Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δοκιμάσει κάνεις το dualshock 4 μοχλό για windows 7,8,10?

Αν ναι χρειάζεται drivers ή απλά το συνδέεις με καλώδιο usb και είσαι έτοιμος?

Θέλει κάποια ρύθμιση για να δουλέψει πιο σωστά?

 

Κατά τη γνώμη μου δεν έδειξαν τίποτα το ουσιώδες ή κάτι που δεν ξέραμε ήδη.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Έχει δοκιμάσει κάνεις το dualshock 4 μοχλό για windows 7,8,10?

Αν ναι χρειάζεται drivers ή απλά το συνδέεις με καλώδιο usb και είσαι έτοιμος?

Θέλει κάποια ρύθμιση για να δουλέψει πιο σωστά?

Κατά τη γνώμη μου δεν έδειξαν τίποτα το ουσιώδες ή κάτι που δεν ξέραμε ήδη.

Ds4windows λέγεται το προγράμματα κι που χρειάζεται

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις παρέλαβα την νέα κονσόλα ps4pro.

Και όντως είναι το μοντέλο που είχα  δηλαδή το cuh-7216b και απολύτως καινούργια κονσόλα όχι ανακατασκευασμένη.

Αυτό το διαπίστωσα από δυο κυρίως πράγματα:

Πρώτο επειδή μου το είχαν πει από την ίδια την cometron και για πιο λόγο να μου ψέματα? Δεν υπήρχε κανένας λόγος.

και δεύτερον επειδή είδα από τις γρίλιες στα πλάγια της κονσόλας ότι δεν έχουν καθόλου μα καθόλου σκόνη που πιστεύω αν ήταν ανακατασκευασμένη κονσόλα θα είχε σκόνη εκτός αν η Sony κάθετε και καθαρίζει από τη σκόνη όλες τις ανακατασκευασμένες κονσόλες της κάτι που δεν πιστεύω ότι κάνει.

 

Δεν έχω τεστάρει ακόμα τη κονσόλα για μερικές ώρες να δω ότι δουλεύει σωστά αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχω πρόβλημα.

Μόλις έκανα την επαναφορά από το system backup που είχα κάνει και ξεκινάω και περνάω τα παιχνίδια που είχα από την αρχή στη κονσόλα.

Οφείλω να πω ένα μπράβο στη cometron και κατ' επέκταση στη Sony για το πολύ γρήγορο και άμεσο service της.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Μόλις παρέλαβα την νέα κονσόλα ps4pro.

Και όντως είναι το μοντέλο που είχα  δηλαδή το cuh-7216b και απολύτως καινούργια κονσόλα όχι ανακατασκευασμένη.

Αυτό το διαπίστωσα από δυο κυρίως πράγματα:

Πρώτο επειδή μου το είχαν πει από την ίδια την cometron και για πιο λόγο να μου ψέματα? Δεν υπήρχε κανένας λόγος.

και δεύτερον επειδή είδα από τις γρίλιες στα πλάγια της κονσόλας ότι δεν έχουν καθόλου μα καθόλου σκόνη που πιστεύω αν ήταν ανακατασκευασμένη κονσόλα θα είχε σκόνη εκτός αν η Sony κάθετε και καθαρίζει από τη σκόνη όλες τις ανακατασκευασμένες κονσόλες της κάτι που δεν πιστεύω ότι κάνει.

Δεν έχω τεστάρει ακόμα τη κονσόλα για μερικές ώρες να δω ότι δουλεύει σωστά αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχω πρόβλημα.

Μόλις έκανα την επαναφορά από το system backup που είχα κάνει και ξεκινάω και περνάω τα παιχνίδια που είχα από την αρχή στη κονσόλα.

Οφείλω να πω ένα μπράβο στη cometron και κατ' επέκταση στη Sony για το πολύ γρήγορο και άμεσο service της.

καλοριζικη δοκιμασε την να δεις οτι ειναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό εννοείτε ότι έκανε το αυτονόητο αλλά πίστεψε με όσο αφορά service έχουν δει τα απίστευτα τα μάτια μου.

Μέχρι και η αντικατάσταση που έγινε με προϊόν που δεν άνοιγε καν κάτι που δεν είχε ούτε αυτό το προϊόν που τους πήγα πίσω.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη η κομετρον ειναι διπλα στο σπιτι μου και εχω κανει πολλες εξυπηρετησεις ειδικα σε εποχες ps3.Ξερω πολυ καλα πως λειτουργουν.Εχω πεσει σε καυγαδες και ευτραπελα.

Εχουν κακο service και κακη εξυπηρετηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Paragontas-x said:

Μόλις παρέλαβα την νέα κονσόλα ps4pro.

Και όντως είναι το μοντέλο που είχα  δηλαδή το cuh-7216b και απολύτως καινούργια κονσόλα όχι ανακατασκευασμένη.

