Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Όντως συμφωνώ εμένα δεν φορτίζει καθόλου νόμιζα είναι η μπαταρία άλλαξα τσάμπα τα 15€ που έδωσα και πάλι τίποτα. 

Και τελικά τι ήταν; Είχε σπάσει η θύρα usb;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

24 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Όντως συμφωνώ εμένα δεν φορτίζει καθόλου νόμιζα είναι η μπαταρία άλλαξα τσάμπα τα 15€ που έδωσα και πάλι τίποτα. 

Νομίζω πως σε μια προηγούμενη σελίδα είχε αναφέρει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα. Αν θυμάμαι καλά, ανέφερε πως τα χειριστήρια είναι αρκετά ευαίσθητα με την τάση που τα δίνεις για να φορτίσουν. Η τάση δεν πρέπει να είναι πάνω από 1 -1.5 amp, διαφορετικά καίγεται κάποιο τσιπ ή κύκλωμα που είναι υπεύθυνο για την φόρτιση.

Στο θέμα μου με τα χειριστήρια, αν ψάξετε στο ebay θα βρείτε αρκετά χαλασμένα dualshock 4 σε σύγκριση με dualshock 3 ή από άλλες κονσόλες (current ή last gen)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Και τελικά τι ήταν; Είχε σπάσει η θύρα usb;

Δεν ξέρω δεν το έκανα αγόρασα ένα άλλο τις hori μάλλον καμία πλακέτα θα κάηκε για να μην γίνεται η θύρα usb δουλεύει κανονικά αν πάω να βάλω το καλώδιο για 1 με 2 δευτερόλεπτα το καταλαβαίνει αλλά δεν φορτίζει αλλά ούτε και με το καλώδιο δεν μπορώ να παίξω είχα πάρει τηλ την Sony μου είπαν ότι για να γίνει θέλει κανενα 20€ και να τους το στείλω με έξοδα δικά μου. 

4 λεπτά πριν, theoritikos είπε

Νομίζω πως σε μια προηγούμενη σελίδα είχε αναφέρει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα. Αν θυμάμαι καλά, ανέφερε πως τα χειριστήρια είναι αρκετά ευαίσθητα με την τάση που τα δίνεις για να φορτίσουν. Η τάση δεν πρέπει να είναι πάνω από 1 -1.5 amp, διαφορετικά καίγεται κάποιο τσιπ ή κύκλωμα που είναι υπεύθυνο για την φόρτιση.

Στο θέμα μου με τα χειριστήρια, αν ψάξετε στο ebay θα βρείτε αρκετά χαλασμένα dualshock 4 σε σύγκριση με dualshock 3 ή από άλλες κονσόλες (current ή last gen)

Μάλλον κάτι στην πλακέτα θα έπαθε γιατί η θύρα κάτι κάνει για 1 με 2 δευτερόλεπτα όταν πάω να το συνδέσω αλλά δεν ανοίγει ούτε φορτίζει μου είπαν από την Sony είναι 20€ + έξοδα δικά μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, -WISE- είπε

Μήπως όταν το αγόρασε αγόρασε και αυτήν την έξτρα εγγύηση που βάζει ο Κωτσόβολος μέχρι και στις οδοντόβουρτσες; Αν ναι, θα έπρεπε να σου δώσει μαζί και το χαρτί.

Καλημέρα. Μόνο την απόδειξη αγοράς μου έδωσε που κάτω από το ποσό γράφει και προστασία αγορών κτλ. 

Μήπως είναι αυτό? 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Καλημέρα. Μόνο την απόδειξη αγοράς μου έδωσε που κάτω από το ποσό γράφει και προστασία αγορών κτλ. 

Μήπως είναι αυτό? 

Δεν ξέρω αν είναι αυτό. Εγώ όσες φορές είχα κάνει έξτρα εγγύηση μου έδινε ξεχωριστό χαρτί μαζί με την απόδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως παιδες το χειριστηριο μου μην το γκαντεμιασω ζει και βασιλευει εδω και 2+ χρονια βεβαια παντα το φορτιζω στην κονσολα και δεν το κοπαναω δεξια αριστερα οταν εχω νευρα..Το λεω γιατι ορισμενοι στα νευρα τους το πετανε...Νομιζω ειναι τυχερα-ατυχα αυτα τα πραγματα καθως και το γεγονος οτι θελει να τα προσεχεις κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας μεγαλωσει με κονσολες playstation για μενα το χειριστηριο της σονυ ειναι προεκταση των χεριων μου πια. Ομως επειδη εχω ολες τις κονσολες παραδεχομαι οτι ειναι κατωτερο απο την ms και φυσικα απειρα σκαλοπατια πιο κατω απο το elite. 

