Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Cyberdemon87 είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. 

Δεν θα πρέπει ιδανικά να είναι usb 3.0;

Πιο πολύ για το vr και εξωτερικό δίσκο το θέλω που είναι μόνιμα συνδεδεμένα, οπότε κάθε φορά που χρειάζομαι port π.χ. για φόρτιση η flashακι είναι μπελάς. 

Προτιμώ από Ελλάδα για πιο άμεσα. 

Αν μπορείτε προτείνετε κανένα link. 

Ποιος σου είπε ότι το (og) ps4 έχει usb 3.0; 😛

 Ο σκληρός δίσκος (που λογικά έχει games μέσα) πρέπει να κουμπώνει πάνω στην usb άμεσα, όχι πάνω σε hub. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι αλλά έτσι ήταν κάποια στιγμή. Για το vr δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Cyberdemon87 είπε

Usb 3.0 έχει μόνο το slim και το pro δηλαδή; 

Χμμ μάλλον κάνω λάθος, στις usb πρέπει να είναι 3.0 (3.1 σε slim/pro).

Συγγνώμη για το λάθος, μάλλον μπερδεύτηκα με την θύρα Sata του σκληρού δίσκου, sata 2 στα og και sata 3 στο pro (ίσως και στο slim αλλά δεν το λέω με απόλυτη σιγουριά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πρίν λίγες μέρες ps4 , κάτι έγινε και τώρα όταν ανοίγει βγάζει μπλε φως που αναβοσβηνει για λίγο και μετά γίνεται λευκό και κάποιες φορές κάνει έλεγχο του δίσκου.

Έχω παραγγείλει και ssd ,αξίζει να τον βάλω εσωτερικά? η δεν έχει μεγάλη διαφορά από usb?....θα έχει θέμα η εγγύηση αν τον αλλάξω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Votritis είπε

Πήρα πρίν λίγες μέρες ps4 , κάτι έγινε και τώρα όταν ανοίγει βγάζει μπλε φως που αναβοσβηνει για λίγο και μετά γίνεται λευκό και κάποιες φορές κάνει έλεγχο του δίσκου.

Έχω παραγγείλει και ssd ,αξίζει να τον βάλω εσωτερικά? η δεν έχει μεγάλη διαφορά από usb?....θα έχει θέμα η εγγύηση αν τον αλλάξω ?

Γιατί να βάλεις ssd στο ps4, δεν αξίζει. Πάντως όχι, δεν θα χάσεις την εγγύηση αν αλλάξεις δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Το μπλε ναι είναι φυσιολογικό. Το μπλε φως σημαίνει ότι κάνει το boot, το λευκό σημαίνει ότι έχει κάνει το boot με επιτυχία.

Οκ ευχαριστώ, απλά δεν το είχα παρατηρήσει τις προηγούμενες μέρες και δεν ήξερα αν είναι φυσιολογικό γιατί μου έκανε κάτι περίεργα σήμερα η κονσόλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

zero expectations and still disappointed 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρεαν ποδοσφαιρακι ειναι ισως οτι καλυτερο μπορουσε να ζητησει καποιος στην Ελλαδα,αν σκεφτουμε οτι το μεγαλυτερο ενδιαφερον του κοσμου το εχουν τα αθλητικα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...