Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα με απασχολεί το κάθε πότε θα κυκλοφορεί το επεισόδιο.  Υποψιάζομαι πως το ff7  δεν είναι έτοιμο και θα φτιάχνεται κομμάτι-κομμάτι κάθε φορά. 

Επίσης άσχετο με το θέμα, βρήκα ένα ds4 με χαλασμενο τον δεξιά αναλογικό μοχλό.  Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο πωλητή ή μαγαζί για να αγοράσω ανταλλακτικό μοχλό; Υπάρχουν αρκετές ποιότητες εκεί έξω και δεν ξέρω πόσο ανθεκτικά είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

58 λεπτά πριν, theoritikos είπε

Εμένα με απασχολεί το κάθε πότε θα κυκλοφορεί το επεισόδιο.  Υποψιάζομαι πως το ff7  δεν είναι έτοιμο και θα φτιάχνεται κομμάτι-κομμάτι κάθε φορά. 

Επίσης άσχετο με το θέμα, βρήκα ένα ds4 με χαλασμενο τον δεξιά αναλογικό μοχλό.  Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο πωλητή ή μαγαζί για να αγοράσω ανταλλακτικό μοχλό; Υπάρχουν αρκετές ποιότητες εκεί έξω και δεν ξέρω πόσο ανθεκτικά είναι 

Όσο αφορά τον αναλογικό μοχλό,αν κατέχεις κολλητηρι προχωράς, δεν είναι εύκολο πάντως.

Μαγαζί κοιτάς modchip Αγ.Δημητριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, logistoulis said:

κάτσε ρε συ, είναι το ίδιο να σου δώσουν μια wutai 5 οθονών και το ίδιο να σου δώσουν μια wutai έστω και σαν το ni no kuni? 

τα πάντα θέλουν δουλειά από την αρχή, τα μόνα πράγματα που είναι έτοιμα είναι η μουσική (ούτε καν οι διάλογοι) και η ιστορία, όλα τα άλλα θα γίνουν από το μηδέν

προφανώς και δεν καίγομαι να υπερασπιστώ τη square enix που έχει δώσει αρνητικά δείγματα σε αυτό το τομέα, αλλά εδώ δεν είναι hitman , το hitman είναι μια σταλιά 

Δεν κολλάνε τα νούμερα, το game ανακοινώθηκε πριν από 4 χρόνια ενώ ήταν ήδη ένα χρόνο σε development υποτίθεται. Τέσπα, ας το βγάλουν σε 6-7 episodes με ~€10/episode και είναι κομπλέ για μένα, δεν έχω πρόβλημα.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν κολλάνε τα νούμερα, το game ανακοινώθηκε πριν από 4 χρόνια ενώ ήταν ήδη ένα χρόνο σε development υποτίθεται. Τέσπα, ας το βγάλουν σε 6-7 episodes με ~€10/episode και είναι κομπλέ για μένα, δεν έχω πρόβλημα.

κάποια στιγμή (κλασική square) το ξανάρχισαν από την αρχή 

 

πέταξαν ο,τι έκαναν 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NEKROMA είπε

Κάτι παίζει με το παιχνίδι, η ζεσταίνεται πολύ η κονσόλα σου η έχει γρατσουνιές το cd σου 

Εμένα το κάνει μόνο όταν μπαίνει σε λειτουργία το hdr και ποτέ ξανά 

Τι να πω ρε συ, απλά μου έκανε εντύπωση γιατί μου το έκανε στο ίδιο γκειμ (kingdom hearts 3) το κάνει μια καλή στα πρώτα 10 με 20 λεπτα και μετά δεν το ξανακάνει καθόλου όσες ώρες και να παίζω.. τωρα η κονσόλα δεν νομίζω να έχει θεμα ,παιζω και άλλα πιο "βαριά " γκείμσ που είναι και HDR . Απο κει και πέρα, Τα κλασικα τα μαυρισματακια τα κάνει γενικά οταν ανοίγω ένα παιχνίδι  και όταν το κλείνω...το PS4 είναι καινούριο σχετικά...παιζει να έχει θεμα το γκειμ..Αλλα δεν το δίνω σημασία,το είχα πάρει από Σκρουτζ απ οτι θυμάμαι αν και δεν νομίζω να παίζει και πολυ ρόλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να καταλάβω το νόημα των επεισοδίων στο FF7.

