Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Socratis_g είπε

Ps5 σε κανα δυο χρόνια και αν. To ps4 *** ακόμα, δεν έχει κανενα λόγο να το διακόψει η sony. 

Επίσης γιατί σας χαλάνε τα remasters? Να αναφερω μερικά 

SHADOW OF THE COLOSSUS

CRASH BANDICOOT 

CALL OF DUTY: MODERN WARFARE

GTAv

THE LAST OF US

RESIDEN EVIL  0/1

DIABLO III

HEAVY RAIN/BEYOND

Δε νομίζω να ξενέρωσε κανείς που βγήκαν αυτά τα διαμάντα στο PS4

προσωπικα δεν με χαλασαν τα remaster για ορισμενα ομως

αλλα μετα πηραν φορα και ξεκ....στηκαν

οπως λεει και η παροιμια

"ειπαμε της γριας να χεσει και εκατσε και ξεκολιαστηκε" 😁

Επεξ/σία από postfire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, Giannis_kan είπε

Μακάρι πάντως το ps5 να παίζεις τα games των προηγούμενων κονσολών, θα είναι τέλειο! 

Νομιζω πως αυτη την φορα θα το δουμε το πολυποθητο   feature !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί και να κόψει τεχνητά αυτή την δυνατότητα (μα για να μας πουλήσει τα ιδια παιχνίδια σε remaster φυσικά) ποιος θα ενοχληθεί και ποιος θα αντιδράσει. Θα πέσουν οι πωλήσεις; Με κάθε interactive ταινία θα hype-αρονται και θα διαβάζουμε για το καλύτερο παιχνίδι που έχει βγει. Γραφικά θέλει ο κόσμος όχι gameplay όσο δίνει αυτό τίποτα κακό δεν θα συμβεί.

Εδώ λέμε ότι είμαστε τυχεροί για τα δωρεάν παιχνίδια που πληρώνουμε με ετήσια συνδρομή.

Από την στιγμή που έχω το 4 δεν με νοιάζει τι θα κάνει. Σκέφτομαι να πάρω και το 3 για να δω κάποια πράγματα που δεν έχω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, postfire είπε

Το δινει και το ελληνικο store παντως για οποιον ενδιαφερεται https://store.playstation.com/en-gr/product/EP0001-CUSA09303_00-ETH0000000002140

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Giannis_kan είπε

Μακάρι πάντως το ps5 να παίζεις τα games των προηγούμενων κονσολών, θα είναι τέλειο! 

Δεν υπαρχει περιπτωση. Αντε να δωσω ενα 5%. Εχει γινει τοσο greedy σαν εταιρεια, με τις προσφατες κινησεις με το SWITCH/fortnite το επιβεβαιωνει περιτρανα. Θα συνεχισει να πουλαει ξανα τα ιδια παιχνιδια σαν remaster, και ο κοσμος θα χαιρεται. Εγω προσωπικα δεν εχω παρει κανενα και ουτε προκειται 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Δεν υπαρχει περιπτωση. Αντε να δωσω ενα 5%. Εχει γινει τοσο greedy σαν εταιρεια, με τις προσφατες κινησεις με το SWITCH/fortnite το επιβεβαιωνει περιτρανα. Θα συνεχισει να πουλαει ξανα τα ιδια παιχνιδια σαν remaster, και ο κοσμος θα χαιρεται. Εγω προσωπικα δεν εχω παρει κανενα και ουτε προκειται 

Πρόσεχε τι λες γιατί τα γραπτά μένουν. Για του χρόνου μάλλον ετοιμάζουν Demon Souls remastered από την bluepoint.🤩

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ilos είπε

Πρόσεχε τι λες γιατί τα γραπτά μένουν. Για του χρόνου μάλλον ετοιμάζουν Demon Souls remastered από την bluepoint.🤩

Καλα μιλαμε για εξαιρεση εννοειται. Και μιλαμε για παιχνιδι που θα ξοδεψω παρα πολλες ωρες, οπως οταν το πρωτο-επαιξα. Μιλαω κυριως για τα scripted remastered των 10-ωρων που τα αποφευγω. Τα souls εχουν αλλη θεση για μενα, ειναι ανωτερα στο οτιδηποτε εχει προσφερει η σονυ μεχρι σημερα imho αποκλειστικο και μη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα το ps5 να εχει υποστηριξη με τα παιχνιδια του ps4 περαν της αερολογιας του καθενος χωρις βασιμα κριτιρια.

