Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Κάθε φορά που ξεκινάτε ένα παιχνίδι μέχρι να σας πάει στο μενού του παιχνιδιού σας σβήνει για μερικά δευτερόλεπτα η οθόνη και επανέρχεται?

Ακόμα και όταν κλείνετε κάποιο παιχνίδι το κάνει αυτό?

εγώ το αντιμετωπίζω αυτό σε παιχνίδια που υποστηρίζουν hdr.
έχω τον συνδιασμό ps4 pro και sony xe9005.
όποτε ξεκινάει παιχνίδι hdr, χάνεται στιγμιαία η εικόνα στην τηλεόραση (ενεργοποίηση hdr), και αντίστοιχα όταν κλείσεις το συγκεκριμένο παιχνίδι  (κατά την απενεργοποίηση του hdr), υπάρχει πάλι μια διακοπή στην εικόνα της τηλεόρασης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Κάθε φορά που ξεκινάτε ένα παιχνίδι μέχρι να σας πάει στο μενού του παιχνιδιού σας σβήνει για μερικά δευτερόλεπτα η οθόνη και επανέρχεται?

Ακόμα και όταν κλείνετε κάποιο παιχνίδι το κάνει αυτό?

Και σε εμένα το κάνει αυτό, μπαινοβγαίνει απο game mode η τηλεόραση όταν παω να μπω σε γκέιμ και όταν το κλείνω. δεν ξέρω για ποιο λόγο το κάνει αυτό και αν ειναι σωστό. Πάντος δεν έχω θέματα μεσα στα παιχνίδια, δουλεύουν κανονικά μονο σε ένα συγκεκριμένο παιχνίδι κανα δυο φορές  ξαφνικά αναβοσβησε η οθόνη οταν έπαιζα.  Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας μας πει παρακαλώ τι παίζει και γιατί το κάνει αυτό..  το playstation είναι καινούριο 2 μηνών περίπου οποτε δεν νομίζω να παίζει θεμα με το καλώδιο hdmi αλλα ποτέ δεν ξέρεις καμία φορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 hours ago, Paragontas-x said:

Δεν μου απάντησες στο κάνει? Ειδικά σε ps4pro και 4k ανάλυση.

Φίλε μου, δεν σου απαντάω σε ΠΜ, σου απαντάω εδώ γιατί μπορεί και κάποιος άλλος να έχει πρόβλημα. Αυτό που περιγράφεις είναι ελάττωμα και κάτι φταίει για αυτό:

α) οι ρυθμίσεις της κονσόλας

β) το καλώδιο που συνδέεται η κονσόλα με την τηλεόραση

γ) η κονσόλα

δ) η τηλεόραση

Δεν ξέρω τι περιμένεις να σου απαντήσει κάποιος, δεν υπάρχει κανένα μαγικό ραβδάκι που να στο λύσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι βλάβη όταν μπαίνει σε hdr mode μαυρίζει η οθόνη και επανέρχεται σε μένα αργά σε lg μετά είναι οκ 2χρονια παίζω έτσι άρα δεν έχει πρόβλημα.

Μόνο στο hdr το κάνει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί δεν έχει συζητηθεί ακόμα:

 

Δυστυχώς η Square Enix εμμένει στην τακτική του release σε επεισόδια, όπως έκανε με τα τελευταία Hitman. Κακό trend πάει να ξεκινήσει......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2019 στις 7:05 ΠΜ, RedAlert539 είπε

Απορώ γιατί δεν έχει συζητηθεί ακόμα:

Δυστυχώς η Square Enix εμμένει στην τακτική του release σε επεισόδια, όπως έκανε με τα τελευταία Hitman. Κακό trend πάει να ξεκινήσει......

Ας βγει και ας βγει σε επεισόδια

 

Το Hitman 2 πάντως ουσιαστικά βγήκε κανονικά, εδώ έτσι κι αλλιώς μιλάμε για αρκετά μεγάλο παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/5/2019 στις 4:08 ΜΜ, NEKROMA είπε

Δεν είναι βλάβη όταν μπαίνει σε hdr mode μαυρίζει η οθόνη και επανέρχεται σε μένα αργά σε lg μετά είναι οκ 2χρονια παίζω έτσι άρα δεν έχει πρόβλημα.

