Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δεν έχεις καταλάβει ότι δεν μιλάω συγκεκριμένα για τον kojima αλλά γενικώς για τις προ-παραγγελίες και το πως ακριβώς δουλεύουν ανεξαρτήτως παιχνιδιού - δημιουργού.

Ναι και συμφωνώ, όπως γράφω παραπάνω. Απλά όταν έχεις μια Limited έκδοση πρέπει να δεις το ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τα καλύτερα themes. Μαζί με την μουσική να παίζει από πίσω. Τέλειο!

Είναι φρι στο store για όποιον θέλει

1563293505588178770214.jpg

Επεξ/σία από panossar95
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panossar95 είπε

Από τα καλύτερα themes. Μαζί με την μουσική να παίζει από πίσω. Τέλειο!

Είναι φρι στο store για όποιον θέλει

1563293505588178770214.jpg

thx, νομιζα ηταν μονο για το αμερικανικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι τώρα τον Αύγουστο να πάρω ένα μτχ PS4 και θέλω να ρωτήσω, αν ξέρει κανείς, στο ΦΙΦΑ 19 θα έχω την ομάδα του Ultimate team που έχω ξεκινήσει στο Xbox;

Λογικά θα μπορώ να συνεχίσω αφού θα μπαίνω στον λογαριασμό μου της EA Sports.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tolstoy είπε

Σκέφτομαι τώρα τον Αύγουστο να πάρω ένα μτχ PS4 και θέλω να ρωτήσω, αν ξέρει κανείς, στο ΦΙΦΑ 19 θα έχω την ομάδα του Ultimate team που έχω ξεκινήσει στο Xbox;

Λογικά θα μπορώ να συνεχίσω αφού θα μπαίνω στον λογαριασμό μου της EA Sports.

Με μια αναζήτηση Google, διάβασα ότι αν κάνεις login μέσω origin σαν λογαριασμός δεν χάνεται, αλλά το FUT δυστυχώς δεν γίνεται transfer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, panossar95 είπε

Με μια αναζήτηση Google, διάβασα ότι αν κάνεις login μέσω origin σαν λογαριασμός δεν χάνεται, αλλά το FUT δυστυχώς δεν γίνεται transfer

Κι εγώ το είχα δει αυτό που λες, αλλά δεν ήμουν σίγουρος αν διάβαζα καλά. Κρίμα να μην το έχουν προβλέψει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tolstoy είπε

Κι εγώ το είχα δει αυτό που λες, αλλά δεν ήμουν σίγουρος αν διάβαζα καλά. Κρίμα να μην το έχουν προβλέψει. 

Είναι κρίμα να είσαι τόσο αφελής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsakonass είπε

Είναι κρίμα να είσαι τόσο αφελής.

Γιατί; 

Το λογικό είναι να σκεφτούν στην EA ότι αν κάποιος αλλάξει κονσόλα, δεν θα ασχοληθεί ξανά με το ultimate team γιατί είναι υπερβολικά δύσκολο να ξαναρχίσει να μαζεύει fifa coins ώστε να πάρει έναν μόνο καλό παίκτη.

Εγώ για παράδειγμα μέχρι να μαζέψω 41.000 για τον Bale (η φτηνή έκδοση εννοείται) έκανα εβδομάδες και έπαιξα δεν ξέρω πόσους αγώνες. Δεν πρόκειται να το ξανακάνω εννοείται. Και δεν είδα και καμιά μεγάλη βελτίωση στην ομάδα. Με έναν καλό παίκτη δεν υπάρχει μέλλον. Χρειάζονται τουλάχιστον 4 παίκτες επιπέδου 100.000 και πάνω για να πει κανείς ότι κάτι θα καταφέρει. 

Τώρα π.χ σκεφτόμουν για έναν άλλον παίκτη με 15.000 αλλά το θεωρώ απίθανο από το μηδέν να βρω την υπομονή να τα μαζέψω αφού σε κάθε αγώνα μου δίνει 300 με 500 coins.

Πρέπει δηλαδή να παίξω τουλάχιστον είκοσι ματς διότι ενδιάμεσα θα πρέπει να αγοράζω και fit κάρτες για να αναπληρώνεται η ενέργεια των παικτών. Τουλάχιστον 4 ή 5 παίκτες πέφτουν στο 80 ή 75 μετά από κάθε αγώνα. Άρα δεν έχει νόημα. 

