Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Όχι να μην το κάνει μέσα από τη κονσόλα γιατί αν το κάνει από τη κονσόλα θα του το φορμάρει σε fat32 και κάτι τέτοιο δεν είναι με καμία παναγία το ιδανικό και εξήγησα πιο πριν το λόγο.

Είναι τόσο τραγικοί ρε; Δεν το προέβλεψαν; 😵

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δε θελουν να σου μπαινουν ιδεες να πειραζεις πραγματα τους χαλας το "stability patch " Δε θυμαμαι αλλα αμα του κουμπωσεις τον exfat παει να σου κανει αρχικο format ; Μη χασεις οτι εχεις μεσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα σε όλους όσους θέλουν την αλλαγή, να περιμένουν λίγο γιατί υπάρχουν πάντα κίνδυνοι σε τέτοιες αλλαγές. Μπορεί να χάσεις saves, να χάσεις trophies κλπ. Υπομονή λίγες μέρες γιατί πάντα σε τόσο μεγάλη αλλαγή κάτι στραβώνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , ηλίθια ερώτηση κατά πάσα πιθανότητα αλλά here goes 

 

Νοικιάζω games από τα seven  , αν αγοράσω το παιχνίδι όλα τα saves μένουν κανονικά ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Atallos1 είπε

Καλησπέρα , ηλίθια ερώτηση κατά πάσα πιθανότητα αλλά here goes 

Νοικιάζω games από τα seven  , αν αγοράσω το παιχνίδι όλα τα saves μένουν κανονικά ? 

Κατα 95% φιλε μου,ναι.. 

Το 5% που αφηνω ειναι γτ ειχα ενα μικρο θεμα με το Fifa εγω.. Απλα επειδη νοικιαζω πρωτα κ μτ αγοραζω, σου λεω οτι εισαι οκ! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Atallos1 είπε

Καλησπέρα , ηλίθια ερώτηση κατά πάσα πιθανότητα αλλά here goes 

Νοικιάζω games από τα seven  , αν αγοράσω το παιχνίδι όλα τα saves μένουν κανονικά ? 

Yup εκτος αν παρεις το ιδιο game διαφορετικου region οποτε εκει δεν τα αναγνωριζει 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Πανος999 είπε

Κατα 95% φιλε μου,ναι.. 

Το 5% που αφηνω ειναι γτ ειχα ενα μικρο θεμα με το Fifa εγω.. Απλα επειδη νοικιαζω πρωτα κ μτ αγοραζω, σου λεω οτι εισαι οκ! 

Τα saves μένουν κανονικά στο δίσκο αλλά αν το βίντεο κλαμπ έχει παιχνίδι διαφορετικού cusa-xxxxx ακόμα και αν είναι ίδιο παιχνίδι αλλά διαφορετικού region(Γιατί το ps4 παίζει όλα τα παιχνίδια αφού είναι region free, το πρόβλημα υπάρχει με τα dlc γιατί είναι region locked.) τότε αν αγοράσεις το παιχνίδι από κάποιο Ελληνικό μαγαζί απλά δεν θα αναγνωρίζει το save που είχες για το ίδιο παιχνίδι αλλά διαφορετικού cusa-xxxxx

 

Π.χ.:

Uncharted 4 european games

 

CUSA-00918

CUSA-04529

 

Για να αποφύγεις μια τέτοια περίπτωση απλά κοίτα στο κουτί του παιχνιδιού στα πλάγια σου λέει αυτό το νούμερο και απλά φρόντισε αν ξανά πάρεις το παιχνίδι από κάπου να έχει το ίδιο cusa νούμερο και είσαι οκ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά την βοήθεια σας.Αγόρασα το Need for Speed (Playstation Hits) και προσπαθώ να το εγκαταστήσω.

Το θέμα είναι ότι μου ζητάει να κάνω λογαριασμό για να συνδεθώ με τους servers της EA.(Δεν ξεκινά αλλιώς το παιχνίδι)

Όταν πάω να πληκτρολογήσω κωδικό στα νταμάκια που έχει ή που δεν θα γράφει τα γράμματα που πληκτρολογώ ή ανά τρία που πληκτρολογώ μου βγάζει κάτι αλαμπουρνέζικους χαρακτήρες

Το έχει πάθει άλλος;Τι να κάνω;

(Υπ'όψιν έχω σύνδεση internet αλλά δεν έχω συνδρομή playstation μήπως παίζει ρόλο αλλά παλι δεν νομίζω να είναι μόνο on line το παιχνίδι)

Επεξ/σία από czarjuly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, czarjuly είπε

Παιδιά την βοήθεια σας.Αγόρασα το Need for Speed (Playstation Hits) και προσπαθώ να το εγκαταστήσω.

Το θέμα είναι ότι μου ζητάει να κάνω λογαριασμό για να συνδεθώ με τους servers της EA.(Δεν ξεκινά αλλιώς το παιχνίδι)

Όταν πάω να πληκτρολογήσω κωδικό στα νταμάκια που έχει ή που δεν θα γράφει τα γράμματα που πληκτρολογώ ή ανά τρία που πληκτρολογώ μου βγάζει κάτι αλαμπουρνέζικους χαρακτήρες

Το έχει πάθει άλλος;Τι να κάνω;

(Υπ'όψιν έχω σύνδεση internet αλλά δεν έχω συνδρομή playstation μήπως παίζει ρόλο αλλά παλι δεν νομίζω να είναι μόνο on line το παιχνίδι)

Άλλαξε την γλώσσα συστήματος (Αυτή της κονσολας) από ελληνικά σε αγγλικά και λογικά θα είσαι οκ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Eddy_Gordo είπε

Άλλαξε την γλώσσα συστήματος (Αυτή της κονσολας) από ελληνικά σε αγγλικά και λογικά θα είσαι οκ

Ναι τελικά αυτό ήταν το βρήκα κι εγώ μετά από λίγο ψάξιμο στο google,έπρεπε να γυρίσω την γλώσσα του συστήματος στα Αγγλικά μέχρι να φτιάξω τον λογαριασμό μετά την ξαναγύρισα στα Ελληνικά και λειτουργεί εντάξει,ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα κατά τύχη αυτό: https://www.ebay.co.uk/itm/God-of-War-Collectors-Edition-Playstation-4-Game-Included-Brand-New/372585092360

Στανταράκι απάτη και μόνο αν δεις τα μεταφορικά, παρόλα αυτά, επειδή ως συλλέκτης το θέλω, και μιας και αλλού πάμε τουλάχιστον διπλή τιμή, είπα να το ρισκάρω. Απλά δάνεισα τα λεφτά μου για κάνα μήνα (σαν πρέζα είναι αυτά τα γαμοπαιχνίδια!)... 😵😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...