Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ! Κάτι ακόμη. Ένας φίλος μου έχει ενεργό ps plus. Μπορώ αν μου δώσει user/pass να να κατεβάσω τα games του μήνα και να κάνω αγορές με το paypal μου μέσω του account του; 

Μέσω game sharing γίνεται; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Saves για παιχνίδια στο PS4

Eχω στο PC 2 games: τα sherlock holmes the devil s daughter  και  το gta v .

Τα εχω προχωρησει αρκετα αλλα δυστηχως η καρτα γραφικων μου ετοιμαζεται να τα παιξει εντελως,

Σκεφτομαι λοιπον  να αγορασω αυτα τα παιχνιδια στο PS4 αλλα δε θα θελα να τα ξεκινησω απο την αρχη.

Υπαρχει καποιος τροπος να το καταφερω αυτο να φτιαξω δηλαδη κατι σαν τα saves των παιχνιδιων αυτων για το Ps4;

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέτε να έχουμε καμιά ωραία ανακοίνωση την Δευτέρα;;

Τρεις παιχνιδάρες περιμένουμε... δεν μπορεί όλο και κάτι θα αναφέρουν για έστω μια απ' αυτές (Ελπίζω..)

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 περιμενουμε,  εκτος απο tsushima, death stranding, lou

ειναι και το babylons fall. Νομιζω οτι ηρθε η ωρα να αρχισουν οι square enix/platinum να μιλανε για αυτο...Περασε κάποιο διαστημα απο την κυκλοφορια του kingdom hearts, και αφου αναμενεται στο 2019, λογικα παιρνει σειρα...

Επισης λογικα θα πουνε και για το Judgement, αν και δεν εχω ασχοληθει ποτε με τα yakuza. Κανα νεο για τα shenmue, nioh, project refantasy, dreams.  Βγαινει και το days gone τωρα στα κοντα, νταξ, εχουν πραγματακια να δειξουνε...

 

Το θεμα ειναι ποτε θα αρχισουν να μιλανε για το 5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. εχω 2 ερωτησεις

1) Μπορω να αλλαξω την ip και να φτιαξω ενα νεο λογαριασμο απο αλλη χωρα η ακομη και ηπειρο?

2) Εχω το 500αρι και επειδη ειναι full, πρεπει να διαγραψω τουλαχιστον ενα παιχνιδι για εξοικονομηση χωρου. Το θεμα ειναι οτι σχεδον ολα ειναι σε digital μορφη και αγορασμενα οσο ειχα plus. Αν τα διαγραψω, μπορω να τα ξανακατεβασω τωρα που δεν εχω ενεργη συνδρομη ps plus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντυπωση οτι μολις ληξει η συνδρομη, το μονο που χανεις ειναι τα δωρεαν παιχνιδια του καθε μηνα...Ακομα και αν αγορασες καποιο παιχνιδι με εκπτωση του plus, θα στο αφηνει...Εκτος αν αυτο που αγορασες εχει φυγει απο το store...

μπορεις να φτιαξεις νεο λογαριασμο απο αλλη χωρα και αλλη ηπειρο, δε χρειαζεται να αλλαξεις την ip. οτι δηλωνεις εισαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kekopis είπε

Καλησπερα. εχω 2 ερωτησεις

1) Μπορω να αλλαξω την ip και να φτιαξω ενα νεο λογαριασμο απο αλλη χωρα η ακομη και ηπειρο?

2) Εχω το 500αρι και επειδη ειναι full, πρεπει να διαγραψω τουλαχιστον ενα παιχνιδι για εξοικονομηση χωρου. Το θεμα ειναι οτι σχεδον ολα ειναι σε digital μορφη και αγορασμενα οσο ειχα plus. Αν τα διαγραψω, μπορω να τα ξανακατεβασω τωρα που δεν εχω ενεργη συνδρομη ps plus?

1) Νομιζω δεν χρειαζεται ολο αυτο ειδικα αν ο λογος που θες να το κανεις ειναι το νουμερο 2 που ποσταρες.

