Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/3/2019 στις 7:18 ΜΜ, Paragontas-x είπε

Μα δεν το έχω πολύ καιρό το ps4pro κάτι μήνες και ήδη λέτε να ξεκίνησε να τα παίζει το καλώδιο?

Μακάρι να είναι το καλώδιο και όχι η κονσόλα πάντως.

Προσωρινά να δω αν φταίει το καλώδιο άλλαξα το καλώδιο hdmi του xbox one x με του ps4pro.

μου έτυχε και εμένα αυτό για 1 δευτερόλεπτο, πάνω σε cinematic απο game (το κατάλαβα γιατί βγήκε απο game mode και μπήκε κατευθείαν αλλα μιλάμε για κλάσματα δευτερολέπτου.) μαύρισε και επανήλθε αμέσως. απο τοτε δεν μου το ξαναέκανε εως τώρα..  το PS4pro το έχω κάνα μήνα..

Στις 8/3/2019 στις 7:07 ΜΜ, -WISE- είπε

@Paragontas-x Ναι, το καλώδιο. Είναι χαρακτηριστικό των συγκεκριμένων καλωδίων να κάνουν τέτοια όταν αρχίζουν να τα φτήνουν. Χωρίς να είναι απόλυτο φυσικά. Πόσες θύρες HDMI έχεις και τι έχεις κουμπωμένο πάνω; Άλλαξε μεταξύ των θυρών τα καλώδια να δεις και βάλε και το καλώδιο του PS4 σε άλλο μέσο (αποκωδικοποιητή, tv box, ό,τι έχεις) και παρακολουθησέ το. Αν δεν έχεις άλλο μέσο να πειραματιστείς πήγαινε και πάρε το πιο φθηνό καλώδιο που θα βρεις γιατί δεν αξίζει να δώσεις πολλά λεφτά και τελικά να μην φταίει αυτό. Αν σιγουρευτείς ότι έφταιγε το καλώδιο πάνε πάρε ένα καλό μετά. Με 1.4 κάνεις τη δουλειά σου. Τώρα αν θες 4K - HDR πχ, θα πρέπει να πας σε 2.0.

αξίζει να δώσεις λεφτά για καλό καλώδιο HDMI ? εννοώ θα δώ καμία διαφορά σε θέμα εικόνας σε σχέση με το μαμά του ps4 pro που ειναι high speed ? δεν με ενδιαφέρει ο ήχος και τόσο     (Για 4Κ tv  πάντα)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 ώρες πριν, Χαρμανης είπε

 

αξίζει να δώσεις λεφτά για καλό καλώδιο HDMI ? εννοώ θα δώ καμία διαφορά σε θέμα εικόνας σε σχέση με το μαμά του ps4 pro που ειναι high speed ? δεν με ενδιαφέρει ο ήχος και τόσο     (Για 4Κ tv  πάντα)  

Οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το The Surge που έδωσε τσάμπα τώρα όλο κολλάει. Στις 8 ώρες παιξίματος μου έχει ρίξει γύρω στις 8 μπλε οθόνες με λάθη. Πιο πριν στις εκατοντάδες ώρες άλλων παιχνιδιών έχω δει μια η δύο φορές αυτή την οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω ένα USB stick sandisk Ultra Flair 64GB. Το πήρα γτ ήθελα ένα USB stick για ταινίες, στο ps4 μου έλεγε ότι για να τρέξει ταινίες θέλει να είναι USB 3 και αυτό λέει ότι είναι. Και τώρα που το έβαλα μου λέει δν το αναγνωρίζει. Μήπως γνωρίζει κανείς γτ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Giannis_kan είπε

Καλησπέρα έχω ένα USB stick sandisk Ultra Flair 64GB. Το πήρα γτ ήθελα ένα USB stick για ταινίες, στο ps4 μου έλεγε ότι για να τρέξει ταινίες θέλει να είναι USB 3 και αυτό λέει ότι είναι. Και τώρα που το έβαλα μου λέει δν το αναγνωρίζει. Μήπως γνωρίζει κανείς γτ? 

Γιατί το στικάκι σου είναι διαμορφωμένο σε μορφή NTFS ενώ το PS4 ανανγωρίζει μόνο exFAT και FAT32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Γιατί το στικάκι σου είναι διαμορφωμένο σε μορφή NTFS ενώ το PS4 ανανγωρίζει μόνο exFAT και FAT32

Το είχα σε fat 32 και το έκανα σε ntfs για να χωράνε οι ταινίες γτ μ έβγαζε ένα μνμ ότι Δν μπορούν να μπουν. Τι κάνω?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giannis_kan είπε

Το είχα σε fat 32 και το έκανα σε ntfs για να χωράνε οι ταινίες γτ μ έβγαζε ένα μνμ ότι Δν μπορούν να μπουν. Τι κάνω?? 

formare to se xfat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Giannis_kan είπε

Καλησπέρα έχω ένα USB stick sandisk Ultra Flair 64GB. Το πήρα γτ ήθελα ένα USB stick για ταινίες, στο ps4 μου έλεγε ότι για να τρέξει ταινίες θέλει να είναι USB 3 και αυτό λέει ότι είναι. Και τώρα που το έβαλα μου λέει δν το αναγνωρίζει. Μήπως γνωρίζει κανείς γτ? 

Τσάμπα προσπαθείς. Δεν αναγνωρίζει κάτω από 256GB εξωτερικό χώρο αποθήκευσης. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, fytotech είπε

Τσάμπα προσπαθείς. Δεν αναγνωρίζει κάτω από 256GB εξωτερικό χώρο αποθήκευσης. 

Με usb δεν το έχω κοιτάξει παρά μόνο για save αλλά με σκληρό αυτό που λες είναι από μια χωρητικότητα και πάνω δέχεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Giannis_kan είπε

Καλησπέρα έχω ένα USB stick sandisk Ultra Flair 64GB. Το πήρα γτ ήθελα ένα USB stick για ταινίες, στο ps4 μου έλεγε ότι για να τρέξει ταινίες θέλει να είναι USB 3 και αυτό λέει ότι είναι. Και τώρα που το έβαλα μου λέει δν το αναγνωρίζει. Μήπως γνωρίζει κανείς γτ? 

Θα σου πρότεινα να το φορμάρεις καλύτερα σε exfat γιατί αν το φορμάρεις σε fat32 δεν θα μπορείς να του περνάς αρχεία μεγαλύτερα των 4gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι να μην το κάνει μέσα από τη κονσόλα γιατί αν το κάνει από τη κονσόλα θα του το φορμάρει σε fat32 και κάτι τέτοιο δεν είναι με καμία παναγία το ιδανικό και εξήγησα πιο πριν το λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...