Αυτό το διαπίστωσα από δυο κυρίως πράγματα:

Πρώτο επειδή μου το είχαν πει από την ίδια την cometron και για πιο λόγο να μου ψέματα? Δεν υπήρχε κανένας λόγος.

και δεύτερον επειδή είδα από τις γρίλιες στα πλάγια της κονσόλας ότι δεν έχουν καθόλου μα καθόλου σκόνη που πιστεύω αν ήταν ανακατασκευασμένη κονσόλα θα είχε σκόνη εκτός αν η Sony κάθετε και καθαρίζει από τη σκόνη όλες τις ανακατασκευασμένες κονσόλες της κάτι που δεν πιστεύω ότι κάνει.

Δεν έχω τεστάρει ακόμα τη κονσόλα για μερικές ώρες να δω ότι δουλεύει σωστά αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχω πρόβλημα.

Μόλις έκανα την επαναφορά από το system backup που είχα κάνει και ξεκινάω και περνάω τα παιχνίδια που είχα από την αρχή στη κονσόλα.

Οφείλω να πω ένα μπράβο στη cometron και κατ' επέκταση στη Sony για το πολύ γρήγορο και άμεσο service της.

Από περιέργεια..πήρες τηλέφωνο και τους είπες τι θα γίνει με την περίπτωση σου όπου είχες το τελευταίο revision και σου είπαν ότι θα πάρεις καινούργια κονσόλα; Ρωτάω μήπως έτσι φάνηκε ότι ήξερες τι και πως οπότε δεν σου έδωσαν παλιό μοντέλο ανακατασκευασμένο να σε ξεφορτωθούν γρήγορα. Μου φαίνεται πολύ περίεργο από την μία να δίνουν απλά μοντέλα ανακατασκευασμένα ενώ ο άλλος έχει συλλεκτική κονσόλα και ξαφνικά δίνουν καινούργιες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην παρεξηγηθώ έτσι στη πιο πάνω περίπτωση που λέω δεν αφορά με τη καμία την cometron έτσι.

 

Αφορά εντελώς άλλη άσχετη εταιρία με τη Sony & Cometron.

7 λεπτά πριν, gRim είπε

Από περιέργεια..πήρες τηλέφωνο και τους είπες τι θα γίνει με την περίπτωση σου όπου είχες το τελευταίο revision και σου είπαν ότι θα πάρεις καινούργια κονσόλα; Ρωτάω μήπως έτσι φάνηκε ότι ήξερες τι και πως οπότε δεν σου έδωσαν παλιό μοντέλο ανακατασκευασμένο να σε ξεφορτωθούν γρήγορα. Μου φαίνεται πολύ περίεργο από την μία να δίνουν απλά μοντέλα ανακατασκευασμένα ενώ ο άλλος έχει συλλεκτική κονσόλα και ξαφνικά δίνουν καινούργιες..

Για το ότι μου έδωσαν νέο μοντέλο το αναφέρω σε προηγούμενα ποστ μου γιατί το έκανα αυτό και όχι δεν είχα κάποια ιδιαίτερη μεταχείριση σε αυτό το θέμα.

 

Διάβασε τα προηγούμενα ποστ μου και θα καταλάβεις τι εννοώ.

 

Όταν τους έστειλα τη κονσόλα μέσα στο πακέτο είχα το καλώδιο hdmi και τους είχα γράψει σε ένα χαρτί που τύπωσα στο pc μου αναλυτικά τι ακριβώς τεσταρα, ποιο λογισμικό είχε η κονσόλα αν και το πρόβλημα αυτό μου το έκανε απ' όταν την είχα αγοράσει τη κονσόλα, τη μοντέλο είναι ακριβώς η κονσόλα και γενικότερα για να μην πολυλογώ τους είχα γράψει σχεδόν μια σελίδα ολόκληρη αναλυτικότατα τι ακριβώς έκανα και ότι σε όλα μα όλα μου τα τεστ το πρόβλημα παράμενε.

Είμαι και τεχνικός υπολογιστών. Το αναφέρω απλά για να σου δείξω ότι η σελίδα που τους έστειλα μαζί με τη κονσόλα είχε πραγματικά πολύ αναλυτικά το τι έκανα και τι τεσταρα. Στην ουσία έκανα την δουλειά τους και απλά αυτοί διάβασαν τη σελίδα και ήξεραν τι να κοιτάξουν.

Και μου είπαν και οι ίδιοι ότι δεν χρειάστηκε να ασχοληθούν και πολύ με τη κονσόλα γιατί τους το έκανε στα πρώτα 5 λεπτά που την συνέδεσαν στη δική τους τηλεόραση.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Paragontas-x said:

Για να μην παρεξηγηθώ έτσι στη πιο πάνω περίπτωση που λέω δεν αφορά με τη καμία την cometron έτσι.

Αφορά εντελώς άλλη άσχετη εταιρία με τη Sony & Cometron.

