Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 λεπτά πριν, Giannis_kan είπε

Για καινούριο μιλάω με ζελατίνα κανονικα. Δεν έγραψα το κατάστημα γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το γράψω.(Αν δεν υπάρχει θέμα το αναφέρω για όποιον ενδιαφέρεται.) Πάντως πιστεύω το κατάστημα το γνωρίζει αυτό το θέμα αλλά δεν το λέει πουθενά. Μάλιστα έψαξαν άλλη κόπια να μου δώσουν και όλες ήταν το ίδιο όπως ανέφεραν. 

Ε τοτε οφειλεις να πεις το καταστημα προς ενημερωση των υπολοιπων για να το εχουν υποψη τους.

Στην πραξη δεν τρεχει κατι για μας τους πελατες γιατι το παιχνιδι αν το παρεις θα παιζει κανονικα.Αλλα ειναι(νομιζω)παρανομο να πουλαει σφραγισμενα τετοια παιχνιδια γιαυτο και βαζουν και το sticker μπροστα στο κουτι προς ενημερωση των υπολοιπων(εκτος αν εχει δωσει η Sony καποια οδηγια οτι μετα απο χ χρονικο διαστημα δεν υπαρχει προβλημα πωλησης τους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ε τοτε οφειλεις να πεις το καταστημα προς ενημερωση των υπολοιπων για να το εχουν υποψη τους.

 

Υπάρχει θέμα με το forum εδώ να το αναφέρω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Giannis_kan είπε

Υπάρχει θέμα με το forum εδώ να το αναφέρω? 

Δεν ξερω αν υπαρχει καπου ενα ξεχωριστο μερος στην ενοτητα των κονσολων  για καταστηματα αγορας.Βεβαια αν φοβασαι να μην δημιουργηθει καποιο θεμα μην το αναφερεις καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων ελπίζω να μην υπάρχει θέμα, αν υπάρχει ας σβήσουν οι διαχειριστές το post μου, απλά το αναφέρω για ενημέρωση και να έχουν το νου τους παιδιά που δεν επιθυμούν κάτι τέτοιο. Το κατάστημα είναι το gamescom στο Περιστέρι. Σαν κατάστημα εξυπηρετικοί αλλά νομίζω θα έπρεπε να υπάρχει μια ενημέρωση. Και εγώ και το παιδί που μπήκε για το bloodborne φύγαμε αφού όπως φαίνεται είναι συχνό φαινόμενο. Ξανά λέω ήταν καινούργιο κουτατο με ζελατίνα το παιχνίδι αλλά για κάποιον που κάνει συλλογή τουλάχιστον για μένα δεν μου κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tsofras είπε

Γιατί όχι στο ps4 ενώ είναι σε rest mode?

Γιατί πολύ απλά αν είναι σε rest mode η κονσόλα τότε σημαίνει απλά ότι είναι στο ρελαντί όχι ότι είναι κλειστή εντελώς.

 

Και όσο η κονσόλα είναι ανοιχτή σημαίνει ότι περνάει ρεύμα με ότι αυτό συνεπάγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giannis_kan είπε

Τέλος πάντων ελπίζω να μην υπάρχει θέμα, αν υπάρχει ας σβήσουν οι διαχειριστές το post μου, απλά το αναφέρω για ενημέρωση και να έχουν το νου τους παιδιά που δεν επιθυμούν κάτι τέτοιο. Το κατάστημα είναι το gamescom στο Περιστέρι. Σαν κατάστημα εξυπηρετικοί αλλά νομίζω θα έπρεπε να υπάρχει μια ενημέρωση. Και εγώ και το παιδί που μπήκε για το bloodborne φύγαμε αφού όπως φαίνεται είναι συχνό φαινόμενο. Ξανά λέω ήταν καινούργιο κουτατο με ζελατίνα το παιχνίδι αλλά για κάποιον που κάνει συλλογή τουλάχιστον για μένα δεν μου κάνει. 

