Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μερικά games είναι καλύτερα να τα αφήσεις να κάνουν τουλάχιστον το full install, θα καταλάβεις ποτε τελειωσε όταν σταματήσει ο δίσκος μέσα και στα properties θα δείχνει το full install size του game. Εάν τα ξεκινήσεις με install στο background θα έχεις τρελα loading τιμές, το Uncharted 4 για παράδειγμα είναι ένα από αυτά ;) Βάζε το βραδυ πριν πας για ύπνο ;)

p.s. τα updates συνήθως είμαι must για να παίξεις online, για SP όχι τόσο. ;)

thx το κατάλαβα εχθές και τελικά τα έβαλα και τα 4 , ήμουν στο σαλόνι και όταν άκουγα ησυχία άλλαζα δισκάκι να τα γράψω να υπάρχουν :D

Στο uncharted κατέβασε και 15GB update πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 21/4/2019 στις 1:06 ΜΜ, Malthador είπε

Για πες λίγο, έχω τα Cloud 2 και τα συνδέω στο DS4 κατευθείαν και κάθε τόσο κάνει διακοπές ο ήχος. Δεν είναι ιδιαίτερα συχνό, μία διακοπή κάθε μισή ώρα ξερώ 'γω, αλλά είναι εκνευριστικό.

Παίζει να φταίνε τα Ohm; Γιατί εγώ νόμιζα ότι είναι λόγω του bluetooth και υπέθεσα ότι και τα υπόλοιπα ακουστικά το ίδιο θα κάνουν.

Ναι,και σε εμένα το κάνει.Τα συνδέω στο dualshock.

Στις 21/4/2019 στις 3:42 ΜΜ, najinblue3 είπε

στο ps4 απευθειας, ειναι πολυ κοντα η κονσολα οποτε με βολευει

Με σκέτο usb adapter η usb κάρτα ήχου;Το είχα δοκιμάσει με 1 usb που ήταν και κάρτα ήχου και καλά και δεν θυμάμαι,νομίζω πως δεν έπαιζε καθόλου.Πιθανόν ο λόγος να ήταν γιατί η Sony δεν αναγνωρίζει 3rd party adapters.Πχ όταν έβαλα προέκταση usb στο γνήσιο καλώδιο του Dualshock,δεν φόρτιζε.

Τα Cloud Core που έχω είναι με mini jack και έχουν και extra προέκταση,οπότε δεν συνδέονται απευθείας στην κονσόλα.Τα συνδέω στο dualshock και παίζουν άψογα αλλά κάνουν διακοπές σπάνια.Τελευταία δεν θυμάμαι αν το κάνει έχω να χρησιμοποιήσω καιρό τα ακουστικά.Είναι 40 mm.Η ένταση είναι ικανοποιητική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με usb κάρτα ήχου μια χαρά παίζανε .Μάλιστα με πατημένο το ψευτο 5.1 κατα τη σύνδεση το επαιρνε για surround .Δε τα χρησιμοποιώ από τότε που έβαλα soundbar 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παιχνιδαρα το uncharted 4, είπα να παίξω λίγο εχθές και έφτασα στο 7ο κεφάλαιο, λες και βλέπεις ταινία.

Εντάξει το έμαθα το χειριστήριο, πάντως κάνει θόρυβο το PS4 σαν το xbox one

Το one s είναι αθόρυβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tsofras said:

Εντάξει το έμαθα το χειριστήριο, πάντως κάνει θόρυβο το PS4 σαν το xbox one

Το one s είναι αθόρυβο

 

Αν κάνουν τον ίδιο θόρυβο κάποιο πρόβλημα έχει το One σου! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2019 στις 11:24 ΠΜ, pp6210 είπε

Ωραία μιας και συζητάτε για downloads, να ρωτήσω και εγώ που πήρα μόλις PS4, έχοντας lan σύνδεση και κάνοντας speedtest μέσα από τον browser του PS4 βγάζω κάτι 17/2 και 21/3 mbps ενώ έχω vdsl που χτυπάει σταθερά 45/5 σε laptop, tablet και κινητό. Η σύνδεση γίνεται μέσω switch στο οποίο είναι επάνω tv box και Vodafone TV modem αλλά τα έχω και τα δύο off. Είναι οι max ταχύτητες της συσκευής PS4?

συνδεσε το καλωδιο απο το vdsl router σου απευθειας στο ps4 και κανε ξανα τεστ για να δεις αν φταιει το switch η οχι. επισης, τσεκαρε οτι δε κατεβαζει τιποτα εκεινη την ωρα το ps4 η καμια αλλη συσκευη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, duende είπε

συνδεσε το καλωδιο απο το vdsl router σου απευθειας στο ps4 και κανε ξανα τεστ για να δεις αν φταιει το switch η οχι. επισης, τσεκαρε οτι δε κατεβαζει τιποτα εκεινη την ωρα το ps4 η καμια αλλη συσκευη

ναι φίλε μου το έκανα (αν και είναι σε δυο διαφορετικές άκρες του σαλονιου) και όντως έγραψε 43, από το switch τώρα παίζω 30+ οπότε μάλλον είμαι οκ, σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Με usb κάρτα ήχου μια χαρά παίζανε .Μάλιστα με πατημένο το ψευτο 5.1 κατα τη σύνδεση το επαιρνε για surround .Δε τα χρησιμοποιώ από τότε που έβαλα soundbar 

Τα δικά μου είναι το απλό μοντέλο χωρίς volume η 5.1 κλπ.Για 40€ που τα είχα πάρει απο Gearbest τα αξίζουν και με το παραπάνω,εδώ είχαν διπλάσια τιμή.

Αλλη φάση η ηχόμπαρα,την έχω συνδέσει με οπτική ίνα στην TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Αν κάνουν τον ίδιο θόρυβο κάποιο πρόβλημα έχει το One σου! :P

Συνήθως τα s κάνουν θόρυβο,τα fat είναι εκκλησία..😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντί Expansion /DLC δηλαδή το ξανά αγοράζουμε  ; Ελπίζω να ξεκολλήσουν ok είδαμε και όλα τα anime πόσο να το τραβήξουν πια ;

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα κάνω μια ηλίθια ερώτηση αλλά δεν γνωρίζω για αυτό λοιπόν,πάω public ας πούμε περνώ 25€ κάρτα plus πως θα την ενεργοποιήσω στο ps 4; Απλά βάζοντας κάπου τον κωδικό η χρειάζεται και πιστωτική κάρτα για να  βάλω μετά τον κωδικό; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bathory7 είπε

Καλησπέρα θα κάνω μια ηλίθια ερώτηση αλλά δεν γνωρίζω για αυτό λοιπόν,πάω public ας πούμε περνώ 25€ κάρτα plus πως θα την ενεργοποιήσω στο ps 4; Απλά βάζοντας κάπου τον κωδικό η χρειάζεται και πιστωτική κάρτα για να  βάλω μετά τον κωδικό; Ευχαριστώ.

Πας store/redeem code.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...