Για το ότι μου έδωσαν νέο μοντέλο το αναφέρω σε προηγούμενα ποστ μου γιατί το έκανα αυτό και όχι δεν είχα κάποια ιδιαίτερη μεταχείριση σε αυτό το θέμα.

Διάβασε τα προηγούμενα ποστ μου και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Όταν τους έστειλα τη κονσόλα μέσα στο πακέτο είχα το καλώδιο hdmi και τους είχα γράψει σε ένα χαρτί που τύπωσα στο pc μου αναλυτικά τι ακριβώς τεσταρα, ποιο λογισμικό είχε η κονσόλα αν και το πρόβλημα αυτό μου το έκανε απ' όταν την είχα αγοράσει τη κονσόλα, τη μοντέλο είναι ακριβώς η κονσόλα και γενικότερα για να μην πολυλογώ τους είχα γράψει σχεδόν μια σελίδα ολόκληρη αναλυτικότατα τι ακριβώς έκανα και ότι σε όλα μα όλα μου τα τεστ το πρόβλημα παράμενε.

Είμαι και τεχνικός υπολογιστών. Το αναφέρω απλά για να σου δείξω ότι η σελίδα που τους έστειλα μαζί με τη κονσόλα είχε πραγματικά πολύ αναλυτικά το τι έκανα και τι τεσταρα. Στην ουσία έκανα την δουλειά τους και απλά αυτοί διάβασαν τη σελίδα και ήξεραν τι να κοιτάξουν.

Και μου είπαν και οι ίδιοι ότι δεν χρειάστηκε να ασχοληθούν και πολύ με τη κονσόλα γιατί τους το έκανε στα πρώτα 5 λεπτά που την συνέδεσαν στη δική τους τηλεόραση.

Δεν αναφερόμουν στο πως περιέγραψες το πρόβλημα αλλά στην αντιμετώπιση τους. Θέλω να πω εάν εγώ τους έστελνα το τελευταίο revision απλά λέγοντας τους ότι έχει πρόβλημα χωρίς να δείξω ότι γνωρίζω περί revision κτλ θα μου έδιναν πάλι καινούργιο ή παλιό και ανακατασκευασμένο; Αναρωτιέμαι αυτό το πράγμα γιατί δεν έχει περάσει πολύ καιρός που διαβάζαμε ότι έδιναν ανακατασκευασμένα ως αντικατάσταση ακόμα και συλλεκτικής κονσόλας. Ακόμα και όταν έγραψες ότι έστειλες την κονσόλα για σέρβις οι περισσότεροι ήταν προκατειλημμένοι ότι δεν θα είχες καλή αντιμετώπιση. Τέλος πάντων όλα καλά ας ελπίσουμε να διαβάζουμε μόνο θετικά για το σέρβις από δω και πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα προκαταληψης ουτε μας πληρωνουν να αφηνουμε κακες αξιολογησεις για την κομετρον.

Δυστυχως δεν εχει καλη εξυπηρετηση.Το 90% δινουν ανακατασκευασμενες κονσολες.Το τονιζουν κιολας οι ιδιοι οταν τους ρωτησεις.Καινουργια θα παρεις οταν το μοντελο που τους πας, εχει λιγο καιρο στην αγορα και δεν εχουν ιδιο ανακατασκευασμενο μοντελο να δωσουν.Θα δωσουν καινουργιο.Ο φιλος paragontas ειναι τυχερος γιατι το μοντελο του κυκλοφορησε αν θυμαμαι καλα τον νοεμβριο του 18.Ειναι πολυ φρεσκο μοντελο και δεν εχουν ανακατασκευασμενα.Εγω φοβομουνα μηπως του φορτωσουν παλιοτερο μοντελο.Ευτυχως του δωσανε αυτο που επρεπε να παρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι ασχετος να ρωτησω. Τι ειναι αυτο με τα primary account. Αν εβρισκα ενα μεταχειρισμενο Ps4 για το εξοχικο μπορω να εχω εκει το ιδιο account με αυτο που χω στη τρεχουσα κοσνολα Και να συγχρονιζω trophy (για save ενταξει ξερω θελεις Plus, αλλιως τα μεταφερεις με stickaki)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, therock είπε

Επειδη ειμαι ασχετος να ρωτησω. Τι ειναι αυτο με τα primary account. Αν εβρισκα ενα μεταχειρισμενο Ps4 για το εξοχικο μπορω να εχω εκει το ιδιο account με αυτο που χω στη τρεχουσα κοσνολα Και να συγχρονιζω trophy (για save ενταξει ξερω θελεις Plus, αλλιως τα μεταφερεις με stickaki)

Ναι εννοείται πως μπορείς να έχεις το ίδιο account παιχνίδια κτλ απλά δεν μπορούν να δουλέψουν μαζί ταυτόχρονα διότι θα σε πετάει εξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...