Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tech talk με νοημα θα γινει μονο οταν ανακοινωθει επισημα η κονσολα και γνωριζουμε στην πραξη τι θα φοραει,ποσο θα κοστιζει και φυσικα αν θα υποστηριζει(πληρως,μερικων ή και καθολου)τα παιχνιδια του ps4.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, kostiger είπε

Προφανως. Δεν εχουν ομως ολοι το υποβαθρο να αντιληφθουν οσα γραφονται σταχυολογημενα χωρις πολλη αναλυση απο αλλα site,συν το γεγονος οτι αποσαφηνιστηκαν και καποιες μικρολεπτομερειες, ενω γινεται και περισσοτερο εκτεταμενη αναφορα στο συστημα ψυξης κλπ. Καλο tech talk το βρηκα εγω.

Καμία, πόσο μάλλον και εκτεταμένη, αναφορά δεν γίνεται στο σύστημα ψύξης. Αυτό που λέει είναι ότι, βάση δικής του πεποίθησης, ΠΙΣΤΕΥΕΙ οτι η κονσόλα θα έχει καλύτερο σύστημα ψύξης, λόγω του ότι ο SSD δεν αποδίδει το ίδιο όταν ζεσταθεί. Προσθέτει δε, πάλι επειδή έτσι είδε στον ύπνο του μάλλον, ότι το τελικό μέγεθος της κονσόλας ΙΣΩΣ, ΜΠΟΡΕΙ και να είναι μεγαλύτερο από αυτό του PS4, αλλά ποιος ξέρει κιόλας;

Ο τύπος αυτός απλώς έφτιαχνε καφέ στο γραφείο και είπε να φτιάξει άλλο ένα άρθρο κάνοντας recap όλα όσα ξέραμε μέχρι τώρα, προσθέτωντας δικές του πεποιθήσεις και λίγη ακόμα σάλτσα, για να είναι πιο "εύπεπτο" το κείμενο. 

Επεξ/σία από Tilemaxx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα εν λογω site οπως το παραπανω πρεπει να ανεβαζουν συχνα τετοια θεματα για να εχει κινηση το site τους λογω διαφημισεων.

Επισης να θυμισουμε ουτως ή αλλως οτι μιλαμε για το site του DigitalFoundry στην ουσια. Κοινως μονο για τετοιους συγκρισεις/κουβεντες καφενειου εγινε τοσο δημοφιλες σε αυτη την γενια.

Τελος site οπως αυτο εχουν ουτως ή αλλως και πολυ μεγαλυτερη μεριδα κοσμου η οποια να εχει ορεξη να σχολιαζει για τετοια πραγματα σε σχεση με τα δικα μας Ελληνικα forum,που εν μερη τι ορεξη να εχουν οι περισσοτεροι του Pro/Fifa,call of duty/GTA(συμφωνα με τις μηνιαιες επισημες πωλησεις παντα) να εχουν ορεξη να κουβεντιασουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπονοησα αυτο γραφοντας για εκτεταμενη αναφορα, εκανε αναφορα και στα χειριστηρια, οτι θα εχουν μεγαλυτερη μπαταρια για παραδειγμα. Για το μεγεθος της κονσολας εκανε την εν λογω εικασια η οποια εχει πολλες πιθανοτητες να ειναι ευστοχη και ουτε εμενα θα χαλασει, ειδικα αν αποχωριστουμε το jet engine effect. Δεν κατανοω τον τοσο αρνητισμο αλλα σιγα το θεμα κιολας. Μονταρετε το στο φιναλε.

Εννοειται οτι θα εχει και προσωπικες εκτιμησεις απο τη στιγμη που δεν εχει γινει πληρης αποκαλυψη των τεχνικων της χαρακτηριστικων. 

Και κλεινοντας αν δεν διαβασουμε και τον Leadbetter που ο ανθρωπος ειναι καταρτισμενος, ποιον θα διαβασουμε τον καθε τυχαρπαστο leaker;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μας πεί ο καταρτισμένος για το σύστημα ψύξης της κονσόλας. Αν θα είναι το απαρχαιωμένο σύστημα του PS4, η αν θα πλησιάζει αυτό του Χ1Χ. Αυτό καίει πολύ κόσμο, όχι το τι πιστεύει ο ίδιος η όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kostiger είπε

 αν δεν διαβασουμε και τον Leadbetter που ο ανθρωπος ειναι καταρτισμενος, ποιον θα διαβασουμε τον καθε τυχαρπαστο leaker;

Δεν θυμαμαι το Digital Foundry και ο συγκεκριμενους να εχουν ανεβασει review για cpu coolers ποτε τους,αρα δεν ξερω τα του ''καταρτισμενου''απο που ακριβως προκυπτουν.

Μπορω να σου βρω ποσα αλλα τεχνολογικα καναλια τα οποια ενω εχουν ανεβασει πολλα reviews για ψυξη επεξεργαστων και οχι μονο,δεν ασχολουνται με φημες ολως τυχαιως.

