Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους ! 

Έφτιαξα ένα δεύτερο account στο ps4 με διεύθυνση California όπως είπατε και σε άλλο φίλο. 

Πρέπει να προσέξω κάτι σε σχέση με το ελληνικό account που έχω από όταν αγόρασα το ps4; Υπάρχει φόβος για κάτι; 

Τα παιχνίδια τα παίζω και με τα 2 account αν θέλω χωρίς να υπάρχει θέμα ; Προφανώς online μόνο με το ελληνικό account που έχω και psplus. Αλλά μπορώ να παίξω online παιχνίδι αγορασμενο από το αμερικανικο;

Ευχαριστώ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για το Αμερικάνικο account θέλεις αμερικάνικο psplus για να παίξεις online. Επίσης για να αγοράσεις από το psn θέλει κάρτα απο Αμερική . Αν βάλεις την ελληνική δεν την δέχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, theoritikos είπε

Για το Αμερικάνικο account θέλεις αμερικάνικο psplus για να παίξεις online. Επίσης για να αγοράσεις από το psn θέλει κάρτα απο Αμερική . Αν βάλεις την ελληνική δεν την δέχεται.

ωραια. οποτε οτι αγορασω απο το αμεικανικο θα ειναι για offline . για αγορα παιχνιδιου θα το κανω μεσω site που εχει αναφερθει εδω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά. Το vr με τα 5 games έχει παίξει σε πιο χαμηλή τιμή από 229; έχω κ ένα εκπτωτικο κουπόνι - 30 ευρώ κ σκέφτομαι να την κάνω την παπαριτσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ λίγο μετά το black friday το τσίμπησα στα 199 από μεγάλη αλυσίδα. Version 2 Headset, v2 camera και μαζί vr worlds, skyrim, doom, wipeout και astro bot. Πρέπει να ήταν για 1 με 2 μέρες η προσφορά. 

 

Επεξ/σία από Archantwn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Archantwn είπε

Και εγώ λίγο μετά το black friday το τσίμπησα στα 199 από μεγάλη αλυσίδα. Version 2 Headset, v2 camera και μαζί vr worlds, skyrim, doom, wipeout και astro bot. Πρέπει να ήταν για 1 με 2 μέρες η προσφορά. 

Ακριβώς αυτό που λέει ο φίλος. Εγω είχα μια δωροεπιταγή 100 ευρώ και μου ρθε στα 99. Τρελό deal. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή τιμή ειναι γενικά.

κ μπορείς να βρείς πολλά παιχνίδια μεταχειρισμένα για να δοκιμάσεις, ενώ υπάρχει κ μπολικο δωρεάν υλικό σε videos, experiences, κλπ. Αν δεν ειχες ποτε VR, σίγουρα αξίζει για την εμπειρία κ μόνο. Κ αν δεις οτι το βαριέσαι ή ότι σε ζαλίζει πολύ, ε το πουλάς κ εχεις χάσει πολύ λιγα λεφτά, αξίζει για την εμπειρία.

προσωπικες συμβουλές για καλό VR experience:

α. 99% θα ζαλιστείς στην αρχη, με τους περισσότερους τίτλους. Με τον καιρό συνηθίζεται σε πολύ μεγάλο βαθμό οπότε μην αγχωθείς αμέσως.

β. Ο βασικότερος λογος που ζαλίζεται ενας νέος παιχτης ειναι γιατι ενθουσιαζεται κ κοιταει παντού δεξια αριστερα σα κοτόπουλο. χωρις VR, αν κοιταξεις σε 57 σημεία μεσα στο δωμάτιό σου μεσα σε 30sec, θα ζαλιστείς! Θέλει λοιπόν να επικεντρώνεσαι μπροστά σου κ να μη κοιτας παντού. do that κ αλλάζει εντελώς η αίσθηση.

γ. Η ζαλάδα εχει να κάνει κάποιες φορές κ με το ποσο χάλι ειναι ένα παιχνιδι. το Driveclub για παραδειγμα ειναι για πολύ ξύλο, τραγικά πράγματα σε stuttering κ framerate. 

δ. Move λίγα παιχνίδια πραγματικά το χρειάζονται και ακόμα λιγότερα το κάνουν καλά, κυρίως γιατι τα move ειναι παρωχημένα εντελώς κ τα φόρτωσε η Sony στο νέο VR της κυρίως για να ξεστοκάρει τις αποθήκες της. οπότε μην αγχωθείς κιόλας αν δεν εχεις :P

υγ: Μόνο κ μόνο για το RE7, αξίζει η αγορα. Για εμένα ηταν life changing experience να το δω ετσι. Αλλά κ για το Astro Bot, μιας κ εδειξε ένα απίστευτο μέλλον για τα 3d platform games!

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη με τρωει κ εμενα να το παρω.Αυτα που εχει στις μεγαλες αλυσιδες ειναι v2 φανταζομαι(μιλαω παντα για το mega pack)?Αν οχι πως το τσεκαρω(πχ λεει καμερα v2)?Εχω δε το re7 και το rush of blood.

Επεξ/σία από nyne
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Αν έχει κάποιος VR και πάρε ένα παιχνίδι με 3D πχ το trine και το βαλει να παίξει σε VR θα μπορέσει να  το δει σε 3D όπως βλέπει τις ταινίες; 

Στις 14/6/2019 στις 2:57 ΜΜ, nyne είπε

Επειδη με τρωει κ εμενα να το παρω.Αυτα που εχει στις μεγαλες αλυσιδες ειναι v2 φανταζομαι(μιλαω παντα για το mega pack)?Αν οχι πως το τσεκαρω(πχ λεει καμερα v2)?Εχω δε το re7 και το rush of blood.

Εγώ το πήρα πριν κάνα 5 ήμερο το astrobot κ το moss από το μέλλον βγαλμένα  199 μ βγήκε με τα 5 games  κ βλέπεις κ νετφλιξ κ 3d ταινίες.. Το resi αρρωστημένο.. Καλό παιχνίδι έχει λίγο ζάλη κ το μαθαίνω ακόμα..  Ψάχνω για άλλα games σαν το astrobot   η με κάνα ανθρωπάκι να προχωράς..  Δεν ξέρω με το star child τι παίζει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα κ εγώ τελικά.Απο τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.οσοι θέλετε να το πάρετε κάντε το άφοβα.Εχω καεί στο παρελθόν από τα διάφορα gimic στυλ kinect κτλ,όμως το psvr δεν έχει καμία σχέση.Ευκολο setup ,δουλεύει εξαιρετικά,έχει σχετικά μεγάλη βιβλιοθήκη κ πάρα πολύ καλά παιχνίδια.Οτι βλέπετε σε review δεν έχει ουδεμία σχέση με τη μαγεία που βλέπεις μέσα από τη κασκα.Ειμαι σίγουρος ότι όποιος το δοκιμάσει με έναν εκπληκτικό τίτλο όπως το astrobot θα το αγοράσει απευθείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...