Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάω να ανοίξω το ps4 σήμερα το μεσημέρι και μου βγάζει error cannot start ps4 και να συνδέσω usb με system update μέσα για να το αναβαθμίσω.

Σβήνω κονσόλα, βγάζω από τη πρίζα για μερικά λεπτά, δοκιμάζω πάλι το ίδιο..

Μπαίνω σε safe mode, δοκιμάζω restore to defaults, rebuild database τρώνε όλα error στα μισά και δεν μπορούν να ολοκληρωθούν.

Δοκιμάζω system update με φλασάκι όπως μου είπε, το ίδιο error. System initialise (factory reset) πάλι error.

Τελικά ήταν ο σκληρός, παρέδωσε πνεύμα μετά από 4.5+ χρόνια λειτουργίας. Τον έβαλα στο pc και το HDD Sentinel έδειχνε 36% υγεία και 1200+ τομείς κατεστραμμένους. 

 

Κλαίω για τις 90+ ώρες στο save μου στο Dark Souls 2 που δεν είχα προλάβει να τερματίσω. Όλα τα υπόλοιπα (τερματισμένα saves, screenshots, 350gb κατεβασμένα παιχνίδια) χαλάλι..

Έπρεπε να το πω κάπου για να το βγάλω από μέσα μου 😥


edit: Θα βάλω ξανα ps plus μήπως και κατά τύχη είχε αποθηκευτεί online κανένα save μου παλιότερα που είχα συνδρομή, αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες..

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, thomason993 είπε

Πάω να ανοίξω το ps4 σήμερα το μεσημέρι και μου βγάζει error cannot start ps4 και να συνδέσω usb με system update μέσα για να το αναβαθμίσω.

Σβήνω κονσόλα, βγάζω από τη πρίζα για μερικά λεπτά, δοκιμάζω πάλι το ίδιο..

Μπαίνω σε safe mode, δοκιμάζω restore to defaults, rebuild database τρώνε όλα error στα μισά και δεν μπορούν να ολοκληρωθούν.

Δοκιμάζω system update με φλασάκι όπως μου είπε, το ίδιο error. System initialise (factory reset) πάλι error.

Τελικά ήταν ο σκληρός, παρέδωσε πνεύμα μετά από 4.5+ χρόνια λειτουργίας. Τον έβαλα στο pc και το HDD Sentinel έδειχνε 36% υγεία και 1200+ τομείς κατεστραμμένους. 

Κλαίω για τις 90+ ώρες στο save μου στο Dark Souls 2 που δεν είχα προλάβει να τερματίσω. Όλα τα υπόλοιπα (τερματισμένα saves, screenshots, 350gb κατεβασμένα παιχνίδια) χαλάλι..

Έπρεπε να το πω κάπου για να το βγάλω από μέσα μου 😥


edit: Θα βάλω ξανα ps plus μήπως και κατά τύχη είχε αποθηκευτεί online κανένα save μου παλιότερα που είχα συνδρομή, αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες..

Γι' αυτό ακόμα και psn plus να μην έχουμε πρέπει να κάνουμε συχνή αντιγραφή των saves μας σε ένα φλασακι για παν ενδεχόμενο.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Γι' αυτό ακόμα και psn plus να μην έχουμε πρέπει να κάνουμε συχνή αντιγραφή των saves μας σε ένα φλασακι για παν ενδεχόμενο.

Κι όμως δεν το κάνει κανείς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://store.playstation.com/en-gr/product/EP0006-CUSA02387_00-BF1TF2ULTIMATE00?smcid=pdc%3Ael-gr%3Apdc-buy-playstation-store%3Abuttonrow-εκπτώσεις-περιορισμένης-διάρκειας%3Anull%3ASTORE-MSF75508-GAMESPECIALOFF

Καλησπέρα αυτή η προσφορά πως σας φαίνεται;

Πιστευετε αξίζει κάποια άλλη αυτή τη στιγμή στο ps store?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2019 στις 3:33 ΠΜ, thomason993 είπε

Πάω να ανοίξω το ps4 σήμερα το μεσημέρι και μου βγάζει error cannot start ps4 και να συνδέσω usb με system update μέσα για να το αναβαθμίσω.

Σβήνω κονσόλα, βγάζω από τη πρίζα για μερικά λεπτά, δοκιμάζω πάλι το ίδιο..

Μπαίνω σε safe mode, δοκιμάζω restore to defaults, rebuild database τρώνε όλα error στα μισά και δεν μπορούν να ολοκληρωθούν.

Δοκιμάζω system update με φλασάκι όπως μου είπε, το ίδιο error. System initialise (factory reset) πάλι error.

Τελικά ήταν ο σκληρός, παρέδωσε πνεύμα μετά από 4.5+ χρόνια λειτουργίας. Τον έβαλα στο pc και το HDD Sentinel έδειχνε 36% υγεία και 1200+ τομείς κατεστραμμένους. 

Κλαίω για τις 90+ ώρες στο save μου στο Dark Souls 2 που δεν είχα προλάβει να τερματίσω. Όλα τα υπόλοιπα (τερματισμένα saves, screenshots, 350gb κατεβασμένα παιχνίδια) χαλάλι..

