Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Αααα οκ τότε θα το τσιμπίσω , δεν θα περιμένω μέχρι τέλους μήπως γλυτώσω κανα 50αρικο δεν με πειράζει. Απλά το έβαλα γιατί απο όσες είδα είναι η καλύτερη προσφορά και με το 50ρικο θα τσιμπήσω κανα παιχνιδάκι ή κανα χειριστήριο ακόμη

 Ευχαριστώ θα πάω για ψώνια :D 

αν σε ενδιαφερει το online, περιμενε λιγο τις πασχαλινες εκπτωσεις, βγαζουν τις καρτες προσφορα. Καλο λιωσιμο 😛

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

αν σε ενδιαφερει το online, περιμενε λιγο τις πασχαλινες εκπτωσεις, βγαζουν τις καρτες προσφορα. Καλο λιωσιμο 😛

Ευχαριστώ , έχω και το xbox για online, προς το παρών έφτιαξα mini game room στο σπίτι οπότε θέλω να κάτσω να λιώσω τα single players του PS4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ευχαριστώ , έχω και το xbox για online, προς το παρών έφτιαξα mini game room στο σπίτι οπότε θέλω να κάτσω να λιώσω τα single players του PS4

γενικοτερα αξιζει η συνδρομη, και για τις επιπλεον εκπτωσεις. Περιμενε τις πασχαλινες, και αν δεις κατι που σου αρεσει μπορεις να το εκμεταλευτεις ετσι. Τα περισσοτερα καινουργια παιχνιδια τα βαζει σε ψιλο-καλη επτωση -30-40% πανω κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αααα οκ τότε θα το τσιμπίσω , δεν θα περιμένω μέχρι τέλους μήπως γλυτώσω κανα 50αρικο δεν με πειράζει. Απλά το έβαλα γιατί απο όσες είδα είναι η καλύτερη προσφορά και με το 50ρικο θα τσιμπήσω κανα παιχνιδάκι ή κανα χειριστήριο ακόμη

Ευχαριστώ θα πάω για ψώνια :D 

Αν η προσφορα του κουπονιού 50 είναι από το γνωστό μαγαζί με τα δώρα-άδωρα κουπόνια, δες λίγο τα ψιλά γράμματα γιατί μπορεί να ισχύει μόνο για αγορές των 150 ευρώ. Απλά για να ξέρεις, γιατί αν σε ενδιαφέρουν τα παιχνίδια του bundle τότε και με ψευτοπροσφορά του κουπονιού πάλι καλός είσαι!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsofras είπε

Είναι ακριβό εννοείς? Καλά το PS5 μπορεί να βγεί σε 1.5 χρόνο , να περιμένω και να μην παίξω τώρα που το έχω όρεξη για 300ε ? Δεν είναι κανα τεράστιο ποσό

Παρε το φιλε μην το συζητας σε αυτη τη τιμη,το Ps5 λενε τελος 2020 μπορει και 2021,συγνωμη οταν βγει κατω απο 500€ δεν θα εχει με αυτα τα specs,ποσα παιχνιδια θα υπαρχουν οταν βγει που θα ειναι αποκλειστικα για ps5 αφου λενε οτι θα εχει backwards compatibility,εγω περισυ μου καρφωθηκε η ιδεα το Μαρτιο να παρω ps4 και ελεγα να περιμενω μεχρι black friday δηλ 8 μηνες υπομονη εε τελικα δεν αντεξα,εγω στη θεση σου θα αγοραζα το Ps4 pro  μεταχειρισμενο 2- 3 μηνων που το δινουν πολλα παιδια που στην ουσια ειναι καινουργιο ή πολλοι το δινουν σφραγισμενο στα 330 καπου εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μίλησα με τον κουμπάρο μου που δουλεύει σε άλλη γνωστή αλυσίδα και μου έκανε 15% οπότε το πήρα στα 320 :D

Άντε τώρα να γράψω τα games να ξεκινήσω

Τα games τελικά είναι φυσικά με τα κουτάκια τους

IMG_20190422_202116.jpg.3b8dafb4e3992d932b4a1ed53dfc957f.jpg

Μου ξενίζει αρκετά το χειριστήριο σε σχέση με του xbox που θα πάει θα το συνηθίσω :D

Ξεκινάω με uncharted και συνεχίζω , καλώς σας βρήκα :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

και τα 4 παιχνιδια ειναι σουπερ παιχνιδαρες.Καλοριζικο.

