Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, raptorx είπε

Νομίζω το speedtest το κάνει σύμφωνα με τους σέρβερ της Sony για αυτό και αυτή η απόκλιση(δεν θα πιάνεις μόνο τόσο).Εγώ που έχω 24ρα γραμμή και κλειδώνω στα 22 μου βγάζει 14 με LAN 😕

Άλλαξα το dns μέσα στο μενού στη κονσόλα στην επιλογή δίκτυο. Νομίζω dns λεγόταν μου φαίνεται, το είδα λίγο από σελίδες στο ίντερνετ αλλά δεν είδα καμιά διαφορά μόνο στο upload είδα. 

Επεξ/σία από Giannis_kan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Giannis_kan είπε

Άλλαξα το dns μέσα στο μενού στη κονσόλα στην επιλογή δίκτυο. Νομίζω dns λεγόταν μου φαίνεται, το είδα λίγο από σελίδες στο ίντερνετ αλλά δεν είδα καμιά διαφορά μόνο στο upload είδα. 

Μην πέρνεις υπόψη σου τις μετρήσεις αυτές..είναι στο περίπου(εμπειρικά).Δεν θα τερματήσει ποτέ η ταχύτητα στο τεστ.Μια χαρά είσαι.Απλά βάζε τη κονσόλα σε rest mode όταν θες να κατεβάζει μεγάλα δεδομένα(ενεργοποιώντας την δυνατότητα να συνεχίζει να κατεβάζει εκεί)και θα κατεβάζει με την φουλ ταχύτητα που προσφέρει ο πάροχος(αυτό κάνει σε μένα).

Επεξ/σία από raptorx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, raptorx είπε

Μην πέρνεις υπόψη σου τις μετρήσεις αυτές..είναι στο περίπου(εμπειρικά).Δεν θα τερματήσει ποτέ.Μια χαρά είσαι.Απλά βάζε τη κονσόλα σε rest mode όταν θες να κατεβάζει μεγάλα δεδομένα(ενεργοποιώντας την δυνατότητα να συνεχίζει να κατεβάζει εκεί)και θα κατεβάζει με την φουλ ταχύτητα που προσφέρει ο πάροχος(αυτό κάνει σε μένα).

Και πως το κτλβες ότι όταν είναι σε rest mode πάει σε full ταχύτητα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα, εγω επειδη το εχω μακρια απο το ρουτερ κατεβαζω μονο σε sleep mode και παει σφαιρα, ε το καταλαβαινεις οταν ανοιγεις ξανα την κονσολα και βλεπεις ποσο γρηγορα εχει κατεβασει το παιχνιδι😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Giannis_kan είπε

Και πως το κτλβες ότι όταν είναι σε rest mode πάει σε full ταχύτητα? 

To PS4 κάνει Throttle την ταχύτητα κατεβάσματος όταν είναι ανοικτό για να μην επηρεάζει την εμπειρία του παιχνιδιού(Online,cloud saves).Στο Rest Mode επειδή δεν γίνεται"χρήση" της κονσόλας κατεβάζει με πλήρη ταχύτητα.Το έχω δει κιόλας μέσα στο Router μου στα στατιστικά ότι σε αυτό το mode δίνει πόνο :D

Επεξ/σία από raptorx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, raptorx είπε

To PS4 κάνει Throttle την ταχύτητα κατεβάσματος όταν είναι ανοικτό για να μην επηρεάζει την εμπειρία του παιχνιδιού(Online,cloud saves).Στο Rest Mode επειδή δεν γίνεται"χρήση" της κονσόλας κατεβάζει με πλήρη ταχύτητα.Το έχω δει κιόλας μέσα στο Router μου στα στατιστικά ότι σε αυτό το mode δίνει πόνο :D

Με έχει πιάσει η περιέργεια τώρα! Αν ήξερα να δω μέσα από το ρουτερ θα το έκανα. Μακάρι πάντως να είναι έτσι όπως το λες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mr_Terror είπε

Αυτη η γενια θα ξεχαστει γρηγορα.Μας ταραξανε σε remaster και μετρια παιχνιδια.Ευχομαι να μην επαναλαβουν τα ιδια λαθη στην επομενη γενια.

Σιγουρα οχι .

Αριστη γενια  ηταν ειδαμε τεχνολογικα αλματα ,εντυπωσιακες επιδοσεις στον τεχνικο τομεα  για κονσολες  και αξιολογοτατους τιτλους και ακομα δεν τελειωσε εχω  να δουμε 2-3 "διαμαντια "ακομα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όπως έχουν γίνει τα πράγματα με τα κόστη παραγωγής και λοιπά, μην περιμένετε πάνω από έναν major τίτλο ανά studio σε κάθε γενιά. Έχει ξεφύγει το πράγμα, κάθε μεγάλο exclusive θέλει στο χαλαρό πενταετία στη φάση του development.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps5 σε κανα δυο χρόνια και αν. To ps4 *** ακόμα, δεν έχει κανενα λόγο να το διακόψει η sony. 

Επίσης γιατί σας χαλάνε τα remasters? Να αναφερω μερικά 

SHADOW OF THE COLOSSUS

CRASH BANDICOOT 

CALL OF DUTY: MODERN WARFARE

GTAv

THE LAST OF US

RESIDEN EVIL  0/1

DIABLO III

HEAVY RAIN/BEYOND

Δε νομίζω να ξενέρωσε κανείς που βγήκαν αυτά τα διαμάντα στο PS4

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...