Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, ison είπε

Παιδες εχω κωδικο για 3μηνη Ps plus που στην δινει στα 10 ευρω τελικη απο public. επειδη δεν το χρειάζομαι οποιος θελει πμ να τον δωσω

Δοθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 28/2/2022 στις 8:35 ΠΜ, panosbekris είπε

Παιδιά να ρωτήσω αν ξέρει κανείς ας μου πει αν αγοράσω το grand turismo 99 ευρώ εκτός από το blu ray μου δίνει και κωδικό για κατέβασμα σε ps4 αυτόν τον κωδικό μπορώ να τον δώσω σε κάποιον άλλον η πρέπει να είναι μόνο στο user name μου ???? 

 

Στις 1/3/2022 στις 12:42 ΜΜ, sndev είπε

Αφου τα παιχνίδια του ps4 Παιζουν στο Ps5 τι σε προβληματίζει (με τη λογική οτι θα σου μείνουν)  κ τι εννοείς οτι τα καινούρια ειναι πιο απαιτητικά? ενταξει μη παρεις cyberpunk για ps4 αλλα πραγματικα οπως ειπε κ ο @Brazhlias μεχρι και οταν παρεις ps5 θα έχεις να παίζεις υπάρχουν παρα παρα πολλα κ μάλιστα εάν είσαι νέος στο χώρο θα βρεις πολλά διαμαντια σε πολυ χαμηλο κόστος

Ισχύει συμφωνώ μαζί σου θα μείνουν οι κασέτες του ps4 και για το 5. Και ευτυχώς η δυστυχώς δεν είμαι καινούργιος και τα μόνα games που μου έχουν μείνει για να παίξω είναι τα καινούργια. Επίσης όταν εννοώ απαιτητικά ισχύει διότι το ps4 έχει πάρα πολύ. Fps drop σε σημείο εκνευριστικο. Και όχι μόνο. Πραγματικά πιστεύω μεγάλη μαλάκια της σονι που διάλεξε amd στον επεξεργαστή της και όχι intel και σε γραφικά κάλιστα θα μπορούσε να έχει Nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, προσπαθώ να συνδέσω το paypal μου με το psn μου, όταν πατάω add a paypal account, το παραθυράκι που πρέπει να ανοίξει για να βάλω τα στοιχεία μου στο paypal, ανοίγει για 2 δευτερόλεπτα και κλείνει. Έχω δοκιμάσει άλλους browser χωρίς adblocker κλπ. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Vagos_46 είπε

Καλησπέρα, προσπαθώ να συνδέσω το paypal μου με το psn μου, όταν πατάω add a paypal account, το παραθυράκι που πρέπει να ανοίξει για να βάλω τα στοιχεία μου στο paypal, ανοίγει για 2 δευτερόλεπτα και κλείνει. Έχω δοκιμάσει άλλους browser χωρίς adblocker κλπ. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Οσες φορές έχω κάνει αγορές μέσω PayPal, το έκανα μέσα απο το Playstore του PS4, νομίζω πως 1-2 φορές δεν γινόταν και σκάλωνε, οπότε είχα αναγκαστεί να το κάνω μέσω της κάρτας.Μετά έσβηνα το billing information, το ίδιο και με την κάρτα.

Μέσω browser δεν έχω δοκιμάσει.Μήπως μπλοκάρει την διαδικασία το 2 Step Verification;

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Vagos_46 είπε

Καλησπέρα, προσπαθώ να συνδέσω το paypal μου με το psn μου, όταν πατάω add a paypal account, το παραθυράκι που πρέπει να ανοίξει για να βάλω τα στοιχεία μου στο paypal, ανοίγει για 2 δευτερόλεπτα και κλείνει. Έχω δοκιμάσει άλλους browser χωρίς adblocker κλπ. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Κάντο από υπολογιστή,μπες στο site της Sony και βάλε το PayPal account

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
15 ώρες πριν, Malthador είπε

Υπάρχει τρόπος να παίξω το ΙCO σε PS4; 

Ακόμα κι αν είναι η PS2 έκδοση.

Μεσω PSNOW που το εχει νομίζω...ειναι λιγο ταλαιπωρια η διαδικασια για ελλαδα αλλα γινεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις μιας και μου δίνεται η ευκαιρία να μπω για πρώτη φορά στον κόσμο του Playstation.

Ένας φίλος διαθέτει PS4 Pro και προσφέρθηκε να μου δώσει το παλιό του base PS4 αφού δεν το χρειάζεται πια. Επειδή αυτός έχει αρκετά μεγάλη digital συλλογή παιχνιδιών, υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιήσω το psn account του σαν πχ. guest ή άλλος user (?) έτσι ώστε να εχω πρόσβαση στα παιχνίδια του αλλά οχι σε κάτι παραπάνω (κάρτες, κωδικους, account settings κλπ.)? Διάβασα για το Game share αλλά δεν κατάλαβα αν είναι αυτό ακριβώς που ψάχνω.

