Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Μα αν καποιο hardware αξιζει 100% τα χρηματα που δινεις, αυτο ειναι η κονσολα.

1. Οι εταιριες βγαζουν το λιγοτερο δυνατο κερδος απο την κονσολα, ειδικα στην αρχη της ζωης της(πολλες φορες μπαινουν και μεσα). Οποτε στο δινουν στην καλυτερη δυνατη τιμη που θα μπρουσε να εχει ενα gaming hardware.

2. Επειδη ειναι κλειστο συστημα το ξεζουμιζουν στο επακρο(ειδικα στα exclusives τουλαχιστον, αυτα για τα οποια ενδιαφερεται ο φιλος). Οποτε παλι πληρωνεις ενα hardware απο το οποιο θα παρεις τα μεγιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Για τα δικά μου δεδομένα πάντως, το PS4 Pro είναι κακή και αχρείαστη αγορά. Με λιγότερα χρήματα από αυτά που ζητάει σήμερα το Pro, εχω αποκτήσει Slim και X1S (220 το καθένα με games που δεν με ενδιέφεραν και τα πούλησα, οπότε μου βγήκαν και τα δύο στα 360 ευρώ). Από τη στιγμή που το Pro δεν παρέχει 60 καρέ ακατέβατα, δεν βρίσκω λόγο γιατί με τα ίδια χρήματα να μην πάρει κάποιος και τα δύο μηχανήματα ώστε να έχει τα καλύτερα και από τους δύο κόσμους. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Για τα δικά μου δεδομένα πάντως, το PS4 Pro είναι κακή και αχρείαστη αγορά. Με λιγότερα χρήματα από αυτά που ζητάει σήμερα το Pro, εχω αποκτήσει Slim και X1S (220 το καθένα με games που δεν με ενδιέφεραν και τα πούλησα, οπότε μου βγήκαν και τα δύο στα 360 ευρώ). Από τη στιγμή που το Pro δεν παρέχει 60 καρέ ακατέβατα, δεν βρίσκω λόγο γιατί με τα ίδια χρήματα να μην πάρει κάποιος και τα δύο μηχανήματα ώστε να έχει τα καλύτερα και από τους δύο κόσμους. 

σε αυτο συμφωνω και εγω. Ειδικα τωρα στο τελος ζωης της κονσολας δεν αξιζει με τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

Για τα δικά μου δεδομένα πάντως, το PS4 Pro είναι κακή και αχρείαστη αγορά. Με λιγότερα χρήματα από αυτά που ζητάει σήμερα το Pro, εχω αποκτήσει Slim και X1S (220 το καθένα με games που δεν με ενδιέφεραν και τα πούλησα, οπότε μου βγήκαν και τα δύο στα 360 ευρώ). Από τη στιγμή που το Pro δεν παρέχει 60 καρέ ακατέβατα, δεν βρίσκω λόγο γιατί με τα ίδια χρήματα να μην πάρει κάποιος και τα δύο μηχανήματα ώστε να έχει τα καλύτερα και από τους δύο κόσμους. 

Θα ελεγα οτι δεν υπαρχει απολυτη απαντηση(''κακη, αχρειαστη αγορα''). Δεν θα συμφωνησω μαζι σου.

Εξαρταται απο τις αναγκες του καθενα.

Θα συμφωνησω στο οτι ετσι και αλλιως ολα γινονται με βαση το απλο PS4, oποτε οι διαφορες δεν ειναι πολυ σημαντικες. Δηλαδη δεν μπορει να πει καποιος οτι το uncharted εχει γραφικαρες στο pro και δεν εχει στο απλο. Τα ιδια πολυ καλα γραφικα εχουνε.

 

Ομως 

αν καποιος εχει πολυ μεγαλη 4Κ TV και παιζει σχετικα κοντα θα δει σημαντικη διαφορα στην αναλυση. 

αν καποιος εχει θεμα με τα  jaggies θα δει διαφορα στο 4Κ ή και σε 1080p με το supersampling. 

αν καποιος θελει λιγο πιο σταθερα frames ή την επιλογη σε καποια λιγα παιχνιδια να εχει και 60αρι, σιγουρα θα μεινει περισσοτερο ικανοποιημενος απο το PRO.

αν καποιος ασχολειται με PSVR, υπαρχει η αναγκη της επιπλεον καθαρης εικονας που προσφερει το pro. Οποτε εχει να κερδισει εδω.