1)Δεν υπαρχει ο περιορισμος σε αρχιτεκτονικη/hardware που υπηρχε μεταξυ ps3/ps4

2)Πλεον το backwards compatible μπορει να γινει system seller απο μονο του(ακριβως γιατι πλεον το ζητανε περισσοτερο απο παλια λογω των remastered) και βασικο παραγοντας/γεφυρα για να βοηθησει την Sony και για την επομενη γενια.Ειδικα στην περιπτωση που το ps5 κοστιζει ακριβα,θα ειναι οτι πρεπει για να σπρωξει τις day one πωλησεις.

Το πως θα εφαρμοστει βεβαια αυτο ειναι για αλλη κουβεντα.

3)Το εχουμε ξαναπει απειρες φορες αλλα το τμημα του gaming ειναι ισως το πιο κερδοφορο στην Sony.Οτι και να γινει χοντρες πατατες δεν την παιρνει(οικονομικα)να κανει.

Και για την συνδρομη να θυμιζω τι λεγανε αρκετοι πριν την γενια αυτη αλλα και στις αρχες και τι λενε και τωρα που το online(σε σχεση με το ps3)εχει βελτιωθει αισθητα(θελει βεβαια ακομα δουλεια και στο party και στο shop),και οι εκπτωσεις στα ψηφιακα παιχνιδια πεφτουν βροχη,και τα παιχνιδια απο το ps plus απο ενα σημειο και μετα ειναι αρκετα αξιολογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα το ps5 να εχει υποστηριξη με τα παιχνιδια του ps4 περαν της αερολογιας του καθενος χωρις βασιμα κριτιρια.

 1)Δεν υπαρχει ο περιορισμος σε αρχιτεκτονικη/hardware που υπηρχε μεταξυ ps3/ps4

 2)Πλεον το backwards compatible μπορει να γινει system seller απο μονο του(ακριβως γιατι πλεον το ζητανε περισσοτερο απο παλια λογω των remastered) και βασικο παραγοντας/γεφυρα για να βοηθησει την Sony και για την επομενη γενια.Ειδικα στην περιπτωση που το ps5 κοστιζει ακριβα,θα ειναι οτι πρεπει για να σπρωξει τις day one πωλησεις.

 Το πως θα εφαρμοστει βεβαια αυτο ειναι για αλλη κουβεντα.

3)Το εχουμε ξαναπει απειρες φορες αλλα το τμημα του gaming ειναι ισως το πιο κερδοφορο στην Sony.Οτι και να γινει χοντρες πατατες δεν την παιρνει(οικονομικα)να κανει.

Και για την συνδρομη να θυμιζω τι λεγανε αρκετοι πριν την γενια αυτη αλλα και στις αρχες και τι λενε και τωρα που το online(σε σχεση με το ps3)εχει βελτιωθει αισθητα(θελει βεβαια ακομα δουλεια και στο party και στο shop),και οι εκπτωσεις στα ψηφιακα παιχνιδια πεφτουν βροχη,και τα παιχνιδια απο το ps plus απο ενα σημειο και μετα ειναι αρκετα αξιολογα.

Ειναι κερδοφορο χωρις backwards comp. ηδη. Τι σε κανει να πιστευεις οτι θα το κανει implement στη νεα γεννια?

Εγω μιας και εχω επενδυσει ενα αρκετα μεγαλο ποσο στην κονσολα, θα ηθελα οσο τιποτα να το προσφερει, γτ εχω ενα τεραστιο backlog ηδη, και στη νεα γεννια που σκαει θα ηθελα να τελειωσω καποια παιχνιδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Ειναι κερδοφορο χωρις backwards comp. ηδη. Τι σε κανει να πιστευεις οτι θα το κανει implement στη νεα γεννια?

Εγω μιας και εχω επενδυσει ενα αρκετα μεγαλο ποσο στην κονσολα, θα ηθελα οσο τιποτα να το προσφερει, γτ εχω ενα τεραστιο backlog ηδη, και στη νεα γεννια που σκαει θα ηθελα να τελειωσω καποια παιχνιδια.

Σου ανεφερα παραπανω το γιατι.

Επειδη πλεον ειναι system seller για την επομενη γενια(μπορεις να πεις λογω και των remastered που βγηκαν σε αυτην)πολυ περισσοτερο απο οτι ηταν για το ps4 σε σχεση με το ps3 πριν κυκλοφορησει το ps4. Το system seller του ps4 ηταν η χαμηλοτερη τιμη του σε σχεση με το 3 στο launch(περαν της Ε3 βεβαια).

