Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^^ Δύο δεκάδες, ανάμεσα στις χιλιάδες είναι σαν λέμε έφερε ο "Κούκος την Άνοιξη". Εκεί που μετράει ποτέ σχεδόν δεν έφερε η Sony παιχνίδι στα 60fps εκτός και αν μιλάς για το Resogun.

Διαφωνώ λοιπόν. Και δεν είναι ένα απλό θέμα hardware (που είναι και αυτό φυσικά). Είναι θέμα νοοτροπίας του στυλ πάρε τα καλύτερα γραφικά που μπορώ να σου δώσω, γιατί απλώς τα Games της είναι better served έτσι, για αυτό που θέλει να πουλήσει.

Από την άλλη εμένα πάντα μου φαινόντουσαν τα 30fps πιο smooth στις κονσόλες, από τα αντίστοιχα 30 στο PC. Περίεργο αλλά πιστεύω και άλλοι θα συμφωνήσουν μαζί μου.

 

Επεξ/σία από Inside X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Υπάρχουν δεκάδες παιχνίδια που τρέχουν σε 60fps στις base κονσόλες.

Tο ξέρω και μάλιστα ήταν ευχάριστη έκπληξη γιατί δεν το ήξερα ότι τρέχουν αρκετά παιχνίδια 60fps αλλά τι να το κάνω αν τα ΑΑΑ και τα  αποκλειστικά, έτσι όπως  τρέχουν δεν μπορώ να τα ευχαριστηθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Inside X είπε

^^ Δύο δεκάδες, ανάμεσα στις χιλιάδες είναι σαν λέμε έφερε ο "Κούκος την Άνοιξη". Εκεί που μετράει ποτέ σχεδόν δεν έφερε η Sony παιχνίδι στα 60fps εκτός και αν μιλάς για το Resogun.

Διαφωνώ λοιπόν. Και δεν είναι ένα απλό θέμα hardware (που είναι και αυτό φυσικά). Είναι θέμα νοοτροπίας του στυλ πάρε τα καλύτερα γραφικά που μπορώ να σου δώσω, γιατί απλώς τα Games της είναι better served έτσι, για αυτό που θέλει να πουλήσει.

Από την άλλη εμένα πάντα μου φαινόντουσαν τα 30fps πιο smooth στις κονσόλες, από τα αντίστοιχα 30 στο PC. Περίεργο αλλά πιστεύω και άλλοι θα συμφωνήσουν μαζί μου.

Εκτός από το Gran Turismo, πότε η Sony προσέφερε 60fps exclusives στις 2 τελευταίες γενιές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Εκτός από το Gran Turismo, πότε η Sony προσέφερε 60fps exclusives στις 2 τελευταίες γενιές;

Τα ratchet and clank εκτος του τελευταιου. MLB the Show, Wipeout. Tα God of War ηταν παντα γυρω στα 45-60. Eιναι μερικα που μου ερχονται. Μπορει να ξεχναω καποιο.

Σε γενικες γραμμες ο κανονας ειναι τα 30fps. Σε αυτη τη γενια ειδαμε γενικα αρκετα 60αρια παντως.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PDS13 είπε

Τα ratchet and clank εκτος του τελευταιου. MLB the Show, Wipeout. Tα God of War ηταν παντα γυρω στα 45-60. Eιναι μερικα που μου ερχονται. Μπορει να ξεχναω καποιο.

Σε γενικες γραμμες ο κανονας ειναι τα 30fps. Σε αυτη τη γενια ειδαμε γενικα αρκετα 60αρια παντως.

Ναι δεν το λέω για κακό. Απλά ποτέ δεν ήταν ο στόχος της Sony τα 60fps. Τουλάχιστον στους ΑΑΑ τίτλους της. Uncharted, Last of Us, God of War, Horizon, Spiderman κτλ, μεγαλούργησαν στα 30fps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Tilemaxx είπε

Ναι δεν το λέω για κακό. Απλά ποτέ δεν ήταν ο στόχος της Sony τα 60fps. Τουλάχιστον στους ΑΑΑ τίτλους της. Uncharted, Last of Us, God of War, Horizon, Spiderman κτλ, μεγαλούργησαν στα 30fps.

 

8 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Εκτός από το Gran Turismo, πότε η Sony προσέφερε 60fps exclusives στις 2 τελευταίες γενιές;

 

Δεν κατάλαβα - το αρχικό σου σχόλιο, το ίδιο λέμε, παρεξήγηση. Συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Ναι δεν το λέω για κακό. Απλά ποτέ δεν ήταν ο στόχος της Sony τα 60fps. Τουλάχιστον στους ΑΑΑ τίτλους της. Uncharted, Last of Us, God of War, Horizon, Spiderman κτλ, μεγαλούργησαν στα 30fps.

Nαι ο στοχος την Sony στα ΑΑΑ ειναι τα 30fps με καποιες εξαιρεσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Το Bloodorne αρχικα ετρεχε με ουτε 20 :P

Ήταν από τους λόγους που πήρα το ps4 στην αρχή του καλοκαιριού και το πρώτο παιχνίδι που εγκατεστησα ......ακόμα να το παίξω , ούτε το demons souls που έπαιξα στο ps3 (αφού είχα παίξει τα DS στο pc) δεν με χάλασε τόσο πολύ έτσι όπως τρέχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα με χαλασε γιατι εχανα συνεχεια με 15fps ... Και στο deamon souls επαιζε shield block στο αλλο δε προλαβαινες να κανεις κιχ ...

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν είναι μόνο το frame rate αλλά έχει και μια θολούρα η εικόνα σαν να μην είναι 1080p και μπόλικο αλαιζινκ γενικά παίζει να είναι το χειρότερο από όλα τα ΑΑΑ παιχνίδια του ps4 που έχω δει εγώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JohnHacked είπε

Εχει βάλει κάποιος στο PS4 3TB δίσκο; Εχει κάποιο θέμα;

Η κονσόλα δέχεται μέχρι 4 ή 6 νομίζω , οπότε είσαι στο όριο. Εγώ έβαλα έναν στα 2tb πρόσφατα και δεν είχα κανένα πρόβλημα (για εσωτερικό μιλάμε πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...