2) Αν τα αγορασες τα παιχνιδια οσο ειχες plus τοτε ναι μπορεις να τα ξανακατεβασεις οποτε θελεις.Αν ομως ειναι παιχνιδια που στα εδωσε δωρεαν το ps plus τοτε αυτα δεν θα μπορεις να τα κατεβασεις οταν ληξει η συνδρομη σου.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, icenex είπε

1) Νομιζω δεν χρειαζεται ολο αυτο

2) Αν τα αγορασες τα παιχνιδια οσο ειχες plus τοτε ναι μπορεις να τα ξανακατεβασεις οποτε θελει.Αν ομως ειναι παιχνιδια που στα εδωσε δωρεαν το ps plus τοτε αυτα δεν θα μπορεις να τα κατεβασεις οταν ληξει η συνδρομη σου.

2) Ευχαριστω, οποτε πρεπει να κοιταξω ποια εχω αγορασμενα και να σβησω καποιο απο αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kekopis είπε

Καλησπερα. εχω 2 ερωτησεις

1) Μπορω να αλλαξω την ip και να φτιαξω ενα νεο λογαριασμο απο αλλη χωρα η ακομη και ηπειρο?

2) Εχω το 500αρι και επειδη ειναι full, πρεπει να διαγραψω τουλαχιστον ενα παιχνιδι για εξοικονομηση χωρου. Το θεμα ειναι οτι σχεδον ολα ειναι σε digital μορφη και αγορασμενα οσο ειχα plus. Αν τα διαγραψω, μπορω να τα ξανακατεβασω τωρα που δεν εχω ενεργη συνδρομη ps plus?

Νομίζω ναι γίνεται να κάνεις account και απλά να βάλεις άλλη χώρα ψεύτικα στοιχεία αλλά μπορεί να μην δέχεται την πιστωτική ανάλογα με την χώρα που θα διαλέξεις. 

 

Όχι δεν γίνεται  αν σου λήξη η συνδρομή δεν μπορείς να τα ξανά κατεβάσεις αν ξανά ανανεώσεις την συνδρομή τότε και μόνο μπορείς. 

Το καλύτερο είναι όταν έχεις χρήματα να πάρεις έναν εξωτερικό και ειδικά να θέλεις να τα έχεις όλα μαζεμένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kekopis είπε

2) Ευχαριστω, οποτε πρεπει να κοιταξω ποια εχω αγορασμενα και να σβησω καποιο απο αυτα

ε και τα δωρεαν, ασχετως που τα εχεις κατεβασμενα, λογικα δεν πρεπει να σε αφηνει να τα παιξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, kekopis είπε

2) Ευχαριστω, οποτε πρεπει να κοιταξω ποια εχω αγορασμενα και να σβησω καποιο απο αυτα

Μην σε εμποδιζει αυτο ουτως η αλλως αν ληξει η συνδρομη σου δεν θα μπορεις να παιξεις τα παιχνιδια που σου εδωσε το ps plus γιατι θα στα εχει κλειδωμενα ειτε τα εχεις κατεβασμενα ειτε οχι παλι δεν θα μπορεις να τα παιξεις οταν ληξει η συνδρομη.Αποψη μου ειναι σβησε οτι δεν παιζεις τωρα ή δεν προκειται να παιξεις συντομα.

Θα σου εχει λουκετακι σε οποιο παιχνιδι ειναι κλειδωμενο οπως στην φωτογραφια που ποσταρα.

PlusProbs4.jpg

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, icenex είπε

Μην σε εμποδιζει αυτο ουτως η αλλως αν ληξει η συνδρομη σου δεν θα μπορεις να παιξεις τα παιχνιδια που σου εδωσε το ps plus γιατι θα στα εχει κλειδωμενα ειτε τα εχεις κατεβασμενα ειτε οχι παλι δεν θα μπορεις να τα παιξεις οταν ληξει η συνδρομη.Αποψη μου ειναι σβησε οτι δεν παιζεις τωρα ή δεν προκειται να παιξεις συντομα.

Θα σου εχει λουκετακι σε οποιο παιχνιδι ειναι κλειδωμενο οπως στην φωτογραφια που ποσταρα.

PlusProbs4.jpg

Μολις το τσεκαρα και οντως εχω και γω λουκετο στα δωρεαν. Αρα θα διαγραψω καποιο απο τα αγορασμενα digital.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...