Δεν εχω πρόβλημα να πληρώσω δικό μου ps plus απλά θα μου γλύτωνε αρκετά χρήματα να μην ξαναγόραζα ολα τα exclusives που ήδη έχει ο φίλος μου και ο οποίος μου δίνει ελεύθερη πρόσβαση στο λογαριασμό του, απλά εγω θα ήθελα να είμαι limited (εκτός των games) για να μην παιχτεί κανένα μπέρδεμα όπως είπα με προσωπικά δεδομένα του. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις μιας και μου δίνεται η ευκαιρία να μπω για πρώτη φορά στον κόσμο του Playstation.

Ένας φίλος διαθέτει PS4 Pro και προσφέρθηκε να μου δώσει το παλιό του base PS4 αφού δεν το χρειάζεται πια. Επειδή αυτός έχει αρκετά μεγάλη digital συλλογή παιχνιδιών, υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιήσω το psn account του σαν πχ. guest ή άλλος user (?) έτσι ώστε να εχω πρόσβαση στα παιχνίδια του αλλά οχι σε κάτι παραπάνω (κάρτες, κωδικους, account settings κλπ.)? Διάβασα για το Game share αλλά δεν κατάλαβα αν είναι αυτό ακριβώς που ψάχνω.

Δεν εχω πρόβλημα να πληρώσω δικό μου ps plus απλά θα μου γλύτωνε αρκετά χρήματα να μην ξαναγόραζα ολα τα exclusives που ήδη έχει ο φίλος μου και ο οποίος μου δίνει ελεύθερη πρόσβαση στο λογαριασμό του, απλά εγω θα ήθελα να είμαι limited (εκτός των games) για να μην παιχτεί κανένα μπέρδεμα όπως είπα με προσωπικά δεδομένα του. Ευχαριστώ.

Κάνεις gameshare με τον φίλο σου εφόσον είναι οκ.

Φτιάχνεις δικό σου λογαριασμό για αρχή και στην συνέχεια αν υπάρχει καταχωρημένος ο λογαριασμός του φίλου, αν όχι τον καταχωρεις,κάνεις login σε αυτόν (υπόψιν να μην είναι ήδη αυτός συνδεμένος στην άλλη κονσόλα γιατί θα τον πετάξει), και κάνεις activate as primary το ps4 την οποία επιλογή βρίσκεις στις ρυθμίσεις του λογαριασμού.

Βγαίνεις έξω από τον λογαριασμό του φίλου και παίζεις με τον δικό σου πλέον, απλά θα υπάρχει μόνιμα ο δεύτερος.

Υπάρχει περίπτωση να είναι ήδη activated as primary η κονσόλα με τον λογαριασμό του φίλου, οπότε είσαι οκ

Με αυτόν τον τρόπο μοιράζεσαι ότι παιχνίδια έχει ο φίλος, όπως επίσης και την συνδρομή.

Αν εσύ δεν έχεις ενεργή plus δεν μπορείς να παίξεις τα PS plus παιχνίδια.

Αν δεν θες να πάρεις PS plus, απλά μοιράζεσαι ότι υπάρχει στο library...

Ελπίζω να βοήθησα....

Επεξ/σία από mikele13-
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Κάνεις gameshare με τον φίλο σου εφόσον είναι οκ.

Φτιάχνεις δικό σου λογαριασμό για αρχή και στην συνέχεια αν υπάρχει καταχωρημένος ο λογαριασμός του φίλου, αν όχι τον καταχωρεις,κάνεις login σε αυτόν (υπόψιν να μην είναι ήδη αυτός συνδεμένος στην άλλη κονσόλα γιατί θα τον πετάξει), και κάνεις activate as primary το ps4 την οποία επιλογή βρίσκεις στις ρυθμίσεις του λογαριασμού.

Βγαίνεις έξω από τον λογαριασμό του φίλου και παίζεις με τον δικό σου πλέον, απλά θα υπάρχει μόνιμα ο δεύτερος.

Υπάρχει περίπτωση να είναι ήδη activated as primary η κονσόλα με τον λογαριασμό του φίλου, οπότε είσαι οκ

Με αυτόν τον τρόπο μοιράζεσαι ότι παιχνίδια έχει ο φίλος, όπως επίσης και την συνδρομή.

Αν εσύ δεν έχεις ενεργή plus δεν μπορείς να παίξεις τα PS plus παιχνίδια.

Αν δεν θες να πάρεις PS plus, απλά μοιράζεσαι ότι υπάρχει στο library...

Ελπίζω να βοήθησα....

Σίγουρα με βοηθάς με τις πληροφορίες σου, κανονικά δεν θα πρέπει να είναι primary δηλωμένη η βασική του κονσόλα (το pro)? Το λεω για να μην βρεθεί ο φίλος με περιορισμούς στη κονσόλα που χρησιμοποιεί...

Επίσης όπως τα περιγράφεις μετά τη δήλωση ως primary στη παλιά κονσόλα κάνω logout απο το δικό του account οπότε εχω πρόσβαση στο library του με το δικό μου λογαριασμό αλλά οχι σε επιπλέον δεδομένα του σωστά? 

