Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, therock said:

Βλεπω αγγελιες που καποιοι πουλαν account με παιχνιδια. Ποσο σιγουροι μπορουμε να μαστε για την αγορα. Οτι θα στειλει ο αλλος τους κωδικους και οτι θα λειτουργουν και αφου μπεος θα υπαρχει το περιεχομενο και οτι δε θα σε κλειδωσει μετα εκτος η οτι θα ειδοποιησει τη σονυ οτι καποιος χακαρε το λογαριασμο. Και αφου ΔΕΝ γινουν ολα αυτα ποσο σιγουρο ειναι οτι η σονυ δε θα καταλαβει κατι να σε κλειδωσει η ιδια

Όπως ακριβώς το είπες. Μ-πέος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, non-serviam είπε

Δεν μπλέκεις απλά. Μεταχειρισμένα και είσαι κύριος.

Τηλέφωνο σε  γραμμή μέντιουμ. Η μόνη λύση για σίγουρη απάντηση!

Το θεμα ειναι οτι καποια παιχνιδια εχουν αποκλεοστικες λειτουργιες οπως πχ το Spiderman deluxe Digital το οποιο το βρισκεις στη τιμη του φθηνοτερου μεταχειρισμενου hard copy και εχεις και ολα τα εξτρα. Αλλιως μετα δεν εχεις σκρουτζ μαγαζα δινεις ατοφιο πενηνταρι για αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, therock είπε

Το θεμα ειναι οτι καποια παιχνιδια εχουν αποκλεοστικες λειτουργιες οπως πχ το Spiderman deluxe Digital το οποιο το βρισκεις στη τιμη του φθηνοτερου μεταχειρισμενου hard copy και εχεις και ολα τα εξτρα. Αλλιως μετα δεν εχεις σκρουτζ μαγαζα δινεις ατοφιο πενηνταρι για αυτο

Καλύτερα μια φορα 50αρι και να σου μείνει παρά να σκάσεις ένα κάρο λεφτά και να τα κλαις πολύ σύντομα. Μην το σκέφτεσαι καν για αγορά λογαριασμού. Βλέπεις ότι όλοι αυτό σου λένε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/4/2019 στις 1:34 ΠΜ, non-serviam είπε

Βρήκα κατά τύχη αυτό: https://www.ebay.co.uk/itm/God-of-War-Collectors-Edition-Playstation-4-Game-Included-Brand-New/372585092360

Στανταράκι απάτη και μόνο αν δεις τα μεταφορικά, παρόλα αυτά, επειδή ως συλλέκτης το θέλω, και μιας και αλλού πάμε τουλάχιστον διπλή τιμή, είπα να το ρισκάρω. Απλά δάνεισα τα λεφτά μου για κάνα μήνα (σαν πρέζα είναι αυτά τα γαμοπαιχνίδια!)... 😵😂

Τελικά εξεπλάγην θετικά. Το δέμα ήρθε σε τρεις μέρες από την αποστολή του από ΗΠΑ, σφραγισμένο κανονικά το παιχνίδι και δηλωμένο στα 15$ για αποφυγή τελωνείου.

Στην τιμή αυτή αξίζει τρέλα αν κάποιος είναι συλλέκτης (αλλά και μη συλλέκτης να είναι, όταν το απλό έχει κάνα 50αρι και με 20 παραπάνω παιρνεις αυτή την έκδοση μια χαρά πάλι αξίζει). Πιο φθηνό από όταν κυκλοφόρησε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παίδες,

Κάτοχος ενός xbox one s και nintendo wii u , πούλησα το PC και επειδή έφτιαξα προσωπικό χώρο πλέον στο σπίτι για χρήση γραφείου , σκέφτομαι να αγοράσω ένα PS4 για να παίξω τα exclusives (Horizon Zero Dawn , God of War , Uncharted ,Bloodborne) και να το έχω στο γραφείο μου όταν τα παιδιά έχουν κάνει κατάληψη στο xbox στο σαλονι :D

Τι bundle θα μου προτείνατε να αγοράσω ? Τηλεόραση ή οθόνη 4Κ δεν έχω , βέβαια μαζί με το PS4 θα πάρω και μία TV να βάλω στο γραφείο μάλλον 32αρα η απόσταση είναι περίπου 1.5 μέτρο οπότε φαντάζομαι δεν θα χρειαστώ μεγαλύτερη. 

