Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν υπάρχει τρόπος να σβήσω εντελώς events που έχω φτιάξει εγώ?

Γιατί όποτε πάω στο μενού events -> my events μου βγάζει όλα όσα έχω φτιάξει εγώ κάτι που δεν θέλω να γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά πρόσφατα απέκτησα ένα PS4 slim , αλλά με το hdml που έχω δεν ενεργοποιείται το hdr . Μήπως ξέρει κανένας τι  έκδοση hdml πρέπει να πάρω έτσι ώστε να ενεργόποιηθει ; 

Και γενικότερα ποιο καλώδιο μου προτείνεται να πάρω 

Επεξ/σία από Mrsmoke95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανονικά το καλώδιο hdmi που έχει η κονσόλα μέσα είναι μια χαρά συμβατό με το hdr.

Έχεις ενεργοποιήσει από την τηλεόραση σου για την θύρα που συνδέεις το ps4 το hdr?

Κάποιες τηλεοράσεις κυρίως του 2018 είχαν μόνο μια συμβατή θύρα με hdr ακομα και αν το υποστήριζε η τηλεόραση οι άλλες θύρες hdmi δεν το υποστήριζαν.

 

Αν όχι τότε είναι λογικό να μην σου βγάζει πουθενά στο ps4 την επιλογή hdr.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Κανονικά το καλώδιο hdmi που έχει η κονσόλα μέσα είναι μια χαρά συμβατό με το hdr.

Έχεις ενεργοποιήσει από την τηλεόραση σου για την θύρα που συνδέεις το ps4 το hdr?

Κάποιες τηλεοράσεις κυρίως του 2018 είχαν μόνο μια συμβατή θύρα με hdr ακομα και αν το υποστήριζε η τηλεόραση οι άλλες θύρες hdmi δεν το υποστήριζαν.

Αν όχι τότε είναι λογικό να μην σου βγάζει πουθενά στο ps4 την επιλογή hdr.

Όχι δεν το έχω κάνει αλλά δεν έχω το

μανισιο καλώδιο του play έχω ένα hdml έκδοσης 1.0 , μήπως μετά απο την έκδοση 2.0 ήρθε το hdr ? 

Επεξ/σία από Mrsmoke95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το καλώδιο που έχεις συνδέσει τη κονσόλα με την τηλεόραση σου δεν είναι το λιγότερο hdmi 2.0 τότε δεν πρόκειται να δεις ποτέ hdr στην τηλεόραση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην καλή παρέα,

Νέος χρήστης του PS4 θα ήθελα να ρωτήσω ποια εφαρμογή να κατεβάσω (τύπου VLC player) ώστε να μπορώ να βλέπω ταινίες όπως και στο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Αν το καλώδιο που έχεις συνδέσει τη κονσόλα με την τηλεόραση σου δεν είναι το λιγότερο hdmi 2.0 τότε δεν πρόκειται να δεις ποτέ hdr στην τηλεόραση.

Ποσό κοστίζει φίλε μου ένα καλώδιο 2.0 έκδοσης και πάνω ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τιμές πίστεψε με ποικίλουν αλλά το θέμα είναι να πάρεις ένα ποιοτικό.

Αν ψάξεις στο skroutz θα βρεις ακόμα και με 1 ευρώ αλλά το θέμα είναι να είναι ποιοτικό και αυτό θέλει ψάξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και κάτι ακόμα παιδιά έχω μια Samsung 55 μοντέλο 2018 . Στις ρυθμίσεις όταν πηγενω μπορώ να βάλω επιλογή στην θύρα hdml που έχω συνδεμένο PS4 , ultrahd . Έχω μια απορία εφόσον έχω το slim και το την βάλω την επιλογή να δίχνει εκεί που είναι συνδεμενο το PS4 4K θα έχει διαφορά ; Η όχι επιδει slim ? 

Επεξ/σία από Mrsmoke95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Paragontas-x είπε

Το ps4 slim δεν βγάζει 4k ανάλυση.

Όποτε μου λες , πως θα είναι το ίδιο είτε βάλω στην ρύθμιση της τηλεόρασης 4K είτε όχι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...