Όπως καταλαβαίνω επίσης με τον τρόπο αυτό εχω κι εγω πρόσβαση σε online χωρίς να πληρώνω συνδρομή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Σίγουρα με βοηθάς με τις πληροφορίες σου, κανονικά δεν θα πρέπει να είναι primary δηλωμένη η βασική του κονσόλα (το pro)? Το λεω για να μην βρεθεί ο φίλος με περιορισμούς στη κονσόλα που χρησιμοποιεί...

Επίσης όπως τα περιγράφεις μετά τη δήλωση ως primary στη παλιά κονσόλα κάνω logout απο το δικό του account οπότε εχω πρόσβαση στο library του με το δικό μου λογαριασμό αλλά οχι σε επιπλέον δεδομένα του σωστά? 

Όπως καταλαβαίνω επίσης με τον τρόπο αυτό εχω κι εγω πρόσβαση σε online χωρίς να πληρώνω συνδρομή?

Το PS4 Pro πρεπει να ειναι secondary και πάντα συνδεδεμένο στο internet για να μπορει ο φιλος σου να έχει προσβασει στα game του. Αλλιώς το sharing δεν λειτουργει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Σίγουρα με βοηθάς με τις πληροφορίες σου, κανονικά δεν θα πρέπει να είναι primary δηλωμένη η βασική του κονσόλα (το pro)? Το λεω για να μην βρεθεί ο φίλος με περιορισμούς στη κονσόλα που χρησιμοποιεί...

Επίσης όπως τα περιγράφεις μετά τη δήλωση ως primary στη παλιά κονσόλα κάνω logout απο το δικό του account οπότε εχω πρόσβαση στο library του με το δικό μου λογαριασμό αλλά οχι σε επιπλέον δεδομένα του σωστά? 

Όπως καταλαβαίνω επίσης με τον τρόπο αυτό εχω κι εγω πρόσβαση σε online χωρίς να πληρώνω συνδρομή?

τον λογαριασμο του φιλου σου τον χρησιμοποιεις για να κανεις primary την κονσολα και τιποτα αλλο.

μετα παιζεις με τον δικο σου και στο library σου εμφανιζονται οτι εχει αγορασει ο φιλος.

θα παιζεις online κανονικα,ΑΛΛΑ δεν θα μπορεις να παιξεις τα psplus,αν παρεις συνδρομη τα παιζεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα ξαφνικα χαθηκε απο το ps4 το παιχνιδι   Ghost of Tsushima   ???  το το παιχνιδι ηταν εγκατεστημένο κανονικα     !!

ψαχνω βιβλιοθήκη και δεν ειναι πουθενα τελικα μπηκα απο pc στο store  και το βρηκα εκανα να το ξανακατεβασω αλλα δεν πρόοδο καμια ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΣΙΜΟ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΓΙΝΕ ???

 

ευχαριστω 

 

υγ ξεχασα πριν απο αυτο ηρθε ενα μήνυμα απο καποιον τρυποκωλη   που τωρα δεν υπαρχει πουθενα ναι τρυπωκολη μην γελατε !

Επεξ/σία από mples
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, mples είπε

καλησπερα ξαφνικα χαθηκε απο το ps4 το παιχνιδι   Ghost of Tsushima   ???  το το παιχνιδι ηταν εγκατεστημένο κανονικα     !!

ψαχνω βιβλιοθήκη και δεν ειναι πουθενα τελικα μπηκα απο pc στο store  και το βρηκα εκανα να το ξανακατεβασω αλλα δεν πρόοδο καμια ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΣΙΜΟ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΓΙΝΕ ???

 

ευχαριστω 

 

υγ ξεχασα πριν απο αυτο ηρθε ενα μήνυμα απο καποιον τρυποκωλη   που τωρα δεν υπαρχει πουθενα ναι τρυπωκολη μην γελατε !

Είναι αδύνατον να μην γελάσουμε όπως καταλαβαίνεις.. και ειδικά έτσι όπως τα γράφεις είναι ακόμα πιο δύσκολο.. :D

Μήπως να εξηγήσεις από πού χάθηκε; Από το library τις κονσόλας, από τον σκληρό δίσκο που ήταν εγκατεστημένο, από πού.

Αν υποθέσουμε ότι δεν το βλέπεις καν στο library στα αγορασμένα(Purchased) μήπως έχεις κάνει login με άλλον χρήστη; Επαλήθευσε το.

Δοκίμασε να το βρεις μέσα από το store τις κονσόλας με το account που το έχεις αγοράσει και κατέβασε το από εκεί.(Για να μην σε μπερδεύω ρωτώντας αν έχεις συνδέσει το ps4 σου στο site του Playstation για να μπορείς να βάζεις να κάνει download η κονσόλα από εκεί.)

Τι ακριβώς έγραφε ο τρυπωκολης στο μήνυμα του.

 

θα σκάσω αν δεν μάθω τι έλεγε το μήνυμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...