Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν με νοιάζει που δεν θα βγει ποτέ, αυτό είναι δεδομένο.

Το θέμα είναι να μπορέσω να το παίξω και δυστυχώς ο μόνος τρόπος είναι να υπάρχει ήδη στο library, έστω και ας έχει σβηστεί από τον δίσκο της κονσόλας.

Με τον τρόπο από πάνω, μάλλον θα μπορεί να ξανακατέβει.

Το πιο περίεργο από όλα είναι πως υπάρχει ακόμη στους servers της Sony.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Frankie_ είπε

Δεν με νοιάζει που δεν θα βγει ποτέ, αυτό είναι δεδομένο.

Το θέμα είναι να μπορέσω να το παίξω και δυστυχώς ο μόνος τρόπος είναι να υπάρχει ήδη στο library, έστω και ας έχει σβηστεί από τον δίσκο της κονσόλας.

Με τον τρόπο από πάνω, μάλλον θα μπορεί να ξανακατέβει.

Το πιο περίεργο από όλα είναι πως υπάρχει ακόμη στους servers της Sony.

Μπορεις να κατεβασεις για υπολογιστη το Unreal PT, το οποιο ειναι παρα πολυ πιστη αντιγραφη του pt, δεν καταλαβαινεις διαφορα, εχου ναντιγραψει τελεια το gameplay, τους ηχους, τα εφε και τους φωτισμους. Τα μονα που λειπουν ειναι τα cutscenes στο τελος και το animation του φαντασματος οταν σε πιανει. Αξιζει απλα αν θες να εχεις την εμπειρια.

EDIT: Βαζω το λινκ οποιος θελει να το κατεβασει, δεν χρεαζεται καν εγκατασταση, μονο να ανοιξεις το αρχειο rar και παιζεις.

https://radiusgordello.itch.io/unreal-pt

 

Επεξ/σία από JohnDeus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο nba 2k20 αν δεν εχεις plus δεν μπορείς να παιξεις my career με τον παίκτη σου? Αληθεια?! 

Edit* Μετα το update εμφανιστηκε, ok! 

Επεξ/σία από Πανος999
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Frankie_ είπε

Έχω παίξει ότι fan remakes έχουν βγει.

Θέλω όμως το original 😢

Όσο πιστό και να είναι έχει κάποιες διαφορές, π.χ. φωτισμός/σκιές κλπ.

Παίρνεις χακαρισμένη κονσόλα και το περνάς από package installer.

Ο μόνος τρόπος που υπάρχει νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω αυτό. Δεν θα φτάσω όμως τόσο μακριά στο να αγοράσω σπασμένη κονσόλα, ούτε να κάνω jailbreak την δική μου.

Με το video που ποσταρίστηκε προηγουμένως 99% γίνεται.

Για αυτό και ψάχνω account, είτε share είτε να το αγοράσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατέβασα από το store το castlevania requiem που έχει το  castlevania rondo of blood και symphony of the knight.

Έχουν κάνει κάτι κάπως ενοχλητικό με τον ήχο. Στο rondo of blood ενώ ο ήχος ακούγεται από την tv, τα ηχητικά εφέ ακούγονται από το ηχείο του dualshock. Υπάρχει κάποια πατέντα να βάλω και τα εφε στην tv? Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού.

Επεξ/σία από theoritikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, theoritikos είπε

Κατέβασα από το store το castlevania requiem που έχει το  castlevania rondo of blood και symphony of the knight.

Έχουν κάνει κάτι κάπως ενοχλητικό με τον ήχο. Στο rondo of blood ενώ ο ήχος ακούγεται από την tv, τα ηχητικά εφέ ακούγονται από το ηχείο του dualshock. Υπάρχει κάποια πατέντα να βάλω και τα εφε στην tv? Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού.

Ειχα κανει κατι παρομοιο παλιοτερα. Οταν εισαι στο game, πατα παρατεταμενα το ps button, εχει μια επιλογη audio. Kλεισε εντελως το audio στο controller. Δε θυμαμαι ακριβως τα βηματα να στα πω ενα ενα, αλλα θα βρεις την ακρη, στο περιπου ετσι ειναι 😛

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες. 

Θέλω να σας ρωτήσω κάτι πριν πάρω και δεύτερη κονσόλα... 

Στο τοπικό δίκτυο μου έχω συνδέσει 2 σπίτια με μια VDSL 100ρα για τον έξω κόσμο και Gigabit Lan για τον εσωτερικό. Η κονσόλα είναι κάτω και πάνω παίζουν με remote από ένα υπολογιστή αλλά χάνει πολύ η ποιότητα. Στην κονσόλα υπάρχει ο κεντρικός λογαριασμός και ένας ακόμα. Ο πάνω παίζει με τον δικό του λογαριασμό αλλά τα παιχνίδια που έχω αγοράσει κανονικά με τον κεντρικό. Η ερώτηση είναι η εξής,

Αν πάρω δεύτερη κονσόλα, θα μπορεί να παίζει πάνω κανονικά με τον λογαριασμό του τα παιχνίδια που έχω αγοράσει με τον κεντρικό λογαριασμό εγώ; (Όπως τώρα δηλαδή αλλά με δεύτερη κονσόλα). Φυσικά θα προσθέσει και τον κεντρικό λογαριασμό πάνω κτλ... Τέλος δεν ζητάω να παίζουμε το ίδιο παιχνίδι, αλλά αν εγώ πχ παίζω Fifa 20 να μπορεί να παίζει Bortherlands 3. 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον ψάχνεις το game share που στην ουσία κάνει ο ένας του άλλου το λογαριασμό primary στην άλλη κονσόλα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εχει δοκιμασει κανεις αυτο? www.pstreamer.  app/

Δουλευει? Υποτιθεται πως μπορεις να παιζεις remote play με οποιαδηποτε συσκευη android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/9/2019 στις 1:52 ΜΜ, najinblue3 είπε

Ειχα κανει κατι παρομοιο παλιοτερα. Οταν εισαι στο game, πατα παρατεταμενα το ps button, εχει μια επιλογη audio. Kλεισε εντελως το audio στο controller. Δε θυμαμαι ακριβως τα βηματα να στα πω ενα ενα, αλλα θα βρεις την ακρη, στο περιπου ετσι ειναι 😛

Νομίζω πως κλείνει μεν τον ήχο στο controller,αλλά δεν το μεταφέρει στην tv. Θα το δοκιμάσω όμως.

Η συλλογή έχει ένα ακόμα εκνευριστικό feature. Δόνηση σε κάθε χτύπημα που δέχεσαι ή κάθε φορά που γίνεται κάτι κοντά σου. Και μάντεψε, δεν έχει επιλογή να το κλείσεις, μόνο από το ps button...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, james9tito είπε

To εχει δοκιμασει κανεις αυτο? www.pstreamer.  app/

Δουλευει? Υποτιθεται πως μπορεις να παιζεις remote play με οποιαδηποτε συσκευη android.

Ps Vita φίλε μου και θα με θυμηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην καλή παρέα,

Νέος χρήστης του PS4 θα ήθελα να ρωτήσω ποια εφαρμογή να κατεβάσω (τύπου VLC player) ώστε να μπορώ να βλέπω ταινίες όπως και στο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...