Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα προφανως δεν ειναι αλλωστε αυτος ο σκοπος. Αλλα θα εχω ιδιο account και στις 2 δεν θα υπαρχουν primary και secondary. Απλα οπου βρισκομαι και εχοντας μαζι το παιχνιδι και τα save σε στικακι θα συνεχιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δεν ξέρω αν κάνοντας το share με το primary secondary account Δεν μπορεις να ανταλλαζεις και τα saves του κάθε λογαριασμού αφού και οι δύο λογαριασμοί θα δουλεύουν και στις δύο κονσόλες; 

 

Δηλαδή π. χ.  να μπορώ να έχω το ίδιο save και σγ κονσόλα αλφα που θα είναι primary αλλά και στη βήτα που θα ειναι secondary;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχουν τον ίδιο λογαριασμό psn τότε ναι, γίνεται.

Η διαφορά ανάμεσα στους 2 λογαριασμούς, απ' όσο γνωρίζω, είναι ότι στον primary μπορείς να παίζεις offline τα games σου (υποθέτω τα ψηφιακά) ενώ με τον secondary πρέπει να είσαι πάντα online.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Αν έχουν τον ίδιο λογαριασμό psn τότε ναι, γίνεται.

Η διαφορά ανάμεσα στους 2 λογαριασμούς, απ' όσο γνωρίζω, είναι ότι στον primary μπορείς να παίζεις offline τα games σου (υποθέτω τα ψηφιακά) ενώ με τον secondary πρέπει να είσαι πάντα online.

Και χωρίς να έχουν τον ίδιο λογαριασμό λογικά δεν θα γίνεται αφού θα πρέπει η κάθε κονσόλα να έχει και τους δυο λογαριασμούς?

Τον έναν σαν primary και τον άλλον σαν secondary?

 

Απλά δεν μπορείς να παίξεις σε δυο διαφορετικές κονσόλες την ίδια στιγμή με τον ίδιο λογαριασμό ακόμα και αν στην μια ο λογαριασμός είναι primary και στην άλλη κονσόλα σαν secondary.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχουν ίδιο λογαριασμό τότε τα save δεν λειτουργούν λόγο διαφορετικό κλειδί ασφαλείας το οποίο είναι διαφορετικό για κάθε user (νομίζω μέσω save editors το αλλάζεις αλλά δεν το έχω δοκιμάσει).

 

Στα υπόλοιπα λογικά ναι αλλά δεν έχω πάρει όρκο, βέβαια με το primary παίζεις και offline είχαμε πει οπότε θεωρητικά παίζεις offline (εννοώ χωρίς να έχεις συνδεθεί online) στο primary και online στο secondary.

Θεωρητικά έτσι παίζεις το ίδιο save ταυτόχρονα αλλά και πάλι δεν μπορώ να το γνωρίζω.

Αν υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που κάνουν game share με κάποιους φίλους τους, ας το δοκιμάσουν και ας μας ενημερώσουν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ αυτό που θέλω να μάθω είναι αν μπορείς με κάποιο νόμιμο τρόπο ώστε να μην φας μπαν να μπορείς να παίζεις με τον ίδιο ακριβώς λογαριασμό σε 2 κονσόλες ταυτόχρονα.

Γιατί αν μπορείς τότε το save θα μπορεί να μοιράζεται εξίσου αφού θα είναι ο ίδιος λογαριασμός αλλά διαφορετική κονσόλα.

Αν και δεν νομίζω να το επιτρέπει αυτό η Sony και καμία άλλη εταιρία κονσολών.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Cyberdemon87 είπε

Έχει αγοράσει κανείς από το https://www.buygames.ps

Δυστυχώς δεν έχει paypal, ο μόνος τρόπος πληρωμής είναι με G2A Pay. Είναι ασφαλές;;; 

Μακριά και αγαπημένοι από την στιγμή που δεν έχει PayPal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο trustpilot φαίνεται να έχουν καλά reviews. 

Πιο πολύ για το https://pay.g2a.com θέλω γνώμες αν κάποιος από εδώ το χρησιμοποιεί ως πληρωμή. Μην βάλω στοιχεία κάρτας και την πατήσω.... 

Επεξ/σία από Cyberdemon87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Cyberdemon87 είπε

Στο trustpilot φαίνεται να έχουν καλά reviews. 

Πιο πολύ για το https://pay.g2a.com θέλω γνώμες αν κάποιος από εδώ το χρησιμοποιεί ως πληρωμή. Μην βάλω στοιχεία κάρτας και την πατήσω.... 

Ε ναι, επειδή είναι πολύ δύσκολο να αγοράσεις reviews. Αν θες να πετάξεις τα χρήματα σου βέβαια είναι όλα καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...