Γιατι βλεπουν πλεον οτι λογος αγορας/επιλογης αρκετων ενος xbox one ειναι το backwards compatible.Αρα αν ειναι κατι το οποιο θα τους αποφερει αρκετα κερδη και το player base τους θα ανεβει,γιατι να μην το εφαρμοσουν?

Η Sony ειναι οσο greedy ειναι καθε εταιρεια οταν καβαλησει το καλαμι απο πλευρας κερδων.

Και μην ακουω για Nintendo(λογω του fortnite που ο μονος λογος που εχει παρει τοση εκταση ενα free to play παιχνιδι κιολας ειναι επειδη οι κατοχοι του Switch βαρανε μυγες φετος και εψαχνας αφορμη να κραξουν για κατι παρολο που η Sony δεν ειχε ταξει τιποτα πανω σε αυτο)γιατι αυτη και αν στο παρελθος και αν εχει δειξει δειγματα του τι θα πει greedy....

Παντως για την ιστορια επειδη αναφερθηκες στο Fortnite και στο κομματι της απληστιας,στο Ps4 δεν χρειαζεται να εχεις συνδρομη για να παιξεις το παιχνιδι ενω στο xbox χρειαζεται(στο switch θα μαθουμε αργοτερα).

Τα καλα γιατι δεν αναφερονται συνεχεια,μονο ο κοσμος εχει μια μανια συνεχεια μονο να κραζει και να μην ειναι ποτε ευχαριστημενος με τιποτα?

Ουτε εμενα μαρεσαν ολα τα remastered που κυκλοφορησαν αλλα δεν ειχαν ολα την ιδια δουλεια για να τα τσουβαλιαζουμε μαζι.Αλλο το Burnout Paradise remastered,και αλλο το crash(ή το spyro)Trilogy που επεσε δουλεια απο το μηδεν,ή και το Shadow of the colossus.

Το αν καποιος προτιμα τα online παιχνιδια ειναι απολυτως δικαιωμα του φυσικα,αλλα το τσουβαλιασμα δεν ειναι.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Σου ανεφερα παραπανω το γιατι.

Επειδη πλεον ειναι system seller για την επομενη γενια(μπορεις να πεις λογω και των remastered που βγηκαν σε αυτην)πολυ περισσοτερο απο οτι ηταν για το ps4 σε σχεση με το ps3 πριν κυκλοφορησει το ps4. Το system seller του ps4 ηταν η χαμηλοτερη τιμη του σε σχεση με το 3 στο launch(περαν της Ε3 βεβαια).

 Γιατι βλεπουν πλεον οτι λογος αγορας/επιλογης αρκετων ενος xbox one ειναι το backwards compatible.Αρα αν ειναι κατι το οποιο θα τους αποφερει αρκετα κερδη και το player base τους θα ανεβει,γιατι να μην το εφαρμοσουν?

 Η Sony ειναι οσο greedy ειναι καθε εταιρεια οταν καβαλησει το καλαμι απο πλευρας κερδων.

Και μην ακουω για Nintendo(λογω του fortnite που ο μονος λογος που εχει παρει τοση εκταση ενα free to play παιχνιδι κιολας ειναι επειδη οι κατοχοι του Switch βαρανε μυγες φετος και εψαχνας αφορμη να κραξουν για κατι παρολο που η Sony δεν ειχε ταξει τιποτα πανω σε αυτο)γιατι αυτη και αν στο παρελθος και αν εχει δειξει δειγματα του τι θα πει greedy....

 Παντως για την ιστορια επειδη αναφερθηκες στο Fortnite και στο κομματι της απληστιας,στο Ps4 δεν χρειαζεται να εχεις συνδρομη για να παιξεις το παιχνιδι ενω στο xbox χρειαζεται(στο switch θα μαθουμε αργοτερα).

 Τα καλα γιατι δεν αναφερονται συνεχεια,μονο ο κοσμος εχει μια μανια συνεχεια μονο να κραζει και να μην ειναι ποτε ευχαριστημενος με τιποτα?

 Ουτε εμενα μαρεσαν ολα τα remastered που κυκλοφορησαν αλλα δεν ειχαν ολα την ιδια δουλεια για να τα τσουβαλιαζουμε μαζι.Αλλο το Burnout Paradise remastered,και αλλο το crash(ή το spyro)Trilogy που επεσε δουλεια απο το μηδεν,ή και το Shadow of the colossus.