Μόνο στο hdr το κάνει αυτο

Ισχύει αυτο που λες περι HDR αν και δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα  αλλα για να το κάνει συνέχεια σημαίνει πως έχει λόγο . Εαν όμως σου πετάει ξαφνικά μαύρη οθόνη κατά τη διάρκεια του γκειμ και επανέρχεται μετα απο 5-6 δευτερόλεπτα  τι φταίει??..Και το θέμα εδώ είναι πως μου το κάνει σε ένα μόνο συγκεκριμένο παιχνίδι. Θα το κάνει στα πρώτα 20 λεπτά που θα παίξω και μετά θα είναι κομπλε, αλλά πολυ περίεργο, εχω πάνω από 4 παιχνίδια και κανένα δεν μου το έκανε ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 11/05/2019 at 07:05, RedAlert539 said:

Απορώ γιατί δεν έχει συζητηθεί ακόμα:

Δυστυχώς η Square Enix εμμένει στην τακτική του release σε επεισόδια, όπως έκανε με τα τελευταία Hitman. Κακό trend πάει να ξεκινήσει......

Μα το Hitman ήταν ένα καινούριο game που το έφτιαχναν επεισόδιο - επεισόδιο. Στο FFVII δεν υπάρχει λόγος να το κάνουν αυτό. Άπαξ και φτιάξουν τα νέα assets, όλο το υπόλοιπο game είναι σχεδόν έτοιμο. Απλά πάει να κάνει αρπαχτή μέσω νοσταλγίας η SE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Χαρμανης είπε

Ισχύει αυτο που λες περι HDR αν και δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα  αλλα για να το κάνει συνέχεια σημαίνει πως έχει λόγο . Εαν όμως σου πετάει ξαφνικά μαύρη οθόνη κατά τη διάρκεια του γκειμ και επανέρχεται μετα απο 5-6 δευτερόλεπτα  τι φταίει??..Και το θέμα εδώ είναι πως μου το κάνει σε ένα μόνο συγκεκριμένο παιχνίδι. Θα το κάνει στα πρώτα 20 λεπτά που θα παίξω και μετά θα είναι κομπλε, αλλά πολυ περίεργο, εχω πάνω από 4 παιχνίδια και κανένα δεν μου το έκανε ποτέ. 

Κάτι παίζει με το παιχνίδι, η ζεσταίνεται πολύ η κονσόλα σου η έχει γρατσουνιές το cd σου 

Εμένα το κάνει μόνο όταν μπαίνει σε λειτουργία το hdr και ποτέ ξανά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Μα το Hitman ήταν ένα καινούριο game που το έφτιαχναν επεισόδιο - επεισόδιο. Στο FFVII δεν υπάρχει λόγος να το κάνουν αυτό. Άπαξ και φτιάξουν τα νέα assets, όλο το υπόλοιπο game είναι σχεδόν έτοιμο. Απλά πάει να κάνει αρπαχτή μέσω νοσταλγίας η SE.

κάτσε ρε συ, είναι το ίδιο να σου δώσουν μια wutai 5 οθονών και το ίδιο να σου δώσουν μια wutai έστω και σαν το ni no kuni? 

 

τα πάντα θέλουν δουλειά από την αρχή, τα μόνα πράγματα που είναι έτοιμα είναι η μουσική (ούτε καν οι διάλογοι) και η ιστορία, όλα τα άλλα θα γίνουν από το μηδέν

 

προφανώς και δεν καίγομαι να υπερασπιστώ τη square enix που έχει δώσει αρνητικά δείγματα σε αυτό το τομέα, αλλά εδώ δεν είναι hitman , το hitman είναι μια σταλιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

κάτσε ρε συ, είναι το ίδιο να σου δώσουν μια wutai 5 οθονών και το ίδιο να σου δώσουν μια wutai έστω και σαν το ni no kuni? 

τα πάντα θέλουν δουλειά από την αρχή, τα μόνα πράγματα που είναι έτοιμα είναι η μουσική (ούτε καν οι διάλογοι) και η ιστορία, όλα τα άλλα θα γίνουν από το μηδέν

προφανώς και δεν καίγομαι να υπερασπιστώ τη square enix που έχει δώσει αρνητικά δείγματα σε αυτό το τομέα, αλλά εδώ δεν είναι hitman , το hitman είναι μια σταλιά 

Η τιμή θα τα κρίνει όλα. Αν η τελική τιμή για όλα μαζί είναι περίπου όσο ένα παιχνίδι, έχει καλώς. Αλλιώς τον πούλο να πάρουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

42 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Η τιμή θα τα κρίνει όλα. Αν η τελική τιμή για όλα μαζί είναι περίπου όσο ένα παιχνίδι, έχει καλώς. Αλλιώς τον πούλο να πάρουν.

και όχι μόνο, αλλά και η διάρκεια του κάθε επεισοδίου, αν είναι δηλαδή για 2 επεισόδια να είσαι midgar ε τότε ναι κοροϊδευόμαστε, απλά επειδή θα είναι πολύ στο μικροσκόπιο για τη συγκεκριμένη δουλειά, δε νομίζω να υπάρχουν πολλά ολισθήματα 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...