Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα παιδιά. Μεσα στις επόμενες μέρες λεω να τσιμπήσω ενα ps4 και να χαθώ απο το σύμπαν...επειδή είμαι άσχετος απο κονσόλες, ρωταω αν αξίζει τελικά να δώσω λεφτα για το  pro καθώς έχει καλή διαφορά η τιμή του σε σχέση με το slim. Εχω 49άρα 4k tv του 2016. Θα αξίζει πιστευετε; γενικά απο κονσόλες δεν γνωρίζω πολλά καθώς τόσα χρόνια μονο με pc ασχολούμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, spiritclay είπε

Καλημέρα παιδιά. Μεσα στις επόμενες μέρες λεω να τσιμπήσω ενα ps4 και να χαθώ απο το σύμπαν...επειδή είμαι άσχετος απο κονσόλες, ρωταω αν αξίζει τελικά να δώσω λεφτα για το  pro καθώς έχει καλή διαφορά η τιμή του σε σχέση με το slim. Εχω 49άρα 4k tv του 2016. Θα αξίζει πιστευετε; γενικά απο κονσόλες δεν γνωρίζω πολλά καθώς τόσα χρόνια μονο με pc ασχολούμαι

Από τη στιγμή που θα πάρεις τώρα το PS4 σημαίνει (μάλλον) ότι δεν θα ασχοληθείς για τα επόμενα 2-3 χρόνια με το PS5. Οπότε -για μένα- αξίζει να δώσεις τα παραπάνω χρήματα για ένα καλύτερο μηχάνημα από τη στιγμή που έχεις και τον εξοπλισμό να το εκμεταλευτείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, spiritclay είπε

Καλημέρα παιδιά. Μεσα στις επόμενες μέρες λεω να τσιμπήσω ενα ps4 και να χαθώ απο το σύμπαν...επειδή είμαι άσχετος απο κονσόλες, ρωταω αν αξίζει τελικά να δώσω λεφτα για το  pro καθώς έχει καλή διαφορά η τιμή του σε σχέση με το slim. Εχω 49άρα 4k tv του 2016. Θα αξίζει πιστευετε; γενικά απο κονσόλες δεν γνωρίζω πολλά καθώς τόσα χρόνια μονο με pc ασχολούμαι

Μην το σκεφτεσαι, αξιζει τον κοπο και θα δεις τρομερη διαφορα ειδικα σε first party τιτλους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Από τη στιγμή που θα πάρεις τώρα το PS4 σημαίνει (μάλλον) ότι δεν θα ασχοληθείς για τα επόμενα 2-3 χρόνια με το PS5. Οπότε -για μένα- αξίζει να δώσεις τα παραπάνω χρήματα για ένα καλύτερο μηχάνημα από τη στιγμή που έχεις και τον εξοπλισμό να το εκμεταλευτείς.

Ή θα μπορούσε να πάρει το απλό για τη φθήνια και να το αντικαταστήσει άμεσα με το 5 

 

βέβαια με 4κ τηλεόραση το προ έχει περισσότερη λογική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

Ή θα μπορούσε να πάρει το απλό για τη φθήνια και να το αντικαταστήσει άμεσα με το 5 

βέβαια με 4κ τηλεόραση το προ έχει περισσότερη λογική 

Απλά θεωρώ ότι για να παίρνει τώρα PS4 και να λέει ότι θα χαθεί από τον κόσμο, μάλλον δεν έχει σκοπό να ασχοληθεί με την νέα γενιά άμεσα. 😛
Αλλιώς ναι, τσιμπάει ένα μεταχείρο PS4 στα 200 ευρώ με προίκα (που πωλούνται κατά εκατοντάδες στις αγγελίες) και περιμένει την ανακοίνωση του 5. Απλά δεν ξέρουμε τι θα παίξει από τιμές στο 5άρι. Φοβάμαι ότι για πολλούς αρχικά θα είναι ολίγον απαγορευτικό. Οπότε ας μείνει στο PS4 Pro, να παίξει τις παιχνιδάρες του μέχρι να ομαλοποιηθούν λίγο ή τιμές/να βγούνε προσφορές στα bundles ή να ξεκινήσει ο κόσμος να πουλάει τα 5άρια του. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Ή θα μπορούσε να πάρει το απλό για τη φθήνια και να το αντικαταστήσει άμεσα με το 5 