 

 

Σχετικα ειναι ολα. Το σιγουρο ειναι οτι επειδη το ps4pro δεν εχει exclusives που δεν τρεχουν στο απλο, δεν ξεζουμιζεται οσο το απλο. Οποτε σιγουρα αξιζει λιγοτερο by default.

 

Κακη αγορα ομως δεν θα το ελεγα. Χειροτερη απο το Ps4 το απλο ναι.

 

ΥΓ. Ουσιαστικα απαντω εν μερη και στο ποστ του xavier 

Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι βγαζει τα κενα οπως γουσταρει, οταν στελνω το ποστ?😡

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική λέει πως θα υπάρξει compatibility μεταξύ PS4 και PS5. Οπότε δεν έχει κριθεί το κατά πόσο αξίζει η αγορά ακόμα του PS4 Pro, κατά τη γνώμη μου.

Νομίζω πρέπει να μπει κι αυτό στη συζήτηση. Αν αντέχει να παίζει με κοντινά αποτελέσματα, τα νέα παιχνίδια, τότε μπορείς να κάνεις απόσβεση των χρημάτων που έχεις διαθέσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Malthador είπε

Για τα δικά μου δεδομένα πάντως

 

 

Για καποιο λογο προσπερασα αυτο(τωρα το ειδα), οποτε δεν εχει και πολυ νοημα η απαντηση μου στο quote σου.lol

 

 

ΥΓ.Τελικα πως μπορω να γραψω χωρις να επιλεγει το φορουμ για μενα τα κενα αναμεσα στις προτασεις-παραγραφους?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, orck είπε

Εχουμε γεμισει με ευαισθητουλιδες και επαγγελματιες παρεξηγησιακιδες που ψαχνονται να διαβασουν μια διαφορετικη αποψη για να κλαψουν για αγενεια και προσβολη.
Ημαρτον πια

😂ευαίσθητουλης πρέπει να είναι και ο moderator του νήματος ο οποίος για ένα ειρωνικό σχόλιο που είχα κάνει έφαγα περιορισμό 1 εβδομάδας έτσι;  

Δεν υπάρχει ευαισθησία, υπάρχουν τρόποι, αν σε δύσκολευουν τόσο μπορείς να κάνεις μαθήματα. 

Επεξ/σία από Lecter D
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω Rise of The Tomb Raider ξεκίνησε ως πολύ πατάτα και ήδη που μπήκαν μέσα τα stealth και resource management μαρέσει αρκετά.

Επίσης πολύ bug περνάω τοίχους μερικες φορές και το όταν περπατάς στο χιόνι το εφέ θυμίζει λίγο dreamcast φάση.

Θα σας πω όταν τελειώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο εξι μηνες ειχε βγει το νεο Metal Gear Survive, προσφατα επεσε το ματι μου οτι κατρακυλισε στα 10ευρω.
Βλεπω ιστορικο οτι ξεκινησε απο σκρουτζομαγαζα να το εχουν στα 60ευρω, πολυ συντομα επεσε στα 35 και εδω και καιρω ειναι στα 10.
Γιατι ετσι; Τοσο τρελη πατατα ειναι;

ΥΓ Δεν εχω ξαναδει ποτε τοσο γρηγορη πτωση τιμης, σε 6 μηνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, orck said:

Γιατι ετσι; Τοσο τρελη πατατα ειναι;

Για να ανοίξεις δεύτερο save point πρέπει να το αγοράσεις. Με αληθινά λεφτά. 

Αρκεί; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Για να ανοίξεις δεύτερο save point πρέπει να το αγοράσεις. Με αληθινά λεφτά. 

Αρκεί; 

Α ναι, θυμηθηκα που το λεγαμε (εδω η στο facebook).
Ναι με καλυψεις. Βεβαια αρκει. Ουτε 10ευρω λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Choutas είπε

Παίζω Rise of The Tomb Raider ξεκίνησε ως πολύ πατάτα και ήδη που μπήκαν μέσα τα stealth και resource management μαρέσει αρκετά.

Επίσης πολύ bug περνάω τοίχους μερικες φορές και το όταν περπατάς στο χιόνι το εφέ θυμίζει λίγο dreamcast φάση.

Θα σας πω όταν τελειώσω.

Εκανε μια κοιλια οπως θα δεις και εσυ στο κομματι της ιστοριας σε σχεση με το αρχικο,αλλα σαν gameplay ειναι πανω κατω στα ιδια.Σιγουρα βοηθαει και το γεγονος οτι το παιζεις τωρα που εχει πεσει η τιμη.Για τα bugs που αναφερεις δεν εχω αποψη μιας και επαιξα διαφορετικη εκδοση του παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...