Αλλά βέβαια θα μου πεις δεν τους νοιάζει αφού υπάρχουν εκατοντάδες χιλιάδες άλλοι που δεν έχουν αυτά τα προβλήματα και μπορούν να πληρώνουν. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απαντησες μόνος σου.Απο τον τροπο που σκεφτεσαι και γραφεις δεν ανοικεις στο αγοραστικο κοινο που θελει να εχει η EA. Απλα μην ξαναπαιξεις fifa, (παιξε pro αν σου αρεσει τοσο πολυ το τοπι) για την ακρίβεια μην ξανα ασχοληθεις με οτιδηποτε φερει το ονομα αυτης. Κοντεψα να σπασω το ps4 με το andromeda. Οπου βλεπω για EA, ειτε διαρροη για κατι καινουριο ειναι, ειτε καποιο sequel απλα δεν το διαβαζω, δεν ασχολουμαι. Εχω σβησει και το origin.Η ea ως publisher κι οποιο studio βρισκεται απο πισω της δεν υπαρχει για μενα. Εχω σωθει.

Επεξ/σία από tsakonass
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsakonass είπε

Απαντησες μόνος σου.Απο τον τροπο που σκεφτεσαι και γραφεις δεν ανοικεις στο αγοραστικο κοινο που θελει να εχει η EA. Απλα μην ξαναπαιξεις fifa, (παιξε pro αν σου αρεσει τοσο πολυ το τοπι) για την ακρίβεια μην ξανα ασχοληθεις με οτιδηποτε φερει το ονομα αυτης. Κοντεψα να σπασω το ps4 με το andromeda. Οπου βλεπω για EA, ειτε διαρροη για κατι καινουριο ειναι, ειτε καποιο sequel απλα δεν το διαβαζω, δεν ασχολουμαι. Εχω σβησει και το origin.Η ea ως publisher κι οποιο studio βρισκεται απο πισω της δεν υπαρχει για μενα. Εχω σωθει.

Γιατί, τι είχε το Andromeda¿

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε σχεση με την τριλογία? Δεν είχε απολυτως τιποτα, ηταν ενα μαυρο κενο, μια χλεπα στη μουρη των fan. Τελος παντων σε εχω βγαλει off topic. Αλλο που δεν θελω να την θαβω.

Επεξ/σία από tsakonass
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsakonass είπε

Σε σχεση με την τριλογία? Δεν είχε απολυτος τιποτα, ηταν ενα μαυρο κενο, μια χλεπα στη μουρη των fan. Τελως παντων σε εχω βγαλει off topic. Αλλο που δεν θελω να την θαβω.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είχα παίξει fut μέχρι πριν 3 χρόνια όπου το ξεκίνησα για πρώτη φορά.

Όντως κόλλημα, και ωραίο mode αλλά πολύ δουλειά για να φτάσεις σε καλό επίπεδο. Τελοσπαντων, αφού είχα φτάσει εκεί που ήθελα, βγαίνει το επόμενο ΦΙΦΑ και έπρεπε να αρχίσω από την αρχή. Και λέω έλα εντάξει, άσε μας. Τότε ήταν που έκοψα και τα ποδοσφαιρακια. Εδώ και 2 χρόνια δεν έχω πάρει ΦΙΦΑ.

Και ήταν πάντα το πρώτο παιχνίδι που έπαιρνα στον Σεπτέμβρη. Προτιμώ να δώσω τα λεφτά μου σε άλλο game.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω φίλο που αγόρασε το Pro πριν λίγο καιρό έριξε τόσο χρήμα που έχει φτιάξει υπερομαδα μέσα σε λίγες μέρες έφτασε να συναγωνιστεί  άτομα που το είχαν απτην αρχή...  Όλα τα κάνανε εμπόριο δυστυχώς... 

Κ να πεις ότι θα σε αφήνει να έχεις την ομάδα σου την επόμενη χρονιά για να πάρεις το επόμενο πάει κ έρχεται αυτοί ζητάνε ξανά αγορές... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...