βέβαια με 4κ τηλεόραση το προ έχει περισσότερη λογική 

Γενικα δεν ειμαι αυτης της λογικης,  επειδη σε λιγο βγαινει ps5 δεν παιρνω 4. Με την ιδια λογικη παρε ps5 στο τελος της γενιας του λιγο πριν βγει το 6. Επισης για 100 ευρω παραπανω που εχει το pro καινουργιο δεν λεει κατι. Με 2 πολυ δυνατα exclusives (ds, thlou2) να ειναι πολυ κοντα, συν την ηδη πληθωρα τιτλων, θα κανει πολυ καλη αποσβεση, ετσι και αλλιως το νωριτερο για ps5 ειναι χριστουγγενα του 20.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JohnDeus είπε

Γενικα δεν ειμαι αυτης της λογικης,  επειδη σε λιγο βγαινει ps5 δεν παιρνω 4. Με την ιδια λογικη παρε ps5 στο τελος της γενιας του λιγο πριν βγει το 6. Επισης για 100 ευρω παραπανω που εχει το pro καινουργιο δεν λεει κατι. Με 2 πολυ δυνατα exclusives (ds, thlou2) να ειναι πολυ κοντα, συν την ηδη πληθωρα τιτλων, θα κανει πολυ καλη αποσβεση, ετσι και αλλιως το νωριτερο για ps5 ειναι χριστουγγενα του 20.

ναι δεν έχεις άδικο, απλά είναι κάπως περίεργη η στιγμή γενικά να πάρεις 4αρι..

 

το 5 από την άλλη επειδή θα παίζει τη βιβλιοθήκη του 4 είναι μια αγορά που έχει λογική στην αρχή της, αν ήταν να περιμένει ξανά να δημιουργήσει βιβλιοθήκη το 5 θα έλεγα pro με κλειστά μάτια, αλλά τώρα όπως και να χει θα βγει το 5 και το 4 θα απαξιωθεί αρκετά και σε ένα χρόνο δε θα έχει προλάβει να βγάλει τα λεφτά του 

3 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Απλά θεωρώ ότι για να παίρνει τώρα PS4 και να λέει ότι θα χαθεί από τον κόσμο, μάλλον δεν έχει σκοπό να ασχοληθεί με την νέα γενιά άμεσα. 😛
Αλλιώς ναι, τσιμπάει ένα μεταχείρο PS4 στα 200 ευρώ με προίκα (που πωλούνται κατά εκατοντάδες στις αγγελίες) και περιμένει την ανακοίνωση του 5. Απλά δεν ξέρουμε τι θα παίξει από τιμές στο 5άρι. Φοβάμαι ότι για πολλούς αρχικά θα είναι ολίγον απαγορευτικό. Οπότε ας μείνει στο PS4 Pro, να παίξει τις παιχνιδάρες του μέχρι να ομαλοποιηθούν λίγο ή τιμές/να βγούνε προσφορές στα bundles ή να ξεκινήσει ο κόσμος να πουλάει τα 5άρια του. :D

ε πόσο να πάει; κάνα 600αρι μαξ.. επειδή ο φίλος έχει δουλέψει και το σπορ του pc, φαντάζομαι ότι για αυτά που θα προσφέρει το 5 θα εκτιμήσει την τιμή

 

το 5 "όσα" και να κάνει λογικά θα τα αξίζει και μόνο και μόνο επειδή δεν θα μας αχρηστεύει τη βιβλιοθήκη του 4 θα καραξίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Ή θα μπορούσε να πάρει το απλό για τη φθήνια και να το αντικαταστήσει άμεσα με το 5 

βέβαια με 4κ τηλεόραση το προ έχει περισσότερη λογική 

Αφου τωρα θυμηθηκε να παρει το ps4  η λογικη λεει πως με το ps5  θα αργησει παρα πολυ να  ασχοληθει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, spiritclay είπε

Καλημέρα παιδιά. Μεσα στις επόμενες μέρες λεω να τσιμπήσω ενα ps4 και να χαθώ απο το σύμπαν...επειδή είμαι άσχετος απο κονσόλες, ρωταω αν αξίζει τελικά να δώσω λεφτα για το  pro καθώς έχει καλή διαφορά η τιμή του σε σχέση με το slim. Εχω 49άρα 4k tv του 2016. Θα αξίζει πιστευετε; γενικά απο κονσόλες δεν γνωρίζω πολλά καθώς τόσα χρόνια μονο με pc ασχολούμαι

και εγω μονο pc ειχα τα τελευταία χρονιά και στην αρχη του καλοκαιριού πηρα το απλο ps4  για να δω κύριως τα αποκλειστικα , το θεμα ειναι οτι εχω συνηθίσει τοσο τα 60fps που τα 30 του ps4 με ζαλίζουν μονο το  the last of us που   ειναι παιχνιδαρα και τρεχει 60fps ευχαριστηθικα .