Κόστος και για τα 2 περίπου 650ε

Να προσθέσω ότι αγόρασα εχθές και την soundbar creative stage 2.1 οπότε θα ήθελα να μπορώ να την συνδέσω στο PS4

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πρόταση :D

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tsofras είπε

Καλησπέρα παίδες,

Κάτοχος ενός xbox one s και nintendo wii u , πούλησα το PC και επειδή έφτιαξα προσωπικό χώρο πλέον στο σπίτι για χρήση γραφείου , σκέφτομαι να αγοράσω ένα PS4 για να παίξω τα exclusives (Horizon Zero Dawn , God of War , Uncharted ,Bloodborne) και να το έχω στο γραφείο μου όταν τα παιδιά έχουν κάνει κατάληψη στο xbox στο σαλονι :D

Τι bundle θα μου προτείνατε να αγοράσω ? Τηλεόραση ή οθόνη 4Κ δεν έχω , βέβαια μαζί με το PS4 θα πάρω και μία TV να βάλω στο γραφείο μάλλον 32αρα η απόσταση είναι περίπου 1.5 μέτρο οπότε φαντάζομαι δεν θα χρειαστώ μεγαλύτερη. 

Κόστος και για τα 2 περίπου 650ε

Να προσθέσω ότι αγόρασα εχθές και την soundbar creative stage 2.1 οπότε θα ήθελα να μπορώ να την συνδέσω στο PS4

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πρόταση :D

Ιδανικό να πας για το slim με κάνα rdr2, αν δεν το έχεις παίξει στο χβοχ ήδη. Αλλιώς πολύ καλό είναι αυτό με uncharted, the last of us και ένα ακόμα γαμάτο που δεν θυμάμαι πιο είναι. Όλα φυσικά για 1080 τιβι. Αλλιώς πας προ, όμως ξεφεύγεις χρηματικά.

Πάρε και μια καλή προσφορά για την συλλογή σου:

https://www.ebay.co.uk/itm/Horizon-Zero-Dawn-Complete-Edition-PS4-Game/293052867601

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Ιδανικό να πας για το slim με κάνα rdr2, αν δεν το έχεις παίξει στο χβοχ ήδη. Αλλιώς πολύ καλό είναι αυτό με uncharted, the last of us και ένα ακόμα γαμάτο που δεν θυμάμαι πιο είναι. Όλα φυσικά για 1080 τιβι. Αλλιώς πας προ, όμως ξεφεύγεις χρηματικά.

Πάρε και μια καλή προσφορά για την συλλογή σου:

https://www.ebay.co.uk/itm/Horizon-Zero-Dawn-Complete-Edition-PS4-Game/293052867601

Δεν ανοίγει το link

Μάλλον λές το bundle με το Ratchet&Clank

https://www.skroutz.gr/s/15354402/Sony-PlayStation-4-Slim-Black-1TB-Playstation-Hits-Rachet-Clank-The-Last-of-Us-Remastered-Uncharted-4.html

Με την sounder θα μπορώ να το συνδέσω το απλό? Γιατί οπτική είδα στα specs μόνο το pro ότι έχει

Ρίχνω μια ματιά και στα PRO στις αγγελίες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν ανοίγει το link

Μάλλον λές το bundle με το Ratchet&Clank

https://www.skroutz.gr/s/15354402/Sony-PlayStation-4-Slim-Black-1TB-Playstation-Hits-Rachet-Clank-The-Last-of-Us-Remastered-Uncharted-4.html

Με την sounder θα μπορώ να το συνδέσω το απλό? Γιατί οπτική είδα στα specs μόνο το pro ότι έχει

Ρίχνω μια ματιά και στα PRO στις αγγελίες....

Ναι αυτό λέω. Ειναι πολύ καλή περίπτωση.