Ήδη το FF15 ενώ το θεωρώ εξαιρετικό παιχνίδι όταν το τελείωσα το ένιωσα ανολοκλήρωτο σαν κάτι να λείπει σε σχέση με παλαιότερες FF εμπειρίες. Αυτό πιθανότατα να καλυπτόταν εν μέρη από τα 5-6 επεισόδια που έβγαλαν έπειτα τα οποία βαρέθηκα να παίξω γιατί τα θεώρησα πολύ περιφερειακά.

Αυτό θα είναι 10 φορές χειρότερο αν τα επεισόδια του FF7 τελειώνουν με cliffhanger και τους πάρει 2 χρόνια να βγουν. Δηλαδή θα ξεκινήσω το episode 1, θα μπω μέσα στην ατμόσφαιρα του παιχνιδιού και στην ιστορία και κάποια στιγμή μετά από μερικές ώρες θα μείνω με τη ψολή στο χέρι και θα πρέπει μετά από κανά τρίμηνη minimum να ξαναμπώ στο κλίμα. Απορώ ποιος τις σκέφτεται αυτές τις μαλακίες. Τους εύχομαι να έρθουν διακοπές Ελλάδα, να πάνε να φάνε και να τους βγάλουν το ορεκτικό στις 14:00, τη σαλάτα στις 16:00, το φαγητό στις 20:00 και στο τέλος να τους δώσουν τυρόπιτα-μίλκο με κλειδωμένες τουαλέτες που θα τις ανοίξουν μετά απο 4 ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξέρεις ότι το τελευταία Episode Ardyn  βγήκε πριν λίγο καιρό  και κανένας δεν το αγοράζει από την αηδία είναι τόσο συντομο και ξεχασμένο  ...

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα εδώ υπάρχει κόσμος που απορρίπτει σειρές/anime επειδή είναι ongoing και αυτοί βγάζουν ongoing storydriven παιχνίδι... 

tenor.gif?itemid=10782374

Και το θέμα δεν είναι καν οικονομικό. 100,00€ να το βγάζαν σαν ζεστό ψωμί θα πουλούσε.

Επεξ/σία από Mitroglou7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Mitroglou7 said:

Δε μπορώ να καταλάβω το νόημα των επεισοδίων στο FF7.

Ήδη το FF15 ενώ το θεωρώ εξαιρετικό παιχνίδι όταν το τελείωσα το ένιωσα ανολοκλήρωτο σαν κάτι να λείπει σε σχέση με παλαιότερες FF εμπειρίες. Αυτό πιθανότατα να καλυπτόταν εν μέρη από τα 5-6 επεισόδια που έβγαλαν έπειτα τα οποία βαρέθηκα να παίξω γιατί τα θεώρησα πολύ περιφερειακά.

Αυτό θα είναι 10 φορές χειρότερο αν τα επεισόδια του FF7 τελειώνουν με cliffhanger και τους πάρει 2 χρόνια να βγουν. Δηλαδή θα ξεκινήσω το episode 1, θα μπω μέσα στην ατμόσφαιρα του παιχνιδιού και στην ιστορία και κάποια στιγμή μετά από μερικές ώρες θα μείνω με τη ψολή στο χέρι και θα πρέπει μετά από κανά τρίμηνη minimum να ξαναμπώ στο κλίμα. Απορώ ποιος τις σκέφτεται αυτές τις μαλακίες. Τους εύχομαι να έρθουν διακοπές Ελλάδα, να πάνε να φάνε και να τους βγάλουν το ορεκτικό στις 14:00, τη σαλάτα στις 16:00, το φαγητό στις 20:00 και στο τέλος να τους δώσουν τυρόπιτα-μίλκο με κλειδωμένες τουαλέτες που θα τις ανοίξουν μετά απο 4 ώρες.

Τι δύο χρόνια λες, μιλάμε για το μοντέλο του Hitman κάθε ενάμιση μήνα και επεισόδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τι δύο χρόνια λες, μιλάμε για το μοντέλο του Hitman κάθε ενάμιση μήνα και επεισόδιο.