Έπρεπε να το πω κάπου για να το βγάλω από μέσα μου 😥


edit: Θα βάλω ξανα ps plus μήπως και κατά τύχη είχε αποθηκευτεί online κανένα save μου παλιότερα που είχα συνδρομή, αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες..

Αφού το έβαλες στο PC δεν μπορείς να τραβήξεις τα saves?

Στις 27/4/2019 στις 3:33 ΠΜ, thomason993 είπε

Πάω να ανοίξω το ps4 σήμερα το μεσημέρι και μου βγάζει error cannot start ps4 και να συνδέσω usb με system update μέσα για να το αναβαθμίσω.

Σβήνω κονσόλα, βγάζω από τη πρίζα για μερικά λεπτά, δοκιμάζω πάλι το ίδιο..

Μπαίνω σε safe mode, δοκιμάζω restore to defaults, rebuild database τρώνε όλα error στα μισά και δεν μπορούν να ολοκληρωθούν.

Δοκιμάζω system update με φλασάκι όπως μου είπε, το ίδιο error. System initialise (factory reset) πάλι error.

Τελικά ήταν ο σκληρός, παρέδωσε πνεύμα μετά από 4.5+ χρόνια λειτουργίας. Τον έβαλα στο pc και το HDD Sentinel έδειχνε 36% υγεία και 1200+ τομείς κατεστραμμένους. 

Κλαίω για τις 90+ ώρες στο save μου στο Dark Souls 2 που δεν είχα προλάβει να τερματίσω. Όλα τα υπόλοιπα (τερματισμένα saves, screenshots, 350gb κατεβασμένα παιχνίδια) χαλάλι..

Έπρεπε να το πω κάπου για να το βγάλω από μέσα μου 😥


edit: Θα βάλω ξανα ps plus μήπως και κατά τύχη είχε αποθηκευτεί online κανένα save μου παλιότερα που είχα συνδρομή, αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες..

Αφού το έβαλες στο PC δεν μπορείς να τραβήξεις τα saves?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μη λέτε βλακείες είναι κωδικοποιημενα και χιλιοκλειδωμενα στο id της συγκεκριμενης κονσόλας και λογ . χρήστη . Γιατί πολεμάμε τα κλειδώματα τους τόσα χρονιά νομίζετε ; Μονο με το νταβατζιλίκι τους το plus μεταφέρεις . Αν δεν τα χε σώσει και σε usb για το συγκεκριμένο γεια σας πάνε .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο pc δεν τον αναγνωρίζουν καν τα windows σαν σκληρό δίσκο για να τον διαχειριστείς. Όπως είπε κι ο φίλος, είναι ολα κρυπτογραφημενα και τα περιεχόμενα του δίσκου φαίνονται μονο μέσα απο το firmware του ps4. 

Θα ήταν χρήσιμο κάποια στιγμή η sony να έβαζε κάτι σαν diagnostics στην κονσόλα για να βλέπεις π.χ. θερμοκρασίες, υγεία σκληρού κτλ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Slay the Spire sees PlayStation 4 release

Το μοναδικο παιχνιδι που παιζω στο Steam, παρα πολυ καλο παιχνιδι , πολυ εθιστικο και  με πολυ καλα gameplay mechanics

 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξερει καποιος να απαντησει στο παρακατω ερωτημα...γιατι η μπαλα στο παρακαρω λινκ φενεται ετσι? δηλαδη με πολυγωνα? εν ετη 2019? φταιει οτι οι κονσολες δεν μπορουν να αποδωσουν? φταινε οι τηλεορασεις οτι δεν μπορουν ακομα να παιξουν κατι τοσο huge, φταiει παραδειγμα η συγκεκριμενη εταιρια KONAMI και δεν μπορουν εκει μεσα να φτιαξουν μια στρογγυλη μπαλα? γενικα γιατι ακομα στα παιχνιδια υπαρχει αυτο το προβλημα? να φενονται δηλαδη πολυγωνα και γενικα ασχημα οπτικα αποτελεσματα...ρωταω οσο πιο απλα μπορω, δεν ειμαι γνωστης γραφικων και τα σχετικα...

παντως οσο το εψαξα λιγο, ειναι το ιδιο με τα bit που εχω απο κατω η καμια σχεση?

δωστε τα φωτα σας!!!

2v9xfef.jpg

Colour_banding_example01.png

Επεξ/σία από markoliaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι πολυ απλα την εν λογω εταιρεια δεν την ενδιαφερει το οπτικο αποτελεσμα ή τετοιες λεπτομερειες.

Εδω και ποσα χρονια ουτε καν τα δικαιωματα για ολες τις ομαδες δεν ειχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτο που λες θα διαφωνησω φιλε...οριστε σου ποσταρω παρακατω απο το fifa 19 που σαν εταιρια βγαζουν billions...παλι τα ιδια η μπαλα....εμενα με ενδιαφερει επιτελους να βλεπω σουπερ οπτικο αποτελεσμα...στις επομενες γενιες παραδειγμα δεν μπορω να δεχθω οτι η μπαλα ακομα θα φενεται ετσι...

3502ghw.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...