μιας και εχεις 4Κ τηλεόραση πηγαινε στο προ  που τρεχουν καποια παιχνιδια καλύτερα ,αλλα περιμενε για καποια προσφορα που θα παιξει σίγουρα το επομενο διάστημα  , προσφατα επαιζε το Προ απο αμαζον 340Ε μαζι με εξτρα χειριστήριο ,στα 400Ε+ σημερα για εμενα δεν αξίζει .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Votritis είπε

και εγω μονο pc ειχα τα τελευταία χρονιά και στην αρχη του καλοκαιριού πηρα το απλο ps4  για να δω κύριως τα αποκλειστικα , το θεμα ειναι οτι εχω συνηθίσει τοσο τα 60fps που τα 30 του ps4 με ζαλίζουν μονο το  the last of us που   ειναι παιχνιδαρα και τρεχει 60fps ευχαριστηθικα .

μιας και εχεις 4Κ τηλεόραση πηγαινε στο προ  που τρεχουν καποια παιχνιδια καλύτερα ,αλλα περιμενε για καποια προσφορα που θα παιξει σίγουρα το επομενο διάστημα  , προσφατα επαιζε το Προ απο αμαζον 340Ε μαζι με εξτρα χειριστήριο ,στα 400Ε+ σημερα για εμενα δεν αξίζει .

χωρίς να λέω ότι είναι ιδανικό το 30αρι, υπάρχουν παιχνίδια που δεν σε προβληματίζει επειδή ειναι ομαλό, υπάρχουν άλλα που σου βγάζουν τα άντερα

 

ωραία θα ήταν τα 60αρια, αλλά δυστυχώς κάποια παιχνίδια στο pc απλά δεν υπάρχουν, άρα 30αρι και άγιος ο θεός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spiritclay είπε

Καλημέρα παιδιά. Μεσα στις επόμενες μέρες λεω να τσιμπήσω ενα ps4 και να χαθώ απο το σύμπαν...επειδή είμαι άσχετος απο κονσόλες, ρωταω αν αξίζει τελικά να δώσω λεφτα για το  pro καθώς έχει καλή διαφορά η τιμή του σε σχέση με το slim. Εχω 49άρα 4k tv του 2016. Θα αξίζει πιστευετε; γενικά απο κονσόλες δεν γνωρίζω πολλά καθώς τόσα χρόνια μονο με pc ασχολούμαι

Με πολύ απλά λόγια πάει:

Αν έχεις 4k tv τότε πας για ps4pro

Αν έχεις 1080-full hd tv τότε πας για ps4 phat ή ps4 slim και αυτό για τον πολύ απλό λόγο ότι δεν βγάζουν 4k ανάλυση.

 

Ναι είναι τόσο απλά τα πράγματα δεν χρειάζεται να ξέρεις τίποτα άλλο.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ακούγεται και για super-super slim μες τον χρόνο και καλά στα 7nm μιας και όλη η παραγωγή της AMD, προς τα εκεί μετατοπίζεται. Κάτι παρόμοιο με αυτό που έκανε η Nintendo για να καταλάβεις. Η TGS είναι μια καλή περίοδος για να ανακοινωθεί αν είναι στα σχέδια κάτι τέτοιο.

..και είναι και κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Votritis είπε

και εγω μονο pc ειχα τα τελευταία χρονιά και στην αρχη του καλοκαιριού πηρα το απλο ps4  για να δω κύριως τα αποκλειστικα , το θεμα ειναι οτι εχω συνηθίσει τοσο τα 60fps που τα 30 του ps4 με ζαλίζουν μονο το  the last of us που   ειναι παιχνιδαρα και τρεχει 60fps ευχαριστηθικα .

μιας και εχεις 4Κ τηλεόραση πηγαινε στο προ  που τρεχουν καποια παιχνιδια καλύτερα ,αλλα περιμενε για καποια προσφορα που θα παιξει σίγουρα το επομενο διάστημα  , προσφατα επαιζε το Προ απο αμαζον 340Ε μαζι με εξτρα χειριστήριο ,στα 400Ε+ σημερα για εμενα δεν αξίζει .

Υπάρχουν δεκάδες παιχνίδια που τρέχουν σε 60fps στις base κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...