Εχω 2 ds4 αλλα η μπαταρια ειναι αστεια πραγματικα ενω πολλες φορες αντιμετωπιζω θεματα με τις σκανδαλες χωρις να τα κακομεταχειριζομαι , απλα παιζω....πολυ. 

Ευτυχως εχω παρει ενα -ενσυρματο- nacon revolution το οποιο εχει αντικαταστησει το ds4 οταν παιζω "σοβαρα" καποιο παιχνιδι. Για κανενα indie κλπ με καλυπτει και το ds4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, theoritikos είπε

Τα dualshock 4 χειριστήρια παίζει να είναι τα πιο άθλια από άποψη κατασκευής. Χειριστήριο που το αγόρασα τον Ιούνιο, με ελάχιστη χρήση, το r1 ΄μπήκε' λίγο πιο μέσα από εκεί που κουμπώνει κανονικά. Αναγκάστηκα να το ανοίξω για να το επαναφέρω στην θέση του. Φίλος μου που έχει 3 χειριστήρια, στα δυο του χάλασε το r2 , και στο ένα το dpad. 

Δεν θυμάμαι άλλο χειριστήριο official να χαλάει τόσο εύκολα. Είναι και σχετικά δύσκολο να το ανοίξεις , και αν δεν είσαι πολύ προσεκτικός μπορεί να σπάσεις/κόψεις κάτι

Παίζει και ρόλο πως παίζεις.

Δηλαδή αν εσύ παίζεις τέρμα επιθετικά και βάζεις όλη σου την δύναμη στο μοχλό, λογικό είναι να σου χαλάει εύκολα.

Έχω μοχλό του ps4 phat εδώ και 2 χρόνια δεν μου έχει πάθει απολύτως τίποτα ίσως γιατί δεν παίζω τόσο aggressive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα παιζει ρολο και η αστοχια υλικου καμια φορα αλλα περα απο αυτο ειναι οντως και πως το χειριζεσαι.Συμφωνω με τον παραγοντα..Και εγω το δικο μου δεν εχει κανει κιχ αλλα ουτε ειμαι 24 ωρες το 24ωρο να λιωνω στο ps4 κοινως εχω φυσιολογικες ωρες.Καποιος που εχει διανυσει πολλα χιλιομετρα(ωρες-καψιμο) με το χειριστηριο λογικο ειναι να εχει αλλη εμπειρια.Οσον αφορα την μπαταρια δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο αυτο που θα πω αλλα νομιζω παιζει ρολο και αν το εχεις συνεχεια συνδεμενο με το καλωδιο εγω προσωπικα το φορτιζω οταν χρειαζεται.Νομιζω οτι η διαρκεια ζωης της μπαταριας καθως και ο χρονος που θα βγαλει επηρεαζεται αν το φορτιζεις συνεχεια η εχεις το καλωδιο συνδεδεμενο ειδικα οταν ειναι ηδη φορτισμενο το χειριστηριο και παιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ και 2 εβδομάδες έχω το ps4 pro το τελευταίο μοντέλο.

Σε 4k 50αρα τv δεν υπάρχει το μηχάνημα παιδιά..

Έχω την Samsung RU7402. 

Τερμάτισα τα uncharted 4, Detroit become human, last of us remastered. 

Συνεχίζω με horizon zero dawn, Witcher 3 goty και uncharted collection που τα είχα τερματίσει στο ps3. 

Μετά έχουν σειρά red dead redemption 2, days gone και God of War. 

Χαίρεσαι να παίζεις πραγματικά. 

Θυμήθηκα τα νιάτα μου 😂 

Επεξ/σία από johnnyman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μια από τα ίδια είχα πολλά χρόνια να πάρω κονσόλα και τσίμπησα πριν 2 εβδομάδες το πακέτο slim 1tb με 2 ds4 και το Crash Kart...

Το ps plus έληξε, πρόλαβα τερμάτισα το Detroit και τώρα απολαμβάνω το EA Access που με 4€/μήνα έχει ότι ακριβώς ήθελα να παίξω!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μάλλον είναι εξειδικευμένη ερώτηση και δεν θα ξέρει κανείς, αλλά ας το ρωτήσω:

Υπάρχει τρόπος να βγάζει ήχο το DS4 όταν το έχω συνδεδεμένο με Xperia smartphone (XZ2 συγκεκριμένα); Θέλω να κάνω Remote Play και να έχω ήχο από headset, αλλά δεν έχω βρει αν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@najinblue3 μη γελάς ρε, γύρισα από διακοπές φορτσάτος να παίξω Ow και έφαγα χοντρή φόλα. Το έψαξα και είναι bug του νέου patch, έχουν γίνει αρκετές αναφορές για υψηλό ping μετά το update.

TH ΠΑΤΗΣΑ

Ελπίζω να φτιαχτεί άμεσα γιατί θα το ρίξω στα ναρκωτικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...