Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, Greygore είπε

Το story βασικά και πιο γρήγορα βγαίνει, κάπου 16 story missions είναι όλα και όλα (και ανάλογα το gear βγαίνουν και σε τεταρτάκι-μισάωρο ορισμένα), το θέμα είναι πως υπάρχει αρκετό side content (βλ. adventures, public/heroic events, strikes, nightfalls και δεν συμμαζεύεται) - αν το δοκιμάζεις για να δεις αν θες να το αγοράσεις, αξίζει να try και μερικά απο αυτά για να πάρεις μια ιδέα του πως λειτουργεί το όλο loot/rewards/tokens system, το οποίο είναι 50-60% του "end" game farming :P 

Εαν αγορασω το παιχνιδι (ειδα και το εχουν πολυ φτηνα καποια καταστηματα 12,20ευρω, στα μεταχειρισμενα το δινουν 20ευρω, και στο public μεταχειρισμενο 13), εαν παρω το παιχνιδι λοιπον και το κανω εγκατασταση θα εχω την προοδο που σημειωσα στην ηλεκτρονικη εκδοση του; Η παλι απο την αρχη;
Λογικα θα πρεπει να κανω delete ολο το ηλεκτρονικο περιεχομενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

To progress θα το εχεις, αλλα θα προτεινα να μην το παρεις, αφου δεν σου αρεσει το multy δεν εχει αξια. Tο παιχνιδι ειναι 99% multy, το progress στο gear γινεται μονο με multy που ειναι το δυνατο του σημειο. Τα raids που ειναι το καλυτερο κομματι του παιχνιδιου, οπως και τα nightfall και το pvp(oλα στηριζονται στο multy)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες, ξεκινάω μια σειρά με την ιστορία του PlayStation και το πρώτο επεισόδιο ανέβηκε σήμερα και αφορά την γέννηση της Sony έως και πριν μπει στον χώρο των κονσολών, ελπίζω να σας αρέσει.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zlave είπε

Καλησπέρα παίδες, ξεκινάω μια σειρά με την ιστορία του PlayStation και το πρώτο επεισόδιο ανέβηκε σήμερα και αφορά την γέννηση της Sony έως και πριν μπει στον χώρο των κονσολών, ελπίζω να σας αρέσει.

Mπραβο σου για την προσπαθεια  το ειδα το video αλλα με το "καλησπερα παιδες " δεν πας πουθενα .Σε τεχνολογικο φορουμ απευθυνεσαι  οχι στο συνεργειο της γειτονιας σου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, zlave είπε

Καλησπέρα παίδες, ξεκινάω μια σειρά με την ιστορία του PlayStation και το πρώτο επεισόδιο ανέβηκε σήμερα και αφορά την γέννηση της Sony έως και πριν μπει στον χώρο των κονσολών, ελπίζω να σας αρέσει.

Οποτε μπορεις να γραψεις καλησπερα παιδες της τεχνολογιας...Μονο ετσι δεν θα παρεξηγηθω εγω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει, η μικροψυχία είναι σημάδι των καιρών και ευτυχώς δεν την χρειάζομαι "για να πάω κάπου", ούτε στο συνεργείο της γειτονιάς μου, που φαντάζομαι θεωρείς κατωτέρου επιπέδου για να ασχολείσαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Mπραβο σου για την προσπαθεια  το ειδα το video αλλα με το "καλησπερα παιδες " δεν πας πουθενα .Σε τεχνολογικο φορουμ απευθυνεσαι  οχι στο συνεργειο της γειτονιας σου ...

Δηλαδή πως έπρεπε να ξεκινήσει ο βίντεος, να βαρέσει η φρουρά άγημα και να αποδώσει τιμές αρχηγού κράτους στους viewers, ή να τα γ@μήσει εντελώς και απλά να τους κατεβάσει σταυρούς και καντήλια?

Και ένα κανάλι με κάτω από 5-10k subscribers δεν έχει "ανάγκη" να πάει πουθενά ειδικά στον ελλαδικό χώρο με την λειψυδρία χορηγών. Και να σου πω και κάτι καλύτερα να μείνει μικρομεσαίο γιατί αν κρίνω από τα "μεγάλα" και τον εμπαιγμό που παίζει να μου λείπει.

Δυνατό sub και απο μένα και ας μην είμαι καθαρόαιμος κονσολάκιας.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Mπραβο σου για την προσπαθεια  το ειδα το video αλλα με το "καλησπερα παιδες " δεν πας πουθενα .Σε τεχνολογικο φορουμ απευθυνεσαι  οχι στο συνεργειο της γειτονιας σου ...

 

30 λεπτά πριν, zlave είπε

Δεν πειράζει, η μικροψυχία είναι σημάδι των καιρών και ευτυχώς δεν την χρειάζομαι "για να πάω κάπου", ούτε στο συνεργείο της γειτονιάς μου, που φαντάζομαι θεωρείς κατωτέρου επιπέδου για να ασχολείσαι..

