Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα guys,

έχουμε κάποια φθηνή πρόταση για in-ear ακουστικά τα οποία όμως να υποστηρίζουν σίγαση μικροφώνου όπως το ακουστικό που είχε αρχικά το Ps4;

Ξέρω πως είναι συμβατά πρακτικά όλα τα handsfree ώστε να έχουμε μικρόφωνο αλλά πέρα από τη σχετική ρύθμιση μέσα από το μενού υπάρχει κάποια άλλη λύση που μου διαφεύγει ώστε να κάνουμε άμεσα σίγαση στο μικρόφωνο;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λες και δεν έχουμε ήδη μια ατελείωτη λίστα παιχνιδιών να τερματίσουμε.

Να δω που θα δώσω απολογία

SvXyOj3.jpg

 

Επεξ/σία από aggelos87
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aggelos87 είπε

Λες και δεν έχουμε ήδη μια ατελείωτη λίστα παιχνιδιών να τερματίσουμε.

Να δω που θα δώσω απολογία

  Απόκρυψη περιεχομένων

SvXyOj3.jpg

Ε τώρα καταστράφηκα

 

Έλεγα να ξεκινήσω κάποια στιγμή το φθινόπωρο και το kiwami 2 (αυτή τη φορά όμως σε pc γιατί το 6 γονατισε άσχημα το PS4) και τώρα μου σκάνε και αυτά τα 3..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Έχω το Playstation Gold Wireless Headset με το PS4 slim. Από χτες το PS4 δεν το αναγνωρίζει. Τα ακουστικά φαίνεται ότι συνδέονται με το USB adaptor το φωτάκι αναβοσβήνει μπλε και μετά μένει σταθερά αναμένω και ακούγεται ο ήχος που κάνει συνήθως όταν συνδέεται, αλλά δεν εμφανίζεται μήνυμα στην οθόνη. Το PS4 δεν τα αναγνωρίζει και ο ήχος συνεχίζει να έρχεται από τα ηχεία της τηλεόρασης. Έχω κλείσει και ανοίξει το PS4, έχω κάνει reset, και γενικά ότι λέει στο site της Sony αλλά κανένα αποτέλεσμα.

https://support.playstation.com/s/article/PlayStation-Gold-Wireless-Headset-Info?language=en_US

Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Crazygear είπε

Καλημέρα σε όλους.

Έχω το Playstation Gold Wireless Headset με το PS4 slim. Από χτες το PS4 δεν το αναγνωρίζει. Τα ακουστικά φαίνεται ότι συνδέονται με το USB adaptor το φωτάκι αναβοσβήνει μπλε και μετά μένει σταθερά αναμένω και ακούγεται ο ήχος που κάνει συνήθως όταν συνδέεται, αλλά δεν εμφανίζεται μήνυμα στην οθόνη. Το PS4 δεν τα αναγνωρίζει και ο ήχος συνεχίζει να έρχεται από τα ηχεία της τηλεόρασης. Έχω κλείσει και ανοίξει το PS4, έχω κάνει reset, και γενικά ότι λέει στο site της Sony αλλά κανένα αποτέλεσμα.

https://support.playstation.com/s/article/PlayStation-Gold-Wireless-Headset-Info?language=en_US

Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει; 

Δοκίμασες καθόλου από τις ρυθμίσεις να δεις αν βλέπει το Bluetooth και μετά κοίταξε να δεις αν τα ακουστικά με το adaptor δεν είναι συγχρονισμένα μπορεί κάτι να έγινε και να φαίνεται ως σκέτο Bluetooth και για αυτό ίσως ο ήχος να έρχεται από άλλη πχ οθόνη ηχεία. 

Κοίταξε να το συνδέσεις με κανένα λάπτοπ να δεις αν κι εκεί δουλεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dinos234 είπε

Δοκίμασες καθόλου από τις ρυθμίσεις να δεις αν βλέπει το Bluetooth και μετά κοίταξε να δεις αν τα ακουστικά με το adaptor δεν είναι συγχρονισμένα μπορεί κάτι να έγινε και να φαίνεται ως σκέτο Bluetooth και για αυτό ίσως ο ήχος να έρχεται από άλλη πχ οθόνη ηχεία. 

Κοίταξε να το συνδέσεις με κανένα λάπτοπ να δεις αν κι εκεί δουλεύουν.

Έκανα διάφορες δοκιμές, τελικά η απάντηση ήταν αρκετά απλή. Το USB adaptor είχε φάει σφαλιάρα από τα μικρά (έχω δύο παιδιά που "ενθουσιάζονται" όταν παίζουν Fortnite) και είχε στραβώσει λίγο με αποτέλεσμα κάτι να μην κάνει καλή επαφή. Το ίσιωσα το κούνησα λίγο μέσα στην USB θύρα του PS4 και δούλεψε πάλι. Τώρα πόσο θα κρατήσει αυτό είναι άλλο θέμα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Νew entry,   το πηρα πολυ φτηνα .

69696227_359290014999956_7151202491521040384_n.jpg

Κάθε φορά που βλέπω εξώφυλλο του FC4 μου έρχεται αυτόματα στο νού:

 

Spoiler

spacer.png



 

Επεξ/σία από Tilemaxx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Νew entry,   το πηρα πολυ φτηνα .

69696227_359290014999956_7151202491521040384_n.jpg

Πες και σε εμάς για!

 

24 λεπτά πριν, Tilemaxx είπε

Κάθε φορά που βλέπω εξώφυλλο του FC4 μου έρχεται αυτόματα στο νού:

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

spacer.png



 

Α να γεια σου, και έλεγα τι μου θυμίζει. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Wtf,  μου ήρθε mail.

Darksiders 3 και Batman: Arkham Knight για PS+ του Σεπτεμβρίου.

 

https://blog.eu.playstation.com/2019/08/28/batman-arkham-knight-and-darksiders-iii-are-your-playstation-plus-games-for-september/

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Wtf,  μου ήρθε mail.

Darksiders 3 και Batman: Arkham Knight για PS+ του Σεπτεμβρίου.

https://blog.eu.playstation.com/2019/08/28/batman-arkham-knight-and-darksiders-iii-are-your-playstation-plus-games-for-september/

OMG τελεια νεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...