Το DigitalFoundry κυριως απο τις αναλυσεις των παιχνιδιων για το ποσα fps βγαζουν στην χ εκδοση και σε τι αναλυση τρεχουν εγινε τοσο γνωστο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινομαστε κουραστικοι θεωρω τωρα. Διαφωνουμε και δεν εχω διαθεση να το συνεχισω. Εγω τον τυπο τον εκτιμω. Εκρινα σωστο  και ανωδυνο να προβω στη συγκεκριμενη αναρτηση. Και εξελιχθηκε οπως εξελιχθηκε. Δεν εχουμε να μοιρασουμε τιποτα, αν δεν ενδιαφερει κανενα, αν κουραζει αν οτιδηποτε ας το κρινουν οι moderators.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα εγω σου αναφερω ποια ειναι η πραγματικοτητα με το digital foundry και το καθε digital foundry(που και παλι μπορει καποιος να δει στο καναλι τους στο youtube ποια ειναι τα δημοφιλεστερα video τους).

Περαν τουτου ο συμφορουμιτης πιο πισω εχει δικιο σε αυτο που λεει μιας και ακομα και ο τιτλος του αρθρου το επιβεβαιωνει αυτο.

Ειναι απλα οι ας το πουμε σκεψεις του εν λογω αρθρογραφου πανω στα προσφατα πραγματα που ανακοινωθηκαν. Δεν αναφερει κατι παραπανω που δεν εχει αναφερθει ηδη,και σιγουρα μεχρι να κυκλοφορησει και επισημα το ps5,εχουμε να φαμε στην μουρη(ειδικα απο του χρονου)παρα μα παρα πολλα παρομοια αρθρα οσο θα πλησιαζουμε προς την επισημη κυκλοφορια.

 

 

1 ώρα πριν, kostiger είπε

 Δεν εχουν ομως ολοι το υποβαθρο να αντιληφθουν οσα γραφονται

Εχεις δικιο,γιαυτο το λογο και βλεπω περισσοτερο κοσμο που σχολιασε στην σχετικη ειδηση που ανεβηκε στο forum 

Βεβαια οπως βλεπεις και εσυ,οι περισσοτεροι ολως τυχαιως πιο πολυ σταθηκαν στην ονομασια της κονσολας,παρα στα οποια specs αναφερθηκαν :)

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προτιμω να σχολιαζω στα αφοσιωμενα νηματα. Καλος ο χαβαλες της 1ης σελιδας, αλλά εδω κατα τη γνωμη μου ειναι ο ενδεδειγμενος χωρος γα τετοιου τυπου αναλυσεις. Μπορει και οχι βεβαια. Παμε παρακατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες αξίζει να ασχοληθώ στο ps4 με το divinity2 ή καλύτερα να μην μπω καν στην διαδικασία? ξέρω οτι είναι καλύτερο απο το πρώτο που επαιζα περσυ στο pc αλλά τωρα σκεφτόμουν να το τσιμπήσω για την κονσόλα...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γραφω και εδω μπας και εχει κανεις καμια ιδεα. Θελω να ενεργοποιησω για ενα μηνα το ps now απο το us account μου. Αγορασα καρτα και εχω αυτη τη στιγμη στο wallet 20$. Ανοιγω το ps now παω να αγορασω μηνιαια συνδρομη με 9.99$ και μου ζηταει τροπο πληρωμης (πιστωτικη ή paypal) και φυσικα το ελληνικο μου paypal και η ελληνικη πιστωτικη μου δεν γινονται αποδεκτα. 

 

WTF? Δεν με αφηνει να αγορασω μονο ενα μηνα ενω εχω χρηματα ή εγω κατι εχω χασει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, james9tito είπε

To γραφω και εδω μπας και εχει κανεις καμια ιδεα. Θελω να ενεργοποιησω για ενα μηνα το ps now απο το us account μου. Αγορασα καρτα και εχω αυτη τη στιγμη στο wallet 20$. Ανοιγω το ps now παω να αγορασω μηνιαια συνδρομη με 9.99$ και μου ζηταει τροπο πληρωμης (πιστωτικη ή paypal) και φυσικα το ελληνικο μου paypal και η ελληνικη πιστωτικη μου δεν γινονται αποδεκτα. 

WTF? Δεν με αφηνει να αγορασω μονο ενα μηνα ενω εχω χρηματα ή εγω κατι εχω χασει?

Ειναι διαθεσιμο το ps now στην Ελλαδα? Στο official site δεν αναφερει πουθενα την Ελλαδα, αρα αγορα με ελληνικη καρτα δεν μπορεις να κανεις απ οσο ξερω

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Ειναι διαθεσιμο το ps now στην Ελλαδα? Στο official site δεν αναφερει πουθενα την Ελλαδα, αρα αγορα με ελληνικη καρτα δεν μπορεις να κανεις απ οσο ξερω

Μα δεν λέει αυτό. 
Έχει στο wallet του 20$ και τον βγάζει να πληρώσει με κάρτα αντί να του τα πάρει από το wallet.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...