Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, razkal είπε

Τα HyperX Cloud Pro τα έχει κανείς? Είναι οκ για ps4? Κυρίως για BR games. Τα έβγαλε το πλαίσιο στα 50€.

 

Εχω τα cloud2 και δεν έχουν αντίπαλο, δε ξέρω ακριβώς το μοντέλο που λες αλλά hyperx είναι εγγύηση 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Εχω τα cloud2 και δεν έχουν αντίπαλο, δε ξέρω ακριβώς το μοντέλο που λες αλλά hyperx είναι εγγύηση 

Για αυτά λέωhttps://www.skroutz.gr/s/12468321/HyperX-Cloud-Pro.html?keyphrase=HX-HSCL-SR-NA

Από ότι διάβασα δεν έχουν το 7.1 και τα velour μαξιλαράκια σε σχέση με τα 2.

Επεξ/σία από razkal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, razkal είπε

Για αυτά λέωhttps://www.skroutz.gr/s/12468321/HyperX-Cloud-Pro.html?keyphrase=HX-HSCL-SR-NA

Από ότι διάβασα δεν έχουν το 7.1 και τα velour μαξιλαράκια σε σχέση με τα 2.

στο 50αρικο ειναι πολυ καλη αγορα, δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο σε ποιοτητα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, najinblue3 είπε

στο 50αρικο ειναι πολυ καλη αγορα, δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο σε ποιοτητα. 

Τα cloud και τα cloud 2 (τα έχω και τα 2) επειδή είναι 60 ohm δεν πολυκάνουν για σύνδεση στο dualshock 4, χρειάζεσαι πιο μικρά ακουστικά (μικρότερα από 40 ohm) για να τραβάνε ένταση. Κατά τα άλλα είναι άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

Τα cloud και τα cloud 2 (τα έχω και τα 2) επειδή είναι 60 ohm δεν πολυκάνουν για σύνδεση στο dualshock 4, χρειάζεσαι πιο μικρά ακουστικά (μικρότερα από 40 ohm) για να τραβάνε ένταση. Κατά τα άλλα είναι άψογα.

και ποιος σου ειπε οτι τα συνδεω στο dualshock ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, ilos said:

Τα cloud και τα cloud 2 (τα έχω και τα 2) επειδή είναι 60 ohm δεν πολυκάνουν για σύνδεση στο dualshock 4, χρειάζεσαι πιο μικρά ακουστικά (μικρότερα από 40 ohm) για να τραβάνε ένταση. Κατά τα άλλα είναι άψογα.

Για πες λίγο, έχω τα Cloud 2 και τα συνδέω στο DS4 κατευθείαν και κάθε τόσο κάνει διακοπές ο ήχος. Δεν είναι ιδιαίτερα συχνό, μία διακοπή κάθε μισή ώρα ξερώ 'γω, αλλά είναι εκνευριστικό.

Παίζει να φταίνε τα Ohm; Γιατί εγώ νόμιζα ότι είναι λόγω του bluetooth και υπέθεσα ότι και τα υπόλοιπα ακουστικά το ίδιο θα κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Malthador είπε

Για πες λίγο, έχω τα Cloud 2 και τα συνδέω στο DS4 κατευθείαν και κάθε τόσο κάνει διακοπές ο ήχος. Δεν είναι ιδιαίτερα συχνό, μία διακοπή κάθε μισή ώρα ξερώ 'γω, αλλά είναι εκνευριστικό.

Παίζει να φταίνε τα Ohm; Γιατί εγώ νόμιζα ότι είναι λόγω του bluetooth και υπέθεσα ότι και τα υπόλοιπα ακουστικά το ίδιο θα κάνουν.

Εγώ στο dualshock σκοπεύω να τα συνδέσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, najinblue3 είπε

και ποιος σου ειπε οτι τα συνδεω στο dualshock ?

