τι θα είναι (χρυσό, ασημένιο, χάλκινο,κρυφό)  Εσύ απλά πρέπει να καταφέρεις να κάνεις αυτό που λέει στα ινφο για να το κερδίσεις

Επεξ/σία από Eddy_Gordo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/8/2018 στις 6:10 ΜΜ, The_Prodigy είπε

Το pro ειναι "μερα με τη νυχτα" αναβάθμιση σε σχεση με το αρχικό μοντέλο; 

Whatever dude. 

 

Καλημέρα φίλε μου,

 

Αν δεν έχεις αρκετή εμπειρία με κάτι, καλό είναι να μην λες την γνώμη σου.

Προσωπικά πάντα, το παιχνίδι που αφιερώνω κατά συντριπτική πλειοψηφία τον ελεύθερο χρόνο που έχω για Gaming τα τελευταία 5 χρόνια, είναι το FINAL FANTASY XIV.

 

Σε πληροφορώ πως η διαφορά του base PS4 με του PS4 Pro είναι χαώδης. Είτε στο Mode για extra resolution (το οποίο χρησιμοποιώ όταν ασχολούμαι με Solo Content), είτε στο Mode για καλύτερο Performance (το οποίο χρησιμοποιώ όταν είναι ώρα για Raids και Party Content).

 

Κυριολεκτικά χαώδης όμως. Και σου αναφέρω το συγκεκριμένο παράδειγμα γιατί ξέρω το παιχνίδι απίστευτα βαθιά, που καταλαβαίνω και την κάθε μικρή διαφορά, επομένως χτυπάει πολύ πόσο μεγάλη διαφορά έχει το PS4 με το PS4 Pro. Τόσο πολύ που ειλικρινά δεν θα μπορούσα να γυρίσω πίσω.

 

Να στο πω αλλιώς. Η διαφορά του PS4 Pro με το Base PS4 στο FINAL FANTASY XIV όσον αφορά το Performance είναι ουσιαστικά ισάξια με την διαφορά που είχε το Base PS4 από την PS3 έκδοση του FINAL FANTASY XIV.

 

Και το FINAL FANTASY XIV είναι ένα απίστευτα απαιτητικό παιχνίδι τεχνικά σε όλα τα επίπεδα, επόμενως σκέψου πόσο μεγαλύτερη διαφορά θα έχουν λιγότερο απαιτητικά παιχνίδια.

 

Φιλικά.

Επεξ/σία από Spiroth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 hours ago, Spiroth said:

Είτε στο Mode για extra resolution (το οποίο χρησιμοποιώ όταν ασχολούμαι με Solo Content), είτε στο Mode για καλύτερο Performance (το οποίο χρησιμοποιώ όταν είναι ώρα για Raids και Party Content).

Τι σημαίνει «καλύτερο performance»; Κρατάει σταθερά καρέ ή είναι τσίρκο όπως το GoW με συνεχόμενα dips;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Σε οποιοδήποτε παιχνίδι αν πάρεις όλα τα trophy έχεις πλατίνα?

Συνηθως ναι αλλα υπαρχουν κ ορισμένα που δεν εχουν καθολου πλατινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αυτά είναι λίγα?

 

Φυσιολογικά το god of war 4 έχει πλατίνα γιατί μου έχει μείνει 1 trophy ακόμα.

 

Και δεν κερδίζεις κάτι όσο περισσότερες πλατίνες έχεις στο psn id σου απλά έχεις πλατίνες και ανεβαίνει λίγο το νούμερο των trophy σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, Paragontas-x said:

Ναι αλλά αυτά είναι λίγα?

Γενικά δεν είναι πολλά... ξέρω 2-3 παραδείγματα, π.χ. το Journey δεν έχει Platinum για 100% ολοκλήρωση, όπως και κάποια indie όπως το Exile's End. Αν χρειάζεσαι γενικά πληροφορίες περί trophy lists και λοιπών guides/walkthroughs/rankings μπες PSN Profiles, έχει λίστα για κάθε παιχνίδι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα δεν εχουν platinum τα Child of Light και lara croft and the temple of osiris(εχουν μονο S rank),αλλα ολα τα γνωστα και μεγαλα παιχνιδια εχουν κανονικα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...