Οκ γράψε λάθος στο χρονικό κομμάτι. Δεν αλλάζει κάτι σ'αυτό που λέω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως δεν συμφωνώ με την λογική των επεισοδίων. Δεν φτάνει που έχουμε να κάνουμε με όλλα τα άλλα "κόλπα" της σημερινής γενιάς(season pass, dlc, mtx, loot boxes κτλ) τώρα θα έχουμε και το νέο τρεντ, που πάει να ξεκινήσει η SE. Να μας δίνει δηλ το Final Fantasy σε επεισόδια λες και είναι το Lost. Και επειδή μεγάλη προσοχή πρέπει να δίνουμε στις λεπτομέρειες αυτών που λέγονται, σε πρόσφατη συνέντευξη ένας παραγωγός της SE είπε ότι το κάθε επεισόδιο θα είναι σαν "full game". Οπότε σε συνδυασμό με το γεγονός ότι μιλάμε για το FF7(δηλ νο💲ταλγια💲💲💲💲💲) προβλέπω μεγάλο γδάρσιμο.

 

Y.Γ. Πλέον έχουν και τα dlc/expansions pre-order bonus και deluxe editions. https://store.playstation.com/en-gr/grid/STORE-MSF75508-ICEBORNE/1 Εντάξει, καλά πάμε........

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Εγώ πάντως δεν συμφωνώ με την λογική των επεισοδίων. Δεν φτάνει που έχουμε να κάνουμε με όλλα τα άλλα "κόλπα" της σημερινής γενιάς(season pass, dlc, mtx, loot boxes κτλ) τώρα θα έχουμε και το νέο τρεντ, που πάει να ξεκινήσει η SE. Να μας δίνει δηλ το Final Fantasy σε επεισόδια λες και είναι το Lost. Και επειδή μεγάλη προσοχή πρέπει να δίνουμε στις λεπτομέρειες αυτών που λέγονται, σε πρόσφατη συνέντευξη ένας παραγωγός της SE είπε ότι το κάθε επεισόδιο θα είναι σαν "full game". Οπότε σε συνδυασμό με το γεγονός ότι μιλάμε για το FF7(δηλ νο💲ταλγια💲💲💲💲💲) προβλέπω μεγάλο γδάρσιμο.

Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι και το FF15 full game ήταν και δεν ήταν απαραίτητα τα episodes. Ήταν πιο πολύ για το character development του cast. Σαν ιστορία ολοκληρώνεται και στο κεντρικό game.

Το θέμα είναι ότι ένα από τα βασικά κομμάτια των FF games και πιθανότατα ίσως και αυτό που τα κάνει να ξεχωρίζουν είναι ακριβώς τα stories των secondary characters. Τι να το κάνω να μου δώσει ολόκληρη τη πορεία της διαμάχης Cloud-Sephiroth χωρίς να μου έχει δείξει ποιος ακριβώς είναι ο Vincent, ο Barret, η Tifa, ο Red XIII και η ιστορία τους που εξηγεί της αποφάσεις τους. 

 

PS. Βέβαια να βάλω και ένα αστερίσκο. Πέρα από το κεντρικό game έχει βγει και άλλο υλικό όπως ταινίες-anime. Αν το episode 1 πχ περιλαμβάνει ολόκληρο το story του game και τα επόμενα κάνουν expand της ιστορίας τότε shut up and take my money.

Επεξ/σία από Mitroglou7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, najinblue3 είπε

προκειται για πολυ καλο Mon Hun like-game, εγω θα ασχοληθω σιγουρα οσοι πιστοι ενημερωστε 😛

Το δοκίμασα μερικούς μήνες πριν στο PC. Χαριτωμένο αλλά δεν τρελάθηκα. Να πω την αλήθεια, δεν έκανα και τίποτα το ιδιαίτερο. Το πρώτο monster κυνήγησα με δύο randoms και χάζεψα λίγο στην κεντρική πόλη/hub. Δεν με 'έπιασε' όμως με την μία όπως το MHW. Θετικό βέβαια το ότι είναι free οπότε δεν θα χάσω τίποτα να το ξαναδοκιμάσω.

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...