Παράξενο - έχω ψωνίσει πολλές φορές από κει και όλα ήταν μιά χαρά. Έχει και καλές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραξενο δεν θα το ελεγα γιατι προφανως τα σκρουτζομαγαζα εχουν αλλους προμηθευτες απο τις γνωστες αλυσιδες,και για να κρατησουν τις χαμηλες τιμες ειναι πιθανο να εισαγουν και τετοια,απλα η πλειοψηφια του κοσμου στην Ελλαδα που δεν ασχολειται,δεν θα κατσει να το ψαξει παραπανω.

Ελατε τωρα,μην μου πειτε οτι δεν εχετε ποτε παει σε τετοια μαγαζια και να μην εχετε πετυχει(εστω μια φορα) καποιον(πιθανως και απο το forum)που να ζηταει απο τον υπευθυνο του καταστηματος καλυτερη τιμη χωρις αποδειξη? :)

 

 

4 ώρες πριν, Giannis_kan είπε

έψαξαν άλλη κόπια να μου δώσουν και όλες ήταν το ίδιο όπως ανέφεραν. 

Ουτως ΄αλλως κανει λιγο μπαμ το θεμα μιας και οπως λεει ο συμφορουμιτης ολως τυχαιως ολα τα αντιτυπα που ειχαν ηταν τετοια....

Σε καμια περιπτωση δεν λεμε να ριξει καποιος μαυρο σε ενα καταστημα.Τι να προσεχει μονο αναφερουμε και μπραβο στον συμφορουμιτη που το ανεφερε αυτο το περιστατικο,μιας και τετοια πραγματα σπανια ερχονται στην φορα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Γιατί πολύ απλά αν είναι σε rest mode η κονσόλα τότε σημαίνει απλά ότι είναι στο ρελαντί όχι ότι είναι κλειστή εντελώς.

Και όσο η κονσόλα είναι ανοιχτή σημαίνει ότι περνάει ρεύμα με ότι αυτό συνεπάγεται.

https://www.howtogeek.com/255104/should-you-use-rest-mode-on-your-playstation-4-or-turn-it-off/
Θεωρώ αρκετά υψηλή η κατανάλωση.
 

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Παραξενο δεν θα το ελεγα γιατι προφανως τα σκρουτζομαγαζα εχουν αλλους προμηθευτες απο τις γνωστες αλυσιδες,και για να κρατησουν τις χαμηλες τιμες ειναι πιθανο να εισαγουν και τετοια,απλα η πλειοψηφια του κοσμου στην Ελλαδα που δεν ασχολειται,δεν θα κατσει να το ψαξει παραπανω.

Ελατε τωρα,μην μου πειτε οτι δεν εχετε ποτε παει σε τετοια μαγαζια και να μην εχετε πετυχει(εστω μια φορα) καποιον(πιθανως και απο το forum)που να ζηταει απο τον υπευθυνο του καταστηματος καλυτερη τιμη χωρις αποδειξη:)

Ουτως ΄αλλως κανει λιγο μπαμ το θεμα μιας και οπως λεει ο συμφορουμιτης ολως τυχαιως ολα τα αντιτυπα που ειχαν ηταν τετοια....

Σε καμια περιπτωση δεν λεμε να ριξει καποιος μαυρο σε ενα καταστημα.Τι να προσεχει μονο αναφερουμε και μπραβο στον συμφορουμιτη που το ανεφερε αυτο το περιστατικο,μιας και τετοια πραγματα σπανια ερχονται στην φορα.

Πάντως, αν η τιμή είναι "σωστή", από την στιγμή που το παιχνίδι είναι ίδιο, δεν το λες και κακό.

<offtopic> Στην φάση που είναι πλέον η χώρα, που οι φόροι πάνε για δάνεια/τόκους και όχι πίσω στους πολίτες, πολύ λογικό και σωστό το βλέπω (αν και δεν το έχω κάνει ποτέ, και στη χώρα πλέον που μένω δεν υπάρχει ούτε κατά διάνοια η πιθανότητα καν να ξεχάσουν απλά την απόδειξη). Απλά καλό είναι να τα βλέπουμε σφαιρικά τα πράγματα (σε άλλες εποχές θα τους έκραζα βέβαια)</offtopic>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν το ανάφερα μόνο από θέμα κατανάλωσης αλλά και από θέμα ότι η κονσόλα αν και σε ρελαντί συνεχίζει και δουλεύει κάτι που τις μειώνει τις γενικές ώρες "ζωής" της αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...