που τα συνδεεις??  εγω εχω αυτα https://www.amazon.com/HyperX-Headset-Nnintedo-KHX-H3CL-WR/dp/B00JJNQG98 αλλα νομιζω χανω απο εμπειρια στον ηχο που τα βαζω dual shock και τα χρησιμοποιω μονο οταν δε θελω να ενοχλω.. 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει το gain να δώσει το ds4 στα cloud. Tο συγκρίνω σε σχέση πχ με μια κάρτα ήχου ή απευθείας σύνδεση στην tv. Oι διακοπές στον ήχο είναι λόγω του BT όχι λόγω των ohm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ilos είπε

Δεν έχει το gain να δώσει το ds4 στα cloud. Tο συγκρίνω σε σχέση πχ με μια κάρτα ήχου ή απευθείας σύνδεση στην tv. Oι διακοπές στον ήχο είναι λόγω του BT όχι λόγω των ohm.

Ισχύει μάλλον αυτό. Βλέπω να τα ακυρώνω.

Update: βλέπω έχουν 3 μέτρα καλώδιο, φτάνει ως το ps4. 

Επεξ/σία από razkal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

PS4 Gamer Loses Access To Digital Games For Violating Sony’s “Hate Speech” Policy

Πολύ ενδιαφέρον. Είναι ένα πράγμα να σε σου ρίχνουν ban από τις online υπηρεσίες γιατί είσαι ένα ρατσιστικό γουρούνι που βρίζει χυδαία (και άρα δεν πρέπει να έρχεσαι σε επαφή με άλλα άτομα) και ένα εντελώς διαφορετικό να μην σε αφήνουν να παίζεις τα digital games που έχεις αγοράσει με τα λεφτά σου.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εγω νομιζω συμφωνω με την κινηση αυτή. Αν και δεν διαβασα το αρθρο ολο, από αυτά που γραφεις και λιγα που διαβαση, αυτος "εσπασε" την πολιτικη για βρισίδια σε online games και του απαγορεψαν να παιξει οποιοδήποτε digital game...Αν ισχυει και καταλαβα σωστα τοτε οντως συμφωνω και αιτιολογω:

Το ότι αγορασες κατι με τα λεφτα σου παει να πει ότι πρεπει να ενοχλεις τους γυρω σου?Με οποιαδήποτε μορφη ενοχλησης…?Όχι φυσικα. Αρα είναι μια καλη τιμωρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οριστε αλλο ενα θετικο να εχεις psysical copies, μπορεις να βριζεις αφοβα online. 😁 🤣

Παντως αν και δεν ητανε σωστη η συμπεριφορα του και οι οροι λενε οτι ο λογαριασμος σου μπορει να φαει ban κτλ θεωρω οτι ειναι μεγαλη βλακεια να μην μπορεις να παιξεις παιχνιδια που δεν ειναι Online και εχουν μονο single player..Φαντασου να εχεις αδεια μια βδομαδα και να λες επιτελους θα λιωσω οτι παιχνιδι δεν μπορεσα τοσο καιρο και να φας κανενα τετοιο ban την μερα που εχεις αδεια και ολα αυτα επειδη πριν λιγο καιρο εριξες μερικα βρισιδια πανω στο παιχνιδι.Και σαν να μην εφτανε αυτο να μην μπορεις να παιξεις κανενα παιχνιδι που εχεις στην κατοχη σου η μαλλον δεν εχεις γιατι απο οτι φαινεται αλλοι κανουν κουμαντο αν θα παιξεις.Χαιρομαι που ειμαι Old school και μου αρεσει να εχω τα παιχνιδια μου σε φυσικη μορφη και δεν θα αντιμετωπισω ποτε τετοιες χαζομαρες και ας πιανουν χωρο στο ραφι μου τουλαχιστον ετσι ξερω οτι κατι μου ανηκει και δεν εχω κοπανιστο αερα που ανα πασα στιγμη καποιος μπορει να μου τον παρει και ας τον εχω πληρωσει.

 

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...