Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Πανος999 είπε

Τι φαση το "a way out"? 

Εβγαλε 1000 δισκακια κ τελος? Δεν υπαρχει πουθενα.. 

Παρε ΧΒΟΧ ΟΝΕ. εκει ειναι ακομα διαθεσιμο..😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
On 29/06/2018 at 11:42, giorgosmcmc said:

Διαφωνω εντελως με το να βγάζουν καθε 2 ή 3 ή δε ξερω εγω νεα κονσολα, δεν εχει κανενα νοημα αυτο διοτι το 99,9% αγοραζει κονσολα για να παιζει για 10 χρόνια παιχνίδια που δε θα επαιζε ποτε μιας και δεν εχει pc ή δε μπορει να αποκτησει καλο pc ουτε να αναβαθμίζει καθε τρεις και λιγο οποτε απ το να μη παίξεις καθολου θα συμβιβαστεις και με 10 fps θες δε θες οπως συμβιβαζοσουν παλιοτερα.

Δεν υπάρχει καμία γενιά που να κράτησε 10 χρόνια. Μόνο η προηγούμενη κράτησε 8 και όλοι συμφωνούν ότι ήταν υπερβολικά τραβηγμένο από τα μαλλιά. Κατά μέσο όρο οι γενιές κρατανε 5 χρόνια περίπου. Οπότε αγοράζεις μια κονσόλα για 5 χρόνια και το mid-gen upgrade στα 2-2,5 χρόνια δεν επηρεάζει τον κύκλο ζωής της γενιάς ακόμα και exclusives να παίρνει μετα από κάποιο καιρό. 

On 29/06/2018 at 12:36, Greygore said:

Προσωπικά το "ιδανικό" (εφ'όσον είναι εφικτό απο άποψη υπάρχουσας τεχνολογίας) θα ήταν η επόμενη γενιά να σχεδιαστεί με future-proofing κάποιου είδους - κάτι αντίστοιχο είχε κάνει το N64 πριν απο χρόνια με το Expansion Pak (στην πράξη μεγαλύτερο RAM module).

Συγκεκριμένα, θα ήθελα να δω κονσόλα με πιο modular design, με ειδικά σχεδιασμένους μηχανισμους plug n' play για τα GFX/memory modules (το PS4 ήδη κάνει κάτι αντίστοιχο με το storage, καθώς ο HDD είναι εύκολα προσβάσιμος για αντικατάσταση).

Απο επιχειρηματική άποψη πιστεύω είναι πιο κερδοφόρο (καθώς η παραγωγή εξαρτημάτων θεωρώ πως είναι πιο οικονομική/έχει μεγαλύτερα περιθώρια κέρδους παρα το design/production δεύτερης έκδοσης κονσόλας), ενώ απο πλευρά καταναλωτή επιτρέπει σταδιακή αναβάθμιση με όλα τα πλεονεκτήματα που συνεπάγονται (μικρότερη επένδυση για αναβάθμιση κ.τ.λ.). Βέβαια, φαντάζομαι πως τέτοια κίνηση δημιουργεί προβλήματα σε άλλους τομείς (σχεδιαστικά δημιουργούνται προβλήματα όταν έχεις πολλά "αποσπώμενα" κομμάτια παρά ένα ενιαίο σύνολο, ενώ και η "αγορά" των μεταχειρισμένων κονσόλων θα έβλεπε πτώση) οπότε... εξαρτάται I guess :P .

(Εννοείται πως "έχουμε ήδη τα PC που κάνουν αυτή τη δουλειά" κ.τ.λ. κ.τ.λ., αλλά νοουμένου ότι στο current gen οι περισσότερες κονσόλες είναι στην πράξη mini PCs, τότε why not :P )

Δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει πραγματικότητα το modular design πρακτικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 ώρες πριν, najinblue3 είπε

το μισο παιχνιδι και παραπανω μην πω ειναι το pvp του, μαζι με τα speedruns. Για μενα παντα, και ετσι μου κατεστρεψε την εμπειρια, για καποιον που δεν παιζει pvp δεν θα τον χαλασει ιδιαιτερα, οποτε εχει 2 πλευρες το συγκεκριμενο

Λαθος τους τοτε και της Sony που το επετρεψε. Υποτιθεται οτι δεν θα αλλαζαν τα frames σε τετοιες περιπτωσεις. Μακαρι να ειναι η εξαιρεση.