Με τον ήχο δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Έχω πάρει ακουστικά και ξενοιασα. Τι την θες την μπάρα και εσύ; Πάρε ακουστικά να μην ακούς και τα παιδιά. 😋

Πάντως με πατέντα σίγουρα θα γίνεται δουλειά, αλλά πόσο εύκολο θα είναι δεν το ξέρω.

Το φουλ λινκ:

https://www.ebay.co.uk/itm/Horizon-Zero-Dawn-Complete-Edition-PS4-Game/293052867601?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20180306143914%26meid%3D39c6a3cdbb4f44059dd879070c0ace11%26pid%3D100935%26rk%3D1%26rkt%3D12%26sd%3D162718314878%26itm%3D293052867601&_trksid=p2349624.c100935.m2460

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Ναι αυτό λέω. Ειναι πολύ καλή περίπτωση.

Με τον ήχο δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Έχω πάρει ακουστικά και ξενοιασα. Τι την θες την μπάρα και εσύ; Πάρε ακουστικά να μην ακούς και τα παιδιά. 😋

Πάντως με πατέντα σίγουρα θα γίνεται δουλειά, αλλά πόσο εύκολο θα είναι δεν το ξέρω.

Το φουλ λινκ:

https://www.ebay.co.uk/itm/Horizon-Zero-Dawn-Complete-Edition-PS4-Game/293052867601?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20180306143914%26meid%3D39c6a3cdbb4f44059dd879070c0ace11%26pid%3D100935%26rk%3D1%26rkt%3D12%26sd%3D162718314878%26itm%3D293052867601&_trksid=p2349624.c100935.m2460

ούτε αυτό παίζει :S

Παιζει το παρακάτω όμως αν κάτι τέτοιο μου πρότεινες

https://www.ebay.co.uk/p/Horizon-Zero-Dawn-Complete-Edition-Ps4-PlayStation-4/28031189096

Θα έχω και ακουστικά αλλά επειδή είναι μικρά τα παιδιά αν είμαστε μόνοι χωρίς την γυναίκα θέλω να ακούω μην με φωνάξουν σε καναν ύπνο κτλ.

Αααα και τα παιχνίδια είναι digital στο bundle?

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tsofras είπε

ούτε αυτό παίζει :S

Παιζει το παρακάτω όμως αν κάτι τέτοιο μου πρότεινες

https://www.ebay.co.uk/p/Horizon-Zero-Dawn-Complete-Edition-Ps4-PlayStation-4/28031189096

Θα έχω και ακουστικά αλλά επειδή είναι μικρά τα παιδιά αν είμαστε μόνοι χωρίς την γυναίκα θέλω να ακούω μην με φωνάξουν σε καναν ύπνο κτλ.

Αααα και τα παιχνίδια είναι digital στο bundle?

Ναι τέτοιο είναι, απλά ακόμα πιο φθηνό (2 λίρες).

Ναι είναι digital, νομίζω όλα πλέον. Μαλακία αν θέλεις να κάνεις συλλογή. Άλλα είναι τρία πολύ δυνατά παιχνίδια πάντως, που θα σε κάψουν αρκετά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, non-serviam είπε

Ναι τέτοιο είναι, απλά ακόμα πιο φθηνό (2 λίρες).

Ναι είναι digital, νομίζω όλα πλέον. Μαλακία αν θέλεις να κάνεις συλλογή. Άλλα είναι τρία πολύ δυνατά παιχνίδια πάντως, που θα σε κάψουν αρκετά.

Ευχαριστώ και πάλι , κοιτάω λίγο και το PRO που το βρίσκω κανα 300αρι εδω μέσα και θα αποφασίσω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ευχαριστώ και πάλι , κοιτάω λίγο και το PRO που το βρίσκω κανα 300αρι εδω μέσα και θα αποφασίσω :D

Περίμενε μήπως παίξει καμία προσφορά τώρα για Πάσχα πάντως. 300 θεωρώ είναι πολλά για μεταχειρισμένο προ. Έχει παίξει τόσο καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...