Ευχαριστώ , θέλω και τα Horizon , Nioh , Bloodborne ,  NieR: Automata  και little big planet 3 :D

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μία ερώτηση γιατί είναι λιγο διαφορετική η λογική απο το xbox. 

Όταν βάζω ένα game αρχίζει και το κάνει install απο μόνο του? Πότε καταλαβαίνω ότι τελείωσε ? Μπορώ να παίξω χωρίς να έχει τελειώσει ? Έβαλα το uncharted 4 και κατεβάζει 15GB για update ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου εμφανιζει μια μπαρα με την προοδο ποσο εχει κατεβασει.Οταν κατεβασει οσο χρειαζεται σε ενημερωνει οτι μπορεις να ξεκινησεις το παιχνιδι.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, tsofras είπε

Και μία ερώτηση γιατί είναι λιγο διαφορετική η λογική απο το xbox. 

Όταν βάζω ένα game αρχίζει και το κάνει install απο μόνο του? Πότε καταλαβαίνω ότι τελείωσε ? Μπορώ να παίξω χωρίς να έχει τελειώσει ? Έβαλα το uncharted 4 και κατεβάζει 15GB για update ...

Μερικά games είναι καλύτερα να τα αφήσεις να κάνουν τουλάχιστον το full install, θα καταλάβεις ποτε τελειωσε όταν σταματήσει ο δίσκος μέσα και στα properties θα δείχνει το full install size του game. Εάν τα ξεκινήσεις με install στο background θα έχεις τρελα loading τιμές, το Uncharted 4 για παράδειγμα είναι ένα από αυτά ;) Βάζε το βραδυ πριν πας για ύπνο ;)

p.s. τα updates συνήθως είμαι must για να παίξεις online, για SP όχι τόσο. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μερικά games είναι καλύτερα να τα αφήσεις να κάνουν τουλάχιστον το full install, θα καταλάβεις ποτε τελειωσε όταν σταματήσει ο δίσκος μέσα και στα properties θα δείχνει το full install size του game. Εάν τα ξεκινήσεις με install στο background θα έχεις τρελα loading τιμές, το Uncharted 4 για παράδειγμα είναι ένα από αυτά ;) Βάζε το βραδυ πριν πας για ύπνο ;)

αρκετά off topic, sorry δλδ :)  - δράττομαι της ευκαιρίας από το "βράδυ πριν πας για ύπνο"...

Shadow of War στο PC... Θυμάμαι ένα εξωφρενικό 140GB download? Ε, Παρασκευή μεσημέρι πατάω το κουμπί, φεύγω για Σ/Κ και έπαιξα Κυριακή όταν γύρισα...

Επεξ/σία από MetalPrime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία μιας και συζητάτε για downloads, να ρωτήσω και εγώ που πήρα μόλις PS4, έχοντας lan σύνδεση και κάνοντας speedtest μέσα από τον browser του PS4 βγάζω κάτι 17/2 και 21/3 mbps ενώ έχω vdsl που χτυπάει σταθερά 45/5 σε laptop, tablet και κινητό. Η σύνδεση γίνεται μέσω switch στο οποίο είναι επάνω tv box και Vodafone TV modem αλλά τα έχω και τα δύο off. Είναι οι max ταχύτητες της συσκευής PS4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pp6210 είπε

Ωραία μιας και συζητάτε για downloads, να ρωτήσω και εγώ που πήρα μόλις PS4, έχοντας lan σύνδεση και κάνοντας speedtest μέσα από τον browser του PS4 βγάζω κάτι 17/2 και 21/3 mbps ενώ έχω vdsl που χτυπάει σταθερά 45/5 σε laptop, tablet και κινητό. Η σύνδεση γίνεται μέσω switch στο οποίο είναι επάνω tv box και Vodafone TV modem αλλά τα έχω και τα δύο off. Είναι οι max ταχύτητες της συσκευής PS4?

οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...