24 λεπτά πριν, Malthador είπε

Κατά μέσο όρο οι γενιές κρατανε 5 χρόνια περίπου.

 

6 θα ελεγα χρονια.

Για μενα 7 ειναι καλα και ενα PRO στα 3.5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Στην συνεργασια δεν βρισκω λογο να υπαρχει θεμα με την διαφορα των frames, αλλα στον ανταγωνισμο ειναι αδικο προφανως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειστε ''αρρωστοι'' ρε.

 

 

:p:P:P:P:P:P:P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα playstation ζήσαν πάνω από τον μέσο όρο και τους ανταγωνιστές τους απλά το ps3 με 9 χρόνια ζωής έσπασε τα κοντέρ.

Εγώ προσωπικά θέλω παιχνιδοκονσόλα, δηλαδή έμφαση ή σχεδόν εμμονή στο gaming με όσο τον δυνατόν μεγαλύτερη ευκολία. Πατάς το κουμπί φορτώνεις είτε φυσικό ή ψηφιακό μέσο και παίζεις και 10 λεπτά αν γουστάρεις. Δεν έχω πια pc και ούτε θέλω υβρίδια, χάνεις πολύ χρόνο στο pc σετάρισμα, ασυμβατότητες για παλιά παιχνίδια αδυναμία στα πολύ καινούργια κτλ.

Κονσόλες παλαιού τύπου με σκληρό δίσκο και ψηφιακά παιχνίδια μέχρι εκεί όχι παραπέρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το free play του ΣΚ το Desriny 2, μου φανηκε αρκετα ενδιαφερον (το campaign του) σε αντιθεση με το Overwatch (δεν κανω κεφι τα multiplayer).
Βλεπω ομως οτι ειναι αρκετα μικρο, μονο 12 ωρες για την ιστορια, πρεπει σημερα να εχω κανει τις πρωτες εξι ωρες :)
Χρειαζομουν μια ημερα ακομη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε  σεις καπου πηρε το ματι μου μια ειδηση/φημη  για Bloodborne 2 ,οτι κατι διερευσε σε καποιο amazon κτλπ αλλα δεν μπορω να την βρω ξανα.

Μηπως την διαβασε κανεις ?

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, Fotis13 said:

Ρε  σεις καπου πηρε το ματι μου μια ειδηση/φημη  για Bloodborne 2 ,οτι κατι διερευσε σε καποιο amazon κτλπ αλλα δεν μπορω να την βρω ξανα.

Μηπως την διαβασε κανεις ?

https://www.amazon.it/Bloodborne-2/dp/B07DLRGC8G

Placeholder είναι, πολύ αμφιβάλλω ότι θα βγει για PS4.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, orck said:

Το free play του ΣΚ το Desriny 2, μου φανηκε αρκετα ενδιαφερον (το campaign του) σε αντιθεση με το Overwatch (δεν κανω κεφι τα multiplayer).
Βλεπω ομως οτι ειναι αρκετα μικρο, μονο 12 ωρες για την ιστορια, πρεπει σημερα να εχω κανει τις πρωτες εξι ωρες :)
Χρειαζομουν μια ημερα ακομη...

Το story βασικά και πιο γρήγορα βγαίνει, κάπου 16 story missions είναι όλα και όλα (και ανάλογα το gear βγαίνουν και σε τεταρτάκι-μισάωρο ορισμένα), το θέμα είναι πως υπάρχει αρκετό side content (βλ. adventures, public/heroic events, strikes, nightfalls και δεν συμμαζεύεται) - αν το δοκιμάζεις για να δεις αν θες να το αγοράσεις, αξίζει να try και μερικά απο αυτά για να πάρεις μια ιδέα του πως λειτουργεί το όλο loot/rewards/tokens system, το οποίο είναι 50-60% του "end" game farming :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...