Λιγο υπερβολικους σας βρισκω και τους δυο.
Μια χαρα ειναι το καλησπερα παιδες σαν χαιρετισμο σε ενα τεχνολογικο φορουμ και δεν τιθεται θεμα μικροψυχιας, μια απλη αποψη εξεφρασε, δεν σε εσφαξε ουτε σε κακολογησε στην γειτονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, orck είπε

Λιγο υπερβολικους σας βρισκω και τους δυο.
Μια χαρα ειναι το καλησπερα παιδες σαν χαιρετισμο σε ενα τεχνολογικο φορουμ και δεν τιθεται θεμα μικροψυχιας, μια απλη αποψη εξεφρασε, δεν σε εσφαξε ουτε σε κακολογησε στην γειτονια.

Το "δε πας πουθενά" όπως και να το κάνουμε χτυπάει κάπως. Όπως και το "συνεργείο της γειτονιάς". Άλλο το να μη γουστάρεις κάποια πράγματα, και άλλο να βγάζεις παραπάνω χολή από ότι είναι θεμιτό σε άτομα που δε γνωρίζεις. Όλοι έχουμε πει πιο φαρμακόγλωσσα λόγια από αυτά, αλλά είτε στον αδερφό μας ή στον κολλητό μας που δε θα παρεξηγηθεί και ξέρει ότι τα λέμε καλοπροαίρετα. Ο zlave να μυρίσει τα νύχια του ότι η παραπάνω χολή ήταν γιο καλό σκοπό (να βελτιωθεί) από κάποιον random στο internet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως δεν εχω θεμα μιας και ουτως ή αλλως μιλαμε για κεντρικο θεμα κουβεντα γυρω απο το gaming,δεν χρειαζεται να ειμαστε τελειως τυπικοι σε ολα.


Η παρατηρηση μου στον παραπανω συμφορουμιτη ειναι οτι δεν τον βλεπω να σχολιαζει/κουβεντιαζει σχεδον καθολου στο  forum αυτο αλλα πιο πολυ τον βλεπω μονο να ''προωθει''τα video που ανεβαζει στο youtube,που απο ενα σημειο και μετα(ειναι λογικο να προσπαθει καποιος να διαφημισει το καναλι του αλλα με μετρο) κατανταει λιγο κουραστικο αυτο.

Σε αντιθεση με το youtube που αυτος που ανεβαζει τα video δεν μπορει να κανει κουβεντα με τους υπολοιπους(παρα μονο μεσω live stream),οταν ειμαστε σε forum το νοημα ειναι η ανταλλαγη γνωμεων/αποψεων μεταξυ των μελων.

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω καθημερινά πολλές φορές στο φορουμ και διαβάζω πολλά, είμαι μέλος από το 2011, νομίζω πως δεν αδικώ το φόρουμ με την παρουσία μου, αλλά ναι καταλαβαίνω αυτό που λες οτι είμαι λιγομίλητος και φαίνεται κάπως το να ανεβάζω βίντεο μου. Θεωρώ πως γίνεται με μέτρο, αλλά αν ενοχλεί τους Mods τότε μπορώ να το κόψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, zlave said:

Μπαίνω καθημερινά πολλές φορές στο φορουμ και διαβάζω πολλά, είμαι μέλος από το 2011, νομίζω πως δεν αδικώ το φόρουμ με την παρουσία μου, αλλά ναι καταλαβαίνω αυτό που λες οτι είμαι λιγομίλητος και φαίνεται κάπως το να ανεβάζω βίντεο μου. Θεωρώ πως γίνεται με μέτρο, αλλά αν ενοχλεί τους Mods τότε μπορώ να το κόψω.

Δεν θεωρώ πως είναι θέμα ενόχλησης (εκτός αν έκανες αποκλειστικά 100% promo του channel οπότε ίσως να παραβαίνει κανονισμούς περί διαφήμησης), περισσότερο είναι πως με το να είσαι πιο ενεργός στα διάφορα topics του forum δίνεις και λίγο πιο... "προσωπικό" χαρακτήρα στα videos όταν ποστάρονται (το οποίο έχει και τα δικά του πλεονεκτήματα, βεβαίως βεβαίως :P)

Στα του video, καλή φάση, γενικά είμαι φαν αυτού του στύλ των documentary/web series (και η φωνή φέρνει κάτι απο... ΕΡΤ των 80s-90s ξέρω γω :P ), keep up the good work.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Greygore είπε

Δεν θεωρώ πως είναι θέμα ενόχλησης (εκτός αν έκανες αποκλειστικά 100% promo του channel οπότε ίσως να παραβαίνει κανονισμούς περί διαφήμησης)

Για δες τα τελευταια σχολια του συμφορουμιτη αυτους τους μηνες και πες μου αν ειμαι υπερβολικος σε αυτο που λεω.

Spoiler

 

Και δεν ειναι θεμα το αν γινεται κατι με μετρο ή οχι,ειναι οτι ειναι ανουσιο αυτο το πραγμα για τα υπολοιπα ατομα που μπαινουν στα θεματα αυτα για να κουβεντιασουν για τα παιχνιδια με τους υπολοιπους.


 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...