Το αν καποιος προτιμα τα online παιχνιδια ειναι απολυτως δικαιωμα του φυσικα,αλλα το τσουβαλιασμα δεν ειναι.

Μα δεν κραζω μονο, εχω πει και τα απειρα καλα της κονσολας πολλες φορες. Αυτο με την συνδρομη δε το γνωριζα για το xbox. Τωρα για το switch ειναι μεγαλη φολα για οποιον εχει και τις 2 κονσολες και χανει την επιλογη. Ιδιαιτερα αυτη που σκανε λεφτα στο παιχνιδι, που ειναι αρκετοι. 

Αλλα δε μπορω να καταλαβω γτ κλειδωνει το account, μου φαινεται πολυ ηλιθια κινηση και ενα μεγαλο μεσσαιο δαχτυλο που δειχνει η σονυ στους κατοχους και των 2 κονσολων. Εγω που εχω switch δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα γτ δεν παιζω fortnite

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Σου ανεφερα παραπανω το γιατι.

Επειδη πλεον ειναι system seller για την επομενη γενια(μπορεις να πεις λογω και των remastered που βγηκαν σε αυτην)πολυ περισσοτερο απο οτι ηταν για το ps4 σε σχεση με το ps3 πριν κυκλοφορησει το ps4. Το system seller του ps4 ηταν η χαμηλοτερη τιμη του σε σχεση με το 3 στο launch(περαν της Ε3 βεβαια).

Γιατι βλεπουν πλεον οτι λογος αγορας/επιλογης αρκετων ενος xbox one ειναι το backwards compatible.Αρα αν ειναι κατι το οποιο θα τους αποφερει αρκετα κερδη και το player base τους θα ανεβει,γιατι να μην το εφαρμοσουν?

Η Sony ειναι οσο greedy ειναι καθε εταιρεια οταν καβαλησει το καλαμι απο πλευρας κερδων.

Και μην ακουω για Nintendo(λογω του fortnite που ο μονος λογος που εχει παρει τοση εκταση ενα free to play παιχνιδι κιολας ειναι επειδη οι κατοχοι του Switch βαρανε μυγες φετος και εψαχνας αφορμη να κραξουν για κατι παρολο που η Sony δεν ειχε ταξει τιποτα πανω σε αυτο)γιατι αυτη και αν στο παρελθος και αν εχει δειξει δειγματα του τι θα πει greedy....

Παντως για την ιστορια επειδη αναφερθηκες στο Fortnite και στο κομματι της απληστιας,στο Ps4 δεν χρειαζεται να εχεις συνδρομη για να παιξεις το παιχνιδι ενω στο xbox χρειαζεται(στο switch θα μαθουμε αργοτερα).

Τα καλα γιατι δεν αναφερονται συνεχεια,μονο ο κοσμος εχει μια μανια συνεχεια μονο να κραζει και να μην ειναι ποτε ευχαριστημενος με τιποτα?

Ουτε εμενα μαρεσαν ολα τα remastered που κυκλοφορησαν αλλα δεν ειχαν ολα την ιδια δουλεια για να τα τσουβαλιαζουμε μαζι.Αλλο το Burnout Paradise remastered,και αλλο το crash(ή το spyro)Trilogy που επεσε δουλεια απο το μηδεν,ή και το Shadow of the colossus.

Το αν καποιος προτιμα τα online παιχνιδια ειναι απολυτως δικαιωμα του φυσικα,αλλα το τσουβαλιασμα δεν ειναι.

OMG
Δηλαδη δικαιολογεις την Sony για αυτο που κανει με το Fortnite (επαιξα δυο ματσακια δεν μου αρεσε και το διεγραψα);
Εχω και τα δυο συστηματα και δεν παιζω καν το παιχνιδι αλλα θεωρω απαραδεκτη αυτη την τακτικη, ειναι αλλο θεμα να πεις οτι εχεις ενα τεχνικο προβλημα και δουλευουμε να το διορθωσουμε και αλλο πραγμα να λες οτι δεν σε ενδιαφερει και ετσι ειναι.  Προσωπικα δεν αισθανομαι κοπαδι καμιας εταιριας (ουτε καν της Nintendo που οσο να 'ναι λογο νοσταλγιας της εχω μια αδυναμια)

Κανει κακο στο gaming γενικοτερα αυτες οι κινησεις. Απληστια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...